Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Devizna stednja u kojoj banci?

elitemadzone.org :: MadZone :: Devizna stednja u kojoj banci?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84795 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rins
Nikola Jelic
Beograd

Član broj: 37904
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?27.01.2009. u 17:08 - pre 185 meseci
@Bartman nemoj da pricas napamet- kod devizne stednje u banci nema nikakvih administratinih troskova a nema ni poreza u 2009 godini.

Ono sto si rekao u vezi sa ulaganjem u spekulativne nekretnine apsolutno podrzavam
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 06:29 - pre 185 meseci
Priča o sigurnosti ovdašnjih banaka je kao pitanje da li ima ajkula u moru.

Neko kaže ima, neko kaže nema....

Ali činjenica je da kad si u moru i vidiš ajkulu, teško da ćeš ostati živ da posvedočiš !
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 08:55 - pre 185 meseci
Nisam bas siguran da bi postavljac teme puno cenio vase savete o "cupu zlata"

Ja cu, kao neiskusna ekonomska mala maca ( (C) Predrag 2009 ) da napomenem jednu, vrlo proverljivu, cinjenicu:



Kao sto vidite, cena zlata je izuzetno volatilna - jeste, trenutno zlato raste (zbog krize) ali takodje - ume fino i da pada a ume i da fino stagnira mnoogo godina. Mozete pogledati i proteklih 7 godina kako je cena skakala i padala - razlike su drasticne.

Zasto je to problem? Ako neko zeli da stedi, kako bi imao redovnu isplatu od toga i sigurnost (sto je obicno razlog vecine da stedi u banci) moze lako da se desi da, recimo, ulozi 10000 EUR u zlato danas, i za 5 godina da ima 2000 EUR, jer cena zlata DRASTICNO varira. Zamislite da osoba kojoj dajete savet danas ulozi sve pare u zlato, i za 5 godina zbog, ne daj boze, bolesti u porodici mora da podigne pare za lecenje, a cena zlata 3x manja nego danas, sto je VRLO moguce (za razliku od vaseg "kraha banaka u Srbiji").

Bas me zanima sta bi ste rekli toj osobi da vas pogleda u oci tada - cenim da vase silne brige o zdravlju banaka u Srbiji tada ne bi imale neku tezinu.

Tako da, ako vec dajete "investicioni savet" - bilo bi pametno i da napomenete rizike. Posto vidim da ste vrlo osetljivi na rizike nekog moguceg kraha banaka u Srbiji, cudo jedno da ne vidite sumu od drveta i ogroman rizik ulaganja u zlato za ljude koji zele da imaju stabilnost i mogucnost da svoje pare ne prokockaju.

Sve puca od konzistentnosti :)

Postavljacu teme je ocigledno bolje da zapusi usi, i ulozi pare u prvu vecu banku u svom komsiluku - posto na ovoj temi tesko da moze procitati nesto pametno posle one komparativne tabele o kamatama.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.205.*



+471 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 22:05 - pre 185 meseci
Dimkoviću, tebe se nijedan profesor sa Ekonomskog fakulteta ne bi postideo.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
79.101.203.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 22:14 - pre 185 meseci
Šta više reći kad all-around stručnjak Dimković ima odgovor za sve.
Na tom grafikonu koji je dao se lepo vidi kako cena zlata varira, i vidi se da za to zlato uvek može da se izvuče OK cena, sem u vremenima ekonomske krize kada mu cena drastično raste zbog povećane potražnje jer ljudi tada traže sigurnu investiciju, pa je tada kupovina zlata ne isplativa. Ipak i ta kupovina je bolja od banke.
Ko hoće da se igra ruskog ruleta sa bankama neka izvoli. Ali uvek imajte pred očima sliku stare devizne, Dafine i Jezde kao i Islanđana kojima je trenutno zamrznuta sva devizna štednja jer im je država BANKROTIRALA !!!
Ja sam svoje rekao, a vi postupite kako god želite jer ne želim da ulazim u raspravu sa ''nepogrešivim'' Dimkovićem jer onda ova tema ode u lock.
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
93.86.111.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 22:48 - pre 185 meseci
Citat:
Bartman: Šta više reći kad all-around stručnjak Dimković ima odgovor za sve.
Na tom grafikonu koji je dao se lepo vidi kako cena zlata varira, i vidi se da za to zlato uvek može da se izvuče OK cena, sem u vremenima ekonomske krize kada mu cena drastično raste zbog povećane potražnje jer ljudi tada traže sigurnu investiciju, pa je tada kupovina zlata ne isplativa. Ipak i ta kupovina je bolja od banke.
Ko hoće da se igra ruskog ruleta sa bankama neka izvoli. Ali uvek imajte pred očima sliku stare devizne, Dafine i Jezde kao i Islanđana kojima je trenutno zamrznuta sva devizna štednja jer im je država BANKROTIRALA !!!
Ja sam svoje rekao, a vi postupite kako god želite jer ne želim da ulazim u raspravu sa ''nepogrešivim'' Dimkovićem jer onda ova tema ode u lock.


Da, ti si svoje rekao, ali si u svojim izjavama totalno kontradiktoran. Prvo si savetovao da u ovo krizno vreme nikako ne verujemo bankama, vec da kupimo zlato. Sada kazes da u vremenima ekonomske krize kupovina zlata nije isplativa? I kako ja sad tebe da razumem? :)
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
79.101.203.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 23:12 - pre 185 meseci
Razumi me ovako. Ekonomska kriza nekreatnine padaju, zlato poskupljuje, kupiš nekreatninu i čekaš. Prođe kriza nekreatnina skoči, zlato padne, prodaš nekreatninu kupiš zlato i čekaš krizu. Zarada veća nego u banci, rizik manji. Čista špekulacija, jel treba da nacrtam?
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 23:22 - pre 185 meseci
Momci, mislim da nema potrebe da se vredjamo - pretpostavljam da niko od nas ovde nije Dr. ekonomije, a svi ovde razmenjujemo misljenja.

Ako se ne slazete sa necim sto sam napisao, izvolite diskreditujte cinjenice - bice interesantno videti te pokusaje u vezi cene zlata i njegovog volatiliteta, posto su to vrlo elementarne i lako dokazive stvari ;-)

@Bartman,

Citat:
Šta više reći kad all-around stručnjak Dimković ima odgovor za sve.
Na tom grafikonu koji je dao se lepo vidi kako cena zlata varira, i vidi se da za to zlato uvek može da se izvuče OK cena, sem u vremenima ekonomske krize kada mu cena drastično raste zbog povećane potražnje jer ljudi tada traže sigurnu investiciju, pa je tada kupovina zlata ne isplativa. Ipak i ta kupovina je bolja od banke.
Ko hoće da se igra ruskog ruleta sa bankama neka izvoli. Ali uvek imajte pred očima sliku stare devizne, Dafine i Jezde kao i Islanđana kojima je trenutno zamrznuta sva devizna štednja jer im je država BANKROTIRALA !!!
Ja sam svoje rekao, a vi postupite kako god želite jer ne želim da ulazim u raspravu sa ''nepogrešivim'' Dimkovićem jer onda ova tema ode u lock.


Vidis kako nisi u pravu - naime, iz grafikona mozes primetiti da je cena zlata u obrnutoj korelaciji sa krizama - raste sa krizom i opada kada nema krize. Razlika moze biti i do NEKOLIKO PUTA - znaci u najgorem slucaju mozes uloziti zlato na N, i biti prinudjen da podignes pare na N/3 ili cak i manje.

Koliko mi je poznato, mi smo sada u jednoj od najvecih kriza - i vi predlazete postavljacu teme da SADA ulozi u zlato? Koja je crna logika u tome, ako za nekoliko godina dodje do povratka ekonomije na rast - sto je isto tako vrlo verovatno, cena zlata ce vrlo verovatno pasti ako se uzme u obzir ponasanje zlata u proteklih 50 godina, sto znaci da covek koji poslusa vas savet moze lako da bude u neprilici ako mu novac bude hitno trebao za nekoliko godina.

Takodje tvoja tvrdnja da je cena zlata "uvek OK" je besmislen, jer je ono sto tebe zanima ODNOS IZMEDJU KUPLJENE I PRODAJNE CENE - mozda je tebi $200/jedinicnoj meri "OK cena", ali nekom ko je to kupio na $800/jedinicnoj meri to definitivno nije OK cena vec KATSTROFA. Ako pogledas grafikon, jasno je da je upravo to nesto sto moze da se desi sa kupovinom zlata SADA i da cena vrlo cesto varira za mnogo vise od par %, varira NEKOLIKO PUTA. To se inace zove "volatilitet" u "zargonu" i zlato ima volatilitet koji je izuzetno velik u poredjenju sa gomilom drugih, sigurnijih, investicija.

Ovo su vrlo elementarne stvari i za njih ne treba imati nista vise osim fakin SREDNJE SKOLE, samo treba iscitati nekoliko VRLO TACNIH I PROVERLJIVIH podataka i upotrebiti tu sivu masu koja sluzi za razmisljanje.

Zlato je iskljucivo materijal za spekulante i strucnjake za trgovinu na berzi, koji su spremni da svakodnevno kupuju i prodaju - a ne za ljude koji bi da stede svoj novac i da ocekuju ne veliki ali konstantan ali siguran rast - ako pogledate cenu zlata i njeno kretanje, ne mozete a da se ne slozite da je zlato upravo SUPROTNO od onoga sto takvi ljudi zele - sa stanovista prosecnog coveka, stednja u banci je DRASTICNO SIGURNIJA opcija od trgovine zlatom.

I to nije moje "misljenje" ili "osecaj" vec matematicki i statisticki tacan fakat. Ja bih se ipak oslonio na ono drugo kada su moje pare u pitanju, ne znam za vas :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?28.01.2009. u 23:48 - pre 185 meseci
Dimkovicu, ne razumem zasto mene uvlacis u pricu sa zlatom. Ja zlato nisam pominjao, nego svajcarske franke. Jeste da moras nesto da izmislis da kontriras mojim argumentima, ali nemoj mi bas lepiti nesto sto ja nisam rekao.



Zlato je cak i u stabilnim uslovima nezgodno za koriscenje, jer je zakonom dosta ograniceno kako se zlatom moze trgovati, a i odnos cene zlata prilikom kupovine i prilikom prodaje je veoma nepovoljan.


[Ovu poruku je menjao Predrag Supurovic dana 29.01.2009. u 00:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
93.86.111.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 00:19 - pre 185 meseci
Citat:
Bartman: Razumi me ovako. Ekonomska kriza nekreatnine padaju, zlato poskupljuje, kupiš nekreatninu i čekaš. Prođe kriza nekreatnina skoči, zlato padne, prodaš nekreatninu kupiš zlato i čekaš krizu. Zarada veća nego u banci, rizik manji. Čista špekulacija, jel treba da nacrtam?


Nema potrebe da ti crtas, Ivan Dimkovic je nacrtao za obojicu. :) Sad sto tebi ta slika ne odgovara, i tvoja reakcija na nju samo govori o tebi kao osobi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 08:53 - pre 185 meseci
Citat:
Predrag
Dimkovicu, ne razumem zasto mene uvlacis u pricu sa zlatom. Ja zlato nisam pominjao, nego svajcarske franke. Jeste da moras nesto da izmislis da kontriras mojim argumentima, ali nemoj mi bas lepiti nesto sto ja nisam rekao.


Izvinjavam se ako je moj post izgledao kao da sam tebe "uvukao" u pricu sa zlatom, nije mi to bila namera - samo mi se dopao epitet "mala maca" pa sam hteo da ti dam kredit za kopirajt ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.co.yu.



+112 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 12:43 - pre 185 meseci
Dimkovicu svaka cast za grafik o kretanju vrednosti zlata. Kad kupite zlato niko vam ne garantuje da cete imati zaradu ili necete. To je rizik u koji se upustaju drzave i spekulanti na berzi, a ne nepismeni gradjani koji zakopavaju cupove u svom dvoristu, i cekaju da dodje neko da ih kokne i uzme zlato.

Bartmane posto si toliko tvrdoglav - samo su budale mogle da uloze kod Dafine i Jezde i da ocekuju nerealnu kamatu. Ovih dana je isto neki lik tako uzimao pare i u pocetku davao visoke kamate, i posle toga nista. Ovce treba sisati, i svaka cast onom ko tako zaradi. I kad naucis da tumacis grafik onda ces shvatiti da je zlato rizik, a ne zarada, i da obicni ljudi zaradjuju tako sto ulazu svoj kapital, a ne od zlata.

Banka vam garantuje kamatu koja je fiksna, nebitno da li slabi ili jaca valuta. A u nasoj drzavi su banke mnogo pouzdanije nego u nekim vecim drzavama. NBS je dobro osigurala bankarsko trziste i u slucaju da banke propadnu, sto ce se kod nas tesko desiti gradjani su bezbedni.

1,15% je neredovnih platisa u nasoj zemlji, 30% je maksimalno zaduzenje gradjana kod banaka i tacka. Nema nelikvidnosti, gradjani nisu prezaduzeni, i redovno vracaju dugove. Time su i sugurni ulozi u bankama, a time i kamate na ulozena sredstva. Nema nesigurnih hipotekarnih kredita, i velika je kontrola pri uzimanju kredita.

Za sledeca pitanja:
1. Da li su nase banke likvidne
2. Da li je sigurno da ulozim novac u banku
3. Da li da ulozim u zlato
4. Koliki cup da kupim i gde
5. I da li je sigurno da ga zakopam u svom dvoristu

tu vam je email adresa - [email protected]

 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 18:23 - pre 185 meseci
Zemun88

Evo konkretnog pitanja za tebe:

* zašto 18.02.2008 i 19.02.2008 nije funkcionisala [email protected]
u slučaju jedne naše veće banke

* i kad već nije funkcionisala tada, zašto ni do danas ni pisma ni razglednice od NBS i odgovor šta to bi sa tom našom
većom bankom u gore naznačenom periodu.

Možeš li mi malo rasvetliti to pitanje, kad si već toliko ubeđen da NBS nepogrešivo ‚‚vodi računa‚‚ o bankarskoj tematici u Srbiji ili je to ipak bilo sitno događanje, pa se nije ‚‚ni primetilo‚‚ ???

Lako je imati čvrsta ubeđenja na tuđ račun
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

gm2004

Član broj: 27284
Poruke: 144
93.86.111.*



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 18:32 - pre 185 meseci
Citat:
BokasaTzar: Zemun88

Evo konkretnog pitanja za tebe:

* zašto 18.02.2008 i 19.02.2008 nije funkcionisala [email protected]
u slučaju jedne naše veće banke

* i kad već nije funkcionisala tada, zašto ni do danas ni pisma ni razglednice od NBS i odgovor šta to bi sa tom našom
većom bankom u gore naznačenom periodu.

Možeš li mi malo rasvetliti to pitanje, kad si već toliko ubeđen da NBS nepogrešivo ‚‚vodi računa‚‚ o bankarskoj tematici u Srbiji ili je to ipak bilo sitno događanje, pa se nije ‚‚ni primetilo‚‚ ???

Lako je imati čvrsta ubeđenja na tuđ račun :-)


El mozes malo da obrazlozis svoje misljenje (informacije) o tome, posto ja nisam u toku a interesuje me.
 
Odgovor na temu

sasadjak
sasa djakovic
Beograd

Član broj: 7826
Poruke: 153
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 20:10 - pre 185 meseci
Ovo sam racunao u decembru na osnovu podataka iz Blica




Na tabeli se vidi struktura nase stednje.

97.7% partija je do 10 000 evra i oni ukupno stede 1,852,800,000 evra ili oko 39% ukupne devizne stednje.
2.3% partija preko 10 000 evra i oni ukupno stede 2,947,200,000 evra ili oko 61% ukupne devizne stednje.

Bilo mi dosadno jedan dan malo.
Zanimalo me koliko ljudi drzi neke vece pare u bankama.
Samo njih 159 ima vise od 500 000 evra na jednoj partiji :)





 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 20:50 - pre 185 meseci
gm2004

evo da se ponovim, --- a banku da ti ne navodim da me ne izbrišu

- kad su bile demonstracije za podršku Kosovu i ono razbijanje izloga i sl. (što se dešava u nedelju)
odem u ponedeljak da izvršim virmansko plaćanje za firmu i proverim da li mi je (firmi) legla uplata od klijenta

- u banci kažu ‚‚pao je sistem‚‚ ne možemo izvršiti prenos sredstava sa računa firme, a i stanje vašeg t.r. (firme) ne znamo!

- ista priča i u utorak do 13 časova, ne vrše nikakav prenos sredstava sa računa firme i ne daju podatke o eventualnim uplatama na račun firme jer je sistem još u padnutom stanju!

- okrenem NBS čisto da proverim likvidnost banke i da prvi podnesem zahtev za namirenje sredstava iz stečajne mase banke, jer se takvi zahtevi rešavaju po redosledu podnošenja

- u prijatnom razgovoru službenica me neprekidno upućuje na sektor za ‚‚medijaciju‚‚. NBS će naime da se dogovara sa bankom oko mojih (dinarskih) sredstava pa će da ih moli da mi vrate pare i sl.

- odbijem to i tražim u NBS službu gde se postavlja zahtev za prinudnu naplatu. Pošto je moja malenkost (i malenkost moje male firme) totalno nevažna NBS upućuju me da e-mailom !!!!!!! tražim pare svoje firme.

- u sredu oko 11 časova sistem je proradio !!! Opšte olakšanje nas komintenata banke, uzimam izvod i gle čuda upalata na firmin t.r. je uredno proknjižena sa ponedeljkom, ali mi je banka dva dana (na samo meni, nego svim firmama koje imaju račun kod njih) BLOKIRALA pare. Pad sistema nije sprečio priliv na račun !!!!

Moje tumačenje onog što se desilo je sledeće:
moji bankari - koji su imali najtanje živce su zaključili da je na pomolu nova revolucija u Srbiji (padaju žrtve u USA ambasadi, gori ambasada) pa su odmah blokirali sve dinare sa t.r firmi, spremajući se da zbrišu

Ukapirali su da je to ipak normalno ovde kod nas u Srbiji, pa su u ponedeljak po podne počeli proces raspakivanja kofera. Što je trajalo do srede

Bedna je bila uloga NBS koji se svo vreme pravio mutav i nigde po novinama ili medijima se nisu ni oglasili o tome.
Banka se takođe nije izvinila što su nas sve blokirali punih 48 časova!
I nikom ništa!!!
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 21:03 - pre 185 meseci
Nije reč o sredstvima privatnog - fizičkog lica, nego o sredstvima na tr firme (moje)

A evo i teksta e-maila koji sam poslao NBS.

početak citata-

Poštovana gospodo

18.02.2008.god. u 9,15 časova predali smo naloge za prenos sredstava sa računa *** doo. Ukupni iznos je koji je predmet prenosa je POKRIVEN stanjem na t.r. *** d.o.o. (mat.br. ------------)
Do danas, 19.02.2008.god. u 13,45 ti prenosi nisu realizovani.

1. Da li ste povukli dozvolu za rad /********/ banke i blokirali tu banku ?
2. Da li je u pitanju solventnost ove banke?
3. Ukoliko su naša strahovanja opravdana, postoji li način da se iz nekog od depozita ove banke izvrši refundiranje naših sredstava sa t.r. i gde se može podneti zahtev u tom smislu i koliko je vremena potrebno da se takav zahtev realizuje?

Nismo jedini sa ovim problemom kod ove banke. U nadi da ćete brzo vršiti svoju dužnost, srdačno vas pozdravljamo.

-kraj citata


Ovo im je u NBS došlo ko neka šala, ko sam ja da tražim momentalno raspolaganje svojim (parama svoje firme)!?

Potpuno sam uveren da su sve naše banke iste, a tuga je što je u njima CEO promet privrede!
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 21:12 - pre 185 meseci
To za bezanje je dobra fora, niko ne bezi za 48 sati. NBS kontrolise banke svakodnevno. Ne branim ja NBS, zato sto je volim, ali je to nebitno. Na svako pitanje upuceno NBS, a najvise sam prituzbni imao na bancu intesu, ne moram uopste da krijem koja je banka jer je ne reklamiram, i a kad se zalite na forumu na rad internet provajdera, ili operatera pise se otvoreno taj i taj, a ne da se krije. I da nastavim pricu. Na svako pitanje ili zalbu, sam dobio u prilogu odgovor sa iskopiranim clanovima zakona o NBS, i njenim nadleznostima u kontroli banaka, tako da nemam razloga da se zalim.

To sto je pao sistem u banci, to je visa sila, a ako banka kasni sa novcem par dana, preduzece se valjda obraca nadleznoj instituciji. Mislim da se zahtev za isplatu iz likvidacione mase vrsi, kad se radi likvidacija preduzeca, i ne moze svako da trazi isplatu a preduzece normalno posluje. Mislim da to ne postoji, mozda gresim. Iz tog razloga su te uputili na email adresu banke. Mislim da ima na sajtu NBS deo gde se proverava likvidnost preduzeca.

Jos samo da dopunim da nepodrzavam NBS u njenoj politici, osim u delovima koje sam izneo na sajtu. Druga stvar ne radim u NBS i ne znam zasto nije radila email adresa. Mozes da pitas poverenika za informacije, sto je dobra stvar i da on trazi odgovor od NBS.

Toliko od mene
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 21:12 - pre 185 meseci
Citat:

Samo njih 159 ima vise od 500 000 evra na jednoj partiji :)


Pa ljudi koji imaju 500 000 evra u kesu na racunu cak i u bogatim zemljama spadaju u otprilike 0.01% stanovnika. Jos ako se uzme u obzir da je Srbija siromasna, 159 uopste i nije neka losa cifra.

Mislim, ti ljudi koji imaju 500K >kesa< imaju sigurno vise od toga u nekretninama, akcijama firmi, itd... To su vrlo bogati ljudi, pa je 159 sasvim OK cifra.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.co.yu.



+112 Profil

icon Re: Devizna stednja u kojoj banci?29.01.2009. u 21:14 - pre 185 meseci
To za bezanje je dobra fora, niko ne bezi za 48 sati. NBS kontrolise banke svakodnevno. Ne branim ja NBS, zato sto je volim, ali je to nebitno. Na svako pitanje upuceno NBS, a najvise sam prituzbni imao na bancu intesu, ne moram uopste da krijem koja je banka jer je ne reklamiram, i a kad se zalite na forumu na rad internet provajdera, ili operatera pise se otvoreno taj i taj, a ne da se krije. I da nastavim pricu. Na svako pitanje ili zalbu, sam dobio u prilogu odgovor sa iskopiranim clanovima zakona o NBS, i njenim nadleznostima u kontroli banaka, tako da nemam razloga da se zalim.

To sto je pao sistem u banci, to je visa sila, a ako banka kasni sa novcem par dana, preduzece se valjda obraca nadleznoj instituciji. Mislim da se zahtev za isplatu iz likvidacione mase vrsi, kad se radi likvidacija preduzeca, i ne moze svako da trazi isplatu a preduzece normalno posluje. Mislim da to ne postoji, mozda gresim. Iz tog razloga su te uputili na email adresu banke. Mislim da ima na sajtu NBS deo gde se proverava likvidnost preduzeca.

Jos samo da dopunim da nepodrzavam NBS u njenoj politici, osim u delovima koje sam izneo na sajtu. Druga stvar ne radim u NBS i ne znam zasto nije radila email adresa. Mozes da pitas poverenika za informacije, sto je dobra stvar i da on trazi odgovor od NBS.

Toliko od mene

p.s. nisam se ulogovao pa pise gost
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Devizna stednja u kojoj banci?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84795 | Odgovora: 200 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.