Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C++ code pod DOS-om

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ code pod DOS-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8573 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: C++ code pod DOS-om24.06.2005. u 00:43 - pre 230 meseci
LOL!

3.5 godina nije nishta kad je u pitanju kvalitetan savet :)))

 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: C++ code pod DOS-om25.06.2005. u 01:33 - pre 230 meseci
to sta ti zoves DOS programi su programi u tekstualnom modu. gledaj...ako je program baziran na tekstualnom modu, neznaci da radi pod dos-om. windows program, koji je baziran na txt. modu, moze bit komplicraniji, veci i funkcionalniji od nekog koji ima prozorcice, botuncice i ostale djemaludije. zavisi o programeru kakav ce interfejs prema korisniku napravit.

dakle, na tebi je da nabavis neki C/C++ IDE, poput Microsoft Visual C++, ili besplatnog Dev-C++. Tamo jednostavno mozes za projekt odabrat "console application", i pocet radit sve primjere iz te literature.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: C++ code pod DOS-om25.06.2005. u 07:45 - pre 230 meseci
BTW, imaš bug u potpisu ... :)
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: C++ code pod DOS-om26.06.2005. u 14:47 - pre 229 meseci
mislim da je orca84 u pravu!!!
ipak su algoritmi zakon!iz licnog iskustva znam da, ako se zeli shvatiti i nauciti sama logika pri pisanju programa-najbolje je raditi prvo sa algoritmima!!!
drugo: ako se zele praviti aplikacije za windows (dugmici i ostale stvari...)onda glasam za borland c++ builder, ali tek nakon sto se shvati i nauci konzolno programiranje i algoritmi(citaj:principi programiranja) i bar polovinu mogucnosti tog programskog jezika.Druga ce polovina doci usput.zato je fina knjiga "c++ jasnim jezikom" jer sadrzi sve opretore, rezervisane rijeci, funkcije biblioteka,klase ulazno-izlaznih tokova u jeziku c++ i mnogo mnogo ostalih stvari, i ta knjiga je veoma laka za snalazenje i trazenje f-ja koje ti trebaju!!po meni za svaku pohvalu...jednostavno nadjes sta ti treba, podsjetis se malo i ispises kod...
nazalost, ucenje borlanda je mukotrpno za one koji nisu radili u visual basic-u ili borland delphi-u, jer jednostavno nema literature...(taj sam)
eto...to je moje skromno misljenje...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ code pod DOS-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8573 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.