Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

stari COMPAQ evo1020v, problem

[es] :: Laptopovi :: stari COMPAQ evo1020v, problem

[ Pregleda: 1329 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NPA

Član broj: 207752
Poruke: 5
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon stari COMPAQ evo1020v, problem09.01.2009. u 16:53 - pre 186 meseci
Slabo se razumem u elektroniku , pa bih molio da mi nesto objasnite.

Imam stari laptop COMPAQ evo1020V, koji sam koristio samo uz pomoc adaptera, beterija je bila u pocetku jaka, pa sve slabija. Znaci laptop je non stop bio ukljucen u struju, a baterija na njemu. Koristim ga za 99% samo za internet, i mozda nesto malo grafike, kada nema drugog resenja.

Pre nedelju dana on se jednostavno iskljucio (znaci ukljucen u struju, beterija u njemu), pa sam vise puta probao da je izvadim, malo zagrejem pa ponovo stavim, on ponovo radi 1-2 min, pa se ponovo iskljuci.

Skinuo sam bateriju, te ga samo povezao preko adaptera, on je radio mozda 1-2 sata i ponovo stao. Sada nece bez baterije da se pokrene, nego ona mora ponovo da se stavi, radi kao sto rekoh 1-2 min i ugasi se.

SKRACENO:

-lap top imao slabu bateriju, koriscen oko godinu dana sa baterijom u njemu i prikljucenim adapterom za struju
-pre nedelju dana odjednom se iskljucio, tako povezan, ne gori ni lampica da je povezan na struju
-izvadjena baterija, pa ponovo stavljena, adapter takodje ukljucen, sve radi 2-3 min i ponovo se ugasi
-skinuta baterija, te je on samo sa adapterom, radio neprekidno 1-2 sata, pa se ponovo sam od sebe iskljucio
-sada nece da se upali signalna lampica za struju, niti moze da se pokrene samo sa adapterom, bez da se stavi baterija
-kada stavim ponovo bateriju, opet radi 2-3 min, pa se ponovo ugasi
-kada bateriju izvadim, pa stavim posle 5-6 min, sve ponovo radi 2-3 min i ponovo se ugasi

Dali treba kupiti novu bateriju (oko 8000 din), i dali ce tada sve biti u redu ?
Ne mislim o kupovini novog laptopa, i jednostavnog razloga sto za sve ozbiljnije poslove, koristim PC, ovo mi sluzi samo za internet, i neki mali poslic na terenu. Zato sam spreman da platim novu bateriju, ako ona moze da se puni i radi sve normalno.

Hvala svima unapred na odgovorima, srecni praznici
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: stari COMPAQ evo1020v, problem09.01.2009. u 21:52 - pre 186 meseci
Da li si proverio ispravnost AC adaptera za notebook? Ako imas multimetar/umimer i znas da ga koristis mozes sam izmeriti napone na adapteru. Ako poznajes nekog ko ima multimetar/unimer idi kod tog nekog da izmeri napone na AC adapteru i neka to bude prvi deo dijagnostike.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: stari COMPAQ evo1020v, problem

[ Pregleda: 1329 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.