Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[XP SP3] Problem Sound Device

[es] :: Windows drajveri :: [XP SP3] Problem Sound Device

[ Pregleda: 4247 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.neobee.net.



Profil

icon [XP SP3] Problem Sound Device30.12.2008. u 09:03 - pre 186 meseci
Instalirao sam Win XP SP3 i napravio backup drajvera sa alatom DriverGuide Toolkit ali se ne snalazim. Kada pokrenem Windows Media Player dobijam poruku "Windows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device, such as a sound card or sound controller." pa sam krenuo da instaliram drajvere za maticnu plocu GIGABYTE GA-965P-DQ6. Posto nemam original CD/DVD otisao sam na GIGABYTE oficijalni sajt http://www.gigabyte.com.tw/Sup...iver_Model.aspx?ProductID=2453 i pronasao moju plocu.
Skinuo sam dva audio drajvera ali nista se nije promenilo.
Ta dva drajvera su:
1. Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition)
2. Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version )
Ako se ne varam prvi drajver ima u sebi ovaj drugi: Microsoft UAA, ali u Device Manageru ne vidim da je instaliran. Kada instaliram prvi drajver dobijam poruku
WARNING: Microsoft Bus driver should be loaded in your system before installing Realtek HD Audio driver!
Ako je od neke pomoci mogu da probam da stavim na forum listing drajvera koje je napravio DriverGude Toolkit. Kako da resim ovaj problem?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: [XP SP3] Problem Sound Device30.12.2008. u 11:50 - pre 186 meseci
Skini pravu instalaciju drajvera i instaliraj kako je to predviđeno.
http://www.realtek.com.tw/down...DownTypeID=3&GetDown=false

 
Odgovor na temu

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [XP SP3] Problem Sound Device30.12.2008. u 19:53 - pre 186 meseci
Mnogo hvala Miroslave ali polako gubim nadu da cu uspeti da instaliram sound. Skinuo sam High Definition Audio Codecs i AC'97 Audio Codacs ali ne vredi. DirectX Diagnostic Tool pokazuje poruku: No sound card was found. Vec mi se pomutio vid od silnog gledanja u monitorm, ovo je druga noc kako pokusavam da resim ovaj problem.
 
Odgovor na temu

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [XP SP3] Problem Sound Device31.12.2008. u 21:04 - pre 186 meseci
Posle instaliranja Win XP SP3 instaliram drajver za chipset i Device Manageru vidim da se pojavio zuti znak uzvika na PCI Device:


Zasto se pojavljuje ovaj znak uzvika? Mozda bih trebao da instaliram prvo Win XP SP2 ?
 
Odgovor na temu

Zoro67

Član broj: 57386
Poruke: 99
*.neobee.net.



Profil

icon Re: [XP SP3] Problem Sound Device01.01.2009. u 21:58 - pre 186 meseci
Napokon sam uspeo da pokrenem sound. Driver ne radi sa SP3 tako da sam instalirao Windows XP SP2 i sada je ok. Hvala jos jednom Miroslave i SNG.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.69.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: [XP SP3] Problem Sound Device21.11.2009. u 22:22 - pre 175 meseci
Ima patch za SP3 ja sam ga pre imao ali vise ga nemam i nemogu da nadjem pa ako neko zna gde mogu da ga skinem bilo bi mi od velike koristi?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: [XP SP3] Problem Sound Device

[ Pregleda: 4247 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.