Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Devizna stednja u kojoj banci?

elitemadzone.org :: MadZone :: Devizna stednja u kojoj banci?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84828 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.69.*



+6455 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?25.01.2009. u 21:29 - pre 185 meseci
Citat:
gm2004: El ima neki sajt da se vidi zaduzenost zemalja u regionu? DA vidimo gde stojimo tacno...


Iz toga nećeš videti apsolutno ništa...

Jedan hirurg može da ima dugovanje od 50,000 evra i da mu to ne predstavlja nikakav teret jer ima velike prihode... A sa druge strane neki rudar može da je zadužen 500 evra i da gladuje/bankrotira jer nema da vraća kredit..

Ako već hoćemo poređenje, onda treba uzeti sve relevantne faktore u obzir.
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
93.86.111.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?25.01.2009. u 23:23 - pre 185 meseci
Pa bilo bi lepo kada bi se na jednom mestu moglo videti DBP, uzoz, izvoz, itd. ali ja trazio i nisam nasao.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.69.*



+6455 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?25.01.2009. u 23:42 - pre 185 meseci
https://www.cia.gov/library/pu...he-world-factbook/geos/ri.html

Tu imaš i više nego što ti treba.
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
93.86.111.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 01:01 - pre 185 meseci
Ima stvarno mnogo informacija, ali sam ja mislio da se vide komparativni parametri sa zemljama u regionu, da vidimo kolika nam je kreditna sposobnost u odnosu na ostale.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.co.yu.



+112 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 10:27 - pre 185 meseci
D.H. Lorens je kako vidim jedna od retkih osoba koja pise pametne i tacne stvari na ovom forumu. Vidim da su se neki nalupetali povezujuci 90-te i banke posle 2000-te.
Negativna kreditna ocena je data drzavi jer je vode nespososbni ljudi koji stalno zaduzuju gradjane. A bankari to koriste i time pravdaju skupe kredite. To je sve stvar politike.
Dokaz tome su i USA i UK koji sigurno imaju najbolje ocene jer su podobni, pa su im banke bankrotirale. Tako da informacija za pojedince da se malo informisu o bankarskom sistemu u Srbiji i da ne lupetaju gluposti. I u Srbiji ima ozbiljnih banaka. Gde ce neko da stedi novac to je njegova stvar. Banke koje su dosle u Srbiju posluju kao domace i ne zavise toliko od svojih maticnih centrala.

Ljudi malo se raspitajte i nemojte siriti dezinformacije. I opet ponavljam da ako se neko razume u racunare, ne mora da se razume i u banke
 
Odgovor na temu

zunomiljan1
Miljan Z
sluzbenik
Subotica

Član broj: 190110
Poruke: 114
93.86.74.*

ICQ: 220555978


+45 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 17:40 - pre 185 meseci
Citat:
Bartman: Ma kakva banka, beži od tih lihvara ko đavo od krsta.
Pusti savete ''eksperata'' koji su doveli ovu zemlju do propasti, kao i njihovih poštovalaca sa ovog foruma.
Ako imaš pare i želiš da ti budu koliko-toliko sigurne, imaš samo jednu jedinu opciju za ulaganje NEKREATNINE.
Odnosno ne da kupuješ papreno skupe stanove koje zida i valja građevinska mafija, već obradivo, građevnisko, industrijsko i stambeno ZEMLJIŠTE jer ćeš njega uvek lako prodati i uvek za veću cenu od kupovne.

E kako su neki ljudi pametni prosto im zavidim. Vidi, bolji posao od citiranog ti je burekdzinica u Etiopiji, al to ovde nije tema.

Mislim da je tema koja banka, a ne koji biznis???
Nema ni moguceg ako ne tezimo ka nemogucem...
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
77.46.173.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 18:49 - pre 185 meseci
Nijedna banka. Sve su to lihvari koje treba zatvoriti i polpleniti im svu imovinu.
Jedini recept za uspešno funkcionisanje finansijskog sistema je primeniti sistem Edward Longshanks-a iz 1290. godine, a za neupućene:
http://en.wikipedia.org/wiki/Edict_of_Expulsion
Jedino tako ovaj narod može da zbaci jaram dugova i zelenašenja !!!
Dakle pare u posao, plemenite metale i nekreatnine, nikako u banke !!!
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
93.86.111.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 19:47 - pre 185 meseci
Citat:
Bartman: Nijedna banka. Sve su to lihvari koje treba zatvoriti i polpleniti im svu imovinu.
Jedini recept za uspešno funkcionisanje finansijskog sistema je primeniti sistem Edward Longshanks-a iz 1290. godine, a za neupućene:
http://en.wikipedia.org/wiki/Edict_of_Expulsion
Jedino tako ovaj narod može da zbaci jaram dugova i zelenašenja !!!
Dakle pare u posao, plemenite metale i nekreatnine, nikako u banke !!!


Nista, recimo da ja imam neku ustedjevinu od 10,000€, kazi ti meni lepo u koje ja metale, nekretnine itd da ulozim ovaj novac? Zeljno iscekujem odgovor
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 21:23 - pre 185 meseci
Citat:
zemun88: Banke koje su dosle u Srbiju posluju kao domace i ne zavise toliko od svojih maticnih centrala.


Suva istina, sve su banke domaće

Ove domaće d.o.o. banke se zadužuju u inostranstvu kod svojih principala i u svakom trenutku im duguju svote koje su višestruko veće od zbira devizne štednje građana + dinarski t.r. građana + dinarski (i devizni) t.r. SVIH pravnih subjekata koji nisu na budžetu.

Kako mi se čini (a moguće je da grešim ) ukoliko bi hteli da pokupe novac od gore nabrojanih, inostrani vlasnici ‚‚domaćih‚‚ banaka bi trebalo samo da zatraže naplatu duga od svoje ovdašnje banke.

Pri tome npr. Societe iz Francuske ne garantuje za Socijete Bgd., samo igom slučaja imaju ista imena. Znači naplata dugovanja u obrnutom smeru neće da može!

Voleo bih da grešim, ali mi se čini da država ne garantuje za dinarske t.r. pravnih subjekata i građana.
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 21:31 - pre 185 meseci
Citat:
gm2004: Nista, recimo da ja imam neku ustedjevinu od 10,000€, kazi ti meni lepo u koje ja metale, nekretnine itd da ulozim ovaj novac? Zeljno iscekujem odgovor


Ukoliko je u pitanju golo očuvanje tvoje imovine.... konvertuj u CHF i uloži u SLAMARICA BANK OF GM2004
ili otputuj u Mađare pa tamo uloži u neku jaču banku.

Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
93.86.178.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 21:41 - pre 185 meseci
Da se razumemo 10000 eura (kes) je lova za koju u Srbiji treba da se razvališ da je uštediš, ali u pogledu investiranja to je sića.
Da napomenem da bi svako u kući trebao da ima par hiljada evra za ''ne daj Bože'' situaciju, ali recimo da 10.000 evra hoćete da uložite evo par predloga.

1. Za taj novac možete da kupite plac manje površine u Beogradu. Doduše ne u centru, ali kako se Beograd brzo širi, skoro svaka lokacija ima potencijal da udvostruči svoju vrednost u periodu od 5-10 godina. Primeri za to su Vam Altina, Borča ...
Da ja ulažem ja bi za tu lovu kupio plac od recimo 3-4 ara u Kumodržu, Jajincima ili Borči gde još nije stigla infrastruktura, ali je u blizini (100 metara) i sačekao bi par godina da dođe infrastruktura (voda, struja, asfalt, kanalizacija ...). Obzirom da mi se ne žuri čekao bi jer bi mu svakim danom rasla vrednost kako bi drugi oko mene zidali kuće. Takođe sutra bi plac mogao da dam detetu da sazida kuću za duplo manje para nego što prodaju stanove, ili da dam plac investitoru da sazida i da mi da stanove. Ao bi hteo hitno da ga prodam spustio bi ga za 5-10% ispod cene i otišao bi ko alva. Činjenica je da su cene placeva i građevinskog zemljišta u okolini Beograda skočili i do 20 puta (zavisno od lokacije) u zadnjih 20 godina.

2. Tu lovu moguće je uložiti u zlato. Za te pare može da se otkupi do kilo zlata u lomu, ili pola kile novog nakita. To je može da se čuva pa kada zatrebaju pare da se proda. Zlato ćete uvek lako prodati i za dobru cifru. U svakom slučaju zlatu od ukidanja zlatnog standarda stalno raste cena, tako da će sigurno više vredeti kada ga prodajete nego kada ste ga kupili. Moja pokojna baba je preživela Nemačku okupaciju kada su dedu odveli u logor tako što je prodavala porodični nakit i od toga kupovala hranu deci.

Ulaganje novca u banku je loše iz mnogo razloga. Prvi je rizik u slučaju propadanja ekonomije što je vrlo moguće obzirom na dešavanja u svetu (Island) i kod nas (vesele 90te). Dakle država vam garantuje lovu, ali vam ne kaže kada će vam vratiti. Recimo puknu banke, nema para i država vam da obveznice sa rokom dospeća od 20 godina za glavnicu, a za kamatu se obrišite. Koliko će vaš novac vredeti za
godina ako je inflacija u evro zoni 2,5%? Drugo banka vam daje kamatu od 9%, super! A jel vam kažu koliko vam odbiju porez na dobit, pa administrativne takse i sve ostale gluposti. Daj bože da dobijete kamatu od 3-4%. Uz to morate da se najavite, pa da čekate i po 7 dana da vam obezbede pare, a da ne govorim da kada je počela SEKA neke banke kod nas su imale dnevni limit od 500 eura. Dakle uzmu vše pare, vrte ih, i zavlače vas kada treba da vam ih vrate. Bežite od tih lihvara ko đavo od krsta, jer ko sa njima tikve sadi o glavu ćemu se sigurno olupati !!!
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 22:17 - pre 185 meseci
Citat:
Bartman: U svakom slučaju zlatu od ukidanja zlatnog standarda stalno raste cena, tako da će sigurno više vredeti kada ga prodajete nego kada ste ga kupili.

Nije ti ovo neki argument - isto tako je nekretninama u Americi stalno rasla cena, a kad je jednom pocela da pada, bio je to mnogo strmiji pad od bilo kakvog rasta. Mene bas zanima za sta ce se zlato morati koristiti u buducnosti? Payi, znaci, kuce i stanovi bey kojih ne moyes ce da pojeftine, a zlato ce da poskupljuje? Gde je tu logika? Jasno mi je pre 50 godina - tu su bili zlatni zubi, pa dukati bey kojih se nijedna devojka nije mogla udati, pa zlatne rezerve... A danas? Vecina ljudi koje poynajem kategoricki odbija da nosi bilo kakvo ylato na sebi, cak su i svadbeni prstenovi sve cesce od srebra, zlatne rezerve nisu nesto popularne, zlato se u mikronskim kolicinama korisi za neke cipove i tako to, ali vec sutra neko moze smisliti neku drugu, podjednako dobru leguru. I, cemu sluzi zlato? Nicemu. Imam osecaj da je na ceni iskljucivo ya to sto ga ljudi smatraju necim vrednim i to zahvaljujuci jedino inerciji. Jednog dana, kad ljudi shvate da zlato nije tako vazno i vredno, ono ce preko noci poprimiti visestruko nizu cenu.
Navedite mi jedan razlog zasto gore navedeno nije moguce?
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
93.86.178.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 22:27 - pre 185 meseci
Batice zlato ima vrednost od pamtiveka, i uvek će vredeti, iz jednog prostog razloga jer je retko. Inače to je jedan od retkih metala koji ne rđa i ima jako dobre provodne osobine. Da ne govorim da je zlato oduvek bilo najcenjenije sredstvo plaćanja, i da ti ga danasa niko neće odbiti ako ga ponudiš u zalog .Ono će uvek imati vrednost, ne sekiraj se.
Što se tiče nekreatnina, zemljište od pamtiveka ima vrednost, ali njegova vrednost zavisi od lokacije, tj. koncentracije stanovništva, kao i njegove upotrebne vrednosti (građevinsko, oranice, rude). Pa jel ti misliš da je čika Miško glup što je kupio pola Vojvodine? To zemljište će sa pojavom gladi usled prenaseljenosti na planeti i potrebe za bio gorivima imati jako veliku vrednost. Šta misliš jer jje glup što po Beogradu kupuje svo veće građevinsko zemljište gde god stigne? Pa Crvenu Zvezdu hoće da kupi kako bi se dočepao njenog zemljišta na Autokomandi !!!
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 22:38 - pre 185 meseci
Citat:
Bartman: Ono će uvek imati vrednost, ne sekiraj se.

Ne sekiram se ja, ja uopste nemam nikakvo zlato, nego sam ocekivao neki argument... a nisam dobio nista osim inercije i proizvodnje cipova.
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
93.86.111.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 22:42 - pre 185 meseci
Iz iskustva nekih ljudi oko sebe, svi drze pare u banci. To su uglavnom ljudi koji obavljaju neke poslove po ugovoru sa inostranim kompanijama. Do sada nisu imali nikakvih problema sa dizanjem novca. U danasnje vreme cuvati novac u stanu je mnogo rizicnije nego u ovim nasim bankama. A sto se tice kamate, ja kad sam zvao telefonom banku da se raspitam, receno mi je da jedini odbitak je 20% na dobit, nikakvih drugim taksi nema. Ja licno smatram da je dovoljno orociti ih na 3 meseca, kad se sve oduzme dobijes neki 5% na godisnjem nivou, a mislim da tesko moze da se desi da banka propadne u tako kratkom periodu, a da prethodno nije pokazivala neke znako slabosti.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.co.yu.



+112 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?26.01.2009. u 23:37 - pre 185 meseci
Da ajde da ko divljaci ulozimo pare u zlato i drzimo kod kuce. Naravno dobro je uloziti i u nekretnine, posebno u BG-u, samo nemojte da vas zeznu pa da kupite stan a ne dobijete ga.
Pitanje za pametne, gde ce ljudi da drze to zlato. Ideje su vam nikad gluplje. A najvise mi se svildja komentar " na primer, ako banka pukne, drzava nece da garantuje ulog pravnom ili fizickom licu ". Dosta je vise bilo tih skeptika na primer ovo, na primer ono. Ostavite se primera i uozbiljite se. Lepo kazem da je pola ljudi na ovom forumu nepismeno sto se tice poznavanja rada banaka. Primer od toga je ulaganje u zlato. Kao da ljudi imaju vile sa ogradama od tri metra i sefom gde mogu da cuvaju zlato.

Nekretnina ili banka, stvar je izbora i sve zavisi kolika je kamata na ulozeni novac, ili renta od izdavanja stana. Ali ulaganje u zlato je dobar vic. Hahahahahaha dobro ste me nasmejali

Svi uzmite svoje parice i pravac kod Bartmana da ulozite u zlato:)

Najzad neka zanimljiva tema u kojoj covek moze da se dobro nasmeje
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
79.101.229.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?27.01.2009. u 00:07 - pre 185 meseci
Pametnjakovicu, pa nećeš uzeti megafon i vikati da držiš zlato u kući.
Nego ćutiš, kupiš ćup zakopaš ga na svom placu, pa kada ti treba ti otkopaš ko pre sto godina.
Ko danas veruje bankama taj je lud čovek.
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?27.01.2009. u 00:34 - pre 185 meseci
Eh sto je ruzno kad se pojavi tako neki lik koji je totalni anonimus pa moze da krene da cascava sve redom uvredama a moderatora ni od korova :(


 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
93.86.148.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?27.01.2009. u 09:50 - pre 185 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Eh sto je ruzno kad se pojavi tako neki lik koji je totalni anonimus pa moze da krene da cascava sve redom uvredama a moderatora ni od korova :(


Izvini ako koga sam uvredio. Samo sam odgovorio na pitanje.
A anonimus je neko ko je na forumu jedan dan i ima par poruka. A ja sam batice na forumu 7 godina i imam preko 370 poruka, tako da ti komentar i nije na mestu.
Znam da ova priča sa zlatnim ćupom zvući otrcano, ali da nije bilo njih i slamarica naš narod ne bi u ovom broju preživeo sve teške dane okupacija i hiperinflacija, tako da bolje przmisli sledeći put kada kreneš u flame !!!
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.co.yu.



+112 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?27.01.2009. u 10:20 - pre 185 meseci
Nikog ja ne vredjam. Lepo od tebe sto si na forumu 7 godina, lep je to staz. ALi ovo je IT forum. Ne mora to da bude i uslov za znanje iz neke druge oblasti. To kazem iz razloga jer sam ekonomske struke, pa zato mi te price o cupovima, i rizicnim bankama ne stoje. Ne vredjam ja nikoga, to su samo cinjenice. Bartmane jer si gledao onu domacu seriju gde deda zakopa cup, pa mu sin proda parcelu. Dodje Tika Spic kupi parcelu i otkopa cup. Zlato mozda ima vrednost jer ga mozes koristiti kao sredstvo placanja, ali sad uglavnom samo drzave drze zlatne rezerve, i to zato sto ga cuvaju u svojim trezorima, a gradjani ne mogu da ga zakopavaju.... A zlato ti ne moze doneti prinos, jer ako mu padne vrednost na berzi gubi se novac, a novac koji ulozis u HOV, izdavanje nekretnine ili poslovnog prostora, ili u banku se uvecava. Samo treba dobro odluciti gde se ulaze. A vazna stvar je da onaj ko drzi velike sume novca ili zlata kod kuce rizikuje zivote svoje porodice.

Ne mora mene moderator da opominje jer ovo nije govor mrznje, a ni netolerancija, samo cinjenice

Predraze nisam ja anonimus, stoji mi korisnicko ime na mom odgovoru. A to sto neko ima 81 poruku ne znaci da je anonimus, jer 157129 poslata poruka sa tvoje strane ne znaci da imas svo iskustvo ovog sveta, vec da koristis internet duze nego ja i to ti je cela mudrost
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Devizna stednja u kojoj banci?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84828 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.