Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakvu gresku napravih...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakvu gresku napravih...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18507 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.145.*



+2282 Profil

icon Kakvu gresku napravih...14.01.2009. u 14:45 - pre 185 meseci
Pre par dana, imao sam potrebu da zaustavim vozilo na kolovozu na 4-5 minuta. I tako, gledam ja, stoji ona putaca koja oznacava zabranu zaustavljanja i parkiranja, medjutim, 20-30 metara kasnije ugledam raskrsnicu (slepa ulica udesno, prakticno nekakav prolaz). Odmerim odokativno 5 metara od ukrstanja sa poprecnim kolovozom i tu zaustavim vozilo (podrayumevajuci da saobracajni znak vazi do prve raskrsnice, pa makar ona vise licila na prolaz nego na raskrsnicu). Posle minut, nailazi neki cikica sa fotoaparatom i slika nesto po ulici, ja kontam kupio fotoaparat pa ga isprobava, prodje dva minuta, vraca se on i opet slika, meni nista nije jasno. Taman kad sam hteo da krenem, eto policajca, nosi nekakav papir, zadeva za brisac i odlazi. E, tu ja napravim gadnu gresku... pozovem policajca da se vrati i objasni mi sta nije u redu. On jedva doceka, zatrazi mi dokumenta i popuni jos jedan papir. Pogledam ja, taj drugi papir je prijava sudiji zbog pogresnog parkiranja, pogledam onaj prvi, a ono resenje o neophodnosti uklanjanja vozila ako ga ja sam ne uklonim u roku od 15 minuta

I, eto, sada pisem vama da ne uradite najgluplje sto se moze uraditi isto kao ja, vec kad vam policajac zadene papir za brisac, samo sacekajte da se udalji 10 koraka, uskocite u auto i nagazite pre nego sto dotrci da vam trazi dokumenta.



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 14.01.2009. u 17:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
93.86.28.*



+4 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...14.01.2009. u 16:07 - pre 185 meseci
To je zato što nemaš diplomatske ili crnogorske tablice. A i predpostavljam da ne voziš nekog besnog audi-a pa ti se sve ovo ne bi ni desilo
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...14.01.2009. u 19:27 - pre 185 meseci
Mislim da je trebao da te nagradi zato sto si parkirao nepropisno....
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.145.*



+2282 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 08:11 - pre 185 meseci
Citat:
machiavelli: sto si parkirao nepropisno....

A ti si sudija ili... samo volis da trcis pred rudu?
Ja sam prilicno siguran:
1) da se nisam parkirao uopste (parkiranje traje >15 minuta)
2) da se nisam zaustavio nepropisno (znakovi vaze do prve raskrsnice)

Ali, to nije bitno, da bih se oslobodio kazne od 2.000 dinara bice mi potreban slobodan dan, 100 km voznje i raspravljanje sa sudijom, tako da ce to biti tzv. pirova pobeda (vreme, gorivo i nerviranje visestruko prelaze vrednost 2.000 dinara). Upravo zbog toga prenosim iskustvo ostalima kako da postupe - samo neprimetno uci u kola i sto brze se udaljiti.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 08:21 - pre 185 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pre par dana, imao sam potrebu da zaustavim vozilo na kolovozu na 4-5 minuta.

i treba da te kazne,sta ima da stojis na putu
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.145.*



+2282 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 10:22 - pre 185 meseci
Citat:
Horvat: i treba da te kazne,sta ima da stojis na putu

Pa ako cemo da cepidlacimo - ja sam hteo da stojim samo 5 minuta, a na insistiranje policajca stajao sam 30 minuta.
Mogli bismo tu kaznu da podelimo srazmerno udelu u stajanju na putu
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 10:54 - pre 185 meseci
pa da.podelite kaznu jer je saucesnik u ometanju saobracaja :D
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 11:22 - pre 185 meseci
Citat:
Horvat:
i treba da te kazne,sta ima da stojis na putu

ZOBS dozvoljava zaustavljanje (i parkiranje) vozila na putu:
Citat:
Član 72

Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na javnom putu dužan je da ga zaustavi, odnosno parkira neposredno uz desnu ivicu kolovoza, a na javnom putu na kome se saobraćaj odvija samo u jednom smeru - može da ga zaustavi, odnosno parkira uz desnu ili levu ivicu kolovoza.

Naravno, ne kažem da je svako zaustavljanje na putu ispravno, jer neki članovi definišu izuzetke, npr.:
Citat:
Član 71

Na javnom putu van naselja vozač je dužan da uvek kad za to postoji mogućnost zaustavi ili parkira vozilo van kolovoza.

...

Član 74

Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo, naročito:

7) na delu javnog puta gde bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, ili do suprotne ivice kolovoza ili do neke prepreke na putu bila manja od 3 m;

Evo i tumačenja jednog advokata koji se time bavi (link):
Citat:
U mojoj ulici odskora su postavljeni, jedan iznad drugog, na istom stubu, znak da je parkiranje dozvoljeno i znak da je parkiranje zabranjeno. Da li je moguće da je došlo do takve greške i koji je znak u tom slučaju jači?
(Slobodan)


Na prvi pogled može izgledati da su ta dva znaka u suprotnosti, ali nije tako. Pošto je na trotoaru zabranjeno parkiranje ako znakom nije izričito dozvoljeno, a na kolovozu obratno - dozvoljeno je parkiranje ako znakom izričito nije zabranjeno, to jednostavno znači da je na tom delu ulice dozvoljeno parkiranje na trotoaru, a zabranjeno zaustavljanje i parkiranje na kolovozu. Inače, dva saobraćajna znaka nikada ne smeju imati suprotno značenje, pa ne postoji pravilo "jačeg znaka".

Rezime: zaustavljanje na putu je načelno dozvoljeno, a u određenim, izuzetnim slučajevima ipak nije. Ti ne možeš znati da li Darkov slučaj upada baš među ove izuzetke (jer nije dao dovoljno podataka), pa je tvoj napad sasvim neosnovan. (Naravno, ja ne tvrdim kako je Darko sve uradio po propisima, samo naglašavam da takva mogućnosti i te kako postoji, i da je ti nisi mogao eliminisati pre nego što si napisao to što si napisao.)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.145.*



+2282 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 13:23 - pre 185 meseci
Evo, moze neko da kaze misljenje na kolikoj duzini ulice vazi znak zabranjenog zaustavljanja - da li je to do prve raskrsnice ili nekada moze vaziti i dalje?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 14:58 - pre 185 meseci
cekaj,ti si parkirao u ulici u kojoj je znak,ili si skrenuo u drugu ulicu?
ta ulica [ako sam dobro skontao] je slepa ulica?
koliko je ona siroka,da li pored tebe tako parkiranog moze proci auto?

@bojan,to znaci da oni parkirani po ulicama beograda i novog sada su punopravno parkirani?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 15:44 - pre 185 meseci
Citat:
Horvat: cekaj,ti si parkirao u ulici u kojoj je znak,ili si skrenuo u drugu ulicu?

Parkirao sam u ulici u kojoj je znak, ali ne na delu ulice na kom je znak, vec na delu ulice na kom nema znaka.

Ulica je taman tolike sirine da se pored mene mogao odvijati dvosmerni saobracaj bez stvaranja zastoja. Ako treba da napomenem - nisam bio jedini, ispred mene je bilo jos 10-ak automobila.

Citat:
Horvat: to znaci da oni parkirani po ulicama beograda i novog sada su punopravno parkirani?

U Beogradu izmedju ostalog imas obicaj da se parkira u raskrsnici - vidjao sam raskrsnice sa 3 parkirana vozila u okolini ulica Njegoseve i Strahinjica bana. To je recimo nedvosmisleno nelegalno, jer je parkiranje u svakom slucaju zabranjeno na udaljenosti manjoj od 5 metara od raskrsnice. Pa... nisam primetio da neko intervenise.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 16:21 - pre 185 meseci
izvini,i da si kriv i da nisi ,opravdanja tipa "i drugi su bili tamo" i " te u bg-u u centru niko ne sklanja" bas nisu na nivou,ne?


dakle na pocetku ulice xy,postoji znak zabranjeno zaustavljanje i parkiranje,ta ulica je duza,i preseca je nekoliko ulica,ti si prosao prvu raskrsnicu i na udaljenosti vecoj od 5 m od raskrnice si se parkirao?tako?

[nego,kako se slepa ulica uklapa u ovo?ta ulica koja je preseca je slepa?]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 16:42 - pre 185 meseci
Citat:
Horvat: izvini,i da si kriv i da nisi ,opravdanja tipa "i drugi su bili tamo" i " te u bg-u u centru niko ne sklanja" bas nisu na nivou,ne?

?!?
Ti si pomenuo problem legalnosti u BG i NS i postavio pitanje:
Citat:
@bojan,to znaci da oni parkirani po ulicama beograda i novog sada su punopravno parkirani?

pa sam ja dao sebi za pravo da te dopunim. Izvini zbog neovlascenog, nepravednog i nicim izazvanog dopunjavanja!
Je li sad u redu?

Citat:
dakle na pocetku ulice xy,postoji znak zabranjeno zaustavljanje i parkiranje,ta ulica je duza,i preseca je nekoliko ulica,ti si prosao prvu raskrsnicu i na udaljenosti vecoj od 5 m od raskrnice si se parkirao?tako?

Pa, otprilike tako, samo sto ja to ne bih nayvao presecanjem, jer nema i levo i desno - ima samo desno, ali to je ipak raskrsnica, zar ne?

Ne znam da li ima neki problem u tome sto je ulica slepa (znaci, nisam mogao doci otuda i ne videti znak), ali bez obzira sto sam video znak smatrao sam da on vazi zakljucno sa prvom raskrsnicom...

nego, nije to ni bitno, o tome cu ja sa sudijom, mada, imam dodatni problem u vezi toga - ne mogu da procitam gde treba da dodjem:


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 15.01.2009. u 17:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
85.222.178.*



+2 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 18:16 - pre 185 meseci
Sledeci put koristi fazon ovih sa mne(monik) nalepnicama. Stanu gde hoce, skinu tablice i paljba...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
85.222.178.*



+2 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 18:19 - pre 185 meseci
Ovde ti inace pise " SO Rakovica K. Jelene" (verovatno kraljice Jelene), znaci, mup rakovica...milsim;)
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
93.86.84.*



+4 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 19:59 - pre 185 meseci
Citat:
dmauka: Sledeci put koristi fazon ovih sa mne(monik) nalepnicama. Stanu gde hoce, skinu tablice i paljba...


Ako misliš na crnogorce, oni ne moraju da skidaju tablice, jel im naša draga država ne šalje kazne na kućnu adresu tj. mogu da rade šta hoće - što i rade.
Isto se odnosi i na diplomatske tablice.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...15.01.2009. u 20:26 - pre 185 meseci
Hvala. Vidim postoji u Rakovici ulica Kraljice Jelene, ali nisam bas siguran da tamo postoji policijska stanica. Ima li neko ko zivi u blizini da mi potvrdi postoji li?

Koliko se ja secam, policijska stanica u Rakovici se nalazila u ulici Miska Kranjca, a posle poplave je premestena u ulicu Patrijarha Joanikija.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...16.01.2009. u 00:27 - pre 185 meseci
Znak važi do prve raskrsnice, a posle toga ne važi, jer onaj koji iz te raskrsnice ulazi u dotičnu ulicu ne može da zna šta je postavljeno na "početku" ulice.

Jedino je pitanje da li je ta tvoja slepa ulica bila zaista ulica ili ulaz u nečije dvorište. Onda to nije raskrsnica.
 
Odgovor na temu

bubalo

Član broj: 64632
Poruke: 44
93.86.113.*



+20 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...16.01.2009. u 00:50 - pre 185 meseci
Sada cu da odem u off ali meni je interesantno da policajac u bilo kom gradu da je nezna da pise.Skoro sam i ja dobio kaznu i jedva sam protumacio sta je pisac hteo da kaze.Izvinjavam se za off ali ovo mi je zanimljivo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kakvu gresku napravih...16.01.2009. u 08:16 - pre 185 meseci
"ne zna" ;)
mislis po rukopisu ili sta?

misle da su doktori :D

@danko ti si rekao "bilo ih je jos tamo parkirano",iskreno to bas i nije opravdanje da krsis zakon [naravno,ne mora biti da si prekrsio...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakvu gresku napravih...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18507 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.