Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc!masina za posudje bosch p612 economic

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: pomoc!masina za posudje bosch p612 economic

[ Pregleda: 5051 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjannnn
nezaposlen
Beograd

Član broj: 202493
Poruke: 3
*.abs.rs.



Profil

icon pomoc!masina za posudje bosch p612 economic24.11.2008. u 06:53 - pre 187 meseci
ljudi treba mi pomoc oko masine za sudove bosch p612!ranije sam postavio pitanje za ovu masinu!masina je starija,mislim da je iz 90-ih,ljudi su hteli da je bace jer je sve bilo zapeklo.ja sam se mucio sa njom i uspeo da je popravim.sad imam problem sa njom,uzima vodu,i to koliko treba.to je sve ok,onaj rezervoar sa strane se napuni koliko treba,e sad kad ispusta vodu iz tog plasticnog rezervoara sa strane, u kadu dole u nju,ne pusti dosta koliko je potrebno,jako malo pusta vode.
mislio sam da je sa nivostatom problem,ali kad sam ga probao on ustvari regulise nivo vode u rezervoaru,regulise minimum i maksimum u tom rezervoaru a ne koliko ce da ispusti u svoju kadu,mislim dole gde su prskalice.cini mi se da cujem da nesto u vratima,tamo je i programator i termostati... , neki deo "cakne" i tad se prekine ispustanje vode.
ne znam kako da produzim vreme ispustanja vode,odnosno da primi koliko treba vode dole u kadu.
na dnu plasticnog rezervoara ima dva elektroventila,oni su ispravni,rade!!
e da ima jedan cini mise njivostat,smesten je u plasticnu kutiju u buziru creva za dovod i odvod vode,ako to nesto znaci!
Znaci treba mi pomoc kako da produzim vreme curenja vode u kadu,tj da primi vode koliko treba, i voleo bih ako neko ima shemu od te masine da mi posalje!
ovu su podaci koji su napiani na njenoj plocici:
E-NR. 0731-101500 FD6706 09506 220V 50Hz 14A Typ S4G1B
SPS6122 200W 3200W DVGW-M 418
ROBERT BOSCH HAUSGERATE GMBH 3000W
ako ima neko service manual ili neki savet,neka javi.
juce sam je opet pokusavao da popravim,ali ne ide,pratio sam i utanovio da nesto iskljuci elektro ventil koji otvara dotok vode dole u njeno dno-kazan,kako sam ga ja nazvao,ali nisam pratio zice gde koja ide,znam jedino da na spulnu od ventila idu 3 zice,na jedan kraj spulne ide papucica sa jednom zicom,a na drugi kraj spulne idu 2zice u jednu autopapucicu.

hvala svima unapred!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
212.200.65.*



+312 Profil

icon Re: pomoc!masina za posudje bosch p612 economic28.11.2008. u 22:53 - pre 187 meseci
Taj ventil koji spominjes radi fiksno na odredjeno vreme, programator ga odreedjuje. To sto za to vreme voda ne stigne u rezeorvar znaci da je zapusena jonska masa, omeksivac vode, ono braon na dnu lavirinta, to mora da se otpusi, ispere, mozda i da se otstrani, zameni. To se zapusilo od prljavstine u soli, kamenca i ostalih necistoca u vodi i soli za regeneraciju jonske mase, omeksivaca vode. Ako bi skinuo lavirint nesto bi moglo da se uradi sa limunskom kiselinom. Radio sam dosta ovih masina za vreme snkcija tada je to bilo isplativo a i bile su relativno nove. Vidi staces poz.
 
Odgovor na temu

srdjannnn
nezaposlen
Beograd

Član broj: 202493
Poruke: 3
*.abs.rs.



Profil

icon Re: pomoc!masina za posudje bosch p612 economic02.12.2008. u 06:45 - pre 187 meseci
hvala na pomoci,bio si u pravu,problem je u toj jonskom smesi,kazi mi da li ima negde da se kupi i koja je cena?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
212.200.65.*



+312 Profil

icon Re: pomoc!masina za posudje bosch p612 economic02.12.2008. u 23:06 - pre 187 meseci
Jonsku masu imaju tehnolozi za vode po fabrikama, pivarama, ovi sto buse bunare itd. Mislim da ima i u Halo oglasima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: pomoc!masina za posudje bosch p612 economic

[ Pregleda: 5051 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.