Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10933 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtual zubo
Zoran Jovic
Beograd

Član broj: 20202
Poruke: 72
195.178.35.*



Profil

icon Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?27.10.2008. u 12:57 - pre 187 meseci
Mislim s obzirom na recesiju koja kuca na vrata, a kod nekih je vec usla.

Veliki igraci zatvaraju fabrike otpustaju radnike. Mislim da je logicno da i cene krenu dole, mislim da bi prodali nesto morace marze da se spuste, kako bi bili konkurentni na trzistu koje ima sve manje para i sve manje zelje da i ono sto ima trosi bas na kola, osim ko ne mora (kao ja npr. :) ).

sta mislite ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?27.10.2008. u 14:33 - pre 187 meseci
Ja mislim da ce da poskupe. Ta logika, zatvaraju se fabrike, pa ce da pojeftine kola, ne znam u cemu ima uporiste.

Recesija uvek sa cenom i inflacijom (ali samo na teret gradjana), regulise prihode i zarade korporacija.
Uz to, "trzisna ekonomija" diktira, da, kada je manja ponuda, cena je veca..

Zar je malo primer cena polovnjaka kod nas...ili tu "skolu" da zanemarimo..

Poz.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?27.10.2008. u 15:49 - pre 187 meseci
Zavisi. Evo kako je sa stanovima. Vec su sisli dole 10% za nedelju dana.

Za automobile, pa hm... polovnjaci ce da odu u nebo. Novi ce moza pasti za koji procenat zbog manjih carina, ali kako ljudi nece vise olako uzimati kredite za kola, pasce i prodaja istih. Znaci - ljudi ce uzimati sto manje kredite ili krpiti malo kesa za polovnjaka, te ce traznja istih porasti, sto znaci i veca cijena.

Ali mislim da ce mozda i biti spustanja cena novih automobila jer ako prodaja bude stala kod nas... dzaba im sve. A vec kukaju da zadnjih mesec dana ne da se prepolovila prodaja nego kredite za kola niko ni ne uzima (ortak radi u Hipo banci i krediti i lizing za kola su stali, niko nece da kupuje sad auto na kredit, bukvalno mrtvo zadnjih mesec dana).

Pa pogledajte raspad u Novom Sadu na sajmu - uzas su prosli izlagaci. Nista. Znaci ili krediti koji se lakse dobijaju, sa manjom kamatom ili jos veca snizenja.

Ali ako ostane slaba potraznja za novim, polovnjaci sigurno rastu.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?27.10.2008. u 16:03 - pre 187 meseci
Dajte mi kredit za kola koja dobija jedan Svedjanin i ja cu biti zadovoljan.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?28.10.2008. u 15:32 - pre 187 meseci
Gde njuh nadje, njih drma kriza i recesija kakvu nisu videli. Svedjani su na ivici bankrota. Puj, puj,
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?28.10.2008. u 17:40 - pre 187 meseci
Oni sa 3-5 % kamate su na bankropstvu, a mi sa 10-30 % prezivljavamo?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.191.*



+5251 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?28.10.2008. u 18:16 - pre 187 meseci
Pukle im neke banke, penzioni ili zdravstveni fond (oprostite mi sto njihovu krizu ne pratim do detalja:)), a iz privatnih kontakata sa nekim "nasima" u SV da ne detaljisem, nije naivno, losa je situacija..

A i nema vise ko da kupuje polovne vozove :D

Znam da ne treba da se brinem za njih, ali gase se postrojenja auto industrije, rezervnih delova, i Sevojno oseca pad proizvodnje, sve manje se arce sirovine za auto industriju.
E sad, da li je tako na pocetku, samo, ili je ovo pocetak veceh kermesa, nemam pojma, da imam, dobio bih Nobela za kontrolu svetske krize.

Uglavnom, recesija, uz krizu, i nestabilne berze, ne obecava da ce narod lepo ziveti, uglavnom se sve svodi na otimanje para od gradjana, tako da pojeftinjenja nece biti, cak ni u nekim etapama, kada se malo snize cene da se stimulise ikakva proizvodnja.

Ako i padnu cene, to je vec finalni incident, ali tada nece biti para ni za cipele, a ne za kola...

Poz.
 
Odgovor na temu

virtual zubo
Zoran Jovic
Beograd

Član broj: 20202
Poruke: 72
212.200.204.*



Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?28.10.2008. u 22:06 - pre 187 meseci
Naravno nisam mislio da ce cena da se prepolovi, ali jedno 10 tak posto bi moglo, pogotovo ovi nasi derikoze bi mogli malo da se spuste na zemlju ili ce da nestanu. Mislim na to ako se doda smanjenje carina, ne bi trebalo da bude lose, naravno pod uslovom da i sami ne ostanemo bez posla (nije nemoguce).

Cene polovnjaka ce da se povecaju to mi jeste logicno (ako uopste moze da se govori o logici u krizi koja je vec pocela).

Ma treba da uzmem kola, planirao sam negde oko sajma na prolece, a sad mi je jasno koliko je to ustvari duuuuugooo za planove ovakve vrste ( u ovo ludo vreme).
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?29.10.2008. u 05:40 - pre 187 meseci
pa treba se setiti samo kako je bilo. 2000 pocinje eksplozija kupovine automobila zbog naglog ulaska love u zemlju. Shodno tome, sada se ocekuje pad prodaje. Medjutim to ne mora da znaci i pad cene mada ja mislim da ce se i to desiti.

Polovni automobili s jako cudljiva roba.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?29.10.2008. u 06:51 - pre 187 meseci
Nasi prodavci su stvarno alavi, posto vecina nas ne zna nabavne cene nekih automobila, setio sam se sta je vladd rekao za cenu Ford Mustanga u Americi, 25 000 $. Gledam sinoc neku emisiju o sajmu u Novom Sadu i ladno glupavi novinar reklamira stand i kaze cena Mustanga pocinje od SAMO 35 000 evra?!? Ako uzmemo nasu racunicu za taj auto (a nije tako, nize je) 25 000 $ ~ 19263 evra x 1.4=26969 evra. Eto koliko. A onda se iznenadimo kad neki tamo auto srednje klase pojeftini za 3-4 000 evra...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?29.10.2008. u 07:46 - pre 187 meseci
mislim da je danas svako novinar. Strasno je slab kvalitet novinara i stampa je ustavri obican portparol raznih interesnih grupa: politicara, mafije, biznisa, estrade.

Citam samo vesti, cinjenice...
 
Odgovor na temu

virtual zubo
Zoran Jovic
Beograd

Član broj: 20202
Poruke: 72
195.178.35.*



Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?29.10.2008. u 09:35 - pre 187 meseci
Nasi prodavci kola su lopine da im niko nije ravan, a tome smo i mi sami krivi. Oni samo koriste situaciju da smo navikli da klimamo glavama i cutimo doka nam vade pare iz dzepa.

Nadam se da ce ova kriza da ih dooobro uzdrma. Ili da ce se pojaviti ozbiljnija konkurencija.
Gledao sam pre nekog vremena kad su prodavci odusevili jedan par sa time da ce im pokloniti uz kola i radio Cd... (cca 70evra, a kola vrede 14-15k), a pri tome ne pricaju o tome kako kola nemaju klimu, eeeej bre u danasnje vreme nemaju klimu, imaju samo jedan vazdusni jastuk eeeej samo jedan, pa nije ovo '85 pa da je to neko cudo (godinu sam opalio onako odoka)

Ma odoh sad off

Nadam se padu cena dakle do 10-15%, a kako ce biti videcemo
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?29.10.2008. u 19:01 - pre 187 meseci
Citat:
Nasi prodavci kola su lopine da im niko nije ravan, a tome smo i mi sami krivi. Oni samo koriste situaciju da smo navikli da klimamo glavama i cutimo doka nam vade pare iz dzepa.


Mislim da je ovo prilicno proizvoljna ocena. Da li mozes da das neke brojeve, podate da temeljno ispitamo ili samo zeli da se zalis na skupocu ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.210.*



+5251 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?29.10.2008. u 20:07 - pre 187 meseci
Marza na maloprodajne cene su oko 40%, u Eu, kojoj ubrzano tezimo su manje od deset, incidentno preko, ali ne preko 20%.

Pa malo li je, da placamo 80% uvecanu vrednost robe sa sve porezom. Jednostavno, "pokrili" su PDV sa marzom, pa jos malo vise, da pokriju troskove obracuna.

Tako je i sa aktuelnim plinom, kompjuterskom robom, patikama, automobilima, motorima...najskuplji u okruzenju...cak i sa carinom 10%..

Malo li je "dokaza"

Poz.
 
Odgovor na temu

virtual zubo
Zoran Jovic
Beograd

Član broj: 20202
Poruke: 72
195.178.35.*



Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?04.11.2008. u 09:17 - pre 187 meseci
Pre cca 3 godine jedan rodjak iz Slovenije je kupio novu mazdu 3. Uz kola je dobio 4 nove zimske gume good year, ugradjena su mu po njegovoj zelji jos dva zvucnika, sve za cenu koja pise na kolima, na koju je jos dobio neki popust (doduse neki zanemariv, nesto tipa 300 evra ne secam se vise). I takva kola su bila jeftinija od onih kod nas, s tim sto kod nas nisu imala pola dodatne opreme, da ne pricam o poklonjenim gumama, ugradnji zvucnika, na kraju i popustu, mislim kad bi dosao sa ovakvom pricom da bi me streljali. Medjutim kod njih je to normalno, kaze da su u najuzoj konkurenciji bili mazda i neki nisan, ali da u nisanu nisu bili tako predusretljivi, pa je uzeo mazdu.

Cifara se tacno ne secam ali, ako bas nekog zanima mogu da ga pitam.

Radi se o odnosu prema kupcu.

Kako ih nije sramota npr da napisu u spisak opreme: 'zastitnik od sunca za vozaca i suvozaca' (pogodite o cemu se radi)

Bilo kako bilo kad se odbiju sve dazdbine mislim da i dalje prodavci kola zaradjuju previse za uslugu koju nude, o tome se radi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?04.11.2008. u 10:28 - pre 187 meseci
Stvar je u provesionalizmu, a ne u klepanju i otimanju, najprimitivnijem. Nasi prodavci ne zele da shvate, da je vec bazna cena maksimalno otimanje para od kupaca, plus sistemi za odrzavanje, redovni servisi i naknadno odrzavanje.

Oni zele da klepaju preko toga, unose inovacije bez mozga, zive danas, ne misle na sutra, i kada ostanu bez posla i prometa, zive od price o lepim vremenima. Koliko god da su uzeli, malo je, i treba jos, pa objektivno nemaju neku trajnu korist, niti je vide...

Te dodatne gume su verovatno odneli kuci, vajdica, i sta ce kupcu, vec ima nove, nece valjda da menja svaki cas.

To sto bi ima neki zadovoljan kuppac bio reklama, bolja nego flajer u casopisima(inace desetostruko skuplji), nema veze, sve su to tudje pare...

Dok ne pocnu realne teskoce, recesije, otkazi(koji slede), da se odrazavaju na domace trziste, nema puno pomoci.

Poz

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?04.11.2008. u 10:37 - pre 187 meseci
Citat:
virtual zubo: Kako ih nije sramota npr da napisu u spisak opreme: 'zastitnik od sunca za vozaca i suvozaca'

Već vidim da će u sledećoj iteraciji da su i četiri točka u osnovnoj opremi i za njih se ne doplaćuje ništa !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

damg

Član broj: 32943
Poruke: 240
94.189.250.*



+3 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?04.11.2008. u 17:35 - pre 187 meseci
Šta se bunite... eto npr. kod yuga su kočnice i zavrnuti šrafovi odavno dodatna oprema.
 
Odgovor na temu

virtual zubo
Zoran Jovic
Beograd

Član broj: 20202
Poruke: 72
195.178.35.*



Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?05.11.2008. u 11:10 - pre 187 meseci
Znam sve to, al da se vratimo na temu, mislim da ce cene 'preko' da padnu, samo je pitanje kako ce to da se odrazi na cene koola kod nas. Mada kako cujem cene polovnjaka su u blagom porastu, jer su se sad rusi otvorili kao trziste.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
212.200.25.*



+768 Profil

icon Re: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?05.11.2008. u 12:43 - pre 187 meseci
Voleo bih da se ovde javi neki trgovac polovnih automobilima i da kaze kako se trenutno krecu cene.

Moja saznanja su da svi kukaju da se trenutno nista zivo ne prodaje i da svi cekaju smanjenje carina. To znaci da je potraznja mala, a samim tim prica o povecanju cene polovnjaka nije realna. Automobili se prodaju i po 10-15% nizoj ceni nego sto su u navedene oglasima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li ce cene automobila da znacajnije padnu ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10933 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.