Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zagrevanje vode na principu trenja.

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Zagrevanje vode na principu trenja.

[ Pregleda: 4897 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VASSS
VASS JOZSEF
el./majstor

VASSS
Član broj: 198915
Poruke: 202
77.46.153.*



+1 Profil

icon Zagrevanje vode na principu trenja.07.03.2009. u 08:50 - pre 184 meseci
Da li je neko slučajno čuo za ovaj sistem zagrevanja vode.Navodno okretanje se vrši sistemom vetrenjače.I okretanjem se vrši trenje i s tim i zagrevanje vode,u ovom slučaju za zagrevanje vode za staklene bašte što prolazi kroz cevi i vrši zagrevanje .Samo toliko znam,jer sam načuo da je čovek lepe novce dobio za svoj patent,navodno od savezne vlade ili koga već za ovaj patent.Samo sam načuo,nemojte me hvatati za reč.Inače čoveka znam pošto je iz mog mesta.Moderator neka ovo izbriše ako smatra da ne priliči za ovaj forum.
Javite se da li ste upoznati sa ovim patentom(valjda je patent,jer mene je sve to iznenadilo da se niko dosad nije setio toga).
OBAD
 
Odgovor na temu

Sinisa 85
BEOGRAD

Član broj: 138672
Poruke: 16
92.244.145.*



Profil

icon Re: Zagrevanje vode na principu trenja.11.03.2009. u 20:27 - pre 184 meseci
To mi lici na pojavu zvana "kavitacija" javlja se kod pumpi i kod turbina usled smanjenja pritiska voda 'kljuca" tj pojavljuju
se mehurici ali se temperatura ne povecava.Sto se tice zagrevanja vode trenjem to je jos davno razresio covek po imenu Majer po zanimanju lekar koji je polovio po okeanu i ustanovio da je okean topli posle bure i dokazao da je to tacno uled povecanja unutrasnje energije koju izazivaju talasi prouzrokovani vetrom.Ako je vas sugradjanin patentirao nesto mozete to da proverite u zavodu za patente Srbije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Zagrevanje vode na principu trenja.

[ Pregleda: 4897 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.