Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu

[es] :: Advocacy :: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5498 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.yu.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu09.03.2009. u 10:29 - pre 184 meseci
Recimo ovako:
Zaustavi me policija na ulici i traži mi ličnu kartu.
Ja kažem da je nemam i neću da kažem gde živim. Oni ne mogu da utvrde odakle sam, (a recimo još da ne znam srpski jezik).
Šta dalje? Da li me izbace iz zemlje (e sad pravo pitanje je: gde me pošalju?)



[Ovu poruku je menjao AstroDule dana 09.03.2009. u 15:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao AstroDule dana 09.03.2009. u 15:40 GMT+1]
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu?09.03.2009. u 10:34 - pre 184 meseci
Pa u zatvor... Onda traze prevodioca koji zna tvoj jezik, pa vide sta dalje. U svakom slucaju, prvo utvrde ko si, pa onda odluce sta ce sa tobom.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.yu.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu?09.03.2009. u 12:20 - pre 184 meseci
A što ne urade to sa Romima u nehigijenskim naseljima?

Ovih dana razmišljam o tom problemu. Naime pročitao sam da će nehigijensko naselje ostati pored univerzitetskog naselja za vreme trajanja Univerzijade, a takođe spominju da ne mogu da krenu da renoviraju Gazelu jer im smetaju, znate već ko.




Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu09.03.2009. u 21:56 - pre 184 meseci
Citat:
AstroDule: A što ne urade to sa Romima u nehigijenskim naseljima?

- Zato sto Srbija nema 300.000 pritvorskih jedinica?
- Zato sto bi smestanje i hranjenje 300.000 ljudi visestruko prevazislo budzetske kapacitete Srbije?
- Zato sto bi Ameri vec sutra doneli hiljade tona bombi da izruce na Beograd?
...

Mislim, 90% ljudi u Srbiji ionako zivi u objektima koji nemaju upotrebnu dozvolu. Ako bismo hteli da uvedemo totalni legalizam, onda bi najlakse bilo da sve sravnimo sa zemljom i krenemo od nule.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 11:05 - pre 184 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Mislim, 90% ljudi u Srbiji ionako zivi u objektima koji nemaju upotrebnu dozvolu

majke ti odakle ti ova cifra?!!?
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.187.*



+7 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 11:40 - pre 184 meseci
Pandur nema pravo tek tako na osnovu lichne sumnje da te zaustavi.
Osim ako nisi preshao na crveno, itd...
Ako ti se i desi, ti ga lepo pitaj za nalog i za razlog.

"A zashto to vas interesuje gospodine?"
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.yu.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 12:42 - pre 184 meseci
Da li pandur moze da ide ispod Gazele, vidi Roma i posumnja da ovaj tu ne zivi legalno?
Da li moze tada da mu trazi licnu kartu i da utvrdi da li on tu zaista zivi ili ne?

Ne mogu da verujem da ne moze da se resi problem nehigijenskih naselja.
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.187.*



+7 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 13:03 - pre 184 meseci
Siromashtvo, kontinuirano siromashtvo zapravo, tj. to o kojem prichash:
Citat:
Ne mogu da verujem da ne moze da se resi problem nehigijenskih naselja.

...jeste NEIZLECHIVO.

Radjaju se u tim uslovima gde tok misli i nachin vidjenja zdrave sredine u takvim glavama - ne postoji.

Dakle, koliko god zvuchalo nehumano i nacistichki ili bilo shta slichno,
briga me druze...

Nekoliko velikih bagera, i svu shut zajedno sa "stanarima",
u K.



[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 18.03.2009. u 14:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 13:30 - pre 184 meseci
Citat:
musicmaster: Pandur nema pravo tek tako na osnovu lichne sumnje da te zaustavi.


da,ali ima "pravo" da radi to zbog "rutinske kontrole" ;)
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 13:32 - pre 184 meseci
Citat:
AstroDule: Da li pandur moze da ide ispod Gazele, vidi Roma i posumnja da ovaj tu ne zivi legalno?
Pojasni , molim te sta znaci ziveti legalno ili ilegalno. Leba ti, jel treba da se donese ressenje (u upravnom postupku) da bi se neko rodio... ziveo ???
Citat:
Da li moze tada da mu trazi licnu kartu i da utvrdi da li on tu zaista zivi ili ne?
Da, na osnovu čl 21 stav prvi ZAKONA O LIČNOJ KARTI, ali ako i mene legitimiše , nebitno što nisam rom, i utvrdi da stanujem negde drugde , to još uvek ne znači da ne smem tu i da boravim .... na pr. dopada mi se da šetam tuda
Citat:
Ne mogu da verujem da ne moze da se resi problem nehigijenskih naselja.

Ni ja.
pozz
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 18:16 - pre 184 meseci
Ako neko ima ista prava kao i ja, fer je da ima i iste obaveze.
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 18:26 - pre 184 meseci
Citat:
Kernel-1: Ako neko ima ista prava kao i ja, fer je da ima i iste obaveze.

Sta da kazem nego da si u pravu....
ali malo sta se fer sprovodi u ovom zivotu, za "onaj sledeci" jos ne znam
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 18:39 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: majke ti odakle ti ova cifra?!!?

Prema statistickim podacima, 9% objekata u Srbiji je uknjizeno. Tome sam dodao odokativno 1% onih za koje postoji upotrebna dozvola (znaci postoje uslovi za uknjizbu), ali vlasnici iz ko zna kojih razloga ne zele da ih uknjize (veoma je redak slucaj da neko ne zeli da uknjizi objekat i tako mu poveca vrednost za par desetina procenata, ali ima i takvih sigurno). Kad se sve to sabere, dolazimo do zakljucka da 90% objekata u Srbiji nema upotrebnu dozvolu, tako da...
Inace, tragom ove informacije, naisao sam na podatak da takodje ni jedan put u Srbiji nema uportrebnu dozvolu, tako da hajde da budemo legalisti do kraja, da odbijemo da izadjemo iz kuce i ucestvujemo u nelegalnom saobracaju. Ovaj... ustvari da izadjemo iz nelegalne kuce, ali da ne ucestvujemo u nelegalnom saobracaju.
Pitanje ljudskih prava je veoma osetljivo pitanje, narocito kada se radi o UMANJENJU dostignutog nivoa ljudskih prava. Znaci, ti Romi zive ispod gazele vec sigurno 5 godina ako ne vise, ako je neko hteo da im to pravo uskrati trebalo je to da uradi najkasnije 7 dana od kad su se doselili. Morate shvatiti da ce Romi odatle otici jedino kad/ako to njima bude odgovaralo. A ako mi pocnemo na silu da im smanjujemo dostignuti nivo prava, pa onda... nece nas ni Rusi spasiti - ameri opet ne znaju sta ce sa silnim bombama po magacinima... a naslovi u novinama bi im bili otprilike "srbi nastavili hitlerovim stopama".
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 19:44 - pre 184 meseci
hajde mi daj link do tog dela na zavodu za statistiku da ne trazim,ako ti nije tesko

tesko mi je za poverovati da KUCE KOJE SU UPISANE U ZK nisu "legalne",koje imaju plan,gradjevinske dozvole
a po najvise mi je tesko poverovati,jer znam da se plin ne uvlaci ukoliko kuca nije legalizovana,a po informacijama,veliki deo vojvodine ima gas uvucen
ovo o putevima te ne razumem,kakva "legalizacija puteva"?
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu18.03.2009. u 20:14 - pre 184 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Prema statistickim podacima, 9% objekata u Srbiji je uknjizeno....
Inace, tragom ove informacije, naisao sam na podatak da takodje ni jedan put u Srbiji nema uportrebnu dozvolu...

Ne mozes da budes bas tako kategorican ... cuj nijedan put nema upotrebnu dozvolu.
E ja znam da ima barem desetak!!!
Pre ~25 godina sam radio kao sekretar mesne zajednice malom mestu (~ 2000 domacinstva) u Vojvodini , a MZ je investirala gradnju lokalnih puteva. Licno sam prisustvovao tehnickom prijemu i vrsio ostale radnje za pribavljanje upotrebne dozvole.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu19.03.2009. u 01:16 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: hajde mi daj link do tog dela na zavodu za statistiku da ne trazim,ako ti nije tesko

Ma nemam pojma, ali svojevremeno je sva stampa pisala o tome... Evo, brzinski prvo sto je google nasao:
Citat:
Ako avionom letite iznad Srbije i posmatrate zgrade, uknjiženo je svega devet odsto onoga što vidite.

http://www.nin.co.rs/2002-08/22/24652.html

Citat:
Nijedan autoput u Srbiji nema upotrebnu dozvolu, a to važi i za gotovo sve magistralne i regionalne saobraćajnice...

http://www.rtv.rs/sr/vesti/dru...tvo/2009_02_02/vest_110708.jsp
Ok, nije bas "nijedan" kao sto sam se gore izrazio, ali gotovo da je tako.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu19.03.2009. u 09:25 - pre 184 meseci
kao sto rekoh,vojvodina je sigurno mahom legalizovana [ponavljam,primer sa gasovodom],to su ove novogradnje na divljaka

btw,sta to znaci "upotrebna dozvola"???

edit:sada vidim da je 2002. datum,da u to doba je bio veliki broj nelegalizovanih,i onda je isla ona besplatna legalizacija godinu dana,ili kako vec,pa posle i "dolegalizacija" bla bla,i onda je veliki broj kuca legalizovan

zato trazim neki "referentni" [npr iz zavoda za statistiku] izvor,mada sumnjam da je to javno dostupno ;)
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu19.03.2009. u 09:56 - pre 184 meseci
Da ne pravim of topic, moram prvo da pitam, da li je tema Šta ako nemam ličnu kartu
ili problem nehigijenskih naselja u Beogradu
Cini se da je ovo drugo u pitanju ?
pozz ?
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu19.03.2009. u 13:13 - pre 184 meseci
Citat:
old.man: Da ne pravim of topic, moram prvo da pitam, da li je tema Šta ako nemam ličnu kartu
ili problem nehigijenskih naselja u Beogradu
Cini se da je ovo drugo u pitanju ?
pozz ?


Izgleda da je i jedno i drugo,
s' tim shto ljudi imaju opciju da biraju.

Hotjesh samo to ili to,
ili tjesh od oba pomalo!

 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu19.03.2009. u 18:03 - pre 184 meseci
Citat:
musicmaster: Izgleda da je i jedno i drugo,
s' tim shto ljudi imaju opciju da biraju.
Hotjesh samo to ili to,
ili tjesh od oba pomalo!

Temu bese postavio AstroDule chini mi se ?
generalno mogu da biram ,ali na razlicitu temu , razlicita diskisija i odgovori. Zar ne ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Šta ako nemam ličnu kartu - problem nehigijenskih naselja u Beogradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5498 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.