Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratko pitanje za Austriju

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kratko pitanje za Austriju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8315 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Kratko pitanje za Austriju27.12.2009. u 15:06 - pre 174 meseci
@Beltrammi

Uopste ne kritikujem svaki tvoj post. Koliko se secam odgovorio sam ti samo na onaj post o iznajmiljivanju stanova gde sam ti pokazao da je iznajmljivanje stanova u Srbiji jednako skupo ako ne i skuplje nego u Italiji u odnosu na cifre koje si ti izneo. Ovde si se ukljucio u sred diskusije kako bi skrenuo paznju na to da u EU ne moze tek tako da se ode i radi, a glavni akter diskusije zivi i radi u Sloveniji.

Tacno je da ja ne zivim i ne radim u EU ali da li zbog toga moram biti diskreditovan za bilo kakvu diskusiju i da li sam apriori u krivu zbog toga? Sto se tvojih komentara tice smeta mi sto stvari prikazujes previse pesimisticki odnosno sto generalizujes sanse za uspeh za sve profile. Onaj ko malo sta zna da radi, ne zna jezik, nema iskustva, srlja i ocekuje da treba tamo samo da se pojavi i da svi cekaju na njega ce verovatno proci onako kako ti predstavljas stvari. Sa druge strane, programer sa iskustvom ima velike sanse da dobije radnu dozvolu u zemlji gde je to deficitarno zanimanje i da sa platom od 2000 EUR solidno zivi.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+583 Profil

icon Re: Kratko pitanje za Austriju28.12.2009. u 21:07 - pre 174 meseci
... da se vratimo na temu.

U vezi linka za posao, u pitanju je ova agencija http://www.manpowerprofessional.at/

Ufff ... a jedan od razloga zbog kojih mi se Ljubljana ne svidja je sto od novembra od marta nema sunca :(
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Kratko pitanje za Austriju29.12.2009. u 22:52 - pre 174 meseci
Nemanja, hvala za link. Ne znam da li sam dobro odradio pretragu ali dobio sam samo 20-ak oglasa za programere za celu Austriju. To mi deluje malo. Takodje, nijedan od oglasa nema ponudjenu platu. Izgleda da to nije praksa. Na ovakvim sajtovima postoji mogucnost registracije i ostavljnja CV-ja, ne znam da ima vajde od toga.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+583 Profil

icon Re: Kratko pitanje za Austriju30.12.2009. u 23:47 - pre 174 meseci
Pa na www.monster.at se mogu pronaci linkovi, neki i sa platom, ali je meni mnogo bolji www.jobpilot.at, u sustini je to isto monster, ali je barem meni pregledniji.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Kratko pitanje za Austriju03.01.2010. u 19:27 - pre 174 meseci
Dobar je job pilot, mada jos uvek nisam naisao ni na jedan oglas gde je navedena cifra. Nema veze, bacio sam udicu kod 5-6 firmi koje imaju konkurs za C# developera pa me bas interesuje da li ce me neka kontaktirati. Doduse, jedna se vec javila ali samo da mi se zahvali sto sam se prijavio ali nazalost oni se ne bave radnim dozvolama.

Koliko vidim, najveca je ponuda za Wien ali se tu i tamo pojavi Graz, Insbruk, Linc, Salzburg ili Klagenfurt.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kratko pitanje za Austriju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8315 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.