Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konverzija valuta

elitemadzone.org :: MadZone :: Konverzija valuta

[ Pregleda: 2743 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Konverzija valuta20.01.2009. u 19:35 - pre 185 meseci
Prvo, izvinjavam se sto otvaram temu na relativno jednostavno pitanje, ali da ne kvarim teme koje nisu vezane za ovo ipak da vas pitam ovde.

Recimo da je moj racun u dolarima, i ja na ATM podizem eure, u Frankfurtu npr. Da li se kurs obracunava po kursu banke ciji je ATM ili kursu banke gde mi je racun.. Ovo drugo je svakako logičnije, ali obzirom da u nasem bankarskom sistemu nema logike...

I drugo, da li neka banka daje maestro, master, american ljudima koji rade u inostranstvu a platu primaju u Srbiji?

Sve sam ovo hteo da pitam u banci, ali me je izuzetno neljubazno osoblje banke Inteza u Knez Mihajlovoj toliko iznerviralo da sam hteo da pogasim sve račune i da ih oteram u ..... ali nažalost nisam imao vremena da otvaram druge račune itd...
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: Konverzija valuta21.01.2009. u 16:56 - pre 185 meseci
Hmm posto i ja tako "radim" evo sta znam/mislim...

1. Koliko ja znam pare dobijes po kursu tvoje banke, znaci ATM kaze tamo daj mi 100 evra, banka pretvori koliko tvojih dolara na racunu treba za tih 100 evra i skine toliko, plus naravno foreign fee ili sta god ima.

2. Mozes debitni maestro da dobijes naravno uz bilo koji racun u bilo kojoj banci. Kreditne kartice mislim da nije moguce posto ne mozes da dokazes primanja i zaposlenje, to sam ja resio tako sto sam u Intezi otvorio Intesa Hit racun sa depozitom i dobio Mastercard, znaci stavio sam 400e na depozit i imam Mastercard sa limitom od 200e i dozvoljeni minus od 200e, na zalost mora tako i ne moze sve da ide na Master, onda ako ti treba da kupis nesto vece tipa avio karta mozes preko e-banking da prebacis novac sa tvog dinarskog ili deviznog racuna na Mastercard i limit ti se povecava za onoliko koliko uplatis. Takodje imas i one Internet kartice ako ti treba da kupujes preko neta.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Konverzija valuta21.01.2009. u 18:20 - pre 185 meseci
Ok, hvala na odgovoru, i ja sa predpostavljao da je tako, ali nisam bio siguran...

A vezano za račun, kolega iz Hrvatske je uspeo da dobije i tekući i sve kartice kada je zapretio da će podići sve pare i otići u drugu banku.. Problem ne zelim da otvaram u stranim bankama račune, jer bi mi bilo teže da ovlastim nekoga iz porodice... Raspitaću se za taj hit kakogod račun.

Hvala na info. PS u Zimbabveu su banke poslovnije od naših
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Konverzija valuta

[ Pregleda: 2743 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.