Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saga sa Post Expressom

elitemadzone.org :: MadZone :: Saga sa Post Expressom

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38490 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Saga sa Post Expressom29.01.2009. u 10:47 - pre 185 meseci
jer
ne jel
 
Odgovor na temu

Sloven

Član broj: 225911
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Saga sa Post Expressom11.08.2009. u 16:19 - pre 178 meseci
Moja iskustva sa Post Expressom i Aksom:

Nedavno (3-4 nedelje) sam staru PC konfiguraciju prodao u delovima. Javljali su se ljudi sirom "nase zemlje ponosne" i trazili da im saljem kurirskim sluzbama.
Pre toga nisam nikad ni pismo poslao :)


Slanje Aksom
Preko oglasa na internetu kontaktirao me covek iz Voojvodine i trazio da mu posaljem procesor kurirskom sluzbom. Tada sam saznao za AKS ( imali su reklamu na istoj stranici) i odlucio da posaljem preko njih ( za druge jos ne znam).
Pozovem ih da im predam paket- oni kazu da dodjem do njih i predam licno jer oni ne mogu istog dana da dodju po moj paket jer su u nekoj frci. Odem ja do njih, nakon sto sam presao ceo grad po dijagonali ( samo jedna filijala u Bg) predam im paket za cije su mi slanje odokativnom metodom merenja naplatili 50 dinara vise ( malo, al' samo da se strpne) od cene za najlakse pakete kao sto je navedeno na netu. Tesko da je CPU presao limit od 0,5-1kg (150 din - bilo koji pravac).
Paket je zaista isprorucen kupcu sledeceg dana kao sto su rekli ali ja svoje pare ( placanje pouzecem) nisam video narednih 10 dana.
Vrhunac bezobrazluka - nakon reklamacija zove me vozac da se nadjem s njim na nekoj trecoj lokaciji ( da mi preda novac) jer je njemu tako zgodnije??
Naravno da mi ne pada na pamet nego neka bude kao sto je receno-isporuka na kucna vrata.
Nakon toga mi je ipak doneo pare a ja njemu novi paket za sledeceg kupca.
Prica se opet ponovila - isporuka tacna i na vreme ali pare "kad bude" uz obavezne reklamacije ( i dodatnoh 50 din za isporuku novca)



Slanje Post Ekspressom
Nakon sto sam AKSU okrenuo ledja jednom zauvek, trebalo je poslati 2 HDD , mislim u Zrenjanin. Jedina opcija za koju sam jos znao je - PTT. Otisao sam do njih ( lokalna posta 11090 ) , saznao da se to danas zove Post Express i da ne mogu da posaljem svoj paket jer nije umotan u beli papir??
Ja se setim informacije iz malog mozga i pitam:" Kako da bude zapakovan kad valjda paket treba da je otvoren pre slanja da bi ste imali uvid u njega?"
Sluzbenik:" Pa..jeste..mislim tako je ali mi nemamo taj beli papir. Retko ljudi salju pakete pa nemamo"
Ja:" Pa naravno da ne salju jer i ne mogu- nemate BELI PAPIR!" Grrr, av av :)

Odem do Glavne poste kod zeleznicke stanice i nakon malo natezanja sa nekom nadrndanom i blago neuracunljivom sluzbenicom kojoj nisam mogao da objasnim da hocu i uslugu "placanje pouzecem" u pricu ulazi neki njen kolega i prilicno ljubazno i strpljivo joj objasni sta treba.
Upakovali smo kutiju u njihovu kesu ( logo Post Express) , dakle NIKAKAV BELI PAPIR, premerili ( 1,3 kg) i za to mi naplatili oko 300 din ili koji din vise.
Cena otprilike ista kao kod AKSA ali bez dodatnih "strpkanja".
Paket je isporucen ujutro sledeceg dana ( subota,javio kupac) a u ponedeljak mi je postar doneo novac. Idila!
Mozda sam ja imao srece ali i sledeci put saljem Post Expressom...jos samo kada bi u lokalnoj posti znali da prime paket bilo bi bajno.




 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Saga sa Post Expressom

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38490 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.