Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se pretvaraju pare u zlato

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se pretvaraju pare u zlato

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62259 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
91.150.121.*



+558 Profil

icon Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 09:46 - pre 184 meseci
Kako se pretvaraju pare u zlato i sta se posle sa tim zlatom radi? Mislim, pretpostavljam da se ne ide u zlatare pa se tamo kupuje prstenje i mindjuse, nego ima neki drugi normlaniji nacin. I kad na primer prtetvoris pare u zlato, sta se radi posle, to jest gde se to menja za pare, kad ti zatrebaju? Verovatno se isto ne ide u zlatare da tamo prodajes, jer se meni cini da tako samo mozes da izgubis.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 10:33 - pre 184 meseci
mislis kupovina zlatnih poluga ili sta?
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 10:47 - pre 184 meseci
http://www.ekapija.com/website/sr/page/201428

google su izmislili da bi probali po nesto ...

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 27.01.2009. u 19:13 GMT+1]
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.21.*



+558 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 13:31 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: mislis kupovina zlatnih poluga ili sta?

Pojma nemam, vidis da sve papirne pare propadaju, dolar, evro, bilo sta, pa recimo sad neko hoce da promeni papirne pare u nesto konkretno, a to je recimo zlato, kako se to radi? Vidim pise na onom linku to se kupe zlatnici ili poluge, ko ima za poluge, cistoce vece od 22 karata, i dobro, to sam i mogao da pretpostavim, a i znam odavno, ali vaznije je sta se posle radi sa time? Recimo kupio sam sad ja zlatnike negde, i sad mi treba pare za svakodnevni zivot, i gde se sad to menja za robu, pare ili sta vec?

To sto pise tamo na linku o propisima koji dozvoljavaju ovo ili ono me ne interesuje. To su gluposti. Kakav glup naslov - "građanima naše zemlje nije omogućeno očuvanje kapitala ulaganjem u zlato". Ko bre to treba da im omoguci? Drug Tito? Kostunica? Tadic? Bik Koji Sedi? Smesno.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.189.*



+3 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 13:35 - pre 184 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pojma nemam, vidis da sve papirne pare propadaju, dolar, evro, bilo sta, pa recimo sad neko hoce da promeni papirne pare u nesto konkretno, a to je recimo zlato, kako se to radi? Vidim pise na onom linku to se kupe zlatnici ili poluge, ko ima za poluge, cistoce vece od 22 karata, i dobro, to sam i mogao da pretpostavim, a i znam odavno, ali vaznije je sta se posle radi sa time? Recimo kupio sam sad ja zlatnike negde, i sad mi treba pare za svakodnevni zivot, i gde se sad to menja za robu, pare ili sta vec?

To sto pise tamo na linku o propisima koji dozvoljavaju ovo ili ono me ne interesuje.

pretpostavljam u narodnu banku ....
elem ...ajd nek mi neko objasni sta je zlato ? (ne hemijski i koje-kakav sastav,vec znacenje zlata u zivotu)
ko njemu daje vrednost....(ponuda/potraznja) ali ko trazi zlato ....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 13:35 - pre 184 meseci
pa kad te propisi zakoni i slicne smor pojave ne interesuju onda lepo kreni da valjas gudro i nema zime za tebe, mislim bar dok te ne upecaju, a onda opet imas zagarantovan smestaj i hranu :)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.21.*



+558 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 13:39 - pre 184 meseci
Ja sam lepo pitao, a ti se sprdas. Ne vidim ko moze meni da zabrani ako imam kes da kupim zlatnike i da ih cuvam, i kakve veze sa time imaju nekakvi propisi. Sta ce da mi rade, da prevrcu slamarice? Ne mora odmah da ja imam 100 miliona evra. Mozda imam 500 ili 1000 i tim pre zelim da ih sacuvam, odakle ti znas. Mozda je meni mojih 500 vise nego nekome milion i mozda bih ja teze podneo gubitak 500 evra nego neko 100,000. To ne mozes da znas. Pored toga, i ovde postoje da se kupe zlatnici koji su finoce iznad 22 karata i uvek su postojali. I u zlom komunizmu su postojali, samo sa likom druga Tite, znaci to je taj deo mog pitanja resen. Kako - kupovinom zlatnika finoce iznad 22 karata. Pitanje je gde to posle prodati, na sitno. Ne pitam ja sad za 20 kila poluga, nego za sitne zlatnike. Ranije su ljudi isli u inostranstvo pa tamo prodavali, ali eto, gde se to prodaje u inostranstvu? Nije valjda u zlatarama?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.21.*



+558 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 13:43 - pre 184 meseci
Citat:
bugsu: pretpostavljam u narodnu banku ....
elem ...ajd nek mi neko objasni sta je zlato ? (ne hemijski i koje-kakav sastav,vec znacenje zlata u zivotu)
ko njemu daje vrednost....(ponuda/potraznja) ali ko trazi zlato ....

Sta znam, neke tamo berze valjda, pojma nemam, ali kroz celu istoriju zlato je bilo jedini nacin kakvog - takvog ocuvanja onoga sto covek ima kad dodju ove krize kao sad, pa je i sad isto.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 13:53 - pre 184 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja sam lepo pitao, a ti se sprdas. Ne vidim ko moze meni da zabrani ako imam kes da kupim zlatnike i da ih cuvam, i kakve veze sa time imaju nekakvi propisi. Sta ce da mi rade, da prevrcu slamarice? Ne mora odmah da ja imam 100 miliona evra. Mozda imam 500 ili 1000 i tim pre zelim da ih sacuvam, odakle ti znas. Mozda je meni mojih 500 vise nego nekome milion i mozda bih ja teze podneo gubitak 500 evra nego neko 100,000. To ne mozes da znas. Pored toga, i ovde postoje da se kupe zlatnici koji su finoce iznad 22 karata i uvek su postojali. I u zlom komunizmu su postojali, samo sa likom druga Tite, znaci to je taj deo mog pitanja resen. Kako - kupovinom zlatnika finoce iznad 22 karata. Pitanje je gde to posle prodati, na sitno. Ne pitam ja sad za 20 kila poluga, nego za sitne zlatnike. Ranije su ljudi isli u inostranstvo pa tamo prodavali, ali eto, gde se to prodaje u inostranstvu? Nije valjda u zlatarama?


Pa postoji vrlo funkcionalna crna berza u nasoj voljenoj (zemlji).Inace ako se ne varam zlato si i ovde mogao da prodas u nekoj zlatari (cena naravno tebi nije u prilog).
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 13:53 - pre 184 meseci
Zlatnike možeš naći ili u zlatarama, a verovatno i u oglasima, mada nisam proveravao. Što se tiče prodaje, verovatno na sličan način. Nisam siguran koliko bi se isplatilo da prodaješ u inostranstvu, ipak moraš platiti put, smeštaj, itd, a ako bi nosio neku veću količinu verovatno bi te stopirali na granici, bilo naša ili njihova carina.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.215.*



+558 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:00 - pre 184 meseci
Da tacno, u pravu si, vidjao sam i ja te oglase. Dobro, znaci i taj deo pitanja je delimicno resen. Hvala.
Citat:
pri3rak: pa kad te propisi zakoni i slicne smor pojave ne interesuju onda lepo kreni da valjas gudro i nema zime za tebe, mislim bar dok te ne upecaju, a onda opet imas zagarantovan smestaj i hranu :)

Mene interesuju normalni zakoni a nenormalni me ne interesuju. Nenormalan zakon je na primer da ja kao gradjananin ne mogu legalno da prodam zlatnik negde, nego mora da se muvam po tim tvojim crnim berzama. Ili da ja kao gradjanin ne mogu da imam racun u stranoj banci. To su sve budalastine koje me ne zanimaju. To sto ih neki kilavi Radovani nisu promenili pa zapisali na neke artije nije moj problem nego njihov.

Znaci, ti hoces da kazes da je ovde moguce nabaviti kvalitetne zlatnike i tako cuvati pare, OK, to je uvek moglo, ali za prodaju moras da muvas na crnoj berzi. Dobro, i gde ti je ta crna berza? Jel to ovo sto vlasnici zlatara otkupljuju fino zlato ispod ruke, pa ga posle pretope uz dodatke necega i prave nakit? Znam da je to ranije tako ovde funkcionisalo, a znam i da su neki koji su radili to sa zlatom celog zivota isli i u inostranstvo da tamo prodaju.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:05 - pre 184 meseci
ili na crno
ili u zlatarama kao lomljeno zlato [smanjuje vrednost sigurno...]

pored zlata uzmi srebrra i platine ;) [ovo drugo pogotovo]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:08 - pre 184 meseci
Mada i na crno - ako ti se žuri sigurno nećeš dobiti ništa bolju cenu nego kada prodaješ kao lomljeno zlato. Ako su neke sitne pare u pitanju ne bih se cimao uopšte sa tim. Za neke veće iznose bolje uloži u nešto drugo.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:24 - pre 184 meseci
Koliko li košta jedna poluga u evrima?
Lepo bi bilo imati bar jednu i povremeno kao Baja patak,
držati je u rukama, i glancati, jer to je nešto upečatljivo, opipljivo i
moćno, za razliku od gomile `artije :)
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:25 - pre 184 meseci
Kod nas u Srbiji (za druge zemlje ne znam) ne smes imati zlato na primer u polugama ili u tako nekom slicnom obliku,vec kao nakit.Najeftiniji oblik je dukat ili zlatnik,jer je najjeftinija izrada.Ali kada hoces da prodas zlatarama cene ti kao lomljeno zlato.
A postoji i razlog zasto ne sme da se drzi u polugama,ali ne bih sada o tome,em bih isao u off ,em bi mi obrisali poruku zbog izazivanje verske netrpeljivosti
 
Odgovor na temu

Boris Stevanovic
Srbija

Član broj: 1265
Poruke: 121
195.178.47.*



Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:30 - pre 184 meseci
Citat:
vujo032: Koliko li košta jedna poluga u evrima?
Lepo bi bilo imati bar jednu i povremeno kao Baja patak,
držati je u rukama, i glancati, jer to je nešto upečatljivo, opipljivo i
moćno, za razliku od gomile `artije :)


Nista spec 12kg ko 12kg :P . Nema razlike od 'artije.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.189.*



+3 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:32 - pre 184 meseci
Citat:
pitikovski: A postoji i razlog zasto ne sme da se drzi u polugama,ali ne bih sada o tome,em bih isao u off ,em bi mi obrisali poruku zbog izazivanje verske netrpeljivosti :D

ajde reci ,imas moju podrsku ,zivo me zanima...

meni nije jasno sta je ljudima tako specijalno u zlatu,platini i sl sranjima....moz ti kupiti 100T najboljeg zlata ,i sutra dan ljudi kazu da zlato vise nema vrednost i cao ...puko si ...
za vreme kolumba (valjda) biber je imao status danasnjeg zlata ,i onda su ljudi "vao biber" i preko noci svi presli na zlato...tako i sad moze....preko noci preci na (npr)plastiku "vao plastika" i ti si puko onda...
po meni jako glupo...


ako sam ja dobro skontao trenutna vrednost poluge je 22evra/kila ....e sad koliko kila ima to neam pojma...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.210.*



+558 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:47 - pre 184 meseci
Oko 22 evra je gram a poluge se prave u raznim velicinama. A to drugo, pa bem li ga, ali kad nisu rekli to sto kazes evo jedno 5000 godina, valjda nece ni u narednih 50.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.189.*



+3 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 14:50 - pre 184 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Oko 22 evra je gram a poluge se prave u raznim velicinama. A to drugo, pa bem li ga, ali kad nisu rekli to sto kazes evo jedno 5000 godina, valjda nece ni u narednih 50.

da da , nije kila
€21,611
0.003kg

odavde...
http://www.bullionvault.com/gold_market.do
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.224.*



+1 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.01.2009. u 15:08 - pre 184 meseci
@ Lesli Eldridz: Ako bas moras nesto da kupis, uzmi dijamante i zavrsi pricu. Nece sigurno izgubiti na vrednosti a mislim da mogu legalno da se kupe i drze kuci/sefu banke i sl.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se pretvaraju pare u zlato

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62259 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.