Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)

[ Pregleda: 20024 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan N
student
sirig

Član broj: 207461
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)07.01.2009. u 09:59 - pre 185 meseci
Pozdrav svima!!! Mir Božiji,Hristos se rodi!
Zanima me zna li neko da mi kaže nešto više o pećima za centralno grejanje na čvrsto gorivo ali ne na drva i ugalj nego na bale slame,bale soje,kukuruzovinu...
Imam centralno u kući na gas i planiram već neko vreme da menjam peć pošto je na izdisaju a ovo mi je najbolja varijanta pošto je ekološki i gorivo je bruka jeftino da ne kažem DŽABA(imam sopstvene izvore)! Ako neko zna neku firmu da proizvodi/prodaje ove peći? Tražio sam na netu ali mrka kapa...
Ima li neko ovakvu peć da mi prenese svoja iskustva? Hvala u napred.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)07.01.2009. u 23:23 - pre 185 meseci
Da, to su kotlovi na biomasu , evo dacu ti jedan sajt gde mozes da pogledas i da kupis taj kotao

http://www.kirka-suri.com/


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
*.donet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)08.01.2009. u 18:50 - pre 185 meseci
Ja sam cuo da je grejanje na piljevinu (strugevinu) najisplativije i najbolje za koriscenje - kotao se puni jednom na 24-36 sati.Kazu da radi odlicno ali trenutno neznzm gde ih ima za prodaju.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

s.dragan67
Sretenovic Dragan
MUP Srbije
Sremska Mitrovica

Član broj: 209648
Poruke: 1
91.150.71.*



Profil

icon Re: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)23.01.2009. u 20:04 - pre 184 meseci
Ja sam takodje pre dva meseca zbog cene gasa bio prinudjen da trazim jeftiniji nacin grejanja. Uradio sam kotao na piljevinu posto mi je to bila jeftina varijanta (imam nekoliko drugara koji imaju pilane) Mogu reci da sam do sada zadovoljan grejem kucu od 200 kvadrata i mesecno je potrebno oko 10 kubika piljevine (ili jednostavnije jedna zmajeva traktorska prikolica) cija je cena na pilanama oko 30 eura. Pre nego sam ista radio malo sam se raspitao i pregledao nekoliko sistema te sam se odlucio na ovaj sa slobodnim padom piljevine (sistem sa puzom mi se nije svideo posto piljevina mora biti izuzetno cista). Kotao me je kostao oko 800 eura. Takodje otac od jednog drugara radi kotlove na bio masu odnosno na bale slame, kukurozovine i soje mada mi se to nije svidelo zbog skadistenja. Ako sam ti sta pomaogao mozes mi se javiti na [email protected] pa cu ti poslati i slike kako to izgleda i dati jos neke podatke

pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.177.*



+1 Profil

icon Re: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)23.01.2009. u 21:39 - pre 184 meseci
http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=582

http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=583

 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)14.02.2009. u 11:26 - pre 184 meseci
El zna neko mozda koliko se krece ovaj kotao na pelet od 25kw od centrometal ??

pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
217.26.73.*



+292 Profil

icon Re: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)14.02.2009. u 12:38 - pre 184 meseci
Citat:
Milan N:na bale slame,bale soje,kukuruzovinu....

Ako vec imas tu sirovinu onda verovatno znas da ta hrana i prostirka u poljoprivredi danas ima lepu cenu Bolje to prodaj i za te pare kupi ogrevno drvo
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: centralno grejanje na nus produkte iz poljoprivrede (bale slame,kukuruzovina)

[ Pregleda: 20024 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.