Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakav je zivot u Rusiji ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakav je zivot u Rusiji ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44108 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.swipnet.se.



+14 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?15.11.2008. u 22:00 - pre 188 meseci
Citat:
Vukade a što si ti otišao u Švedsku, što nisi kod braće?


A zasto bih? Da li sam ja bilo cime sto sam rekao sugerisao da se Rusiji bolje zivi nego u Svedskoj? I sta ti znaci ovo "kod brace"?
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.121.*



+3 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?15.11.2008. u 22:20 - pre 188 meseci
Citat:
vukad: A zasto bih? Da li sam ja bilo cime sto sam rekao sugerisao da se Rusiji bolje zivi nego u Svedskoj? I sta ti znaci ovo "kod brace"?

po tvojim porukama ljudi(pa i ja) te kontaju da branis rusiju ,tj ovo sto su ljudi napisali (kakvo je stanje) po tvom ispadne da nije takvo ,tj da tamo cvetaju ruze...u tome je "problem"

elem ,svaka cast za temu i ljude koji su bili u RUS( i ex-sssr) i napisali svoje utiske...

Mene samo zanima Ivan je spomenuo da Jermenija ratuje sa Azerbejdzanom ,jel to ozbiljan rat ili neko primirije je trenutno?
I zasto su sa dve zemlje "Zapecacenje" granice.....
nisam bio tamo zato me interesuje...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.swipnet.se.



+14 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?15.11.2008. u 22:38 - pre 188 meseci
Citat:
po tvojim porukama ljudi(pa i ja) te kontaju da branis rusiju ,tj ovo sto su ljudi napisali (kakvo je stanje) po tvom ispadne da nije takvo ,tj da tamo cvetaju ruze...u tome je "problem"


Ne, nismo se razumeli. Ja imam prijatelje koji zive i rade u Rusiji tako da dobro znam da je daleko od toga da tamo cvetaju ruze. Ali nisam mogao a da ne prokomenarisem tekst koji je tako ocigledno neobjektivanm i pun neistina. Mozda ona smatra da kad napise da tamo nema boljih radnji od Centrotekstila i da ljudi neznaju sta je DVD da je to pesnicka sloboda, stilska figura... ali na ovom forumu su uglavnom ljudi tehnicke struke, koji barataju sa ciframa i cinjenicama, a ne sa stilskim figurama.

Citat:
po tvom ispadne da nije takvo ,tj da tamo cvetaju ruze


Matematicki receno, ja sam se zadrzao na negaciji, a implikaciju ste napravili vi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 00:18 - pre 188 meseci
Citat:
bugsu
Mene samo zanima Ivan je spomenuo da Jermenija ratuje sa Azerbejdzanom ,jel to ozbiljan rat ili neko primirije je trenutno?
I zasto su sa dve zemlje "Zapecacenje" granice.....
nisam bio tamo zato me interesuje...


Ovako, prvo Jermenija se granici sa Azerbejdzanom, Iranom, Turskom i Gruzijom... od toga su granice sa Azerbejdzanom i Turskom zatvorene.

Rat sa Azerbejdzanom je poceo krajem 80-tih zbog vrlo slicnih razloga kao u ex-SFRJ - u Azerbejdzanu je ziveo odredjen procenat Jermena na teritoriji (Nagorno Karabah) koja je tokom crtanja mapa SSSR pripala Azerbejdzanu, a deo Azerbejdzana je bio geografski odvojen od glavne teritorije a izmedju je Jermenija... sasvim dovoljno za jedan vrlo gadan rat. Rat u Nagorno Karabahu je bio najgori izmedju 1988 i 1994. 1994 su OEBS i Rusija uspeli da ubedi strane da potpisu primirje.

Rezultat rata je nekoliko desetina hiljada mrtvih, preko 200 hiljada razmestenih Jermena i preko 800 hiljada razmestenih Azerbejdzanaca.

Medjutim primirje nije resilo glavni problem - danas nema otvorenih sukoba, ali isto tako da moze u bilo kom momentu da prestane. Jermenija kontrolise taj deo Azerbejdzana i, zbog toga, su granice izmedju Jermenije i Azerbejdzana pod kontrolom Azerbejdzanaza zatvorene, i ne postoje diplomatski odnosi - sto je sasvim za ocekivati.

Jermeni i Azerbejdzanci se vrlo ne vole i cenim da se nece skoro resiti taj problem izmedju njih. Turistima se generalno ne preporucuje da ulaze u bilo kakve rasprave sa lokalcima oko toga, jer u tim drzavama skoro svaka porodica ima nekog ko je stradao u tom ratu.

--

Druga zatvorena granica je sa Turskom - Jermenija i Turska su odavno u problemima, zbog genocida izvrsenog nad Jermenima a organizovanim od strane otomanske imperije pocetkom proslog veka (inace, termin genocid je nastao bas sa ovim dogadjajem u vidu) - Turska iz nekog razloga ni dan danas ne priznaje da je njena predhodnica izvrsila genocid, a ide se do te mere da se u Turskoj sudski gone oni koji dovode zvanican stav u pitanje.

Medjutim, razlozi za blokadu tursko-jermenske granice su skorijeg datuma - zbog rata sa Azerjbejdzanom, gde je Turska bila na strani Azerbejdzanaca koji imaju vrlo jake veze sa Turskom. Turska ima neki stari sporazum iz prve polovine XX veka da ce vojno intervenisati ako Azerbejdzan bude ugrozen, tako da se Jermenija obezbedila angazujuci rusku vojsku da joj cuva granicu sa Turskom.

Ironicno, privatna lica i firme iz Turske i Jermenije i te kako saradjuju - samo sto sva roba, kao i prevoz putnika mora ici kroz Gruziju, gde Gruzija naplacuje takse za svu tu robu (sto bi se reklo, nije im lose uopste)... Jermeni IT-ovci idu na odmor u Tursku i sve je manje-vise OK, jedino te dve zemlje i dalje nemaju kapacitet i snagu da probleme razrese i omoguce normalan zivot ljudima koji zive na granicnim podrucjima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Catclaw
Beograd/Miami,Fl

Član broj: 127762
Poruke: 6
79.101.163.*



+3 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 01:21 - pre 188 meseci
Citat:

Ne, zapravo palo mi je na pamet nesto drugo. Problem nije u tome sto si rekla nego u nacinu na koji si rekla. Verovatno si se do juce truckala u jugu ili stojadinu kao i svi ostali osim ako ti roditelji nisu jedni od onih koji su se "snasli" 90-tih, a sada se kao sablaznjavas voznim parkom u St. Petersburgu. I gde majke ti nadje Litvaniju za poredjenje? Pa pogledaj oko sebe, bilo da si u Beogradu ili u Majamiju gde 25% ljudi zivi ispod granice siromastva.


Nacin na koji sam sve napisala je po mom misljenju izuzetno blag u odnosu na sve ono sto sam tamo imala priliku da vidim i dozivim. Sto ja, sto moji prijatelji. Kao sto sam ti vec napisala, niti se necega sablaznjavam, niti nesto ismevam, vec opisujem stvari onakvima kakve jesu. Odavno sam prerasla sve koplekse po tom pitanju, i sto je najbitnije, odavno sam raskrstila sa svim kvazi patriotrskim i otadzbinskim porivima zbog kojih cu zatvarati oci pred stvarima koje su pogresne i nenormalne.

A zivot u Rusiji je sve osim normalan. Standard ljudi koji zive u Rusiji po pitanju vozila je bas onakav kakav sam i napisala, sto se direktno odnosi na temu koju je decko postavio. I to sam ti vec objasnila, ali ocigledno ne znas da citas.

Svaka zemlja ima i ruzne i lepe strane. Pa i Rusija, pa i St. Petersburg. Da, neki od prizora koje sam tamo videla odusevili su me i ostavili bez daha. To sam vec rekla i necu vise ponavljati jer tebe mrzi da citas. Ali ko razuman moze zbog toga zatvoriti oci na sve ostalo i reci da se tamo normalno zivi. Ovo nije tema "Prorodne cari i lepote Rusije" vec "ZIVOT U NJOJ.

Ako su moji utisci "neosnovano negativni iz ko zna kog razloga", kako to da nigde nisam dobila tvoj odgovor na pitanje - Koja to zemlja moze zivot svojih gradjana okarakterisati kao "pozitivan" i normalan, ako najobicniji taksista ima slobodu da te odvede gde god hoce i ucenjuje i reketira kako hoce???

Mnoge druge primere koje sam tamo videla nazalost ne mogu da navodim, jer nisu za forum i ticu se direktno mog posla i posla mojih prijatelja i smatram da ne bi trebalo da ih iznosim. Ne treba puno vremena da normalan covek shvati kako funkcionisu stvari u toj zemlji - po principu najgoreg bezakonja i bezumlja, zakona jaceg, mita i korupcije na svim nivoima. I nacin na koji posao, zivot i sve ostalo u toj zemlji funkcionise itekako mi daje za pravo da ga okaraterisem kao NEGATIVAN i po mojim standardima nenormalan.

Gde nadjoh Litvaniju????
A zasto da je ne nadjem i ne pomenem, kada u njoj vlada ista tragedija i isto bezumlje kao u Rusiji. Ili mozda treba da kazem da je sve super i ruzicasto jer je to "bratska" zemlja i treba da se slihtamo jedni drugima i pisemo hvalospeve, a da pljujemo po ostalim "neprijateljskim" agresorima cak i kada za to nema razloga.

Ne vidim da si ti ijednim argumentom objasnio sta je tako lepo i bajno po pitanju zivota i standarda u Rusiji.
Vidim da zivis u Svedskoj. Postavi slobodno temu "Zivot u Svedskoj" ili Finskoj, Norveskoj, Danskoj, Irskoj, Skotskoj, ma bilo kojoj evropskoj zemlji i videces sta cu ti odgovoriti na tu temu, jer su to zemlje sa kojima sam i poredila Rusiju kada sam opisivala sve ono sto u njoj smatram nenormalnim. Ili mozda treba da je poredim sa Srbijom devedesetih, pa kazem da i nije tako lose??? Znaci ako se negde normalno zivi, ja cu biti PRVA koja ce to reci i apsolutno me ne zanima koja je to zemlja, koliko nam je "bliska" ili "daleka".

U medjuvremenu ti uzivaj u setnji Nevskim trgom i sa ceznjom i nostalgijom se prisecaj Srbije 90-tih jer vidim da ti nedostaje. Samo mene zaobidji i nemoj vise sebi da dajes sebi za pravo da me nazivas lazovom.

Citat:
osim ako ti roditelji nisu jedni od onih koji su se "snasli" 90-tih


Ova recenica je samo potrvdila tvoju nekulturu i bezobrazluk. I posto si "covek tehnicke struke, koji barata sa ciframa i cinjenicama" ne znam sa kojom drskoscu dajes sebi pravo da pominjes roditelje nekoga koga ne poznajes i o kojima nista ne znas, pa cak ni to da li je neko od njih ziv ili ne?????
Sto se mene tice, posle ove recenice, svaka moja dalja "diskusija" sa tobom je zavrsena!





[Ovu poruku je menjao Catclaw dana 16.11.2008. u 02:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.swipnet.se.



+14 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 02:12 - pre 188 meseci
Citat:
Ne vidim da si ti ijednim argumentom objasnio sta je tako lepo i bajno po pitanju zivota i standarda u Rusiji.


Pa da, ako se ne slazem s tobom da je tamo sve nenormalno, prljavo, bedno i kriminalizovano, onda sigurno mislim da je sve bajno, jer ne postoji nista izmedju. Pa izgleda da nekakva smislena diskusija s tobom i nije moguca jer nisu u stanju da razdvojis cinjenice od tog nekog svog subjektivnog dozivljaja. Ta tvoja tragedija-bezumlje-bla-bla-truc prica vise prilici serbiancafeu, tamo gde diskutuju o "Khenjadama" i "Cemerikama". Ako si htela da das doprinos na temu "kako se zivi u St. Petersburgu" mogla si da nam kazes nesto o:
- prosecnim zaradama
- nezaposlenosti
- troskovima zivota
- kulturnim desavanjima
- nocnom zivotu
- klimi

A na tvoju pricu sam reagovao ne samo sto je neobjektivna nego zato sto je ispunjena pakoscu, jer inace ne znam kako bih okarakterisao ovo

Citat:
Za vecinu ljudi na ulicama ne znate da li su beskucnici ili ne, jer su prilicno zapusteni i obuceni u kojekakve krpe.

Citat:
Ovde ce vas na ulazu u svaki deo muzeja docekati dve brkate sluzbenice

Citat:
Ono sto se kod nas naziva gradskim kaficem ili barom, ja tamo nisam videla. Postoje samo kafane, ali ne one poput nase Skadarlije, vec birtije u kojekakvim prolazima, sa kariranim isflekanim stolnjacima

Citat:
O nekoj kupovini nemojte ni razmisljati. Najvece i najluksuznije prodavnice koje smo imali prilike da nadjemo bile su u rangu naseg Centrotekstila.

Citat:
Da, tamo se prodaju iskljucivo video kasete, oni jos nisu evoluirali do DIVX-eva i DVD-ova

Citat:
Zatim je tu cinjenica da apsolutno niko ne govori i ne razume engleski, sto opet ukazuje na nizak nivo obrazovanja, barem po tom pitanju.

Ovde si se barem ogradila, ali insinuacija je jasna. Vidim iz prethodnih postova da si studirala engleski jezik, ali spusti se na zemlju, znanje engleskog nije kriterijum kojim moze da se meri stepen opsteg obrazovanja u Rusiji, Japanu. Prethodne necu ni da komentarisem jer su obicne budalastine.



[Ovu poruku je menjao vukad dana 16.11.2008. u 03:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 05:39 - pre 188 meseci
Necemo da se svadjamo.

Jedan bistri Rus sa kojim sam radio je sebi posle mukotrpnih godina snalazenja oko papira (Kanada, USA)
konacno priustio sebi da posle nekih osam godina ode do Moskve gde je i rodjen i odrastao.

Kaze da je bio prilicno prijatno iznenadjen.

Prema njegovoj prici, zivot u prestonici (Moskvi) je postao po ritmu i guzvi potpuno porediv sa bilo kojom
zapadnom metropolom. Svi veliki consumer brand-ovi koji se normalno srecu u svi svetskim metropolama
se srecu i u Moskvi. Automobilska guzva u (kako kaze) inace vrlo sirokim moskovskim bulevarima je postala
prilicna i neuporediva sa vremenom kada je odlazio. Ritam zivota obicnog coveka obicnim danom je visestruko
brzi nego sto je bio.

Za plate inzenjera kaze da su negde na 60-80% plata na Zapadu, a sto se pracenja desavanja u struci kaze
da apsolutno nema razlike - sve je prilicno u toku. Naravno, matematicari i slicna ekipa su i u najcrnja vremena
bili izuzetno cenjeni, i outsourcing jos od ranih devedesetih nije bio nikakva retkost.

S druge strane - secate se kad je kosarkas Milan Gurovic dobio angazman u Kazanj-u u tamosnjem klubu - vratio
se posle samo par dana videvsi okruzenje.

Verovatno postoji siroki dijapazon svega i svacega.
 
Odgovor na temu

Mare_Bogovadja
Marko Matic
Bogovadja

Mare_Bogovadja
Član broj: 22223
Poruke: 70
93.86.7.*



Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 10:58 - pre 188 meseci
Citat:
Prijatelji koji su bili sa mnom, a koji su inace iz Kanade, Amerike, Evrope..., non stop su se smejali na sve sto vide i komentarisali kako nikad tako nesto nisu videli.

Da, takvi se mogu videti svaki dan u Knez Mihajilovoj u Beogradu.

Njihovo ponasanje je u najmanju ruku sramotno... (i vrlo iritantno). Znate ono kad gledaju na vasu stranu i pricaju na engleskom ubedjeni da ih niko ne razume ni rec.

:/
"None may challenge the Brotherhood!"
Edwin VanCleef <Defias Kingpin>
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 11:26 - pre 188 meseci
Citat:
vukad: ...mogla si da nam kazes nesto o:
- prosecnim zaradama
- nezaposlenosti
- troskovima zivota
- kulturnim desavanjima
- nocnom zivotu
- klimi

Ha, ha, ha, evo i ja se umesto nje izvinjavam sto je ona napisala ono sto jeste, a ne nekakve statisticke podatke iz turistickih vodica. Je li, kako i kad se to to tacno postaje takav, da vam vazne stvari nisu bitne docim ste fascinirani nekakvim brojkama? Jel vam to od rodjenja? Jel znate onu:

Citat:
-Tri i dva su pet. Pet i sedam su dvanaest. Dvanaest i tri petnaest. Dobar dan. Petnaest i sedam su dvadeset dva. Dvadeset i dva i sest dvadeset osam. Nemam vremena da je ponovo zapalim. Dvadeset i sest i pet su trideset i jedan. Uf! To dakle cini pet stotina jedan milion sest stotina dvadeset i dve hiljade sedam stotina trideset i jedan.
-Pet stotina miliona cega?
-Sta? jos uvek si tu? Pet stotina jedan milion... ne znam vise... Imam toliko posla! Ja sam ozbiljan covek i ne bavim se budalastinama. Dva i pet su sedam...



http://www.svastara.com/razno/maliprinc/13.php
 
Odgovor na temu

dr mabuse
dr mabuse

Član broj: 191605
Poruke: 44
93.86.150.*



Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 11:30 - pre 188 meseci
Citat:
milanche:S druge strane - secate se kad je kosarkas Milan Gurovic dobio angazman u Kazanj-u u tamosnjem klubu - vratio
se posle samo par dana videvsi okruzenje.

Verovatno postoji siroki dijapazon svega i svacega.
Ne znam otkud ideja o poređenju Moskve i Kazanja??!!
Kao kad bi neko poredio američke vukojebine i LA, NY ..
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 12:20 - pre 188 meseci
Citat:
Mare_Bogovadja: Da, takvi se mogu videti svaki dan u Knez Mihajilovoj u Beogradu.

Njihovo ponasanje je u najmanju ruku sramotno... (i vrlo iritantno). Znate ono kad gledaju na vasu stranu i pricaju na engleskom ubedjeni da ih niko ne razume ni rec.

:/


U, ja hteo da otvorim temu na tu temu (!), pun mi je q... tih što dolaze u Srbiju (Guča, Exit...) i Beograd na safari, u jeftin i nekontrolisan lov na piletinu po splavovima i pišanje sa Brankovog mosta u Savu... Kod kuće ih kamere snimaju po ceo dan i na svakom mestu, al' ovde mogu da se raspištolje k'o Hemingvej u Africi! Mmu li im...

Je l' da otvaramo novu temu po tom pitanju ili da ne čačkamo mečku?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 12:30 - pre 188 meseci
Citat:

nekontrolisan lov na piletinu po splavovima


hehe a to li je, dakle :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.swipnet.se.



+14 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 12:35 - pre 188 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ha, ha, ha, evo i ja se umesto nje izvinjavam sto je ona napisala ono sto jeste, a ne nekakve statisticke podatke iz turistickih vodica. Je li, kako i kad se to to tacno postaje takav, da vam vazne stvari nisu bitne docim ste fascinirani nekakvim brojkama? Jel vam to od rodjenja?


Jos jedan sledbenik Zvonka Mihajlovskog, cudi me da nisi citirao onu "Statistika je kao bikini, sve otkriva ali nista ne pokazuje" koja je vec usla u enciklopediju srpskih kafanskih mudrosti. Za razliku od tebe, ja statistici verujem, jer znam kako da je citam i tumacim. Kroz podatke kao sto su prosek i distribucija primanja po platnim razredima, nezaposlenost, procenat ljudi ispod granice siromastva, potrosnje osnovnih zivotnih namirnica i prodaje automobila i bele tehnike, dostupnosti zdravstvene zastite itd. je moguce zakljuciti mnogo vise nego kroz rekla-kazala price, narocito kad ih iznose nasi ljudi jer su to onda emotivne, epske sage koje cesto nemaju veze sa stvarnoscu. A ti ako mislis da je ona napisala ONO STO JESTE, razmisli ponovo:
- Tvdi da su fasade crne, oronule, prljave u gradu koji je 2003, na 300-godisnjicu osnivanja potrosio 800 miliona dolara (!) na sredjivanje fasada. Ako ista u St. Petersburgu deluje impresivno to su fasade tih starih zgrada.
- Tvrdi da se na tezgama ne prodaju DivX-ovi i DVD diskovi nego samo VHS kasete!? Pa da li neko ko ima gram mozga moze da poveruje u ovo? Danas kada su ulice Nigerije i Bangladesa preplavljene piratima na diskovima, da u gradu u kome stanovnici imaju purchasing power na nivou Poljske, Hrvatske niko nema kompjuter ili DVD player?
-Tvrdi da se u najluksuznijim radnjama koje su na nivou Centrotehtila prodaju samo kondukterska odela i karirane kosulje. Da li ima neko da je bio u Piteru a da nije prosetao Nevskim prospektom? Stvarno treba biti slep i ne videti sve one nabudzene radnje svih mogusih svetskih brendova.

Devojka je ocigledno bila tamo 2000-2002 kada je Rusija bila na prosjackom stapu, ali to je nekako zgodno propustila da napomene, i nakon sto joj je skrenuta paznja da prica ne drzi vodu, ona ona umesto da se ogradi i napomene da je to bilo davno i da mozda vise nije tako, ona izvlaci svoje macije kandze, zato sto zna da ima ovakvih ostrascenih rusofoba kao sto je Lesli koji upravo zude da neko servira takvu sliku, ma koliko ona bila pogresna.
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 13:26 - pre 188 meseci
Ovako, što se tiče Moskve, jedino na šta se ljudi žale kada se vrate je skupoća. Ove gluposti sa VHS kasetama u Sankt Peterburgu ne bih komentarisao i smatram da su jako neobjektivne. Ne mislim da bi Putin dozvoli da mu rodni grad tako izgleda ;-)
Imam drugara koji radi u Sočiju. Ogromne pare se ulažu za predstojeće Olimpijske igre (da ne bude samo Moskva i S. Peterburg) i ceo taj region izgleda zaista prelepo. Ono što se njemu nije svidelo je mentalitet tih ljudi tamo koji gledaju samo na novac.
Setih se i drugarice koja je bila na samom severu Rusije. Devojčica od nekih deset godina im je prišla, kada je čula srpski i počela da peva pesmu o Kosovu. Njoj verovatno novac nije u prvom planu. Hiljadu ljudi...

P.S.
Ivane, čudi me tvoje iskustvo sa mrskim jermenskim carinikom. Čitao sam neki tekst o naša tri motorista koja su prešla granicu između Turske i Jermenije. Kada je video pasoše carinik je postao vrlo ljubazan, a onda i rekao: - Braćo Srbi, pa vi ste ubili turskog sultana Murata! ;-)
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 13:37 - pre 188 meseci
Citat:
budjavlebac: Ovako, što se tiče Moskve, jedino na šta se ljudi žale kada se vrate je skupoća. Ove gluposti sa VHS kasetama u Sankt Peterburgu ne bih komentarisao i smatram da su jako neobjektivne. Ne mislim da bi Putin dozvoli da mu rodni grad tako izgleda ;-)
Imam drugara koji radi u Sočiju. Ogromne pare se ulažu za predstojeće Olimpijske igre (da ne bude samo Moskva i S. Peterburg) i ceo taj region izgleda zaista prelepo. Ono što se njemu nije svidelo je mentalitet tih ljudi tamo koji gledaju samo na novac.
Setih se i drugarice koja je bila na samom severu Rusije. Devojčica od nekih deset godina im je prišla, kada je čula srpski i počela da peva pesmu o Kosovu. Njoj verovatno novac nije u prvom planu. Hiljadu ljudi...

P.S.
Ivane, čudi me tvoje iskustvo sa mrskim jermenskim carinikom. Čitao sam neki tekst o naša tri motorista koja su prešla granicu između Turske i Jermenije. Kada je video pasoše carinik je postao vrlo ljubazan, a onda i rekao: - Braćo Srbi, pa vi ste ubili turskog sultana Murata! ;-)


Citao sam isti clanak i, koliko se sjecam, u pitanju je gruzijski carinik.
Al' nije bitno, isto je to... ;)
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 13:45 - pre 188 meseci
Bio sam ubeđen da je jermenski... Za Gruzine me ne čudi. Upoznao sam više njih i svi imaju jako lepo mišljenje o Srbiji. ;-)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.164.*



+6455 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 13:47 - pre 188 meseci
Inače kad su se spomenuli taksisti.. U Kazahstanu recimo ne postoje taksisti ni u Astani ni u Almaty. Ako ti treba prevoz (taksi) ti na ulici digneš ruku, i zaustavlja ti se prvi vozač koji je slobodan, i onda mu kažeš dokle ideš i on ti kaže koja je cena... Tako masa ljudi kad ide sa posla autom otplati deo troškova za gorivo 'taksirajući'...
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.78.*



+35 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 13:55 - pre 188 meseci
Citat:

ona izvlaci svoje macije kandze, zato sto zna da ima ovakvih ostrascenih rusofoba kao sto je Lesli koji upravo zude da neko servira takvu sliku, ma koliko ona bila pogresna.



 
Odgovor na temu

Catclaw
Beograd/Miami,Fl

Član broj: 127762
Poruke: 6
79.101.163.*



+3 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 14:08 - pre 188 meseci

Kao sto rekoh, tvoja glupost, drskost i bezobrazluk nemaju granica.

Citat:
Ona tvrdi da su fasade crne, oronule, prljave... Ako ista u St. Petersburgu deluje impresivno to su fasade...












 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kakav je zivot u Rusiji ?16.11.2008. u 14:16 - pre 188 meseci
Ne razumem u čemu je problem, kakda je devojka napisala da je to njeno viđenje St. P?
Nije ona radila izveštaj za UNESCO ili SB.

Knez nije Beograd. Niti je jedna ulica St. P.

Kao što sam se ja šokirao kada sam video natpis u jednoj afričkoj zemlji da su njeni žitelji najsrećniji stanovnici planete.. A Verovatno jesu. Jebeš fasade, život žive ljudi iza fasada.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakav je zivot u Rusiji ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44108 | Odgovora: 131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.