Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pravilno sačuvati parket do leta?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako pravilno sačuvati parket do leta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8780 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9521
212.200.68.*



+10257 Profil

icon Re: Kako pravilno sačuvati parket do leta?17.02.2009. u 08:51 - pre 185 meseci
@Miletrecento
Vidi, imam utisak da previše brineš. Kao prvo - opušteno ...

Ajde da vidimo šta je najgore što može da se desi ? Parket će da se rasklima, tj. pojaviće se zazor od 1-2-3-4-5 milimetra između pojedinih pločica. Niko to unapred ne može znati. Što suviji parket namestiš - to je manja verovatnoća da će se uopšte i pojaviti zazor. Zatim, ako se parket lepo i kvalitetno izlakira, manji zazor se neće ni primetiti. Takođe, ni to "rasušivanje" se neće desiti za nedelju - dve. Biće potrebno sigurno par meseci (minimum) ili čitava grejna sezona da se tako nešto pokaže.

Ako se parket dodatno rasuši i napravi preveliki zazor imaš nekoliko varijanti rešavanja "problema"

1. Kupiš tepih ili tapison, postaviš preko parketa, i onda, u toplini doma svoga, srećno i berićetno proživiš još mnogo, mnogo godina.
2. Zazore između pojedinih pločica popuniš sintetičkom smolom, nekim kitom, ili već nekim drugim pogodnim punilom.
3. Posle godinu - dve, poskidaš sve pločice, i onda, te iste, rasušene pločice poređaš, i dodaš još nekoliko i ponovo ishobluješ i prelakiraš, i opet u toplini doma svoga srećno i berićetno proživiš još mnogo, mnogo godina.

Živeli !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Milletrecento
NS

Član broj: 164157
Poruke: 14
*.global.co.yu.



Profil

icon Re: Kako pravilno sačuvati parket do leta?17.02.2009. u 11:39 - pre 185 meseci
@ Java Beograd

Hehehehehehe... Pošteno i svaka čast!

Svakako hvala na savetima, nije da se nešto ekstremno brinem, samo sam hteo da vidim da li se potencijalni problem može relativno jednostavno sanirati dok su radovi u toku i parket još nije postavljen.

Dobio sam dosta korisnih saveta i preporuka, i još jednom veliko hvala svima koji su se potrudili da mi pomognu.

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako pravilno sačuvati parket do leta?17.02.2009. u 22:51 - pre 185 meseci
Mozda nije losa ideja da se postavi parket, a da hoblovanje i lakiranje ostavis za jedno mesec-dva kad se zavrsi grejna sezona.
naravno ako je ovako nesto izvodljivo u tvom slucaju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Milletrecento
NS

Član broj: 164157
Poruke: 14
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Kako pravilno sačuvati parket do leta?12.05.2009. u 20:11 - pre 182 meseci
Pozdrav svima !

Evo mene ponovo, sa novim pitanjem :-)

Pod je premazan podlogom, za koji dan lepim parket (Parketol, 1. Maj Cacak), a lak je dvokomponentni poliuretanski (Duga).

Nabavio sam bajc neke grcke firme, i on je na vodenoj bazi (i razblazuje se vodom u odnosu 1:1).

E sad, na ambalazi od laka pise da se kolorisanje drvenih povrsina radi nitro bajcevima, dok ja imam vodeni bajc. U farbari gde sam kupovao materijal kazu da nije problem, ali mene zanima da li je to zaista tako ili da ga menjam za nitro bajc?

Na kontakt telefon proizvodjaca laka se niko ne javlja, tako da sam resio da pitam Vas.

Unapred hvala svima na pomoci,

Postovanje.

 
Odgovor na temu

Milletrecento
NS

Član broj: 164157
Poruke: 14
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Kako pravilno sačuvati parket do leta?13.05.2009. u 14:02 - pre 182 meseci
I da odgovorim sam sebi, po recima tehnologa iz Duge, sa njihovim dvokomponentnim poliuretanskim lakovima se ne preporucuje nijedan drugi bajc sem nitro bajca.

Mada takodje misle da ukoliko se za bajcovanje i koristi vodeni bajc, ali samo iz jednog prelaza, da nece biti nezeljenih posledica, jer ce drvo da ga upije.

Hvala svima svakako,

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

migor78
Nije Bitno
Beograd

Član broj: 97178
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako pravilno sačuvati parket do leta?24.02.2012. u 03:28 - pre 148 meseci
@Milletrecento

Da li si postavio parket i kakav je rezultat nakon ovoliko vremena? Da li je bilo pomenutih problema i razloga za brigu?

migor
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako pravilno sačuvati parket do leta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8780 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.