Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?

[es] :: ISP :: ADSL :: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?

[ Pregleda: 5910 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jmix23
Jankovic Miljan
Database - Programer
Priboj

Član broj: 175500
Poruke: 69
79.101.189.*



Profil

icon HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 17:50 - pre 185 meseci
Ovako narode, zbog prinudnog menjanja stana, moram da selim i ADSL modem ... e sad, u novom stanu cimer vec ima ADSL i mene zanima da li moze na jednu telefonsku liniju da se povezu oba ADSL-a jer smo obojica vezani ugovorom?pokusao sam da nadjem ljude koji bi preuzeli koriscenje ADSL-a, ali ga vecina ili vec ima ili uopste ne zeli internet tako da od toga nema nista....zanima me da li u telekomu mogu na jedan tel broj da budu prijavljeni dva nalooga?ako moze to, znam da postoje uticnice na koju mogu da povezem oba rutera (modema) :), pa bi to nekako resio, ali me u toj situaciji zanima da li bi bilo kakvih smetnji i tome slivno?!?!?! Ako neko ima nekog slicnog iskustva ili informacije o ovoj sitaciji, zamolio bih da mi kaze jer mi je bas hitno i ne znam sta da radim!!! nisam zvoa Telekom, mada je to najbolje resenje....pa sam malo resio da kopam po forumima!!! Unapred hvala
jmix
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 17:53 - pre 185 meseci
Ne.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 22:06 - pre 185 meseci
Naravno da ne moze ;)

ADSL radi na jednoj telefonskoj linij na odredjenom opsegu frekvencije i to je to.. ne razumem kako mogu da budu 2 adsl-a? :) Ili otkazi ugovor.. ili zamoli telekom da Vam daju 16mbit za vas dvoje.. tj cena 1dnog + 2gog = ukupno, ukupno=paket koji mozete (8,16).. to je jedino resenje :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

mishko.bb
Miroslav Radivojevic
Zaposlen
Srbija

Član broj: 49763
Poruke: 64
93.86.170.*



Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 22:16 - pre 185 meseci
Nemoguce je prebaciti ugovorom vezan adsl prikljucak sa jednog broja na drugi tako da ga moras odjaviti, isto tako nije moguca konekcija modema podesenog za jedan broj na drugom (morao bi da promenis parametre u njemu sto nije moguce u novim, dok moze da se izvede u starim roze-belim modemima)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
91.150.99.*



+21 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 23:04 - pre 185 meseci
Kad vec nabrajate moguca resenja, znam neke ljude koji su uveli dve telefonske linije (i dva ADSL-a) kako bi mogli sto vise da manijace sa online igricama.
:)
 
Odgovor na temu

mishko.bb
Miroslav Radivojevic
Zaposlen
Srbija

Član broj: 49763
Poruke: 64
93.86.170.*



Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 23:21 - pre 185 meseci
Sa sadasnjom brzinom od 16384 Kb/s mislim da je stvarno preterano imati dva prikljucka.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 23:25 - pre 185 meseci
Ja sam jedan od tih ali ne manijačim sa igricama igrice uopšte ne igram,
samo sam iskoristio onu akciju telekoma za besplatan net tri meseca, kad taj
period istekne taj modem ću vratiti.
Hackman
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?25.01.2009. u 23:41 - pre 185 meseci
pa za vas bogate koi sebi možete da priuštite 16 mb tako izgleda ali za nas
ostale to nije slučaj
Hackman
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.57.*



+558 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?26.01.2009. u 00:31 - pre 185 meseci
Citat:
Hackman: Ja sam jedan od tih ali ne manijačim sa igricama igrice uopšte ne igram,
samo sam iskoristio onu akciju telekoma za besplatan net tri meseca, kad taj
period istekne taj modem ću vratiti.

Pametno. Taman za ta tri meseca moze da se skine sve sto coveku treba, a posle ce veza i tako da zvrji prazna. Da je 500 dinara, koliko realno takva veza vredi, a mozda i manje, mislim za kucne korisnike, ako recimo nista ne skida covek, samo ono, pogleda dnevno par sajtova i proverava postu, pa i da ostane, ali 1400 dinara, to nek placaju heroji tranzicije i ovi sto im internet placaju roditelji. Takav je pos'o, ni ja ga ne volim. Druga mogucnost je da se nadje vas nekoliko da delite vezu, ko žično ko bežično. Stvar je u tome sto oni internet tretiraju kao ko zna kakav luksuz pa da oderu, umesto da daju manju cenu radi popularizacije. Ljudi bre po 3 - 5 dana rade za 1500 dinara. Ne sisa svako drzavnu i partijsku sisu.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?26.01.2009. u 00:49 - pre 185 meseci
U potpunosti se slažem sa tobom na ovaj koi stalno koristim mi je protok dva
mb a na ovaj od lelekoma 4 taman da iskoristim da malo brže poskidam filmove
i ostalo a posle kad vratim onda jovo nanovo, ja sam već tri godine kod
ptt-a i jako sam zadovoljan nikad problem nikakav kod njih nisam imao ovo
sam kao što rekoh uzeo samo da iskoristimm jedino će mi biti žao što je ovaj
lelekomov ruter sa vajrelesom pa neću posle moći da šetam lap top po kući
ali u svakom slučaju možda do tad i kupim vajreles ruter prem da sam ovim
moim Asusovim jako zadovoljan.
Hackman
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?26.01.2009. u 11:51 - pre 185 meseci
ajd ajd daco nije to strasno narocito sa popustom za slepe 50 posto :))d
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?26.01.2009. u 14:05 - pre 185 meseci
Citat:
mishko.bb: Nemoguce je prebaciti ugovorom vezan adsl prikljucak sa jednog broja na drugi tako da ga moras odjaviti, isto tako nije moguca konekcija modema podesenog za jedan broj na drugom (morao bi da promenis parametre u njemu sto nije moguce u novim, dok moze da se izvede u starim roze-belim modemima)

Moguce, ja sam prebacio. Podnese se zahtev za preseljenje, i kada se steknu tehnicki uslovi dobije se poziv iz Telekoma. Potrebno je poneti LK, Ugovor i stari ruter, potpisuje se novi ugovor i dobija se novi ruter. I nije bitno na koga se vodi tel. linija - ukoliko nije ista osoba racun stize odvojeno za ADSL.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?26.01.2009. u 18:11 - pre 185 meseci
Citat:
hobbista: ...Potrebno je poneti LK, Ugovor i stari ruter, potpisuje se novi ugovor i dobija se novi ruter...


Aha, ali meni u ugovoru pise da je "roze beli" ruter MT882 u mom vlasnistvu, a pravo da kazem i ne znam gde je, negde po fiokama :) I sad ako bi selio ADSL treba da im poklonim nesto sto je u mom vlasnistvu? Koja nebuloza, dobro ne kazu, dajte nam TV, svoj mobilni i kljuceve od automobila, a dobicete novi ultra mega super ruter sa wireless-om!

Na sta to lici?!
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?26.01.2009. u 21:13 - pre 185 meseci
Ma taman posla da se bunim meni je mesečno 2 mb 840 dinara kod ptt-a i
nepadami napamet da kod lelekoma zadržim još ovih 4 mb zašto da i njima
dajem 2000 din ili koliko je već puna cenakod njih ovo ću samo da
iskoristimi da im se zahvalim.
Hackman
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: HITNO !!! Dva ADSL prikljucka na jednu tel liniju ?

[ Pregleda: 5910 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.