Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto duvaju lisce?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto duvaju lisce?

[ Pregleda: 4456 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Zasto duvaju lisce?04.11.2008. u 15:58 - pre 188 meseci
Dodje jesen. Opada lisce. Ulicni cistaci su ranije to cistili metlom, skupljali na gomile, pa u resetkaste kante i onda se to odvozilo negde, valjda na unistenje / sagorevanje. Ovih dana, dolazi radnik gradske cistoce, na ledjima ima motorni usisivac, ali je tako podesen da ne usisava nego duva i tim "usisivacem" on duva lisce sa trotoara i kolovoza na travu.

U cemu je stos? Da li je to mozda neka promena u smislu da lisce treba da ostane tu, pored drveca sa koga je palo, da istruli i postane djubrivo ili je nesto drugo? Ovo mi deluje cudno, a nekad i smesno - dok on oduva celu ulicu, vetar vrati lisce na kolovoz, pa on opet duva i tako par puta, dok mu ne dodje vreme da ide kuci.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.231.*



+3 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?04.11.2008. u 16:18 - pre 188 meseci
pa to ti hitech metla...valjda oce humus da prave ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?04.11.2008. u 16:40 - pre 188 meseci
To rade zato što su sve đubre sa tih travnatih površina već pokupili, grad blista, pa ono, neće da sede džabe nego premeštaju lišće s jednog na drugo mesto. A i zato što je gorivo jeftino i ne zagađuje okolinu.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?04.11.2008. u 20:51 - pre 188 meseci
Jedino sto mi pada na pamet je da treba da lisce sklanjaju sa ulice jer lisce truli i postaje klizavo, pa kad neko zakoci, moze tocak da mu prokliza. Uostalom sto nisi pitao ovog iz G.C. nego ovako da nas mucis pitanjem.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?04.11.2008. u 21:09 - pre 188 meseci
Citat:
SASA M.:  Uostalom sto nisi pitao ovog iz G.C. nego ovako da nas mucis pitanjem.
Jes, pa da me oduva
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?04.11.2008. u 21:13 - pre 188 meseci
Pa verovatno je lakše grabuljati travnatu podlogu nego ulicu? Bem li ga
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?04.11.2008. u 21:46 - pre 188 meseci
Citat:
tdjokic: ..... Da li je to mozda neka promena u smislu da lisce treba da ostane tu, pored drveca sa koga je palo, da istruli i postane djubrivo .......


zar ti taj odgovor koji se sam namece, ne izgleda sasvim normalan i prirodan?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?05.11.2008. u 09:27 - pre 188 meseci
Citat:
Flo33: Pa verovatno je lakše grabuljati travnatu podlogu nego ulicu? Bem li ga
Ne grabuljaju, u tome je trik. Oduva lisce sa asfaltiranih povrsina na okolne travnjake i ide dalje. To je ponovio vec nekoliko dana.

Citat:
mrle 011: zar ti taj odgovor koji se sam namece, ne izgleda sasvim normalan i prirodan?
Vidi, decenijama su lisce uklanjali, pa covek nehotice to prihvati kao jedino ispravno resenje, mada se i prostom logikom moze shvatiti da se tako zemljistu nesto stalno oduzima. O tome sam ranije tu i tamo nesto cuo, nisam bas 100% neinformisan.

Ovaj odgovor izgleda logican, ali im je tehnologija malo cudna. Lisce oduvaju, ono ostane tamo dok nema vetra, pa opet na ulicu. Lici mi na Sizifov posao. A opet, sta bi drugo mogli da rade, ako im je cilj da zemlji vrate njeno? Da odvoze lisce negde gde mogu da ga zatvore, da ne bezi, pa kad se pretvori u djibrivo da ga vracaju nazad? Skupo. Da ga pokrivaju nekim laganim mrezama? Ne znam.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?05.11.2008. u 10:57 - pre 188 meseci
Citat:
tdjokic: ...... covek nehotice to prihvati kao jedino ispravno resenje, mada se i prostom logikom moze shvatiti da ......


nije li to konstanta?
ne ponasamo li se tako uvek i svuda?
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?05.11.2008. u 10:57 - pre 188 meseci
Citat:
tdjokic: Vidi, decenijama su lisce uklanjali, pa covek nehotice to prihvati kao jedino ispravno resenje, mada se i prostom logikom moze shvatiti da se tako zemljistu nesto stalno oduzima...


Ma jok bre nije zato, brže im je da oduvaju nego da se zezaju sa skupljanjem grabuljanjem itd...
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+45 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?05.11.2008. u 14:22 - pre 188 meseci
Duvaju lisce jer jos nisu legalizovali duvanje trave
 
Odgovor na temu

didzejevski
Dipl. RmJN Guru
High D, 1 Terca left.

Član broj: 200077
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?05.11.2008. u 19:51 - pre 188 meseci
Citat:
tdjokic: Vidi, decenijama su lisce uklanjali, pa covek nehotice to prihvati kao jedino ispravno resenje, mada se i prostom logikom moze shvatiti da se tako zemljistu nesto stalno oduzima. O tome sam ranije tu i tamo nesto cuo, nisam bas 100% neinformisan.

Ovaj odgovor izgleda logican, ali im je tehnologija malo cudna. Lisce oduvaju, ono ostane tamo dok nema vetra, pa opet na ulicu. Lici mi na Sizifov posao. A opet, sta bi drugo mogli da rade, ako im je cilj da zemlji vrate njeno? Da odvoze lisce negde gde mogu da ga zatvore, da ne bezi, pa kad se pretvori u djibrivo da ga vracaju nazad? Skupo. Da ga pokrivaju nekim laganim mrezama? Ne znam.


Mislim da upravo zbog te (ne)informisanosti je doslo do moguce kontadiktornosti. Jer, kad pogledas, sta su Ljudi radili dok nisu upoznali Metle i Grabulje? Zemljiste je dobijalo ono sto mu po ustavnom pravu pripada, ali Covek je imao previse vremena, tako da je iz dokolice lutalo dok nije na Ljubicastim Pasnjacima svoga Mozga pronasao Grabulje. Po zavrsetku realizacije prebacivanja doticne sa Ljubicastih Pasnjaka na ove tada jos nezagadjene, nametnula se njena ocigledna primena sa svim uzasom, ali onda vise nije bilo kud. To je donelo mnogo zla ovoj planeti. Pre svega, ljudi su poceli vise da rade, a manje da borave na Ljubicastim Pasnjacima. Dugo, na prava Zemljista vise niko ne misli. Trece, (pssst!) - Covek je od pocetka mislio da je pametniji od Grabulja.

Medjutim, uvek je bilo vise Ljudi nego Grabulja, tako da je bilo i onih koji su bili vise Ljubicasti. Oni su vremenom postajali sve ogorceniji na doticnu, jer je uzrokovala veliku vlaznost vazduha usled cedjenja Covekovih tecnosti. I tu nastupa teorija pokojnog Darvina koja moze da se preslika na Grabulje. Malo pomalo, Grabulje su evoluirale u dobro nam poznate Metle, pa zatim u jos poznatije Usisivace... A sto se tice te Duvaljke, ona je po strukturi, molekularnom sastavu i rasporedu DNK vrlo slicna Usisivacima. To je zato sto oboje poticu od Metle. Od nje su se njihove loze razdvojile. I kad se malo razmisli o tome, jasno je i zbog cega. Kada Covek duze vreme radi pored Metle, moze da primeti da kod nje ima dve vrste pokreta - od Coveka, i ka Coveku. Dakle, Usisivaci su nastali od pokreta Metle ka ili prema Coveku, a Duvaljke od pokreta Metla od ili dalje od Coveka. Dalje, kad se razmisli pojedinacno o prirodi oboje evoluiranih, jasno je zbog cega je ipak vise Usisivaca u Covekovoj okolini - oni su zapravo zadrzali od svojih predaka vise osobina koje cine da teze da se priblize i da budu blizu Coveka.

Malo sam otisao offtopic, pa da se vratim. Dakle, u pitanju je kontadikcija u koriscenju Duvaljke umesto Usisivaca. Mozda je to zbog toga sto je odredjeni deo Ljudi pao pod vladavinu Duvaljki... Ili se razmatra o poslovnoj koaliciji sa Duvaljkama, pa smo u fazi ispitivanja razloznosti iste. Ne znam, svako tu gleda svoju korist, a pravi se da pomaze onom drugom. A mozda je nesto sasvim drugo - mozda je u pitanju nus-produkt evolucije Coveka, koji usled enormnog smanjenja Ljubicaste materije u njegovoj kupoli, ne moze da shvati i razume svrhu Usisivaca, i da nadje pravu primenu za Duvaljku.

ps... mozda je prvo bila Metla, pa onda Grabulja, nisam siguran.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?06.11.2008. u 02:28 - pre 188 meseci
Nije, prvo su isli oni sa siljcima. Boc, boc, pa u kantu. Medjutim, kada je dosao asvalt nastao je problem. Duvaljke su prelazna pojava do bacaca plamena, tako da je ovo jos i dobro.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?06.11.2008. u 06:00 - pre 188 meseci
Citat:
SASA M.: Nije, prvo su isli oni sa siljcima. :) Boc, boc, pa u kantu. :) Medjutim, kada je dosao asvalt nastao je problem. Duvaljke su prelazna pojava do bacaca plamena, tako da je ovo jos i dobro. :)
A, "fataljist"? Ima jos tih "boc, boc", ali skupljaju otpatke - razne papirice, kesice, tetrapakove, pikavce, delove kauca ("slucajno" ispali kroz prozor sa 8-og sprata).

@ didzejevski - zanimljivo je, koliko se ljudi uzasava prljavstine, u raznim oblicima. Ako imas super travu ispred kuce, pa na nju padne nekoliko listova, trava vise ne dolazi toliko do izrazaja i eto nesrece. Mozda nas sve ta prljavstina potseca na prolaznost zivota, pa je zato mrzimo, ko zna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?06.11.2008. u 10:26 - pre 188 meseci
To me podseti na Amerikance, koji se takmiche cije dvoriste ima lepse pokosenu i zeleniju travu, cak imaju i naziv za to, Zeleni sindrom ili tako nesto.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?06.11.2008. u 12:02 - pre 188 meseci
Evo ga "majstor-duvaljist" !


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?06.11.2008. u 20:19 - pre 188 meseci
U svakom slucaju moraju da sklone lisce sa ulice, sto zbog saobracaja, kao i zbog toga sto lisce blokira slivnike, pa moze doci do poplava pri jacim kisama. Ovaj nacin ne deluje bas efikasan, ali je mozda brzi i zahteva manje ljudi od grabuljanja.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?06.11.2008. u 22:08 - pre 188 meseci
Prica mi rodjak da je video po gradu velike gomile lisca, koje ipak odvoze. Ovo u blizini moje kuce je zaista cudno - svaki dan, vec nekoliko dana, "duvaljist" dodje, oduva lisce na travu i ode. Zatim vetar vrati lisce nazad i "duvaljist" sutra opet to isto lisce duva nazad i tako stalno.

Javio se jos neki covek, na nekom drugom forumu, pa kritikuje vlast. Kaze: "Razbacuju novac na razne nacine, recio duvaju lisce! Zamislite - duvaju lisce!". Ocigledno da to ili jos negde rade ili je neki moj komsija primetio istog "duvaljista", a pocelo je skoro.

Ako se desi da kisa padne preko noci, dzabe sto je ovaj duvao lisce vise dana, ipak ce se ono naci na kolovozu i u slivnicima.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

didzejevski
Dipl. RmJN Guru
High D, 1 Terca left.

Član broj: 200077
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Zasto duvaju lisce?06.11.2008. u 23:13 - pre 188 meseci
Mozda cekaju da se skupi 20-30cm debelo lisca, da ne cimaju kamion zbog 2 dzaka...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto duvaju lisce?

[ Pregleda: 4456 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.