Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10145 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan 001

Član broj: 208299
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju30.01.2009. u 21:38 - pre 185 meseci
Kome treba da se obrati od nadleznih da se zakon donese HITNO,jer ovo je strasno,ljudi svakim danom ginu,a oni samo odlazu taj zakon..........I da se strogo zabrani polaganje nesposobnim licima koja nisu u stanju da upravljaju motornium vozilom,ne vezano sa godinama,nije bitno dal neko ima 16 ili 18 god ako je sposobn treba mu dati vozacku dozvolu,ako nije treba mu dozivotno zabraniti polaganje,danasnji vozaci su mahom sa dve leve nogeeeee.Ja stvarno ne znam kako ih pustate da poloze ispit kad nisu sposobni...STRASNO U KOJOJ MI ZEMLJI ZIVIMO>...........
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.31.*



+3 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju30.01.2009. u 21:42 - pre 185 meseci
kako ti nekog procenjujes jer on sposoban il ne za voznju?
a inace se radi na smanjivanju udesa....poskupelo pivo pa ce manje da se pije...sigurniji putevi.... :P
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.69.*



+6455 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju30.01.2009. u 22:30 - pre 185 meseci
Problem nije u zakonu, nego u sprovođenju istog.

Džaba ti najbolji zakon na svetu ako se ne sprovodi.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju30.01.2009. u 22:57 - pre 185 meseci
Citat:
bugsu: kako ti nekog procenjujes jer on sposoban il ne za voznju?

Tacno tako.
Pa svi ce da budu ili ce da se prave "normalni" kad budu izlazili na testove i polaganje ,
a kad sednu u svoja kola druga prica .
Nemoguce je po meni odrediti psiholoski profil loseg/opasnog vozaca .
Pa nije to valjda kao za dobijanje dozvole za oruzje
Jedino sto bi mogli je da uvedu u auto-skole specijalne video-lekcije.
Nesto slicno ... ako ste gledali film "Paklenu pomorandza" kad su Aleksa Dilardza lecili od nasilja,
tako sto ce mu se servirati snimci i slike najgorih saobracajki u Srbiji u trajanju od nekoliko nedelja
koje ce da mu se usade u mozdanu koru ,pa tek onda da izadje na put da vozi .
I druga stvar ..da ,sprovodjenje zakona .. negativni poeni za svaki prekrsaj,
trajno oduzimanje dozvole i velike novcane kazne.




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.94.*



+4 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju30.01.2009. u 23:05 - pre 185 meseci
Citat:
deerbeer:
Nesto slicno ... ako ste gledali film "Paklenu pomorandza" kad su Aleksa Dilardza lecili od nasilja,
tako sto ce mu se servirati snimci i slike najgorih saobracajki u Srbiji u trajanju od nekoliko nedelja


Sta mislis, jel su uspeli :):)
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju30.01.2009. u 23:21 - pre 185 meseci
Osnovni problem je divljanje automobilima, kao i ucestalo ne provodjenje zakona o bezbjednosti saobracaja. Na polaganju vozackog ispita manje-vise svi voze strogo po propisima, i, cesto, oni ljudi koji poslije prave probleme, vec imaju iskustva u voznji, i, zapravo, jako dobro odvoze tesnu voznju. Dok, recimo, losiji vozaci, najcesce, voze veoma polako i nesigurno, tako da se lako daju odati, i automatski budu sprijeceni da poloze ispit. Naravno, vozacki je tu da provjeri, i udalji, odnosno, nauci lose vozace voznji, al' ipak nema mnogo relevantnosti u tome. Voziti automobil se ucimo, tek, kada sjednemo sami za volan, i krenemo u grad ;)

Elem, pravi problem su one "baje" koje divljaju cestama, i smatraju to vrhuncem ljudskog zivota. Takve magarce samo, beskompromisno, sprovodjenje zakona moze da nauci pameti. Nikakvi filmovi, apeli, zahtjevi itd itd., vec samo oduzimanje vozacke, i jako visoke novcane kazne. Medjutim, kako kod nas "cvjetaju" mito i korupcija, tako se i vecina prekrsaja "zaboravi" elegantnim spustanjem 10, 15KM u saobracajnu dozvolu, prilikom predaje iste saobracajcu.

Dakle, potrebno je samo imati cenera kod sebe, i bez mnogo sikiracije se mozes upustiti u avanturu sopstvenog Carmageddon-a :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju30.01.2009. u 23:23 - pre 185 meseci
Citat:
zaraza: Sta mislis, jel su uspeli

Heh . Filozofsko pitanje ..kao i vecina Kjubrikovih filmova ...
Mada na velikom uzorku buducih vozaca mozda i uspe ...vredi probati ...


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.115.*



+558 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju31.01.2009. u 10:52 - pre 185 meseci
Nema od toga nista, opet je Haus Car smislio najbolju teoriju - ako hoces da ljudi voze bezbedno ukloni sve vazdusne jastuke i pojaseve a u kola ugradi macetu uperenu u grlo vozaca, i svi ima da voze 5km/h. To je karikatura ali je tacno. Sve dok se stvarai iluzija bezbednosti lazima o pojasevima, vazdusnim jastucima, ABS - ovima i slicnim drangulijama, bice pojedinaca koji ce divljati. Kazem iluzija, jer sve te drangulije zajedno povecavaju bezbednost za jedva 10% u slucaju ozbiljnije nesrece, a to je isto kao i nista. Statisticki je OK, ali onome ko je u kolima je isto kao i nista.
 
Odgovor na temu

koji_nick
Novi Sad

Član broj: 154886
Poruke: 9
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju31.01.2009. u 12:14 - pre 185 meseci
Ljudi kod nas nemaju kulturu voznje...a i to sto su naucili u autoskolama, brzo zaborave, jer na ulici postoje sasvim neka druga pravila.
Koliko puta mi se desilo da prelazim na pesackom prelazu ulicu, i automobil mi svira sto ja prelazim na pesackom, a on ide. Za to u normalnim zemljama odlazi dozvola na godinu dana.

A najgori primer do sada sam video prosle nedelje. Devojka ispred mene prelazi na pesackom, a majmun koji vozi, trubi joj sto mora da stane na pesackom. A sto je najgore bilo, pricao je mobilnim za to vreme...i onda jos otvara prozor i vice joj "pa kuda ides!". Mogu da mislim koliko se iznervirao sto je morao da prekine razgovor.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju31.01.2009. u 13:21 - pre 185 meseci
Citat:
ventura: Problem nije u zakonu, nego u sprovođenju istog.

Džaba ti najbolji zakon na svetu ako se ne sprovodi.

Tačno tako. Ako već sada deru kožu s leđa sitnoj boraniji zbog pojasa ili parkiranja, a majmune što divljaju 200 na sat puštaju da rade šta hoće, jer se plaše da ih zaustave, zašto neko misli da bi bilo koji oštriji zakon to promenio?

Imam neki osećaj da će velika većina onih koji se sada zalažu za taj novi Zakon o saobraćaju (ili, bolje reći, Zakon protiv saobraćaja) prvi krenuti da psuju i proklinju taj zakon kada jednog dana bude donet i kada ga budu osetili na svojoj koži.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.132.*



+18 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju31.01.2009. u 16:44 - pre 185 meseci
Citat:
Jedino sto bi mogli je da uvedu u auto-skole specijalne video-lekcije.
Nesto slicno ... ako ste gledali film "Paklenu pomorandza" kad su Aleksa Dilardza lecili od nasilja,

:) kakvo poredjenje...

Bilo bi savim dovoljno da probaju da primene sadasnji zakon [uz zabranu placanja kazni na licu mesta], pre nego sto zagrizu jos restriktviniji sa ovakvom policijom...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju31.01.2009. u 17:45 - pre 185 meseci
Metodologija kojom se omogućava da neko legalno sedane za volan odavno postoji:
- lekarski pregled
- polaganje testova
- polaganje voznje

Ovo troje, pod uslovom da se sprovede pošteno, sasvim je dovoljno za početak. Početnici su obično nespretni, spori i oprezni, tako da ih iskusniji vozači lako prepoznaju. Drugim rečima - malo se sami čuvaju, malo ih drugi čuvaju, što je dovoljno da se izbegnu veći incidenti.

(mogu da zamislim kakve efekte bi izazvale 'preciznije' metodologije od gorepomenute, ako se pokaže da je odnos 'sposobih' vozača 70:30 u korist muškaraca)

Prema tome, realno ne vidim veliki problem u ovoj fazi selekcije...



Problem po meni nastaje kada vozač postane 'dobar' pa počne da precenjuje sebe a da podcenjuje prirodne zakone (mehanike, verovatnoce, ...)

To je trenutak kada treba vršiti ozbiljniju selekciju, a novi zakon ima tu i dobrih ideja - ali pre svega treba POŠTOVATI sadašnje zakone. Nisu stari zakoni uzrok svih zala u saobraćaju, nego se slabo primenjuju a vozači to znaju, kao i policija na ulicama.


Evo ja za sebe odmah znam šta mi je mana - volim da vozim (dosta) brže nego što piše na tabli. Ali kad postave kamere i sve to spoje sa platom, smanjiću brzinu, nema nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
213.198.221.177



+165 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju31.01.2009. u 18:28 - pre 185 meseci
ono o prikazivanju nesreca ne vidim kako bi imalo nekog efekta,na onog na kojeg bi to uticalo,uticalo bi tako da mu se smuci zivot,verovatno bi predavaonice bile pune bljuvotine ,i samo bi dobili traume,i ne bi nikad ni seli na vozilo
drugi,koji se ne strecaju tako lako na to,nece imati nikakvog efekta,to sve su verovatno i znali,ili nisu i ne zanima ih...


"ukidanje" mita i "kumstva" i sprovodjenje zakona ;)
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju01.02.2009. u 11:30 - pre 185 meseci
Horvat, mislim da nisi u pravu. Ili nisi potpuno u pravu.

Mnogo ljudi nisu ni svesni kako bi izgledali njihovi ostaci da se sa 195km/h zakucaju u bager, ili prevrnu jedno 37 puta u kanalu.

Ako sudim po sebi, mnogi vozaci bi barem neko vreme vozili izuzetno pazljivo, ako vide necije ostatke razmazane po auto-putu.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
87.116.180.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju01.02.2009. u 12:18 - pre 185 meseci
^
Ima vec neki link na [ES]-u sa slicnim sadrzajem, mislim u temi o Ikodinovicu... nisam mogao da gledam duze od par sekundi, zgadilo mi se.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
213.198.221.177



+165 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju01.02.2009. u 12:40 - pre 185 meseci
Citat:
flighter_022: Horvat, mislim da nisi u pravu. Ili nisi potpuno u pravu.

Mnogo ljudi nisu ni svesni kako bi izgledali njihovi ostaci da se sa 195km/h zakucaju u bager, ili prevrnu jedno 37 puta u kanalu.

Ako sudim po sebi, mnogi vozaci bi barem neko vreme vozili izuzetno pazljivo, ako vide necije ostatke razmazane po auto-putu.


u pravu si,preterah s krajnostima
mozda bi deo i uticao da JEDNO VREME pazljivije voze
ali ili bi bilo da se ljudima smuci
ili da iskuliraju jer ,kao sto rekoh ili ZNAJu ili ih BAS ZABOLE

@x-files,eto,ti kazes da ti se zgadilo,i kako je to uticalo na tebe,kao vozaca/buduceg vozaca?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
87.116.180.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju01.02.2009. u 13:00 - pre 185 meseci
Citat:

@x-files,eto,ti kazes da ti se zgadilo,i kako je to uticalo na tebe,kao vozaca/buduceg vozaca?

Ne mogu tacno da definisem, jer sam slike pogledao kad sam vec izgradio neki svoj stil voznje i ponasanja u saobracaju. Ali secam se da sam narednih par dana zaista bio pod utiskom toga sto sam video i nije mi bilo svejedno kad sam se mimoilazio s vozilima... :) Mislim da nema nista lose u tome da se buducim vozacima ukaze kolika je sila od samo 50 km/h, sto na TV-u vec postoji u vidu crash-testova.


Ali realno, na mene vise (trajnije) utice saznanje da policija ili radari cekaju u zasedi...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
213.198.221.177



+165 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju01.02.2009. u 13:07 - pre 185 meseci
znaci nista efikasno se nije desilo
eventualno neki strah da ista radis u saobracaju,sto ...realno...jos pogorsava saobracaj
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju01.02.2009. u 13:20 - pre 185 meseci
Citat:
X Files:
Ali realno, na mene vise (trajnije) utice saznanje da policija ili radari cekaju u zasedi...

Pa to je i meni palo napamet i bilo bi najbolje resenje tj. veoma elegantno )
Samo ti stigne prijava,dodjes u sud/policiju pokazu ti video materijal platis , das dozvolu ) i mirna backa
Al ovako .. odakle im pare da postave radare po celoj srbiji (tj. svim vaznijim/prometnim) putevima i magistralama.
gde se uglavnom desavaju teske nesrece..


Citat:
Horvat:.
ono o prikazivanju nesreca ne vidim kako bi imalo nekog efekta,na onog na kojeg bi to uticalo,uticalo bi tako da mu se smuci zivot,verovatno bi predavaonice bile pune bljuvotine ,i samo bi dobili traume,i ne bi nikad ni seli na vozilo
drugi,koji se ne strecaju tako lako na to,nece imati nikakvog efekta,to sve su verovatno i znali,ili nisu i ne zanima ih...
"ukidanje" mita i "kumstva" i sprovodjenje zakona ;)


Pa bas ga pretera .. ko i ja mozda sa Paklenom pomorandzom :)
Treba dodatno edukovati ljude sa takvim materijalom ..
makar da osete ili da im se pokaze
fizika voznje od 150-180 km/h i sta ona moze da prouzrokuje
jer izgleda da mnogi nisu svesni kad legnu na gas ..
dok ne dozive neku saobracajnu nesrecu .


A sto se tice drzave i sprovodjenja zakona
samo cu da napomenem kako je zavrsio bivsi ministar policije ..
bas je dao lep primer kako treba oprezno voziti ..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju01.02.2009. u 13:21 - pre 185 meseci
Citat:
ventura: Problem nije u zakonu, nego u sprovođenju istog.

Džaba ti najbolji zakon na svetu ako se ne sprovodi.

Tacno tako. Medjutim, ja cu da odem korak dalje i da iznesem svoja saznanja da nesprovodjenje zakona nije nesto sto je rezultat nemara pojedinaca koji su za to zaduzeni, vec je nesprovodjenje zakona planski organizovana akcija.

Nedavno sam cuo pricu o policajcu Perici, iz policijske ispostave jedne opstine valjevskog kraja. Taj Perica je bas striktan u sprovodjenju zakona, opste je poznato da je pisao kazne sopstvenom ocu i bratu ako im je nesto na kolima neispravno, ili ako su popili neku casicu, sto ce reci da ne postoji osoba kojoj bi on progledao kroz prste. I tako, jednog dana kroz to malo mesto naisli malo "besniji" automobili i isli malo brze od ogranicenja u naseljenom mestu, on ih naravno sve zaustavio, poredao pored puta i krenuo da kontrolise sve sto je predvidjeno da jedno takvo sluzbeno lice treba da kontrolise. Oni naravno krenuli sa pricom "alo, momamk, ja sam od toga i toga taj i taj, pusti me da idem", sto je njega iritiralo i podstaklo da vozace i automobile jos detaljnije isproverava. I, tako, nasao on tu svakakvih nepravilnosti, napisao gomilu prijava. Sutradan, komandir policije se uhvatio za glavu kad ga je zvao ko ga je zvao i rekao mu sta mu je rekao. Medjutim, sta moze - ne moze da kazni nekog jer je dosledno sprovodio zakon, ne sme nista ni da mu kaze jer bi Perica i protiv njega podneo prijavu, vec nadje resenje da ovog malo posalje za Beograd, racuna videce sta se radi i kako se radi, ko se zaustavlja a ko ne, pa ce kad se vrati znati da se ponasa kako se od jednog primernog policajca ocekuje.

I tako, eto Perice sledeceg dana u Beogradu, uzeo blok za prijave, krenuo da zaustavlja Audi-e, BMW-e, Mercedese-e i dzipove i do kraja smene popunio on ceo blok prijava. Tako jednog dana, tako drugog, vec treceg dobio Perica resenje o prekomandi sve fino u stilu "dobar si ti momak, sto da budes tako daleko od kuce", a onaj komandir policije sto ga poslao "zamoljen" da ga vise ne salje, jer "nije on za Beograd, bolje je da bude u tom selu gde ce manje problema praviti". I tako i dan danas, sprovodi Perica striktno zakon u svom selu, ali biva rasporedjen da kontrolise saobracaj tamo gde u principu ne prolaze "besni" automobili.

Ne znam da li je u ostatku sveta takodje obicaj da se nekoliko meseci ne kontrolise postovanje zakona (kako bi se vozaci opustili i navikli na slobodnije ponasanje) a zatim se organizuje akcija brzinskog skupljanja para tako sto se odjednom svi raspolozivi policijski resursi postave na ulicu da pisu kayne po ceo dan. To tako traje dok ljudi ne pocnu postovati zakon, a zatim opet sledi faza opustanja neophodna za novu akciju prikupljanja novca.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kada ce biti izglasan novi Zakon o saobracaju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10145 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.