Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....

[ Pregleda: 4810 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.38.*



+2 Profil

icon Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....02.12.2008. u 16:21 - pre 187 meseci
Mozda cu prekrsiti pravila foruma a mozda i necu u svakom slucaju neka mi moderatori oproste i u krajnjem slucaju progledaju kroz prste.!:-) (Posto ima dosta postova o klimama,ali ova oblast je bas nekako specificna kad su u pitanju bilo kakve nejasnoce ili pak savjeti)

Eh ovako!
Zelio bih da kupim klima uredjaj cija ce namjena iskljucivo biti GRIJANJE prostora, konkretno sobe od 16 kvadratnih metara ili 30-35 metara kubnih. Gledajuci ovih dana po trgovinama klima uredjaje pa tako sam naletio na klima uredjaj marke Quadro AC-35 CH-IX Bio-I sa slijedecim specifikacijama:

TIP ------------------ Inverter split klima uređaj grijanje/hlađenje
RASHLADNI PLIN --------- R-410A
TIP KOMPRESORA -------- Rotacijski, Hitachi
ELEKTROSTATSKI FILTER / DEO FILTER --------------- Da / Da
BIO FILTER / ANTIBAKTERIJSKA ZAŠTITA ---------- Da / Da
LED / LCD ZASLON S POZADINSKIM OSVJETLJENJEM ------------- - / Da
VITAMIN C FILTER ------------ Da
AUTO RESTART ------------------ Da
DALJINSKI UPRAVLJAČ ----------------- Da
Izlazna snaga (W) - hlađenje----------- 3300 W
Izlazna snaga (W) - grijanje --------- 3520 W
Ulazna snaga (W) - hlađenje -------- 950 W
Ulazna snaga (W) - grijanje -------- 1100 W
KAPACITET ODVLAŽIVANJA (l/sat) --------------- 1,2
PROTOK ZRAKA HLAĐENJE / GRIJANJE (m3/min) ---------- 9,6 / 9,6
BUKA UNUTARNJA / VANJSKA (dB) ---------------- < 41 / < 52
TEMPERATURNE GRANICE RADA (GRIJANJE / HLAĐENJE)-------- -15 / +43
POSEBNE KARAKTERISTIKE---- Modovi rada: Grijanje / Hlađenje / Isušivanje / Provjetravanje, Timer, Noćni mod rada, Turbo mod, Pristup svim funkcijama putem daljinskog upravljača/ 3 brzine ventilatora, Bio filter i antibakteriijski premaz, Vitamin C za obogaćivanje zraka
COP / EER--------------------------- 3,25 / 3,30
STANDARDNA GOD. POTROŠNJA ZA HLAĐENJE (kWh) ----------- 475 kWh
ENERGETSKA KLASA - hlađenje --------------- A
ENERGETSKA KLASA - grijanje -------------- C
RADNA STRUJA (A) - hlađenje ----------- 4,12 A
RADNA STRUJA (A) - grijanje ------------ 5,00 A


Od svih gore navedenih karakteristika ja bih istakao TEMPERATURNE GRANICE RADA ---- (-15/+43) i TIP KOMRESORA ---Hitachi. U trgovini su mi rekli a i u servisu da oni garantuju da ce klima raditi tj grijati na spoljasnjoj temperaturi do -15 stepeni C i jos uz sve to garancija im je 5godina.

Pa bi zamolio sad da mi neko kaze neki koristan savjet u vezi same klime, da li mozda neko ima istu klimu i da li se grije na nju ili pak neki nedostatak koji ona ima bio bih veoma zahvalan na pomoci.

I jos pored ove gore navedene klime postoji i Quadro AC-35 CH-SI Bio-I koja se razlikuje od gornje kada su u pitanju PREDNOSTI po tome sto je malo jaca po snazi i sto koristi TOSHIBIN kompresor, ali NEDOSTATAK u odnosu na gornju je sto nema vitamin C i malo je jeftinija:-)

Nadam se da cete mi pomoci i dati mi neki koristan savjet oko svega iznesenog a ponajvise na TEMPERATURNE GRANICE RADA (-15/+43) jer kakve mi koristi ako mi na -10 stepeni ne bude mogla raditi.
UNAPRIJED ZAHVALAN!

 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....02.12.2008. u 21:17 - pre 187 meseci
Ja na -15 mogu da zamislim samo klime koje imaju grejac u spoljnoj jedinici (crankcase heater) jer je u suprotnom start pri takvim uslovima smrt za kompresor (bar kad su jeftine kineske klime u pitanju). Raspitaj se da li taj Quadro ima takav grejac (ne kod prodavca, naravno :) ), pa ako se odlucis za tu klimu trazi da ti napismeno daju garanciju (pecat, potpis) da ce klima grejati na -15

Obrati paznju i na to da klima na toliko niskim temperaturama nije nesto efikasna...

I nadam se da znas da je Quadro samo brend (bosanski ili domaci mislim) i da je samo jedna u moru firmi koja lepi nalepnice na klime koje se proizvode u nekoj (meni nepoznatoj) kineskoj fabrici...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....02.12.2008. u 21:44 - pre 187 meseci
I ne zaboravimo i ovo:
Citat:
VITAMIN C FILTER ------------ Da

Svasta sam dosad video,ali ovo ne.Mislio sam da je vrhunac gluposti fen sa jonizatorom medjutim...
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.38.*



+2 Profil

icon Re: Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....02.12.2008. u 22:00 - pre 187 meseci
Ma fazon je u tome sto ja dosad nisam nasao ni jednu klimu normalne/umjerene cijene koja ima u specifikacijama da moze da radi na -15 stepeni C, ima ih ali su astronomske cijene....kao npr. TOSHIBA.
Takodjer postoje klime koje rade na -10 ali njihov servis to 100% ne garantuje

Ali ovaj Quadro je neka normalna cijena a i prodavac mi garantuje 1000% da ce raditi na -15 ali naravno mi savjetuje da isto potvrdu trazim od servisa klima uredjaja....a i pored toga koristi TOSHIBA kompresor a zna se da je to jedan od najacih brendova kad su u pitanju klima uredjaji!

Ja naravno ne trazim da radi bas na -15 jer je to maximum neki koji je iskazan od proizvodjaca ali kad bi mogla na -10 do -12 bio bih prezadovoljan.....i isto tako ne treba mi sobu grijat da u njoj mogu sjedit u potkosulji ali neka normalna temperatura ugodna za boravak bi bila dovoljna...!

ali u svakom slucaju trazit cu od servisa napismeno potvrdu kao garanciju da ce radit u definisanom temperaturnom minusu.....a jos jedan podatak me privlaci a to je da daju garanciju na 5 godina ... naravno uz njihov godisnji servis sto je i normalno a uostalom sve se mora odrzavat....a budimo iskreni ja barem ne znam niti sam dosad naletio na nekog proizvodjaca koji daje garanciju 5 godina...
No dobro sutra cu se cuti sa servisom ....pa obavjestim o ishodu.....

 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....05.12.2008. u 14:33 - pre 187 meseci
Citat:
scenarist: Ma fazon je u tome sto ja dosad nisam nasao ni jednu klimu normalne/umjerene cijene koja ima u specifikacijama da moze da radi na -15 stepeni C, ima ih ali su astronomske cijene....kao npr. TOSHIBA.

Ne kostaju te klime dzaba toliko :)

Ako uzmes taj Quadro prenesi nam molim te utiske kako greje

Usput, u velikoj vecini radnji daju petogodisnju garanciju koja god da je klima u pitanju (uz redovan godisnji servis bla bla). Osim toga, klima se ne sastoji samo od kompresora (ima tu jos dosta toga sto bitno utice na njen rad), tako da nemoj da ti to i vitamin C budu kriterijumi za odabir klime :)
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.37.*



+2 Profil

icon Re: Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....05.12.2008. u 15:39 - pre 187 meseci
Odustao sam od kupovine do daljneg ....


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Molim savjet za Quadro AC-35 CH-IX Bio-I....

[ Pregleda: 4810 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.