Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proces: System opterecuje procesor

[es] :: Windows desktop :: Proces: System opterecuje procesor

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9314 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
94.189.234.*



+3 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor05.12.2008. u 20:11 - pre 187 meseci
instalirao sam novu verziju windowsa ostavljajuci staru na disku. kada sam ubacio instalacioni disk proizvodjaca maticne ploce odmah sam primetio da u spisku za instalaciju nedostaju opcije za video i zvuk. u pozadini je izbacio prozor sa objasnjenjem "missing ..... point" ili nesto slicno i da ti drajveri nisu namenjeni mom operativnom sistemu. napominjem da je to isti disk sa kojim je do sada sve radilo ok i ne postoji mogucnost da sam pogresio.
skinem novu verziju drajvera za graficku sa neta i nakon restarta dobijem rezoluciju 800x600 sa 4 bita?!?! nista vise nije pomagalo osim uninstall graficke. nakon instalacije opet 4 bita. vidim djavo odneo salu pa izbrisem novoinstaliranu verziju windowsa i obavim proceduru ispocetka.
nakon instalacije najnovijeg win-a ponovo isti problem sa diskom za maticnu. probam na silu da ubacim drajvere za graficku sa diska i dobijem obavestenje da za moj hardver to nisu ti drajveri?!?!
instaliram sp2 i stariju verziju drajvera za graficku koja mi je slucajno bila na hardu. sve radi ok. nakon toga postavim zvuk, takodje skinut sa neta, i posto nisam imao pri ruci nikakvu igricu osim civ4 ubacim nju. probao sam malo da vidim kako se ponasa i u jednom trenutku opet ista stvar - pocinje da secka. ctrl+alt+delete - kad moj system proces na 30%.

vec sam se zabrinuo.
ima li neko neku ideju sta da radim?
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor06.12.2008. u 10:49 - pre 187 meseci
Da li si mozda posle instalacije WIN instalirao rutinski i sve ono sto si vec imao instalirano. Mogice je da neki od instaliranih programa ili kodeka pravi problem. Probaj da za pocetak deinstaliras ffdShow ili neke slicne kodeke koje si mozda rutinski instalirao. Tu moze biti problem. Ako nije to instaliraj ponovo WIN ali bez gomile dodatnih programa i kodeka, pa probaj jedno po jedno da dodajes i izmedju probas da li sigurno radi. Dobar nacin je da usput stavis i list papira ispred sebe pa da evidentiras sta instaliras i sta si probao. A sto se tice drivera za graficku i ostalo, najnovije verzije cesto ne rade kako treba, narocito ne genericki. Probaj da skines drivere za graficku sa sajta proizvodjaca graficke.
Baluban S.
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
94.189.234.*



+3 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor06.12.2008. u 16:46 - pre 187 meseci
posle instalacije suvog wina stavio sam sledecim redosledom:

- chipset update
- lan
- sp2
- grafika nvidia 6600 gt
- zvuk realtek hidefinition audio
- ffdshow
- civilisation 4


i nista vise, cak mi jos umesto z kuca y :)
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor06.12.2008. u 21:10 - pre 187 meseci
Gore sam ti vec napisao da probas ukloniti ffdshow. Dakle probaj to ukloniti. Velika verovatnoca je da ti to pravi problem.
Baluban S.
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
94.189.234.*



+3 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor06.12.2008. u 22:00 - pre 187 meseci
sklonio, problem ostao. ovde je verovatno neki sistemski fajl koji se nalazi u root-u.
ovde bi bilo resenje kreiranje nove particije ili kompletan format diska.
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor07.12.2008. u 00:04 - pre 187 meseci
nesto nisam upratio...instaliras xp il vistu?
suvise je to jak racunar da bi nesto trzalo...znaci losi drajveri il aplikacija
ja sam imo problem s verzijama drivera za graficku koji su lose radili s driverima tvkarte (uzmem starije i sve radi..)
aplikacija (da ne reklamiram) koju sad koristim za tv radi s duplo manje procesorske snage od originalne aplikacije...
prvo backup svega na neku drugu particiju (vjerovatno ih imas nekoliko), pa fresh xp...i nemoj odma ffdshow
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
94.189.234.*



+3 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor07.12.2008. u 19:22 - pre 187 meseci
na disku ima samo jedna particija, instaliram xp. nisam nasao resenje osim kompletnog formatizovanja diska
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor07.12.2008. u 22:57 - pre 187 meseci
Barem iskoristi priliku da napravis dve ili tri particije, pa ces probleme daleko lakse resavati. Tj. kad sredis WIN da radi kako treba samo napravis kopiju particije sa GHOST ili necim slicnim i povratak na ispravno stanje je za 2-3 minuta, a ne da se zezas danima. Naravno podatke drzis na drugoj ili trecoj particiji. Ako to nisi odmah uradio, pusti defragmentaciju diska pa upotrebi PQMAGIC ili neki slican alat za naknadnu promenu particija. Znaci prvo defrag, zatim smanjis particiju za XP na oko 30GB pa kreiras od ostatka 1 ili 2 nove particije.
Baluban S.
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
94.189.234.*



+3 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor07.12.2008. u 23:24 - pre 187 meseci
Baluban_S
ako sam dobro razumeo moguce je dodati particiju bez formatizovanja diska?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.117.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor08.12.2008. u 02:50 - pre 187 meseci
Citat:
ako sam dobro razumeo moguce je dodati particiju bez formatizovanja diska?

moguce je sa programima
Partition Magic 8
(jako popularan)
i
Paragon Partition Manager
(kazu da je najbolji. meni izgleda jako slicno kao prethodni)

ali nece uvek da napravi particiju i presece je tamo gde ti hoces. postoje neki uslovi npr. maksimalan broj particija. procenat slobodnog prostora na particiji koju hoces da smanjis itd.
ima jos ogranicenja ali ako imas samo jednu particiju mislim da nece biti problem da je rastavis na dve.

za pocetak bilol bi dobro da vecinu toga sto hoces prebaciti na drugu particiju stavis u jedan folder (da bi program lako znao sta treba da premesti na novu particiju) i da odradis defragmentaciju.

isto bi bilo dobro da napravis sto vise slobodnog prostora na hardu. snimi sve sto mozes na DVD-e (ili pozajmi od nekog vanjski hard disk).

p.s.
o problemima sa seckanjem cemo moci vise reci tek kada napravis svezu instalaciju windowsa na formatizovanu C: particiju.

ako problem i dalje ostane onda se kladim da je problem sa hardverom.
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Proces: System opterecuje procesor08.12.2008. u 15:07 - pre 187 meseci
recimo 20GB za C: (il sistemsku..) a ostale po volji..dve po ~100, 3 po ~80...nemoj samo puno sitniti nema smisla (druga krajnost..)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Proces: System opterecuje procesor

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9314 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.