Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rezervoar za vodu na tavanu

elitemadzone.org :: MadZone :: rezervoar za vodu na tavanu

[ Pregleda: 6825 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banajk
Nikolic Nebojssa
Beograd

Član broj: 159561
Poruke: 1
212.200.132.*



Profil

icon rezervoar za vodu na tavanu10.02.2009. u 09:43 - pre 184 meseci
Upomoć!!!!!! Postavio bih rezervoar na tavan , neposredno iznad kupatila u stambenoj zgradi na visini od 2.5m od potrošača , povezan na gradski vodovod i koristio bih ga samo kad nema vode. Prirodnim padom bih verovatno imao mogućnost da operem ruke ali kako da rešim tuširanje jer za bojler mi treba neki pritisak da pogura toplu vodu i da može da radi jednoručna baterija. Rezervoar bi bio zapremine oko 300l visine 65cm , širine 65 cm ili prečnika 65cm i dužine 100cm sa priključcima za dovod vode i preliv na vrhu , za odvod na dnu i sa poklopcem na vrhu kroz koji bih mogao da ga ponekad očistim. Potrebna mi je i neka pumpa koju bih uključivao samo kad hoću da se tuširam a da komande budu u kupatilu , dostupne i deci ( 13 g) . Razgovarao sam sa vodoinstalaterima ali sve se završilo na : čućemo se , raspitaću se ... LJudi ako neko ima iskustva sa ovim ili bi mogao ovo da mi odradi POMAGAJTE. Banajk@gmail
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: rezervoar za vodu na tavanu10.02.2009. u 12:33 - pre 184 meseci
Najjednostavnije mi deluje da na izlaz od rezervoara nakacis pumpu koja se koristi na kotlovima za CG.
S tim, ako sam te dobro razumeo da sa vodom iz rezervoara zelis pogurati vodu iz bojlera koji je vec instaliran u kupatilu.

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.53.*



+558 Profil

icon Re: rezervoar za vodu na tavanu10.02.2009. u 13:24 - pre 184 meseci
Ta pumpa za CG sluzi samo da lagano struji voda kroz sistem i nema skoro nikakav pritisak. Ja sam pravio to sa potapajucom pumpom, samo je meni rezervoar u podrumu. Moja pumpa je onako oveca, pravljena je da moze da izbaci vodu iz bunara dubokog 80m, i na njen izlaz moze da se nasrafi nesto od pola cola, u mom slucaju nastavak na koji se veri plasticna cev. Pumpu ukljucujem po potrebi prekidacem koji je u sobi. Pumpu T racvom povezes na glavnu dovodnu liniju (stavis ventil na cev koja vodi od T racve do izlaza iz pumpe, da pritisak iz mreze kad ima vode ne gura unutra prema pumpi), a kad nestane voda, zatvoris glavni ventil koji ide prema ulici ili zgradi, a otvoris ovaj sto ide prema pumpi i to je to. Ja sam stavljao T racvom jos jednu cev pride iza pumpe (i jos jedan ventil na njoj koji odvrnem samo malo) za odusak, da vodu vraca u rezervoar kad radi pumpa a sve slavine su zatvorene, a pomocu te cevi punim i rezervoar kad se isprazni. Sa tom velikom pumpom pritisak je kao iz gradske mreze, a mozda i veci.

Mada bi to trebalo da radi i slobodnim padom, samo sto ce da curka, mislim za tusiranje, za lavabo je OK, sto najvise zavisi od jacine opruge koja drzi onu klapnu u sigurnosnom ventilu za bojler. Probaj pa ces da vidis.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 10.02.2009. u 14:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.cust.panline.net.



+4 Profil

icon Re: rezervoar za vodu na tavanu10.02.2009. u 13:55 - pre 184 meseci
I obrati pažnju da ti to ne bude poslednje tuširanje, obzirom da će komplet skalamerija imati 300+ Kg
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.169.*



+558 Profil

icon Re: rezervoar za vodu na tavanu10.02.2009. u 13:55 - pre 184 meseci
Evo blok šema:



Ima vode - zatvoreni ventili 2 i 3, otvoren ventil 1
Nema vode - zatvoren ventil 1, ventil 2 otvoren skroz, ventil 3 samo malo

Za dopunjavanje se koristi ventil 3.

Citat:
biber021: I obrati pažnju da ti to ne bude poslednje tuširanje, obzirom da će komplet skalamerija imati 300+ Kg ;)

Eh bre, pa koja ce to betonska ploca da pukne od 300 kg. Ali dobro, tacno, bolje da se rezervoar stavi na neku betonsku gredu koja ima tu na plafonu, to jest da ispod bude zid, ili bar na par drvenih greda od jedno 2m, postavljene tako da budu poprecno u odnosu na rebra betonske ploce, koje ce da prenesu pritisak na malo vecu povrsinu, cisto reda radi.
 
Odgovor na temu

banajk
Nikolic Nebojssa
Beograd

Član broj: 159561
Poruke: 1
212.200.132.*



Profil

icon Re: rezervoar za vodu na tavanu10.02.2009. u 14:29 - pre 184 meseci
HVALA LJUDI ! Još me muči šta treba da kupim ( koja pumpa, koje snage...) a ova zabrana *gde kupiti * me ubi
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: rezervoar za vodu na tavanu10.02.2009. u 14:57 - pre 184 meseci
Moja preporuka nije iz iskustva, vec mi je to prvo palo na pamet, a i ovi podaci:

"Taifu" 25/6-1 cirkulaciona pumpa za parno grejanje
Snaga: 90 w
3 brzine
Max. protok:40L/min
Max. radni pritisak: 10 bar
Pumpa je vrhunskog kaliteta i poseduje atest.

Ako moze da funkcionise, ovo ti je najjeftinija i jednostavnija solucija.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.181.*



+558 Profil

icon Re: rezervoar za vodu na tavanu11.02.2009. u 12:27 - pre 184 meseci
Citat:
banajk: HVALA LJUDI ! Još me muči šta treba da kupim ( koja pumpa, koje snage...) a ova zabrana *gde kupiti * me ubi

Potapajuce pumpe su od 900 din pa na gore, ova moja je bila oko 1800, ima ih na pijacama, ima i u prodavnicama, ali ovo je lakse, a za ove za CG ne znam. Rezervoar moze da bude plasticno bure od 200 - 300 l ili nesto slicno, ono od 200 l je oko 1300 din.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: rezervoar za vodu na tavanu

[ Pregleda: 6825 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.