Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko puta loziti?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koliko puta loziti?

[ Pregleda: 20378 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

OCC78
Banja Luka

Član broj: 169339
Poruke: 170
*.teol.net.



+4 Profil

icon Koliko puta loziti?23.02.2009. u 10:52 - pre 183 meseci
Nedavno sam kupio kotao oko 35kw za kucu da se kuca greje preko radijatora. Posto nemam iskustvo, pa zelim da mi pomognete oko toga. Koliko puta se lozi u kotao oko 35kw za kucu od 8h do 22h kada temperatura van varira izmedju 10 do -5?

Drveni briket- X puta
Ugljeni briket- X puta
Drvo(cjepani)- X puta

Obicanj ugalj ne dolazi u obzir jer se isprlja i zauzima veliki prostor!

Zelim vidjeti ko je od ovih najmanje lozenje---nemam zivaca sici dole pa gore pa dole:)

Hvala unaprijed!!!
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?24.02.2009. u 08:38 - pre 183 meseci
To ti malo zavisi i od tipa kotla a i mnogih drugih faktora (na koju temp. hoces da zagrejes kucu, kakva je izolacija.... ). Neki kotlovi (trajnozareci) su konstruisani tako da imaju veliko spremiste za ogrev u sebi i njih je potrebno redje loziti (1-2X/24h) dok u druge staje manje ogreva i logicno loze se cesce(2-5X/24h). Mozda bi logicnije pitanje bilo koliko se utrosi ogreva dnevno ali tebi je bitnije da se manje smaras sa lozenjem i zato daj malo podataka o kotlu i kuci i cekaj :)
 
Odgovor na temu

OCC78
Banja Luka

Član broj: 169339
Poruke: 170
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?24.02.2009. u 17:22 - pre 183 meseci
evo imam taj viadrus u26


pogrijesio sam da imam 35kw vec ima 30kw, izvinjavam se u tome.

Kuca je standarna i nema stiropola itd. Ja na ljeto planiram praviti izolaciju kuce sa stiropolom 5cm...novi su mi prozori od drveta. pa Budimire ocekujem odgovor.Pozzz
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?25.02.2009. u 07:47 - pre 183 meseci
E tako. Ovo je cest kotao pa se nadamo da ce se neko javiti sa iskustvom. Ja inace nemam pojma o tome, samo sam isao na to da razjasnimo situaciju pa sad zajedno cekamo :)

PS. Sa ugljem mislim da bi bilo optimalno jedno 3 puta loziti.

Pozzz
 
Odgovor na temu

OCC78
Banja Luka

Član broj: 169339
Poruke: 170
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?25.02.2009. u 10:01 - pre 183 meseci
E nema nista od uglja...ne volim to!
Pozzz
 
Odgovor na temu

OCC78
Banja Luka

Član broj: 169339
Poruke: 170
94.250.0.*



+4 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?27.02.2009. u 18:09 - pre 183 meseci
E narode moj zar niko ne lozi:))))))
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.12.*



+7 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?27.02.2009. u 20:05 - pre 183 meseci
Teško da će neko moći da ti kaže i približno koliko ćeš puta morati da ložiš taj kotao jer ništa nisi rekao koju kubaturu želiš da greješ.

Ne zavisi samo od kotla koliko ćeš goriva da potrošiš i koliko ćeš ga puta u toku dana opsluživati,već to,pored ostalog,zavisi od zapremine prostora koji greješ.

Ja već 24 godine grejem kuću od oko 200m3 sa etažnim kotlom MIV Vranje od 20 Kcal.
Istina zadnjih godina ne grejem celu kuću,nego samo oko polovine i tako dnevno obiđem kotao nekih tri do maksimalno četiri puta i to ložim Banović"orah",drva i šapurinu.

Za sezonu grejanja potrošim oko tri do triipo tone uglja,oko 2m3 sečenice bagrema i prikolicu traktorsku šapurina.

Prvobitno sam snagu kotla planirao za oko 100m3 prostora za grejanje,a kasnije proširivši stambeni prostor,bi mi žao da bacim inače odličan kotao koji sam imao,pa sam ga tako eksploatisao u maksimalnom režimu rada kada je to bilo potrebno,znači punio sam ložište ugljem i drvima(drva kod svakog loženja samo četiri,pet cepanica,tek koliko da pokrije žar)koliko god može u peć da stane,a to je odprilike jedna kofa od 15 lit.

Kotao koji ja imam,fabrički je predviđen za etažno grejanje,međutim to se meni nije dopalo(ugalj,drva pepeo,čitav lom u prostoriji u kojoj živim),pa sam je izolovao staklenom vunom,spustio je u podrumče,koji sam samo za te potrebe iskopao i tako od nje napravi peć za centralno grejanje sa mogućnošću rada i na slobodan pad.kad nema struje.
Prednost toga se pokazala u onim našim"slavnim"vremenima krize bez struje.

E,sad,ako iz ovoga ne možeš da izvedeš neki zaključak za svoje potrebe,prosurfuj malo po sajtu,jer mi se čini da je već bilo neke priče na tu temu ovde.

U svakom slučaju sticanje iskustva ti ne gine.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?05.02.2010. u 19:05 - pre 172 meseci
Taj kotao je predvidjen za ugalj, uzmi briketirani ugalj, a kada treba da ga lozis to ces najbolje da vidis kada pocinje da spada temperatura ti ga nalozi, i puni ga maksimalno kolko moze da stane, voda da ne ulazi u kotao manje od 60 c'
a ako hoces se drvima grejati onda moras kupiti kotao koji je konstruisan za drva(najbolje ovi novi na pirolizu) i to je najciscije i najzdravije i po coveka i po okolinu

pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Koliko puta loziti?05.02.2010. u 22:51 - pre 172 meseci
Citat:
Marko Enter: Taj kotao je predvidjen za ugalj, uzmi briketirani ugalj, a kada treba da ga lozis to ces najbolje da vidis kada pocinje da spada temperatura ti ga nalozi, i puni ga maksimalno kolko moze da stane, voda da ne ulazi u kotao manje od 60 c'
a ako hoces se drvima grejati onda moras kupiti kotao koji je konstruisan za drva(najbolje ovi novi na pirolizu) i to je najciscije i najzdravije i po coveka i po okolinu :)

pozdrav
Marko


Mislim da se covek vec odavno ugrejao tj za dve sezone mora da je usao u stos :-)

Nema veze, mozda nekad nekom i zatreba odgovor
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Koliko puta loziti?

[ Pregleda: 20378 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.