Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)

[ Pregleda: 2876 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ktwist
student

Član broj: 199285
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 12:27 - pre 189 meseci
Ako bi neko od strucnijih ljudi bio raspolozen da mi da neki hint.
Problem izgleda ovako:
Zvucnici (2.1 sistem) rade dobro neko vreme, a onda se javlja brum (tako meni to zvuci :) ) u skoro pa pravilnim razmacima od po recimo dve sekunde. U pocetku tiho ali vremenom sve jace i jace. Iz mog skromnog poznavanja elektronike nekako sumnjam na neki od kondenzatora. Da li sam u pravu sto se ovoga tice. Ako je to slucaj lako bih ga zamenio.
Sacekacu odgovor pre nego li zamenim sve kondenzatore na ploci pojacala (ima ih 12 ).

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 12:50 - pre 189 meseci
kondezatori...

 
Odgovor na temu

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 12:51 - pre 189 meseci
Ipak sacekaj jos odgovora!!!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 15:29 - pre 189 meseci
Jel se taj simptom javlja kad ima signala na ulazu ili bez njega,sta se desava u prvom a sta u drugom slucaju.
To lici na neku vrstu oscilacija,mogu biti kondenzatori, ali se mora proveriti,neces menjati svih 12 kondenzatora,treba proveriti mrezni stepen,od trafoa, greca elektrolita....moze biti neki elektrolit kod samog IC kola a ima ih vise ako je 5.1 sistem,moze biti na ulazu predpojacivaca,moze i IC kolo da zaoscilira,znam da pricas o brumu ali pojasni jel jaci i brum kako pojacavas snagu pojacivaca ili ostaje ist nivo a jaca muzika,prvo malo isproveravaj i prekontrolisi pa onda mozes da probas da menjas neke stvari.Ipak sture informacije,neznamo o kom sistemu je rec? nemamo seme,sliku unutrasnjeg dela,mreznog,pojacivackog.
Mozda kad bi naveo model sistema, neko bi znao sta muci takve modele, uglavnom, pretpostavljam da je made in P.R.C. to jest zutaci, tako da.....potrudi se u svakom slucaju, mozes ispitivati kondenzatore pa tek menjati one koji su ti sumljivi, ako znas kako se ispituju,ne zaboravi da ih ima u predpojacivacu,mreznom stepenu, izlaznom stepenu pojacivaca...Pozdrav i srecno!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

ktwist
student

Član broj: 199285
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 15:54 - pre 189 meseci
Simptom se javlja i sa ulaznim signalom i bez ulaza. U oba slucaja "broom" (koji vremenom postaje sve jaci) se javlja posle sat-dva od ukljucivanja zvucnika. Nazalost proizvodnja jeste P.R.C. tako da mislim da je tesko naci shemu za njih. Izgleda poprilichno malecno i prosto.
Ovako sve to izgleda (ako je neko imao iskustva sa ovim).

http://www.microlab.cn/product/speakers/2.1%20series/M528.htm

Inace i pored toga sto su jeftini zutaci, izuzetno dobro su svirali (uzimajuci u obzir cenu).

Zahvaljujem se na informacijama!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 19:13 - pre 189 meseci
Lepo izgleda,nazalost tu su najvise otisle pare,ne u kvalitet.
Probaj sa mreznim stepenom,ocisti prvo njega, ako imas mogucnosti ali prvo sve zabelezi i zapisi koja zica gde ide, pa skini mrezni stepen ili otkaci od pojacivaca i izmeri napon ,moze da se desi da su ti probile diode ili neka od njih bez obzira dali je grez u pitanju ili pojedinacne diode,pazi mozda ima naizmenicnog napona posle greca,ispitaj grec ili ga zameni ,on nije skup i proveri elektrolite, a ideja je bila da probas to napajanje na nesto drugo da vidis dali ima brum,neki drugi pojacivac....Ajde pocni pa cemo videti za dalje,ispituj mrezni deo,drugo bilo bi korisno ako bi mogao da mi kazes koji su izlazni IC predpostavljam TDA 1558Q ili slicna serija,zasrafljeni su na hladnjaku,pokusaj da bidis koja su IC kola u pitanju?
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 19:41 - pre 189 meseci
Ma Pigoza mani ti te TDA, pošalji mi šemu za snagaš EI sa onog drugog foruma!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 20:00 - pre 189 meseci
Ne mogu da posaljem veliki fajl 2Mb poslacu ti sutra na privatni email,ti me podseti koja bi sa kojim trandzama?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 20:12 - pre 189 meseci
Citat:
Pigoza: Ne mogu da posaljem veliki fajl 2Mb poslacu ti sutra na privatni email,ti me podseti koja bi sa kojim trandzama?


Imaš PP.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 20:17 - pre 189 meseci
Poslao sam ti i ja na PP, ako nije ta pogledaj ovu?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)29.10.2008. u 20:38 - pre 189 meseci
Ne HSR, ona druga, Pre i Pow Amp.

To je to !

Hvala!

Pozdrav ZeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)30.10.2008. u 14:21 - pre 189 meseci
Sve za tebe moj dragi prijatelju.!
PS(cuvaj mi one c....e,ovaj papire)
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)30.10.2008. u 14:34 - pre 189 meseci
Dokle?

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Brujanje iz subwoofera (Microlab M-528)

[ Pregleda: 2876 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.