Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless problem

[es] :: Wireless :: Wireless problem

[ Pregleda: 1662 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vi.mi.ja

Član broj: 185731
Poruke: 12
*.opticon.hu.



Profil

icon Wireless problem26.11.2008. u 12:09 - pre 187 meseci
Pozdrav
Da li može neko da mi pojasni sledeće:
koristim wireless internet...Imam novu D-Link karticu i grid antenu (pretpostavljam po izgledu da nije neki kvalitet).
plaćam brzinu od 128/128 Mbs
kad su mi instalirali ovu opremu,jačina signala bio 90%-92%,a speedtest je pokazao 128/119 Mbps (download/upload)
posle nekoliko dana signal mi je pao 50%,a speedtest pokazuje trenutno 145/12 Mbps
Deset puta sam uradio speedtest,download mi je između 145 i 122 (više nego odlično),a upload je između 20 i 7.
Ubacio sam karticu u drugi kompjuter,a rezultat je i tamo sličan.
Provajder tvrdi da mi je antena pun vode (pošto nekoliko dana padala kiša)
Da li je to moguće da mi je download super,a upload skoro ništa zbog prokišnjavanja antene?...ja mislim da bi i download trebalo da bude slab.
Da li ima neko odgovor za ova pitanja?
hvala
Poz
 
Odgovor na temu

stajaznam
stajaznam
TZ

Član broj: 149891
Poruke: 74
213.196.74.*



+3 Profil

icon Re: Wireless problem26.11.2008. u 13:08 - pre 187 meseci
Provjeri antenu konektore i usmjerenost antene da ti se nije pomjerila.
Pokusaj malo da poboljsas signal i kad to sve sredis i bude ok.
dalje odgovore trazi od provajdera......
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Wireless problem26.11.2008. u 15:57 - pre 187 meseci
Znaci, isp ti je dao tu antenu u sklopu njegove opreme, i puna je vode? Ne moze ti download biti drugaciji od uploada, jer se informacije salju na istom kanalu, ali ne u isto vreme,. Npr, kupis uderjaj za wireless brzine 11 mb, ali je njegova max brzina 5.5 mb, jer koristi isti kanal za slanje i primanje. Tako da je verovatno nesto do njih, cim ti download radi odlicno, i upload bi trebalo. Isto kod mene, danju ocaj, nocu radi odlicno, ja zovem, oni odmah antena je vasa... NE obaziri se, ako radi lose, zovi opet, na kraju ce i srediti to. i da, idi na start, pa na run, kucaj cmd, i onda kucaj ping -n 20 www.google.com , mozda gubis pakete kao i ja, ili tako nesto, a i nije lose da vidimo kakav ti je ping time.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

vi.mi.ja

Član broj: 185731
Poruke: 12
*.opticon.hu.



Profil

icon Re: Wireless problem26.11.2008. u 17:20 - pre 187 meseci
Ping prema google:

minimum: 103, maximum:169, average:136ms
dva izgubljena paketa

Ping prema provajderu:
min:7, max:77
nema izgubljenih paketa

Ping prema ET gameserver(Belgija)
min:54, max:54
3 izgubljena paketa

Sad vidim da je jačina signala od 50% popela na 70%
Speedtest:download:135, upload:4

Signal mi je jači a brzina je manji
Uopšte mi nije jasno ovaj wireless...vratiću se na modem :)

Zašto se gubi paket?Zbog kojeg uređaja...kartica,antena,server?

Kolega je imao isti problem,pa je prešao na drugi provajder i sad mu lepo radi...
Ja ne mogu jer me zaklanja silos.

Uopšte mi nije jasno ovaj wireless...vratiću se na modem :)
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Wireless problem26.11.2008. u 20:15 - pre 187 meseci
Verovatno se neki korisnik nakacio sa losom opremom, ili je dobra oprema, ali mu je usla voda, pa se taj ap muchi oko njega, dok druge zapostavlja. Evo moj primer, kad sam se nakacio, pre 2 meseca, 2k paketa, nijedan izgubljen, poslednjih dana gubi i do 40% paketa. Pada sneg juche, al bas pada, a meni ping 2 ms i gubitak paketa je 0 na 1000 paketa. Ili je link preopterecen ,ili neki korisnik sa losom opremom. Probaj da odradis speedtest nocas, oko 12-1, takodje pinguj taj ap na koji se konektujes i vidi da li radi isto.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
79.101.207.*



+7 Profil

icon Re: Wireless problem26.11.2008. u 20:24 - pre 187 meseci
Posto vidim da ti je ISP "opticon.hu", da koristis wireless i da ti je brzina 1/1, predpostavljam da zivis blizu Sombora. I milsim da znam ko ti je provajder.

1. Nazovi Zorana i reci mu da imas problem, da ti zamene opremu jer ova ocigledno ne radi kako treba!
2. Neka kaze Zoltu da ti pogleda podesavanja, mozda su ti igrom slucaja smanjili upload!
3. Kupi AP.

Pozdrav!

PS. brzina ti nije 128Mbps vec 128Kbps
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Wireless problem26.11.2008. u 21:14 - pre 187 meseci
Signal ti je od pocetka jad i beda i ipsod svakog kriterijuma. To u stvari navise govori o provajderu jer ako i druge povezuje sa takvim signalima, dobro je da vam ista i radi.

To sto se razlikuje upload i download je sasvim uobicajeno i karakteristicno kod losih veza.

Moraju ti isterati signal od najmanje -69 dB da bi taj link bio stabilan.


 
Odgovor na temu

vi.mi.ja

Član broj: 185731
Poruke: 12
*.opticon.hu.



Profil

icon Re: Wireless problem26.11.2008. u 21:55 - pre 187 meseci
Citat:
Librabicboj: Posto vidim da ti je ISP "opticon.hu", da koristis wireless i da ti je brzina 1/1, predpostavljam da zivis blizu Sombora. I milsim da znam ko ti je provajder.

Da...živim u blizini Sombora,ali nisam kod Zorana...Njegov AP ne vidim zbog zgrade.
Imamo tri provajdera u selu.

Interesantno je...kad mi je instalirana oprema,signal je bio prilično dobar i stabilan:90% (driver ne pokazuje dbm samo %) i ne samo prema mom ap-u nego i do drugog ap-a koji je postavljen pored mog provajderovog ap-a...huh...

Sad imam jednako loš signal prema oba ap...

Onda možda kod mene je problem?

Desilo se i da sam imao prilično slab signal a imao sam dobar down i upload.

Kakva je veza između jačine signala, brzine up i downloada i gubljenje paketa?

Još jedan resultat u 23.00
Ping prema google:

minimum: 104, maximum:576, average:388ms
izgubljeni paketi; 25%

Ping prema provajderu:
min:11, max:91
nema izgubljenih paketa

Ping prema ET gameserver(Belgija)
min:54, max:139
0 izgubljena paketa

Jačina signala: 70% (ne pokazuje db)
Speedtest:download:136, upload:66

Kad pogledam ove rezultate,postaje mi sve mračnije oko ovoga problema
ping prema provajderu je slabiji,prema gameserveru je bolji,imam bolje rezultate na speedtestu...grrrr...ko to razume?

Zašto mi je ping postao slabiji prema provajderu a bolji nprema gameserveru?

To je za mene zona sumraka...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Wireless problem29.11.2008. u 17:35 - pre 187 meseci
pozdrav

nema tu sta da se puno prica i razmislja,sve si sam rekao!
signal ti je bio i kada su ti postavili opremu prilicno slab i jos kada je uslo vode u antenu oslabio je dodatno pa sada paketi koje tvoja antena salje se gube do predajnika provajdera pa ti je naravno upload slab.
a posto su antene manje osetljive na uticaje kada su u ulozi prijema zato imas dobar download a iz razloga sto predajnik provajdera ima prilicno jacu izlaznu snagu od tvoje klijentske kartice.
u svakom slucaju treba da nazoves provajdera da pogledaju kakav je tvoj signal koji oni primaju i po tome ce se videti do cega je problem.
ako ti je signal slab kod njih nek ti menjaju antenu (ili nek bar malo ispuste vodu ) a ako je slucajno signal ok (u sta cisto sumnjam) onda je problem do njih za sta moze biti uzrok lose podesavanje,manjak linka,korisnici sa slabim signalima....
kako god krenes nemozes sam resiti problem bez tog provajdera a i sto bi ako si posteno platio opremu i koristenje neta?!

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless problem

[ Pregleda: 1662 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.