Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Termo-izolacija kuce

elitemadzone.org :: TechZone :: Termo-izolacija kuce

[ Pregleda: 14656 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
93.86.190.*



+18 Profil

icon Termo-izolacija kuce12.01.2009. u 07:12 - pre 185 meseci
Pozdrav,
kupili smo kucu koja ima prizemlje i ono polupotkrovlje (krov nam pocinje na nekih metar i po od poda). Takodje krov je spusten vertikalno do plafona prizemlja (nadam se da mozete predociti ovo sto opisujem) tako da gore nema vanjske izolacije. U prizemlju imamo izvana stiropor i to je ok, ali ne spratu je jako hladno. Krov ima samo grede i nikakvu izolaciju, ali ne mozemo staviti unutrasnju izolaciju posto nemamo potkrovlje nego bi morali dizati citav krov. Unutra u citavoj kuci nije ozbukano nego su stavljene gipsane ploce.
Da li mi mozete preporuciti neki jeftiniji vid unutrasnje izolacije po mogucnosti da ne moramo skidati gipsane ploce. Inace iz stekera nam duva?! Da li je to normalna cirkulacija vazduha zato sto je prazno ispod gipsanih ploca ili....? Takodje kuca je u nizu, ali sa leve strane kuca nije useljena ni dovrsena tako da nam je taj zid mnogo hladniji. Ispod citave kuce je podrum. Na podu imamo laminat, a ispod njega isto stiropor.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce12.01.2009. u 18:03 - pre 185 meseci
Jedino resenje je da se ispod gips tabla metne mineralna ili kamena vuna , ne znam kako su to majstori radili gips table a nisu metali vunu , to je radjeno sigurno nesto nabrzinu i da bude sto jeftinije ali vidis tako ne valja , zato najbolje kada dodje prolece skinete lepo to sve i lepo izolirate


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
91.102.231.*



+32 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce13.01.2009. u 14:32 - pre 185 meseci
iskreno
meni je malko nerazumljivo, najbolje da nacrtas,

mozes preko gipsa gips
ali bojim se da imas jedan oveci problem

proveri sta vidis ispod gipsa
pa onda da nesto i kazemo

inace, sta je polupotkrovlje
a i kazes da nemas potkrovlje

da li mislis na tavan

najbolje nacrtaj i pojasni na crtezu


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce13.01.2009. u 15:27 - pre 185 meseci
Pošto ste, kako kažeš, kupili kuću, dakle sad je nekretnina u vašem vlasništvu, ne bi trebalo da pribegavate jeftinim i nekvalitetnim rešenjima. Sad svakako nije vreme za ozbiljnije radove, ali kad dođe sezona proleće-leto, svakako isplanirajte da potpuno termoizolujete sprat. To podrazumeva da poskidate gips kartonske ploče (GPK), postavite nekoliko slojeva termoizolacije, (parne brana i sve po redu) i da onda vratite GPK. Ukoliko se pažljivo radi, mislim da čak i iste ploče mogu da se vrate. Naravno, biće neophodno gletovanje i krečenje kasnije. Investicija neće koštati mnogo, a isplatiće se kroz nižu cenu grejanja već za godinu ili najviše dve. Da ne spominjem kvalitet života.

A ovu zimu, pregurajte nekako.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce13.01.2009. u 21:30 - pre 185 meseci
Citat:
veljkoE: i

inace, sta je polupotkrovlje
a i kazes da nemas potkrovlje

da li mislis na tavan

najbolje nacrtaj i pojasni na crtezu


Mislim da se ovde govori o visokom potkrovlju.
To u stvari dodje jos jedan sprat samo bez tavana (ili sa malim tavanom)
Znaci zidovi oko 1.5m i kosi plafoni.

btw, potkrovlje mora jako dobro da bude izolovano, inace bolje ne ziveti u njemu!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce13.01.2009. u 21:38 - pre 185 meseci
Ili ako imaju mogucnosti da skinu krov,dozidaju i stave plocu...i eto celog sprata udobnog za zivot. Jeste da je malo veca investicija .... Mada i ovako nece bas biti jevtino ako urade sve po propisu i sa najboljim materijalima.
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
79.101.142.*



+18 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce14.01.2009. u 08:21 - pre 185 meseci

evo kako izgleda to visoko potkrovlje. Ovaj zid na kojem je radijator izvana nema izolaciju nego je tu spusten krov odozgo pod nekim uglom. Ovo gde je prozor je kao mala kulica (koja ima samo crep, neke letve pa gips ploce).
I meni se cini da bi najbolje bilo skidati krov pa stavljati nesto ispod. Sta bi bilo najbolje da se stavi? Stirodur, folija...?
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce14.01.2009. u 08:34 - pre 185 meseci
Postoji ,hajde da kazem specijalan, stiropor sa dodatkom grafita i delimicno elastican za podkrovnu konstrukciju.
Evo ostavicu link da vidis : http://www.austrotherm.com/aus...u/main7/sub1/09323/index.shtml .

Samo pazi da ne preteras sa izolacijom razlicitim materijalima i u pogresnoj kombinaciji jer moze doci do ogromnog kondezovanja vode kasnije.Pogotovu jer i zivite o tom delu pa su isparenja veca. Krov tj podkrovna konstrukcija sa sve izolacijom mora da "dise" .

Neko rece da se mineralna vuna vremenom " gubi" od spoljasnjih uticaja .Ja sam ove godine skinuo ceo krov ispod koga je da jednom vecem delu bila vuna i mogu reci da osim malog "osipanja" sto je i normalno,nekih promena bitnih nije bilo.

Kako se radi mineralna vuna pogledaj ovde : http://www.isover.hr/Item.aspx?Id=59
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce14.01.2009. u 21:14 - pre 185 meseci
Citat:
bakara: Mislim da se ovde govori o visokom potkrovlju.
To u stvari dodje jos jedan sprat samo bez tavana (ili sa malim tavanom)
Znaci zidovi oko 1.5m i kosi plafoni.

btw, potkrovlje mora jako dobro da bude izolovano, inace bolje ne ziveti u njemu!


ma to sam i ja mislio, ali na kraju kontam, mozda joj je sve kosina,
neki zovu takve kuce i - visoko prizemlje ili jednostavno- kuca sa potkrovljem, posto je tavan - tavan

no

ukoliko zelis da radis izolicaju potkrovlja
prvo
moras da vidis sta ima ispod gipsa
na krovnoj strani, zid je nebitan

posto imas u planu da skidas krov, veruj mi, lakse i jeftinije ti je da razbijes gips nego da diras krov
osim
ako krov nije odascan, u tom slucaju moras, ali neverujem da je iko stavio gips, a da nije resio propisno krov
u tom slucaju, naravno, krov se ne dira

inace slika je originalna, stvarno je docarala ugodjaj prostorije, ali nista konkretno nije objasnila


da li je to mozda ovaj model, pa ako jeste, pojasno malo gde imas izolaciju a gde nemas i sl, da li ti je ispod crepa daska ili ne i sl...
koristite forum, ne pp
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
77.46.229.*



+18 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce15.01.2009. u 08:26 - pre 185 meseci
veljko tancno je ovako kako si nacrtao :) svaka cast!
isla sam da guram prst u deo gde cevi od radijatora idu iz sobe u sobu i tu je nekakva vuna (pretpostavljam staklena), ali izmedju sobe i kupaone nema nista!?
Ispod crepova nema nikakva izolacija nego samo daske.
Ja sam posumnjala da nema izolacije svugde ispod gips ploca zato sto nam tuda trci jedan mis sto zivi u podrumu (suteren). Jeo je neki suvi hleb sto smo skupljali za svekrvine kokosi, ali od kada smo ga odneli krenuo da luta kroz zid i bio izasao u kupaonici. Malo zastrasujuce deluje s obzirom da je mis minijaturan, ali zvuci kao da trci krdo konja :)))
Da li bi mogao tuda prolaziti i da je svugde postavljena staklena vuna?
Ne mogu da proverim u prizemlju i ostalim sobama posto tamo cevi od radijatora idu u pod :(
Ispod laminata ima stiropor.
Da li je normalno da duva iz uticnica?
Ja licno mislim da je najveci problem taj krov i prozori koji su ogromni ((1,30mx1,30m)a jos i duva pored njih, drveni su, a i ta kulica nije uopste izolovana).
Hvala svima na savetima...prosledjujem muzu na citanje :D
 
Odgovor na temu

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
212.200.216.*



+1 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce15.01.2009. u 08:50 - pre 185 meseci
Samo pogledaj ona 2 sajta tj linka koja sam ti ostavio i sve je receno i nacrtano i ima i video kako se to radi ..... :-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce15.01.2009. u 09:16 - pre 185 meseci
Po svemu sudeći, Tina, u tvojoj kući je urađena osnovna izolacija ("napipala si staklenu vunu"). Kažem urađena je izolacija, ali po svemu sueći rađeno je onako, tek kolko se mora, a ne "domaćinski", kao kad bi redio neko za sebe.
Iz utičnica, naravno, ne sme da duva, ali to je najmanji problem, jer nije problem to zapušiti akrilnim kitom, na primer.

Rešenje je da se GPK skinu i da cela izolacija i zaptivanje urade ponovo, iz početka, ali ovaj put tako da "stvarno" izoluje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

delija 10
Beograd

Član broj: 193333
Poruke: 30
89.216.248.*



Profil

icon Re: Termo-izolacija kuce23.01.2009. u 11:03 - pre 184 meseci
Pozdrav,

Jedino pravo resenje, ako kapiram izvedeno stanje tvoje izolacije, je da uradis kpl izolaciju potkrovlja i to ispod crepa ili sta vec imas gore, posto ti je potkrovlje vec sredjeno. Mislim da ces tako jeftinije proci. Evo ti jedna zanimljiva knjizica vezana za izolaciju i grejanje:

http://rs290.rapidshare.com/fi...tedljivije_Grijanje_-_No_1.pdf

SAVET: nikada, ali nikada ne stedeti na izolaciji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Termo-izolacija kuce

[ Pregleda: 14656 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.