Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izbrisati Linux? ? ?

[es] :: Windows desktop :: Kako izbrisati Linux? ? ?
(Zaključana tema (lock), by Zoran Rodic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9223 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brain raider
Brain raider

Član broj: 35767
Poruke: 251
77.46.191.*

ICQ: 410931947
Sajt: www..com


+2 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?30.03.2009. u 08:46 - pre 183 meseci
Meni XP disk ne prepoznaje hard
a kada taj hard nakacim na drugi racunar na kome je XP dignut na drugom hardu ni tamo ne vidi hard
vidi ga samo BIOS

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?30.03.2009. u 10:09 - pre 183 meseci
Kod tebe je drugi problem, već sam napisao da potražiš slične teme, da bi instalirao XP na SATA hard moraš da ili spremiš disketu sa SATA drajverima pa je podmetneš kada je to potrebno ili da integrišeš sata drajvere u instalaciju XP-a ili da isključiš SATA u biosu. Probaj tim redom a za više detalja koristi pretragu jer ima desetine tema sa ovim problemom.
 
0

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?30.03.2009. u 13:24 - pre 183 meseci
Citat:
BBS: Wubi - Windows-based Ubuntu Installer

http://wubi-installer.org/

http://en.wikipedia.org/wiki/Wubi_(Ubuntu)





Wubi Requirements:

-256 MB memory

-5 GB harddisk space

-OS Windows 98, 2000, XP, Vista




@milos 2

Gde ti je sada problem? Ti si Ubuntu instalirao ajde da tako kazem kao windows program (to ti Wubi omogucava) i tako ga i deinstaliras a sto se tice samog particionisaja vec ti je neko rekao: Start - Administrative Tools- Computer Management - Disk Management

O fajl sistemima pogledaj ovde: http://en.wikipedia.org/wiki/File_system

a verujem da ak oti nije jasna postupak za ono sto sam ti pomenuo pogledaj ovo:

http://www.ehow.com/how_6026_format-hard-drive.html

Nadam se da sam ti pomogao



[Ovu poruku je menjao BBS dana 30.03.2009. u 01:54 GMT+1]





ja ga nisam nisam tako instalirao, vec taj cd sto imam je butabilan.
 
0

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
adsl-78-30-191-191.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?30.03.2009. u 14:46 - pre 183 meseci
Citat:
milos 2: ja ga nisam nisam tako instalirao, vec taj cd sto imam je butabilan.

Otvoriš disk iz Windowsa i instaliraš Linux, milina jedna. Iz XP-a se i briše.
 
0

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?30.03.2009. u 15:01 - pre 183 meseci
pa posto sam ga drugacije instalirao, nisam mogao tako da ga izbrisem, pa posto sam tek instalirao XP, i samo drajvere za XP, odlucio sam da formatiram C particiju, i da tako zavrsim problematiku, da se vise ne zezam ovde na forumima, pa sam opet instalirao samo XP, i razmislicu da li cu opet instalirati linux unutar XP-a, jedino ako nadjem nacin da podesim wireless, i otvaranje exe fajlova.

u svakom slucaju svima hvala, nesto o linuxu sa ove teme sam naucio
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?30.03.2009. u 16:45 - pre 183 meseci
Možda i sa instalacionog diska može da se instalira uz Windows, u svakom slučaju je to sada nevažno. Otvaranja exe fajlova u Linuxu nema, jedino da koristiš neki Win emulator.
 
0

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.telenor.co.yu.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?31.03.2009. u 22:42 - pre 183 meseci
Ekskurzija u linux vode, a zavrslilo se sa format C...... i samo XP.....
 
0

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?01.04.2009. u 06:47 - pre 183 meseci
@milos 2

Sad mi uopste nisi jasan. Kako si mogao da instaliras butrabilni Linux iz Windows-a a da to nebude kroz neki program za emulaciju?

Uostalom procedura je za Ubuntu laka. Imas hard disk na kome si recimo instalirao windows xp (recimo na polovini tog diska). Druga polovina ti je ostala neformatirana i prazna. Podignes butabilni Linux i prilikom instalacije napravis particiju sa swap od recimo 512 MB (nema potrebe za vise) i ostatak postavis kao root (najjednostavnija varijanta)

Iz Linuxa potom bezproblema pristupas Windows particiji a iz Windowsa Linuxu nekim specijalizovanim programom. I gde je problem?

p.s.
sto se tice samog brisanja to sam vec pojasnio
 
0

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.84.*



+12 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?01.04.2009. u 07:39 - pre 183 meseci
Citat:
BBS: ...Sad mi uopste nisi jasan. Kako si mogao da instaliras butrabilni Linux iz Windows-a a da to nebude kroz neki program za emulaciju?

Startuj iz Windowsa CD sa (X)(K)Ubuntu 8.10 pa će ti biti jasno... ili pogledaj bar sličice par postova iznad...
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
0

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?01.04.2009. u 10:48 - pre 183 meseci
da pojasnim sve napisano, ja asam prilikom instalacije windowsa napravio 3 particije, jednu gde sam stavio XP, i onda uzeo butabilan CD ubuntu linux-a, i pri instalaciji me je pitao da li hocu on automatski da mi stavi tamo gde je windows, i tom prilikom ja da izaberem delove u GB-ovima za windows i linux, ili ja manuelno da izaberem particiju, kada sam kliknuo na to, pojavile su mi se te tri moje particije, i ja nisam znaou kom formatu da ih formatiram da bi mogao da instaliram linux, i u onom delu gde hocu da obelezim cemu sluzi nista od toga nije hteo da prihvati, pa sam bio primoran da stavim na automatski odredjivanje particije sa mogucnoscu jedino da biram na koliko GB-ajta hocu za linux, a koliko hocu za windows.

ako ce biti jasnije, mogu da snimim, i okacim na neki share sajt, i dati link ovde na forumu
 
0

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?01.04.2009. u 17:18 - pre 183 meseci
Sad je mnogo jasnije pogresio si prilikom samog particionisanja. Idealna varijanta ti je ponovna instalacija wina a potom i linuxa i to manuelno onako kako sam naveo a na ovom forumu imas dosta i linkova ka dual boot opcijom win-ubuntu.

Sto se same popravke tice pokreni linux live i obrisi poarticje koje zelis (uspeh nije zagarantovan). Posle toga ako nebudes mogao da startujes Windows to mozes popraviti pomocu tog istog Linux Live diska (sto je rteza varijanta) il iveoma lako pomocu http://www.supergrubdisk.org/

A ovde pre toga postavi sliku


@Take 5

ubuduce malo pazljivije citaj a ako ti problematika nije poznata uzdrzi se od neprimerenih komentara

 
0

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.telenor.co.yu.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?01.04.2009. u 20:45 - pre 183 meseci
Sledeci put kad budes hteo da uplivas u linux vode, neslusaj nikoga, vec nabavi par live cd-ova linuxa, pa vidi sta ti odgovara i da li ti u opste odgovara linux....A, ako se odlucis za neku distribuciju, na google, pa po upustvima redom (od instalacije, do problema sa drajverima, prepoznavanjem komponenti, deinstalacije i ostalo....). Jer kad instaliras linux, google ce ti biti najbolji prijatelj......
P.S Niko se nije naucen rodio, tako da je normalno gresiti, a i na svojoj kozi (citaj racunaru) se najbolje uci, jel istu gresku neces ponoviti dva puta...
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.88.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kako izbrisati Linux? ? ?01.04.2009. u 20:55 - pre 183 meseci
Tema je eskalirala u: Kako instalirati Linux što je dijametralno suprotno naslovu.

Tako da ... ;)

/lock
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

[es] :: Windows desktop :: Kako izbrisati Linux? ? ?
(Zaključana tema (lock), by Zoran Rodic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 9223 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.