Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....

[es] :: PHP :: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cinderella1264
Beograd

Član broj: 204043
Poruke: 28
93.86.99.*



Profil

icon Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 14:47 - pre 187 meseci
Ja se prvo izvinjavam ako vec ima slicna tema, ali nisam je pronasla...
Imam mali problem sa PHP-om i Mysql-om.
Imam tabelu Vesti koja ima polja id, naslov i tekst_vesti, sa upitom sam uspela da izvucem sve naslove, ali je problem sto ne znam kako da te naslove u php-u smestim u formi NASLOV1 NASLOV2 NASLOV3, a ne da mi budu jedna ispod druge.
Zelim da nalsovi budu smesteni u jednom redu, sa vise kolona, a ne u jednoj koloni sa vise redova.

Ako neko zna neka pomogne molim vas, poprilicno mi je hitno :)
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 15:33 - pre 187 meseci
Daj kod (code) kojim si dosad radila, pa cemo ti pomoci. Nece niko ovde da ti pise kod (osim u forumu it berza poslova). Pogledaj pravilnik.

HINT: uvedi pormenljive-brojace pa ispisuj kako ti volja. Treba ti tabela, da otvoris red, otvoris onoliko celija koliko zelis kolona u redu, kad dostignes taj broj zatvoris red i tako u krug dok ima podataka. Na kraju treba da popunis onoliko praznih celija koliko ti fali u tabeli (uvedi interni brojac da znas koliko imas podataka u redu iz baze), i zatvoris tabelu.
Jednostavnije od ovoga ne znam da opisem.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

cinderella1264
Beograd

Član broj: 204043
Poruke: 28
93.86.99.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 15:43 - pre 187 meseci
Code:
i
f (!$id){

    @ $konekcija=mysql_connect($server, $user, $pass) or die("Konekcija sa serverom  nije uspela");
    $baza=mysql_select_db($baza) or die('Konekcija sa bazom nije uspela');

    $upit="select id, naslov from $tabela order by datum desc limit 5";
    $rez=mysql_query($upit, $konekcija) or die("Upit nije izvrsen");
    $broj=mysql_num_rows($rez);

        echo '<table border="0" bordercolor="#6E272E"> ';
        echo '<tr><td><b>Najnovije vesti</b></td></tr>';
    for($i=0; $i<$broj; $i++)
    {
        $red = mysql_fetch_array($rez);
        echo '<td ><td><a href = "'.$_SERVER['PHP_SELF'].'?id='.$red['id'].' ">'
        .$red['naslov'].'</marquee></a></td></tr>';
    }
        echo '</table>';
    
}


e, to je problem sto ne znam kako da stavi te <tr><td> tagove, isprobavala sam nesto al ne ide...
za ovo znam da ispisuje jedno ispod drugog
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 15:56 - pre 187 meseci
Kod ti nije dobar uopste... nema pocetnog <tr> ali zato imas </tr>?

Mozda ja nisam shvatio sta ti zelis?

jedna kolona, vise redova:
Naslov1
Naslov2
Naslov3

ili

vise kolona vise redova
Naslov1 Naslov2
Naslov3 Naslov4

ili

jedan red vise kolona
Naslov1 Naslov2 Naslov3 Naslov4
i nema vise nijednog reda.
?

Za prvo moras uvek da imas <tr><td>....</td></tr>
Za drugo zavisi.
Za trece treba da imas samo jedan <tr> pa koliko ima u upitu <td>...</td> pa opet na kraju samo </tr>

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

cinderella1264
Beograd

Član broj: 204043
Poruke: 28
93.86.99.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 16:04 - pre 187 meseci
zaboravila sam da stavim kada sam kopirala <tr>

hocu jedan red sa vise kolona, u upitu imam pet naslova, a problem je sto ne znam sta da stavim izmedju tih <td>...</td> tagova

Code:

echo '<tr><td><a href = "'.$_SERVER['PHP_SELF'].'?id='.$red['id'].' ">
        '.$red['naslov'].'</a></td>
       <td><a href = "'.$_SERVER['PHP_SELF'].'?id='.$red['id'].' ">
        '.STA OVDE SAD?.'</a></td>';

 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
93.86.95.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 16:40 - pre 187 meseci
TR ti je red u tabeli
TD je ćelija (kolona)

Znači, ako hoćeš sve u jednom redu, uradi ovako nešto:

Code:

<tr>
  PETLJA
    <td> POLJE U BAZI </td>
  KRAJ PETLJE
</tr>


Dakle, u tvom kodu bi to bilo ovako nekako:

Code:
...
        echo '<table border="0" bordercolor="#6E272E"> ';
        echo '<tr>';
    for($i=0; $i<$broj; $i++)
    {
        $red = mysql_fetch_array($rez);
        echo '<td><a href = "'.$_SERVER['PHP_SELF'].'?id='.$red['id'].' ">'.$red['naslov'].'</a></td>';
    }
        echo '</tr></table>';
...

Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 16:41 - pre 187 meseci
Pa to što tebi treba ne mozhe da se odradi bash "u jednom dahu"... Problem je shto podaci iz upita dolaze "vertikalno", a ti tabelu hocesh da ispishesh horizontalno.

Jedno reshenje je da idesh sa dva upita. Prvi ce ti vracati samo naslove, i on ce ti sluzhiti za ispis samo tog pochetnog zaglavlja sa naslovima. Posle toga, u drugom upitu, treba da dohvatish samo tekstove, pa da u petlji vrtish echo '<td>'.$red['tekst'].'</td>', onoliko puta koliko si ih dovukla (npr. mysql_num_rows($rezultat)). Naravno pre i posle petlje otvorish i zatvorish red sa <tr> i </tr>, poshto ti je cilj da ispisujesh u jednom redu.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 17:59 - pre 187 meseci
Nikola,

ona nigde nije pominjala tekst. Samo naslove. Drzi se teme.
A za smernice i Nemanja i ja smo joj dali SVE smernice (da treba da izbaci iz petlje <tr>), ali nije htela da cuje sta joj pricamo, pa joj je "Nemanja lakog srca :)" dao cak i kod.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 18:45 - pre 187 meseci
Vidi stvarno... :) Nisam pazhljivo chitao shta je pisala. Valjda mi je bilo logichno kad sam chitao da ako hoce da prikazhe tabelarno naslove, onda ispod svakog naslova treba da bude i tekst... :)

Izvinjavam se ako sam uneo zabunu sa mojim prethodnim post-om...
 
Odgovor na temu

cinderella1264
Beograd

Član broj: 204043
Poruke: 28
79.101.93.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 18:46 - pre 187 meseci
Ne mozes reci da nisam htela "ni da cujem" kada sam samo jednom odgovorila na tvoj post, a druga je stvar sto sam od brzine prekopirala opet i <tr> tag, nisam bas toliki duduk.
A Nikola je video sta se nalazi u tabeli i na osnovu toga odgovorio.(hvala)
I hvala na kodu...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 20:43 - pre 187 meseci
OK i moja greska, nisam primetio redosled odgovaranja, nesto sam se zbunio :*(

Nadam se da si sve shvatila sto smo ti rekli, cak i vise od onoga sto si pitala :)

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

cinderella1264
Beograd

Član broj: 204043
Poruke: 28
79.101.93.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....07.12.2008. u 21:06 - pre 187 meseci
Shvatila sam odmah gde sam pogresila, hvala u svakom slucaju :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Potrebna pomoc sa izvlacenjem teksta iz mysql-a u jednom redu....

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.