Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 76266 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam06.02.2009. u 11:55 - pre 185 meseci
Žikal svaka čast... Cifra nije neka, jeftinije od ovoga što sam ja mislio da pravim... Di to ima da se uzme, ako nije tajna?
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

Alien1301
ing.sigurnosti
Gorski Kotar HR

Član broj: 209338
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam07.02.2009. u 10:29 - pre 184 meseci
Zikal, imam nekoliko pitanja u vezi tog OBD II uređaja...
Kažeš da uređaj ima 16 pin konektor, a Panda ima 3 pin. Interesira me kako se to spoji?
Na kojim markama se može koristiti i kojim modelima Fiata uključujući i godine?
Neka slika bi dobro došla, a i točna brojna oznaka uređaja.
Da li je to ovako nešto?
http://cgi.ebay.com/U480-UNIVE...112?IMSfp=TL090112124005r35936
Hvala
 
Odgovor na temu

ZIKAL
mašinac

Član broj: 180531
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: Beograd


Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam13.02.2009. u 09:43 - pre 184 meseci
Ljudi,baš sam u nekoj stisci,izvinite!
Alien,na tvojm slikama je uredjaj,čini mi se ozbiljniji, od uredjaja koji je kod mene,ali je to,to!
Što se tiče konektora,ne znam kako si ih ti izbrojao samo 3.Ja ne znam, ali je moguće da kod tvoje Pande 4x4,pogotovo od pre 2000-te,je nešto drugačije.Kod naših Pandi je 16-to pinski kontakt,ispod mušema a iznad suvozačevih nogu.
Gibaja,ja nisam kazao da sam kupio ovaj skener,već da sam ga nabavio.Naravno da ću ga kupiti!Stupio sam u kontakt sa čovekom koji je prodavao te uredjaje,ali,avaj,nema ih više!Sve je rasprodao,a da li će ih više nabavljati,ne zna,pošto je zarada mala,a oni sve jeftiniji.Dao mi je par saveta kako to da nabavim.Najbolja varijanta je sam nekim poznatim u inostranstvu,ili ne daj Bože, sa familijom.Videću.U svakom slučaju ću javiti,pa ako nešto bude bilo,računaču i na tebe,ako naravno budeš želeo.Ako ti budeš u mogućnosti da to nabaviš,računaj i na mene.
Evo sličica uredjaja koji je kod mene.
Pozz




[Ovu poruku je menjao ZIKAL dana 13.02.2009. u 11:17 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam13.02.2009. u 09:58 - pre 184 meseci
Auuu, moraću sa "ne daj Bože familijom" da vidim...
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam17.02.2009. u 07:24 - pre 184 meseci
Evo, pronadjoh moj raniji post o digitalnom ubacivanju srafova za koje se kaci zadnje sediste. Ne zaboravite, treba vam procesor koji vrti na minimum 3000.
Cao Bery, ja sam imao isti problem sa zadnjim sedistem. Mozes to da resis lako, ali moracu da budem " plastican" !
Ovako ! na vertikalnom delu poda iza prednjih sedista imas nekoliko rupa koje su zatvorene gumenim cepovima. ja sam kroz rupice za zavrtnje ubacio tanku zicu i proturio je kroz te rupe na vertikalnom delu patosa. Zatim sam tu zicicu obmotao oko zavrtnja (brezona) i povlacio nazad kroz otvore na vertikalnom deju , sve do rupa na horizontalnom delu, i onda navoj ide napolje. Zatim sam pazljivo nabacio podloske i preko toga stavio matice. Tako sam osigurao brezone da ne ispadaju nazad. Onda sam nabacio sediste, ponovo podloska, i ponovo matica. To je sve i nije tako komplikovano. Koristio sam srafove 5 mm , i matice za kljuc 10. Sasvim je ok, ne mora nista jace. Imao sam problem i sa naslonom zadnjeg sedista jer na njemu nije bilo fabrickih bravica, pa sam se snasao peivremeno sa bravicama od yugica. Ja sam od coveka od koga sam kupio auto dobio i dva stifta koji se montiraju iznad zadnjih tapacirugna sa leve i desne strane. za te stiftove ce naslon zabravljuje. Jesi li dobio te stiftove. Ako nisi siguran da mozes ovo da resis sam , evo , nudim pomoc, naravno, pod uslovom da si iz BG.
 
Odgovor na temu

retrop
radnik
subotica

Član broj: 194621
Poruke: 16
*.tippnet.co.rs.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam17.02.2009. u 09:31 - pre 184 meseci
Menjao sam ulje u motoru menjao sam i filter ulja sipao do oznake izmedu min i max. Dali treba da se sipa do max oznake?
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam17.02.2009. u 09:53 - pre 184 meseci
No, No, Retrop. Ostaviti nivo ulja na sredini izmedju oznaka min i max. Suvise ulja moze smetati prskalicama ugradjenim u kolenasto vratilo, koje rasprsuju ulje u vidu finog spreja - iz kartera na cilindre i karike, tako da je najbolje da nivo bude izmadju min max.
 
Odgovor na temu

retrop
radnik
subotica

Član broj: 194621
Poruke: 16
*.tippnet.co.rs.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam17.02.2009. u 10:37 - pre 184 meseci
Hvala. Pitao sam jer majstor pre 5k kilometara je sipao do max nivo ulja, a ja sam sumnjao da to bas i nevalja. Do sada sam moja kola odrzavao sam ali pandin kompjuter me uplasio. Jos uvek me nervira ali se privikavam. Javio mi se sada zimi ona zuta lampa treperce 10-15 puta pa prestaje. A kada trepce ko da sam ECU oduzima malo gas.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam17.02.2009. u 10:59 - pre 184 meseci
Isti slucaj, i meni su ga narokali na max, ali greskom doctorovog asistenta, no procenjeno je da tako ostane.

Lampica trepce i meni, ali to su vec fabricki gremelini
 
Odgovor na temu

mirorab
Beograd

Član broj: 210755
Poruke: 16
91.148.83.*



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam18.02.2009. u 13:58 - pre 184 meseci
@Roberto_s: Jasno kao dan... Hvala lepo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 76266 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.