Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?

[ Pregleda: 11500 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?28.10.2008. u 20:35 - pre 188 meseci
Navedena veš mašina, stara 3 godine krene sa pranjem i samo stane posle nekog vremena, zuji kao da hoće da nastavi sa radom ali ništa...

Drugar dolazio, proverio motor, pumpu za izbacivanje vode, presostat...sve ok. Jedino ostaje elektronika ili...?

Da li je neko imao sličan problem i ima li rešenja? (osim nove mašine )
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?29.10.2008. u 22:53 - pre 188 meseci
Nisam sarao po netu da trazim semu te masine,
kazi jel ima stampanu plocu,neki specialni IC,,,jednosmerni motor,
i brdo elektronike?
Ili je obicna sa mehanickim programatorom i uobicajenim motorem sa kondenzatorom/-ima ?

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?30.10.2008. u 13:26 - pre 188 meseci
Ima stampanu plocu i brdo elektronike.

Alex01 bi trebao da zna sve oko nje, cimni ga na PP.

Ta masina ima svoju dijagnostiku, prikaze kod greske na displeju i moze sama da istestira sve delove.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?30.10.2008. u 16:28 - pre 188 meseci
Hvala druže!

Poslao pp.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?30.10.2008. u 16:32 - pre 188 meseci
Nema na cemu, ako ti trebaju jos neki detalji cimni mene na PP
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?31.10.2008. u 20:27 - pre 188 meseci
Citat:
bakara

Ta masina ima svoju dijagnostiku, prikaze kod greske na displeju i moze sama da istestira sve delove.

Da, a to je ovo:

Citat:
Provalio sam kod za ulaz u servisni meni

Mašina ugašena, pritisneš i držiš dugme za biranje brzine centrifuge i gore dugme za vreme i upališ mašinu sa tasterom za paljenje.
Upale se svi pokazivači pa pritiskom na start/pause biraš koji hoćeš mod.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?31.10.2008. u 21:33 - pre 188 meseci
Pritiskom na taster START (koliko puta pritisnete taster, mašina će odraditi zadatu funkciju):



[Ovu poruku je menjao bakara dana 11.12.2011. u 21:10 GMT+1]

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?31.10.2008. u 21:48 - pre 188 meseci
Ima i fora da sama odradi sve testove...

nego, sta je sa tvojom, gde ona zapinje?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?31.10.2008. u 21:55 - pre 188 meseci
Odmah na početku, na prvom testu...ma nemam vremena da se pozabavim, tek od ponedeljka....
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?02.11.2008. u 20:43 - pre 188 meseci
Dakle, ovi LG-ovci su stvarno barabe (mislim na proizvođača ).

Zatopili su kompletnu upravljačku elektroniku nekom providnom smolom...elementi se vide, ali ne možeš da ih premeriš i proveriš...a traže za novu ploču u jednom servisu 250 evra...za te pare mogu da kupim drugu, novu mašinu, sa garancijom.

Međutim, ipak nije sve idealno, nisu oni pametniji od mene zaustavi mi se mašina opet na nekom bzvz programu i samo zuji...probam malo da drmam komponente, koje se ipak za delić mm pomeraju u onoj smoli i uz pomoć sila-puta-Srbin metode , mašina proradi!
Očigledno hladan lem ispod jedne prigušnice, ali kako doći do njega??

Mozgao ja i izmozgao: sa druge strane štampe ima plastični poklopac koji odozdo prekriva lemna mesta i koji je takođe zatopljen...e, sad, uzmem šubler, tačno izmerim gde bi trebala da bude nožica prigušnice, lagano sa druge strane prosečem plastiku, dođem do sumnjive nožice, krvnički je očistim i prelemim i stavim malo silikonskog kita da ne prodire vlaga...

Mašinka radi k'o lutka, žena presrećna i ponosna na mene, ja presrećan što su mi ostale pare u džepu...svi zadovoljni.
(osim tužnih servisera zbog 250 evrića )
 
Odgovor na temu

miskovic.goran
miskovic goran
zaposlen
Zepter International
bosna i hercegovina

Član broj: 226551
Poruke: 97
*.teol.net.



Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?11.12.2011. u 19:53 - pre 150 meseci
Postovani.

imam i ja slican problem masina mi stane na 32 minute prije kraja i stalno radi pumpa i ne ide dalje !!!
Molio bih te ako mi mozes kako pomoci ili dati smernice malo mi je nejasno ovo sa dijagnostikom,kako da mi izlista problem!!!
Unaprijed hvala!!!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?11.12.2011. u 20:09 - pre 150 meseci
Problem ti je isti kao sto je ovde opisano:

Citat:
yu1ny:...probam malo da drmam komponente, koje se ipak za delić mm pomeraju u onoj smoli i uz pomoć sila-puta-Srbin metode :), mašina proradi!
Očigledno hladan lem ispod jedne prigušnice, ali kako doći do njega??

Mozgao ja i izmozgao: sa druge strane štampe ima plastični poklopac koji odozdo prekriva lemna mesta i koji je takođe zatopljen...e, sad, uzmem šubler, tačno izmerim gde bi trebala da bude nožica prigušnice, lagano sa druge strane prosečem plastiku, dođem do sumnjive nožice, krvnički je očistim i prelemim i stavim malo silikonskog kita da ne prodire vlaga...

Kvar je banalan ali ako nemas iskustva u ovakvim popravkama bolje zovi majstora posto nista neces uraditi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

miskovic.goran
miskovic goran
zaposlen
Zepter International
bosna i hercegovina

Član broj: 226551
Poruke: 97
*.teol.net.



Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?11.12.2011. u 20:22 - pre 150 meseci
Ako je u pitanju hladan lem na elektronici pokusacu pronaci problem,inace sam elektronicar ali nisam imao ovaj problem na lg masini!!!

Pozdrav i hvala!!!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?11.12.2011. u 20:46 - pre 150 meseci
Utoliko bolje, javi sta si uradio
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SaleFrik
Aleksandar Mijalkovic
nezaposlen
Pirot, Srbija

Član broj: 316982
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?18.08.2013. u 15:32 - pre 130 meseci
Imam problem sa istom veš mašinom, izgoreo mi je deo table pa vas molim da mi date šemu ako je neko ima?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

vladovbl
Banja Luka, BiH

Član broj: 323370
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?29.05.2014. u 14:53 - pre 120 meseci
Pozdrav, zamolio bi iskusnije za savjet...Naime, imam ves masinu LG WD-80150NUP i do prije 15-ak dana je savrseno radila ( stara 9 godina) i tad su poceli problemi. Prvo je pocela da pusta vodu da bi mama prilikom pranja stavila kalgona da ocisti od kamenca i tad je ogromna kolicina kamenca izasla kroz odvod ali se i dosta izvadilo iz filtera. Nakon toga pocinju problemi sa centrifugom i sa hladnom vodom, te sa mjeracem vremena koji je postao neprecizan. Pozvao sam majstora koji je pregledao masinu i konstatovao da joj treba ocistiti motor i zamjeniti cetkice, te da je otisao grijac i elektronika.Napominjem da je masina od pocetka izbacilava gresku u vezi sa izbacivanjem vode iz masine. Problem je bio sto je on malo smirgl papirom ocistio motor i masina bi pocela da radi i da vrti lijevo desno ali nikako nije htjela da ubrza, kao da joj je falilo snage. Posto smo konstatovali da se ne isplati popravljati ja sam odlucio da sam prvo zamjenim grijac pa da vidim kako ce se ponasati i sve je dobro islo do momenta vracanja novog grijaca u masinu kada sam je nakrivio na kadu radi ciscenja ulaza od grijaca ali je ona iskliznula i pala na lice. Nakon sto sam upalio masinu pojavila su se neka polovicne brojke na LCD displeju pa sam pomislio da se od pada negdje nesto poremetilo. Izvadio sam elektroniku iz masine i zamolio prijatelja da je pogleda ali kako zbog izlivenog silikona nije imao pristup tako nismo mogli nista konstatovati. Fizicki eletronika je izgledala normalno i bez ostecenja. Na forumu sam procitao da se neko zalio na termo osigurac i da ga je premostio te da je masina proradila. Kolega je isto to uradio na mojoj ploci i kad smo je vratili i ukljucili u struju samo je iskocio osigurac i iz ploce se zadimilo. Sad me zanima da li je posle ovoga totalno crkla ploca ili se to moze popraviti i koja je cijena polovne elektronije za ovaj model? Ja sam u medjuvremenu kupio novu masinu ali mi je ovu staru zao baciti jer sam nabavio grijac i racunam da ako bi osposobio elektroniku da bi i ona ponovo proradila.Hvala svima na odgovorima
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina LG WD-80150 ukoči se i samo zuji?

[ Pregleda: 11500 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.