Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Gasnim kotlom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa Gasnim kotlom
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 7901 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilinger
Srbija

Član broj: 30383
Poruke: 138
77.46.210.*



Profil

icon Problem sa Gasnim kotlom20.03.2009. u 11:17 - pre 182 meseci
Kotao je ispravan i sve je ok,problem je sto kada nestane struje nema ni grejanja naravno, a covek je stariji ne moze da lozi itd.Pokusali smo sa brdom pretvaraca 12/220v da ga pokrenemo medjutim nista.Covek je na kraju kupio i generator od 2 kw.Sa njim kao krene nesto cakce pokrene se ventilator ali ne pali gorionike.Sta moze da bude problem? U specifikaciji kotla pise da je potrosnja oko 300w max.
 
0

gberic
Goran Beric
Zrenjanin

gberic
Član broj: 14376
Poruke: 22
62.193.157.*

ICQ: 20511733


Profil

icon Re: Problem sa Gasnim kotlom21.03.2009. u 18:25 - pre 182 meseci
Probajte da uzemljite jedan provodnik sa pretvarača/agregata. Neki gasni kotlovi neće da rade ako se ne priključe pravilno (FAZNI I NULTI PROVODNIK).
Kada se priključe na pretvarač/agregat, oni su galvanski odvojeni od zemlje, i kotao misli da nije pravilno priključen.
 
0

reksin
aerodrom, operater
Beograd, Srbija

Član broj: 248781
Poruke: 3
62.108.102.*



Profil

icon Re: Problem sa Gasnim kotlom26.01.2010. u 22:46 - pre 172 meseci
Ja sam investirao u agregat 3.2KW + UPS INFORM SINUS "True on line double conversion" tehnologija, Pure sinewave output, < 3% THD (sve oko 600 EUR!!) i kotao i dalje ne radi. Naravno, imam stabilan sinus od 220V na izlazu ali sada shvatam da je problem u uzemljenju! Kod mene je napon izmedju faze-nule 220V ali izmedju faze-uzemljenja i nule-uzemljenja je oko 130V (kada je kotao prikljucen na agregat) a sa UPS-om imam 40V nula-uzemljenje i oko 150V faza-uzemljenje?! Dakle nemam ono sto osetljivi plinski kotao trazi a to je izmedju nule i uzemljenja 0V (po mogucstvu) a izmedju faze i uzemljenja 220V, t.j. ono sto mu daje gradska mreza! Ako ti ovo sto sam napisao daje ikakvu ideju ili vec imas neko resenje bio bih ti zahvalan ako mi odgovoris.
Hvala unapred



[Ovu poruku je menjao reksin dana 27.01.2010. u 00:34 GMT+1]
 
0

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4584
*.mbb.telenor.rs.



+308 Profil

icon Re: Problem sa Gasnim kotlom27.01.2010. u 23:31 - pre 172 meseci
Potreban ti je trafo recimo 230V/230V galvanski odvojen snage 1KW na izlazu nulovan.

Znaci oba izlaza iz Ups-a vezes na jednu stranu trafoa (dve zice iz ups-a na dve zice trafoa, redosled nije bitan), izlaziz trafoa vezes tako da jedan kraj ide direktno na gorionik (to ti je faza) a drugi kraj vezes za uzemljenje i u isto vreme ti je to nula za gorionik.

To se zove nulovan sistem i mora biti propisno naznacen-obelezen. Ovaj sistem se gotovo uvek koristi u velikim indusrtrijskim sistemima i zove se jos ,,zastita od napona dodira sistemom nulovanja,, .

Ovako dobijen izlazni napon iz trafoa ce sigurno biti ,,jasan,, i ,,propisan,, tako da ce gorionik pravilno raditi.

Izmedju faze i nule ce napon biti priblizno 220V/50Hz a izmedju nule i uzemljenja nece biti nikakve razlike posto su prespojene-nulovane.

Uzemljenje mora biti korktno, besprekorno kao i svi spojevi uzemljenja.

Malo komplikovano ali radice.
 
0

reksin
aerodrom, operater
Beograd, Srbija

Član broj: 248781
Poruke: 3
62.108.102.*



Profil

icon Re: Problem sa Gasnim kotlom28.01.2010. u 00:19 - pre 172 meseci
Hvala test1234 na odgovoru, ali puno HVALA gberic-u na ideji sa kojom sam resio problem. Naime sinoc pred spavanje sam mozgao po glavi kako da prespojim t.j. "uzemljim jedan provodnik", kako je i savetovao gberic, i shvatio sam da bih mogao nulu sa UPS-a da dovedem na nulu & uzemljenje kotla, a fazu normalno na fazu kotla! Time bih imao na kotlu ono sto se trazi: faza-nula=220V, faza-uzemljenje(t.j.nula jer je prespojena)=opet 220V, i nula-uzemljenje=0V (jer je to isti potencijal)! Malo sam rizikovao elektroniku na kotlu (sigurno oko 10K dinara) a i samog UPS-a (mada verujem da bi zastita odradila...) ali na kraju se pokazalo da to RADI BEZ GRESKE! To mu dodje kao nulovanje uzemljenja ali jedini je problem jer se pozicija faze i nule promeni na izlazu UPS-a kada UPS postane autonoman (t.j. kada nestane struja) pa moram da vodim racuna i o takvim detaljima kod prikljucenja! Trenutna spoljna temperatura je -12 a meni je srce mirno u slucaju iskakanja energetskog sistema (kao sto su najavili). Nadam se da cu i ja nekoga usreciti svojim primerom!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa Gasnim kotlom
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 7901 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.