Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

carina na aerodromu za 3 mobilna?

elitemadzone.org :: MadZone :: carina na aerodromu za 3 mobilna?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13627 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.rcub.bg.ac.yu.



+4 Profil

icon carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 10:42 - pre 183 meseci
Evo o cemu se radi: sa Kipra, avionom treba da mi stignu 3 iphone telefona za mene, suprugu i prijatelja. Zanima me kolika se carina placa kod preuzimanja. Hvala.
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.232.*



+558 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 10:56 - pre 183 meseci
Pitanje

Postovani, naručila bih iz Sjedinjenih Američkih Država muzički uređaj iPod po ceni od 250$ pa me zanima kolika bi bila carinska stopa za njega?


Odgovor

Na robu koja fizička lica dobijaju iz inostranstva preko pošte, carina se plaća po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%. Prilikom uvoza plaća se i PDV po stopi od 18%.


http://www.carinskatarifa.com/faq/faq.asp?3230


Verovatno je za iPhone ista stopa, a za kompjutersku opremu je 1% + PDV
 
Odgovor na temu

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.rcub.bg.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 11:13 - pre 183 meseci
Hvala
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 11:30 - pre 183 meseci
Nisam razumeo dobro, da li ih neko lično donosi ili stižu poštom/kurirskom službom?
 
Odgovor na temu

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.rcub.bg.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 11:46 - pre 183 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nisam razumeo dobro, da li ih neko lično donosi ili stižu poštom/kurirskom službom?


Posiljka treba da stigne JAT-ovim avionom. Oni imaju tu vrstu usluge koju naplacuju po kilogramu (bilo je oko 800 din, ako se dobro secam, prosle godine). Onda primalac to preuzme na aerodromu.
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.221.*



+471 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 11:49 - pre 183 meseci
Evo ja kao carinik da ti odgovorim. Veze nemam. Nas nisu to učili. Todorović nas učio kako da za dve godine sakupimo za garsonjeru, kako da se brzo otreznimo kada se napijemo ( rekao da šljokamo strogo viski - bio čovek u pravu ). Učili smo mi nešto i u vezi carinske tarife, al´tu smo svi prepisivali, pošto se pismeno polagalo.


Srdačno,
carinik - organizator carinskih poslova
 
Odgovor na temu

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.rcub.bg.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 11:53 - pre 183 meseci
Citat:
žutokljunac: Evo ja kao carinik da ti odgovorim. Veze nemam. Nas nisu to učili. Todorović nas učio kako da za dve godine sakupimo za garsonjeru, kako da se brzo otreznimo kada se napijemo ( rekao da šljokamo strogo viski - bio čovek u pravu ). Učili smo mi nešto i u vezi carinske tarife, al´tu smo svi prepisivali, pošto se pismeno polagalo.


E bas ti hvala. Ali, mozda bi mogao da sa nama podelis to oko garsonjere za dve godine... ;)
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 16:10 - pre 183 meseci
ne vredi da deli savete, niste ista delatnost, pa ono
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 16:31 - pre 183 meseci
Mene interesuje to za viski i trežnjenje? Možda je neki konačno efikasan sistem?
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 16:41 - pre 183 meseci
Citat:
Flo33: Mene interesuje to za viski i trežnjenje? Možda je neki konačno efikasan sistem?


Votka u mleku...dva prsta mleka (horizontalno) i dva prsta votke (je l` da, vertikalno, dabome)..na bivsu!;)
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 19:09 - pre 183 meseci
Uvek kada se konfecijski carini uvek je 10% carina + 18% na sve to (sa carinom) znaci ukupno 29.8% to jest da kazemo 30%. Pdv a bogami i carina se placa i na transport. Dakle racunaj 30% carine, ali pazi ovako, nisu ni oni naivni, ako im kazes da si to platio 10$ oni nece bas da nasednu, nego ce da pronadju koliko to kosta (desilo mi se i da odu na net kod prodavca da provere cenu i na tu mi naplate sve to (iako sam ja recimo dobio popust)).

Drzava mora da dobije svoj deo :)

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.rcub.bg.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 19:17 - pre 183 meseci
A jel ima neke veze sto ja kao fizicko lice uvozim 3 telefona?
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?13.03.2009. u 20:01 - pre 183 meseci
Off topic:

Ja mislim da je rizicno sto si isao direktno "preko sebe", a ne preko nekog posrednika (prodavca) kome bi platio tek kad dobijes telefon u ruke. Ne znam koliko ce te izaci carina, ali ja bih bio zadovoljan ako bi mi stigla sva tri komada, s obzirom na atraktivnost narucenih stvari.

Ja sam jednom narucivao neke knjige, pa su nakacili jos i neku spediciju (koju su bili zacijenili onoliko koliko su i te dvije knjige kostale), zatim i jos neku "aerodromsku lezarinu". Navodno placas to sto tvoj paket "lezi" na aerodromu.

Iz nekih zemalja kad salju tehnicku robu u Srbiju imaju obicaj da u paket natrpaju kamenja i sl. ako si platio u unapred (a obicno moras platiti u napred jer u Srbiju nece da salju ako placas "unazad"). To rade jer znaju da je gradjanin ovdje apsolutno nezasticen po tom pitanju i da se mozes slikati kad ti stigne kamen u kutiji.

Ja relativno cesto narucujem neku tehniku i ponekad na sajtovima inostranih prodavaca stoji da ne garantuju za robu koju isporucuju u Srbiju i da sve ide na odgovornost kupca.

U svakom slucaju, kad se sve zavrsi, javi kako je proslo.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 13.03.2009. u 21:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?14.03.2009. u 16:03 - pre 183 meseci
Eh, sto volim kada krene lupanje :)

Spediterske usluge se placaju kada "uvozis" preko DHL-a, UPS-a, e.t.c. Tu zaracunaj oko 4000 din za to sto hoce da pricaju sa tobom. Kao sto posta zaracuna 600 din kada pricaju sa tobom :). Prosto usluge sto su ocarinili umesto tebe jedni naplacuju 600, a drugi 4000 din, pa kako se kome isplati.

A urbane legende tipa kamen u paketu ... ma kao da su ludi da se blamiraju i da trose svoju reputaciju time sto ce da posalju kamen.

Ja imam bas pozitivnih iskustva sa honk kongom, na svaki problem su odreagovali dosta brzo. Ja im slikao paket, oni detektovali da mi nisu poslali i ...

A sto se tice kolicine, paaaaaaaaaa moze carinik da kaze: aaaaaaa cekaj mico, ti ne smes da uvozis za dalju prodaju nego za sebe licno, pa zavisis od njegove procene da li ces da prodajes ili je to za licnu upotrebu :))). Srecno sa ubedjivanjem :))). Mene ne bi uspeo da ubedis, a mislim da neces ni njih :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?14.03.2009. u 18:26 - pre 183 meseci
Ja nisam nista "uvozio". Nasao sam knjige na amazon.com, platio i narucio. Knjige je trebalo prema ugovorenom nacinu da mi od aerodroma do kuce budu isporucene regularnom drzavno postom (PTT) i vec sam unapred znao cijenu i toga. Jedino je jos ta postarina od aerodroma do kuce trebala biti placena posti. Sve ostalo je placeno prilikom narudzbe.
Medjutim, knjige mi je u nedelju oko podne licno donijela neka djevojcica za koju se ispostavilo da je necakinja nekog speditera koji je cekao u svom privatnom autu ispred dvorista. Tu sam saznao za "aerodromsku lezarinu" i "spediciju knjiga". Ja sam narucio neke polovne tehnicke knjige jer je izgledalo izuzetno povoljno, ali kada sam cuo cijenu njegovih spediterskih usluga ispalo je da bi jeftinije bilo da sam odmah u Beogradu preko nekih od knjizara narucio potpuno nove knjige...

Tada je vazilo (mozda jos i sad) da knjige kao kulturno dobro ne podlezu oporezivanju, carinjenju, a speditovati polovnu knjigu po cijeni koja prvazilazi novu knjigu, je mislim, ... sta reci.

Znaci, poenta moje price nisu cijene i sl. nego stvari koje omogucuju da moja knjiga nekako "izleti" iz svoje uobicajene putanje i zavrsi kod nekog lopovskog speditera. Meni je knjigu amazon.com poslao poslije par dana poslije narudzbe, a ja sam je dobio poslije par mjeseci. Znaci negdje se odigrava nesto sto nije po pravilu.

A racun koji mi je spediter turio pod nos je sadrzavao ovako nesto (odstampan0 ukrivo na onom matricnom stampacu):

- Aerodromska lezarina: 800 din
- Datum: dd.mm.yyyy

!?
Znaci, nista vise. Nema sta ko kome zasto kada datum potpis!!!!????

A isto tako i drugi papir na kome je odstampao koliko kostaju spediterske usluge.

Znaci taj covjek ima nekog u carinskoj sluzbi na aerodromu ko mu omogucava da licno uzme tudju posiljku, zadrzava je koliko hoce i udara cijene spedicije (za stvar koja se inace ne speditira) koliko hoce. Pa ako zajebe nekog zajebe, a ako ne nikom nista.

E tako su ljudima iz paketa nestajali djelovi opreme, pa nakon zalbi kupaca prodavcima od kojih su narucivali, prodavci su odlucili da se vise ne petljaju sa slanjem tehnickih primamljivih stvari u Srbiju. Jer carinik ukrade objektiv od fotoaparata, niko ne moze nista dokazati, a kupac se prepucava sa prodavcem iz Engleske.

Normalno da nece velike firme da ti salju kamenje, ali posto one nece da salju nista, osudjen si na neke druge igrace, koji ponekad oce da posalju i kamenje. A moze i carinik da uzme telefon sebi, a tebi ubaci konzervu sardina u paket, pa ti dokazuj putuje li ta konzerva jos od Kipra ili od Surcina.


 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?14.03.2009. u 19:10 - pre 183 meseci
Eh, dakle kada si kupovao preko amazona, izabrao si ili pak oni samo tako salju preko dhl-a.

E tu su te malo obmanuli, kada nesto stize obicnom postom (recimo USPS u americi), to stize do poste 11200 na zeleznickoj stanici gde oni ocarine (ako treba) i proslede tvojoj posti :). Tu placas 600 din usluge carinjena plus carinu plus pdv plus lezarinu ako ne podignes odmah (kao pokusaju da ti isporuce kuci, pa ako nisi vrate u postu i imas 5 dana da podignes, ako sacekas 3 dana platices 3*65 din (mislim) lezarinuza postu).

Ako pak stigne nesto dhl-om, to stigne nekako do lokalnog dhl-a koji prebaci robu u svoj magacin. E tu nastaje sex. Mozes ti da od dhl-a uzmes i sam carinis (uradis usluge spedicije). Ali tu je skriveni trosak. DHl ti ne da dokumentaciju dok je ne otkupis :). Ali ne brini se, uz DHL ovde se slepuje firma koja ce to da di sve sama odradi i donese do kuce, ali platices oko 4000 din + carina + pdv.

E sada sigurnost. Lepa je ta prica o kamenju, ali ne zivimo u titino doba, kada nije bilo digitalnih fotoaparata (a ni mobilnih sa istim, bogami). Jel ima neka slika tog kamenja ? Ili je kuma tvojeg pasengoa cula od malog koji sigurno cuo da prica baba na pijaci kako se to desilo njenom kumu ?

Na zalost izabrao si kurirsku sluzbu umesto standardne poste :). Ja sam kurirskom sluzbom samo dva puta kupovao i to oba puta svesno, isao na to da platim 4000 din vise, ali da mi stigne to sto zelim bez i kakve kradje :).

Doduse negde sitnim slovima uvek pise da u cenu nije uracunata carina i dodatni troskovi spedicije.

E da, zasto se nekada vise isplati spedicijom (kurirskom sluzbom) a ne postom. Posta uvek, ali uvek carini po stopi od 10%, dok spediteti carine po stopi koja vazi za tu kategoriju robe. Recimo za komp mislim da je 1.5 % (ne drzati me za rec). Samim tim ako 9% je vece od 4000 din vise se isplati kurirsku sluzbu izabrati zbog sigurnosti.

I da, sve sto udje u zemlju je uvoz, dakle ti si uvozio. Uzgred cak i kinezi nude da platis osiguranje iz a obicnu honk kong postu :). Nekada i to koristim. Ali nisam imao iskustva da to iskusim, pa da vidim kako reaguju :).

P.S. UPS-om mi je stigao neki laptop iz amerika za 3 dana do beogradskog aerodoroma, a onda je spediteru trebalo 4 dana do mene kuci :))).
Ali ko se buni, bar nisu paket otvarali sekirom :)))).

P.P.S. Ako nesto prodje carinski pregled, veruj da nema tu puno prostora da se krade. Vise se plasi ako ti stigne paket za koji znas da treba da platis carinu a nisi platio :). Dakle ako dobijes carinsku deklaraciju (domacu), tu pise i ko je pregledavao, i znam da nekoliko lokalnih istazitelja jedva ceka da neko zajebe, da oni opravdaju svoju platu :).


CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?14.03.2009. u 19:47 - pre 183 meseci
Sve je to fina prica, a ja se ne razumijem narocito u carinske poslove.

Ali znam da veliki postotak firmi od kojih sam pokusavao narucivati (u pitanju su uglavnom elektronski uredjaji i komponente) ne salju u Srbiju i od svih je odgovor uvijek isti: "Ne saljemo jer smo stalno imali neprijatnosti, pa smo odustali." I onda te upute na kojekakve distributere koji na jednom uredjaju od 100$ zarade mjesecnu platu za jednog radnika.
E sad jeli to zbog toga sto je neko cuo neku babu na pijaci kako nekom prica o njenom kumu, to nek svako sam za sebe procjeni.


PS.
I ja sam izabrao obicnu postu, a ne kurirsku sluzbu. Ali kao sto vidis, ima neki Robin Hud koji presrece tu Pony Expres kociju, napisao sam to u svom postu.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?14.03.2009. u 20:33 - pre 183 meseci
Tesko da iko tu ista presrece, nego amazon je resio da te casti pa poslao dhl-om umesto postom :)

Posiljke koje su za obicnu postu zavrsavaju u posti 11200 kod zeleznicke stanice, ne postoji nacin da zavrse u aerodomskom magacinu, osim ako nije neka kurirska sluzba :). A desi se da neko pomesa USPS sa UPS :) (ziveo U SPS :))) ).

A uzgred sto se tice slanja u srbiju, vise je problem sa necim drugim, to su neki 90-tih malo koristili kradene kartice :))).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.231.*



+558 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?15.03.2009. u 12:08 - pre 183 meseci
Ja sta god da sam narucio stiglo mi je, a uvek je bila tehnicka roba, osim jednom sa ebay, a i to covek kaze da je poslao i dao mi i broj posiljke, ali su sigurno ovi ukrali. I nije ni bilo skupo pa nisam ni trazio jer znam da ga naci necu, a to sa kamenjem i sardinama, mozda to i moze, ali jedino ako ovi degenerici ovde stave, i to verovatno ovi kod kojih ide paket posle carinjenja. Posebno to sa kamenjem i da je bilo, nema veze sa time sto neki "oni" znaju da je gradjanin ovdje apsolutno nezasticen po tom pitanju i da se moze slikati kad ti stigne kamen u kutiji, pa zato stavljaju kamenje. Pa nisu to "bizmimeini" kao ovi ovde. "Oni" bre ne znaju ni gde je Srbija, i kad nekome otale kazes "Srbija" (Serbia) on odmah pomisli da je to deo Rusije (Siberia) . Bas "njih" briga za gradjane ovde i za jajarenje sa kamenjem. Nisam hteo ni da komentarisem to sa kamenjem, ali kad je vec zapoceto... Meni bre od "privatnika" stizalo seme biljaka, ne od firme. Kad taj nije stavio kamenje niko nece. Sto kaze covek, oni (uglavnom,) ne prihvataju kartice odavde zbog masovnih prevara devedesetih, a ne zbog toga sto mrze neke "nas" ili sta ja znam.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: carina na aerodromu za 3 mobilna?15.03.2009. u 12:30 - pre 183 meseci
Bilo je na ovom forumu ili nekom drugom, ne sjecam se, a citao sam, covjek narucio neku video opremu od 5000$ a stiglo mu kamenje.
Ali kao sto rekoh, ozbiljne firme nisu nikad ni bile problem, osim sto nece da salju, ali ako posalju onda posalju posalju sta treba.
Medjutim, ja i govorim da je najveci problem ono sta se desava u vremenu dok se paket nalazi kod "nasih".
Jednom mi je stigao paket sa prilicno osjetljivom smd elektronikom, a paket je izgledao kao da je u njemu pukla saka petardi nakon sto ga je pregazio kamion. Kao da ga neko u bijesu kasikom otvarao. Da komponente nisu bile unutra u tvrdim plasticnim cjevima mogao bih se pozdraviti sa njima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: carina na aerodromu za 3 mobilna?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13627 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.