Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Javascript i embeded PDF/Flash

[es] :: Javascript i AJAX :: Javascript i embeded PDF/Flash

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TezVi
Planet Earth

Član broj: 17074
Poruke: 67
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 121703076
Sajt: www.symbian-mobile.org


Profil

icon Javascript i embeded PDF/Flash26.01.2009. u 22:06 - pre 185 meseci
Dragi forumasi,

nedavno sam u brainstormingu dosao do jedne ideje za koju moram provjeriti odredjene stvari.
zanima me koliko "daleko" mogu s javascriptom kontrolirati pdf ili flash objekt. poanta je konvertirati powerpoint prezentaciu u pdf ili flash te ju tako postaviti kao embeded objekt u html, te pomocu javascripte scrollati, odnosno mjenjati stranice/slide-ove u odredjenim vremenskim periodima.
Da li je moguce na spomenut nacin utjecat na pdf/flash objekt pomocu javascripte. Za flash mi je otprilike jasno, no da naglasim kako PDF ima prednost u mojem projektu. Takodjer ako imate neku drugaciju soluciju volio bih je cuti :)

hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Javascript i embeded PDF/Flash26.01.2009. u 22:38 - pre 185 meseci
Sa flashom je i vise nego izvodljivo (cak je i uradjeno to sto si zamislio), flash aplikacija samo treba da pruzi potrebne funkcije javascriptu preko ExternalInterface klase i actionscript i javascript mogu bez problema da medjusobno razmenjuju podatke i pozivaju funkcije.
A sto se pdf-a tice, sumnjam da to moze da se uradi, nisam nikada radio nesto slicno niti sam cuo da je neko radio nesto slicno, ali mozda bi mogla kombinacija javascript+flash+pdf, tj da iz flasha prikazujes pdf (nisam ni ovo radio, ali verujem da moze, samo nisam siguran da postoji neko free resenje) a da sa javascriptom kontrolises flash...
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Javascript i embeded PDF/Flash

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.