Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobilni + Voda = ? (zdravlje)

elitemadzone.org :: MadZone :: Mobilni + Voda = ? (zdravlje)

[ Pregleda: 4680 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ash
glavolup
banja luka

Član broj: 38750
Poruke: 73
93.86.73.*



+3 Profil

icon Mobilni + Voda = ? (zdravlje)16.12.2008. u 21:12 - pre 186 meseci
Pozdrav,

Zao mi je ako sam profulao temu, forum, sajt ili sve odjednom.

Ipak, volio bih cuti jos necije misljenje o ovom pitanju.

Na mjestu gdje zivim pritisak vode je slabiji no sto je potrebno, makar u toku dana. Zbog toga smo kuci iskopali "bunar" u koji je ubacena voda iz vodovoda. Princip je slican onom kao na vodokotlicu, samo sto nije rijec o wc solji :)

Elem, kada je bunar iskopan, dosao je vodoinstalater da poveze pumpu za vodu sa vodovodnim instalacijama. Njegov pomocnik se nagnuo da pogleda u bunar i - upao mu mobilni.
Meni bi bilo draze da je on upao, jer bi njega bez problema izvadili :).

Sve ovo se odigralo oko 2004. Nemam pojma kakav je bio mobilni, al znam da je kostao tad oko 300evra, sto me navodi na zakljucak da je imao li-ion bateriju.

I evo ga zaplet. Baterije su, valjda, otrovne.

Jel ima neko ideju gdje da se obratim sa pitanjem da li ista treba ciniti. Jos niko nije stradao niti pokazao znake trovanja, mada nemam pojma ni kako bi ti znaci trebali izgledati. Takodje, isto tako je moguce da se otrov talozi ko zna koliko prije no sto bude bilo kakvih problema. Moguce je i da baterija uopste nije procurila, kao ni da ne predstavlja zdravstveni rizik.

Sta vi mislite? Kome bih e mogao obratiti?

Jos jednom, izvinite ako sam profulao temu i zestoko oftopikovao - nije mi bila namjera.

Pozdrav,
Daniel
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Cileinteractiv
Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Mobilni + Voda = ? (zdravlje)16.12.2008. u 23:25 - pre 186 meseci
Smešna i banalna stvar ali pitanje ipak nije besmisleno.

Otrovna nije samo baterija nego i elektronske komponente u uređaju. Jedina dobra stvar je u tome što je baterija zalivena u plastiku i sastojci elektronskih komponenti takođe su zaliveni plastikom i/ili oklopljeni što bi značilo da nema opasnosti.
Ostaje pitanje oksidacije i propadanja metalnih kontakata čiji krajevi završavaju u "aktivnoj materiji" baterije ili poliurovodniku. U svakom slučaju mislim da sve osim baterije nije opasno jer je u pitanju velika količina vode koja stalno protiče a procenat vode koja se popije u odnosu na vodu koja ukupno protiče sistemom je zanemarljiv. I baterija je zalivena i "konzervirana" za vekove samo je pitanje da li propadanjem metalnih kontakata opet može doći do kontaminacije vode, to možda zna neko ko se bavi servisom telefona ili elektonikom uopšte.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.156.*



+292 Profil

icon Re: Mobilni + Voda = ? (zdravlje)17.12.2008. u 08:00 - pre 186 meseci
zasto odmah nije izvadjen????
Teski metali su gadna stvar!
Prijavi inspekciji
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Mobilni + Voda = ? (zdravlje)17.12.2008. u 17:12 - pre 186 meseci
Voda iz vodovoda...
Da pricamo o nekom lekovitom izvoru (gde slep progleda i nerotkinja zacne:) pa da razumem brigu, ali voda iz vodovoda, pa to nije voda... Ako nisi brinuo do sad o kvalitetu vode, nemoj se opterecivati baterijom.
'Kupi filter - ili budi filter' tako je glasila reklama...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Mobilni + Voda = ? (zdravlje)18.12.2008. u 10:05 - pre 186 meseci
Paaa,
s obzirom da koristis tu cisternu za snabevanje vodom, trebalo bi da svako godinu-dve ispraznis, ocistis i dezinfikujes istu.
Mislim da ti ovo daje i odgovor na temu uklanjanja mobilnog
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mobilni + Voda = ? (zdravlje)

[ Pregleda: 4680 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.