Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojska - ima li vesti o ukidanju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojska - ima li vesti o ukidanju?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24081 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
91.150.122.*



+115 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?28.03.2009. u 22:33 - pre 183 meseci
Kao prvo:služenje vojnog roka je ZAKONSKA obaveza tako da na izvestan način ne razumem moderatora/administratora zašto nije lock-ovao temu s obzirom da je ovo jedan vid podrivanja zakona tj. to je isto kao da je neko postavio pitanje kako da izvrda plaćanje poreza a to sumljam da bi dozvolili.........dakle zakon MORA da se poštuje....dakle TO je naša država(nažalost takva je kakva je) a kome se ne sviđa nek traži azil......pa kog prime.....drugo:čitajući sve ove postove za trenutak čovek pomisli kako se obreo na nekom forumu gde devojčice razmenjuju svoja životna iskustva.....mislim da se čovek zapita gde nestade sva ta muškost,te ovom teško te onog terali da radi sklekove,kocka krevet na suncu,trči.......PA ŠTA?Jel umro neko?Propao?....koliko slušam priče momaka koji dolaze 99% njih je provelo tih (bednih) šest meseci u čistom trtomuđenju,ispucali 6 metaka i bacili bombu a kao što neko napisa svi došli sa par kg više nego što odoše.....kao obavezan deo regrutacije trebalo bi uvesti posetu Srpskom groblju u Solunu,ili na Krfu,ili na Kajmakčalanu(gde je i Ser Arčibald Rajs tražio da mu sahrane srce!) pa da vidim ko bi onda imao muda i obraza pa da kaže da neće da služi vojsku,...elem,od ukidanja nema ništa iz prostog razloga što za popunu tj profesionalizaciju kadra nema para......btw:u (bratskoj) nam Grčkoj vojni rok traje 2 godine a obaveza služenja vojnog roka traje do 45 god,Izrael je još drastičniji-služe i žene i muškarci,obaveza je svih bez obzira na godine(ortak uzeo državljanstvo u 40 i kusur i morao u vojsku-2 god),itd,itd da ne nabrajam........dakle,prijatno Junska i pozdrav!.....ps:Bojane nema ovo nikave veze sa tobom,super si momak i tvoje je pravo da tražiš rešenje problema...pozzz,again!
....ο τολμών νικα!
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?28.03.2009. u 23:06 - pre 183 meseci
Citat:
ne razumem moderatora/administratora zašto nije lock-ovao temu

Ajde molim te... Ko ovde radi protivno zakonu? Tema nije vezana za izbegavanje vojne obaveze, stoga nema nikakve potrebe da se zaključava zbog jednog ili dva komentara vezana za besmislenost trenutne vojne službe.

Citat:
mislim da se čovek zapita gde nestade sva ta muškost

Koja bre muškost? Sad i sam pišeš da se ispuca desetak metaka iz nekog matorog oružja, uradi par vežbi i ajd na "službu"... Gde je tu muškost? Jel' ja treba nekim retardima 6 meseci da dokazujem ko sam i šta sam tako što ću da glođem Yuhorovu bulk lojnu paštetu svako jutro? Neko je napisao da mu je bilo teško u vojsci, neko nije, ali pretpostavljam da se većina slaže da im u oba slučaja to jednostavno ne treba u životu, jer će za tih 6 meseci samim prdenjem u stolicu za računarom uštedeti državi silne pare za sopstvenu tkzv. vojnu obuku, a ako radi nešto pametnije sa samim sobom, onda će zadržati svoj posao, poznanstva i mesto stanovanja... Win-win.

Citat:
pa da vidim ko bi onda imao muda i obraza pa da kaže da neće da služi vojsku

Mene bi bilo sramota da ja našim palim junacima poštu održavam time što ću 6 meseci da koristim čučavac kao primarno sredstvo za kenjanje i pucati 2 puta iz puške "k'o pravi 'eroj". Kada je svaki od tih ljudi koji su položili život u tom ratu uzeo poslednji dah, SIGURNO nije pomislio "osveti me sine, idi u vojsku k'o tvoj ćale"... Opet, čim neko krene o patriotizmu, ja se 'vatam za džep...
A man is smart. People are stupid.
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
91.150.122.*



+115 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?28.03.2009. u 23:34 - pre 183 meseci
Znaš kako to se u neko vreme(da ne kažem moje,nisam baš toliko mator a koliko vidim iz tvog profila ti si 1939. a još student!?) prosto nazivalo-pičkica....nema tu nikakvog junačenja,patriotizma,ble,bla već nešto što se podrazumevalo....svima je uvek argument gubljenje vremena,šatro mogu da studiram a ne da gubim vreme u vojsci...iako je broj onih koji studije završavaju u roku zanemarljiv....drugi argument ishrana-poznato je kako je po studentskim menzama kvalitet ishrane "fenomenala"....u većini slučajeva se hasa ista vrsta prerađevina ko u vojsci...jbg finansijer im je isti........mislim što pada(š)te u vatru?.......šta je poenta?oćeš da živiš u Srbiji?...MORAŠ u vojsku....zakon je takav,isti je dao i druge mogućnosti tj. civilno pa ko voli nek izvoli.......pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?28.03.2009. u 23:46 - pre 183 meseci
Citat:
....dakle zakon MORA da se poštuje....dakle TO je naša država(nažalost takva je kakva je) a kome se ne sviđa nek traži azil...

...dakle, ne pada nikom drzava sa neba takva kakva je, nego je bas takva kakvom je naprave njeni zitelji. Prema tome zakon ne treba da se postuje ako ne valja, nego treba da se mijenja. Pogotovo ako je drzava takva da zakon mora da postuje samo jedan, i to ekonomski i po rodbinsko-politickim vezama slabiji sloj stanovnistva. Ako vecina stanovnistva ima izuzetnu odbojnost da sluzi vojsku to je signal da tu nesto ne valja, a ne da je sav narod skrenuo i zamaglio, a samo par izmisljavaca zakona jos uvijek ima "jasnu viziju".

Vala, trebalo bi vojni rok iskoristiti ne za vojnu obuku nego cerati ljude da pola godine citaju knjige i svakodnevno referisu o tom sto su citali. Tako da izadju bar malo pametniji nego kad su dosli, jer ne napreduje drzava u ratu nego u miru. Ne moze ni jedna vojska da nadomjesti ono sto luda politika moze da smlati. Ovako bi se bar muska polovina izbornog tjela nesto opametila.




[Ovu poruku je menjao djricky dana 29.03.2009. u 01:25 GMT+1]
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 00:04 - pre 183 meseci
Citat:
da ne kažem moje,nisam baš toliko mator a koliko vidim iz tvog profila ti si 1939. a još student!?

Tvoj problem je što pokušavaš da na osnovu nečijeg datuma rođenja proceniš osobu (a tvoj pokušaj da me predstaviš kao nekog debelog tipa u 28 godini života sa večnim apsolventskim statusom je još gori)... Redovan sam student i preneo sam 1 ispit u drugu godinu, za šta sam morao da iskeširam par hiljadarki na osnovu novog zakona. Ne hranim se u menzi, niti mi roditelji spremaju doručak, trudim se da račun za mobilni telefon, ispitne prijave, literaturu, kao i ostale lične stvari plaćam svojim sredstvima, umesto da izmoljavam dinare od roditelja - ako te baš interesuju detalji iz mog ličnog života... Kada više ne budem bio student, planiram da se zaposlim, ili da sam sebe zaposlim, i ne želim da 6 meseci gubim bez preke potrebe tj. da dokazujem palim junacima kako mi lepo smrde noge u vojničkim čizmama.

Baš juče sam sreo jednog prijatelja iz osnovne škole... Podstanar je, ima dete, plata mu je odnedavno smanjena na minimalac pa sada vija novi posao... Šta kažeš - da ode Cp6cKu jyHaK u vojsku da dokaže svoj patriotizam na 6 meseci? Ma, on je pičkica, neće da oda počast svojim precima, peder jedan, samo izbegava služenje...
A man is smart. People are stupid.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.188.*



+7 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 05:17 - pre 183 meseci
@burex

Tako je, ne daj se. To s***** ti nikada netje trebati u zivotu.
Taljigaj taj faks, koliko god duze mozesh.

Ko misli da je gushteraj dobar i Ok stvar,
neka ide lepo da oljushti malo od lichnog, zdravog, razuma,
neka zaradi u toku sluzenja vojske i chin razvodinka kao primeran gugi,
i neka se zaposli posle kao ugovorac.

E, taj je pravi - vojnik!


Koliko vidim Odin D. je opet postao "pametan"....
Blago nama.

 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 08:39 - pre 183 meseci
Citat:
Kao prvo:služenje vojnog roka je ZAKONSKA obaveza tako da na izvestan način ne razumem moderatora/administratora zašto nije lock-ovao temu s obzirom da je ovo jedan vid podrivanja zakona tj. to je isto kao da je neko postavio pitanje kako da izvrda plaćanje poreza a to sumljam da bi dozvolili.........dakle zakon MORA da se poštuje....

Delimično si u pravu... to jeste važeća zakonska obaveza i kao takva mora da se poštuje. Međutim, nije protivzakonito tražiti da se neki zakon koji većini ne odgovara promeni. Isto kao što ne bi bilo protivzakonito tražiti da se ukine porez. E sad, druga je stvar to što za većinu ljudi porez ima nekog smisla, jer od tog poreza se puni budžet kojim se finansira izgradnja i popravka infrastrukture, isplaćuju penzije, isplaćuju plate državnim službenicima... itd. Sa druge strane, mnogi ljudi u vojsci ovakvoj kakva je ne nalaze smisao, jer takva vojska nije u stanju da se odbrani od potencijalnog neprijatelja (dokazano u praksi 1999. godine), niti od nje može da se očekuje nešto korisno, već samo služi za oduzimanje vremena, a ovoj državi trenutno mnogo više trebaju ljudi koji rade neki konkretan posao, zarađuju plate, troše ih, plaćaju porez... nego oni koji gule krompir u nekoj kasarni za džabe. Dakle, čista logika. Svet danas drugačije funkcioniše od onoga kako je funkcionisao pre 100 godina i gotovo ceo svet je to shvatio i reformisao vojsku (profesionalizacija i optimizacija), samo eto kod nas Srba uvek sve mora da kasni pola veka, a na kraju će opet morati da se uradi ako želimo da opstanemo kao država i kao nacija. Ja samo ne mogu da shvatim kako neko kome je stalo do svoje zemlje može da priča više o vojsci, neprijateljima i ratovima... pa najmanje što Srbiji treba u ovom trenutku jeste još jedan rat... to bi praktično značilo kraj srpske države.
Dakle, još jednom, u pravu si za to da dok je to zakonska obaveza, moraće da se poštuje i većina ljudi danas to poštuje... neko tako što ode u kasarnu, neko tako što ode u civilnu, neko tako što odlaže, neko tako što kaže da ima zdravsteveni problem, neko tako što ne prima pozive... a to nije ilegalno i to je ono što ti nećeš ili ne želiš da razumeš... već je sasvim u skladu sa zakonom... Pa sad, to što najmanji broj ljudi ode da služi redovno, a najveći ili ode na civilno ili izgegava vojsku u skladu sa zakonom je nešto drugo i upravo to nam govori koliko se ljudima dopada vojna obaveza i šta misle o njoj. Prema tome, država će ili da se povinuje volji većine i reformiše tu vojsku ili će da izumre zajedno sa njom kao i sve ostale države u istoriji koje su išle protiv volje svojih građana.
Citat:
elem,od ukidanja nema ništa iz prostog razloga što za popunu tj profesionalizaciju kadra nema para......btw:u (bratskoj) nam Grčkoj vojni rok traje 2 godine a obaveza služenja vojnog roka traje do 45 god,Izrael je još drastičniji-služe i žene i muškarci,obaveza je svih bez obzira na godine(ortak uzeo državljanstvo u 40 i kusur i morao u vojsku-2 god),itd,itd da ne nabrajam........dakle,prijatno Junska i pozdrav!.....ps:Bojane nema ovo nikave veze sa tobom,super si momak i tvoje je pravo da tražiš rešenje problema...pozzz,again!

Kada bi malo porazmislio o toj tematici, shvatio bi da profesionalna vojska košta manje od ove sadašnje... no ne bih sad o tome. A ovo o Grčkoj i Izraelu je vrlo čest argument kada se pokrenu ovakve priče o vojsci. Zaboravio si samo da pomeneš i Švedsku, jer i ona ima obavezu služenja (doduše ne za sve). Samo, kao po običaju, zaboravio si da pomeneš kako izgleda služenje u tim zemljama, a kako to izgleda kod nas. Recimo, zašto ne pomeneš to u da je u Izraelu vojska plaćena i da ako nemaš gde, vojska ti plaća za stan (ili ti da više para da možeš da ga platiš sam), pa onda to da nisu svi u izraelskoj vojsci obavezni da žive u kasarni, nego tu dolaze na posao, a posle radnog vremena idu svojim kućama (samo neki rodovi su obavezni i to samo dok traje neka specifična obuka), pa onda da se izraelska vojska ne sastoji samo od pešadije i onih koji voze tenkove i puškaraju, nego se dobrilm delom oslanja i na informatičku službu, pa se jednom mladom čoveku koji recimo želi da se bavi IT-em, isplati da ode u tu vojsku što pre jer može mnogo toga da nauči, da se usavrši u svom poslu, da stekne iskustvo radeći na brojnim projektima, ima pristup resursima kojima nikada ne bi mogao da pristupi kao civil (raznim gedžetima, uređajim, superkompjuterima...), itd. A u kojoj to kasarni u Srbiji ja mogu da se usavršim kao programer... ma ne moram ni da se usavršavam, eto nek imam neograničeno internet da mogu sam da učim ? Pa nema nigde. A da ne zaboravimo da Izrael ima i svemirski program, pa u njoj mogu da se usavrše i ljudi koji žele da se bave elektronikom, svemirskom tehnologijom, satelitima, raketama... mogu tu da nauče dosta i da se usavrše u svom poslu (jer gde drugde možeš da dobiješ priliku da radiš na solarnom panelu za satelit recimo), pa na kraju i da ostanu da rade u vojsci za dobre pare. Pored toga, izraelska vojska se bavi i razvojem tehnologije... oružija, špijunske opreme, telekomunikacija... znači opet vrlo korisno za naučnike, mašince, tehničare, elektoničare, industrijske dizajnere, itd., jer jednostavno tu mogu da napreduju u svom poslu kao nigde drugde, jer će raditi na brojnim projektima i imati pristup bleeding edge tehnologijama. Dakle, obostrana korist. A kakve koristi od vojske može da ima mlad čovek u Srbiji ? Hoće li naučiti da programira, hoće li imati prilike da se usavrši kao programer, elektroničar, mašinac... hoće li imati pristup najnovijim tehnologijama ? Ma kako da ne, pa većina klinaca kući ima bolje računare nego što vojska ima po kasarnama.

Švedsku da i ne pominjem... klimatizovane sobe za spavanje za dvoje ljudi, sobe za odmor, hrana kao u hotelu, čista ćebad i uniforme (znači nema ono da dvadeset generacija koristi isto ćebe ili čizme, već svaki novi regrut dobija sve novo neraspakovano), godišnja plata koja se isplaćuje svakom regrutu na kraju služenja i koja iznosi nekih 70% prosečne plate (što je izuzetno s obzirom da dok si u vojsci ne trošiš ama baš ništa) + ukoliko imaš posao, poslodavac ne sme da te otpusti, nego mora da ti isplaćuje platu dok si na služenju, ako otplaćuješ kredit, on mora ili da se zamrzne ili ti odlažu služenje dok ne otplatiš (a to može da bude i 20 godina, pa onda prerasteš vojsku :)). Uporedi to sa Srbijom, pa onda reci ima li makar nešto od toga ovde ? Ima, 360 dinara svaki mesec... taman za stan i za hranu i da ostane jel da ? :) Šta ovde da radi neko ko je ušao u kredit, ima posao, plaća stan... ? Pa ništa... umesto da naša pametna država takvog čoveka pusti, jer je on mnogo korisniji za državu takav zato što banka od koje je uzeo kredit, plaća porez na zaradu od tog kredita, taj čovek plaća porez na svoju platu, a čim ima platu znači i da troši, a na svaki trošak plati PDV, zatim njegov stanodavac takođe zarađuje i plaća porez na lični dohodak građana... dakle, umesto da ga pusti da radi i privređuje, država će lepo tog čoveka da otera 6 meseci u vojsku, i onda jednim potezom država ostaje bez ne jednog, nego 4 poreza, čovek ostaje bez posla i stana, stanodavac ostaje bez zakupca, banka ostaje bez naplate duga... i onda kada taj čovek izađe iz vojske, nema stan, nema posao, banka ga juri da vrati dug, treba i nešto da jede... a odakle ? I šta će onda takav čovek da uradi... pa ništa, spavaće kod druga ili kod roditelja (ako ih ima), prijaviće se na biro i čekati posao, banka neće imati odakle da mu naplati taj dug... i eto jednim potezom, od korisnog člana društva koji je svojim aktivnostima trpao pare u budžet, napravio si beskućnika koji crpi pare iz tog istog budžeta, a zarad čega ? Da bi ti neko 6 meseci trčarao po poligonu i čistio lišće ? Sjajan ekonomski potez moram priznati :)

Dakle, stvari stoje tako i upravo je to razlog zašto većina ljudi o vojsci misli loše i želi da se taj zakon ukine. Ja bih (a siguran sam i većina normalnih ljudi) da mogu u toj vojsci da napredujem u svojoj struci, da imam pristup resursima kojima nemam kao civil, a voleo bih da imam, da imam priliku da radim na nekim velikim projektima o kojima bi kao civil mogao samo da sanjam... pa prvi bih otišao još sa 18 godina i služio bih i 2 godine ako treba, jer će mi to kasnije jako koristiti u životu... ako ništa drugo, imao bih šta da stavim u CV već sa 20 godina. A ovako, šta ta vojska ima da ponudi građaninu ? Gubljenje vremena, beskrajno rasklapanje i sklapanje pušaka (ne puca se jer se nema para za municiju), čišćenje lišća... ? Pa nije ni čudo što niko ne želi da ide.

Dakle, država, pa i vojska kao njen integralni deo, ako želi da ima podršku građana i uopšte da traži nešto od građana, mora tim građanima i da ponudi nešto (tako inače svet funkcioniše za sve, osim za one koji su ostali zaglavljeni u 15. veku)... da li će to biti mogućnost edukacije, usavršavanja, sticanja iskustva (kao u Izraelu), da li će to biti novac (kao u Švedskoj), da li će to biti novac + dobrovoljna služba (kao u većini sveta... USA, UK, Nemačka...), nebitno, ali ti hoćeš građanima da uzmeš sve (vreme, novac, život...), a ne pružaš ništa zauzvrat... e pa ne može i zato postoji toliki otpor.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
77.46.252.*



+115 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 15:13 - pre 183 meseci
Hmmmm,.....povika na mene....najsimpatičniji mi je Burex........dakle:Marko u potpunosti se slažem sa tobom.....najjeftiniji vid oružanih snaga jeste profesionalna vojska i činjenica je da su oružane snage jedne zemlje jedan od osnovnih stubova modernizacije društva......imao sam prilike da se uverim u sve to što kroz lično iskustvo što kroz iskustvo svojih ortaka.....e sad što je to u Srbiji doguralo dokle jeste mislim da je tema za neki drugi forum........šta me uvek isprovocira?...to što se uvek pri pominjanju vojske i vojne obaveze odmah javi gomiletina kojekakvih tipusa koji ubeđuju nekog kako je to čisto njesra(što i inače za gomilu jeste) koje mu neće trebati u životu i sl.I ti i takvi su uvek po pravilu najglasniji i najbučniji.Još jednom,jel mora da se služi?....MORA....jel ima mogućnosti tih šest meseci regulisati na drugi način-IMA......čemu onda vatriranje i ubeđivanje....kao lični dodatak patriotizmu evo jednog malog članka:
http://www.nspm.rs/srbija-i-nato/zasto-moramo-da-zapamtimo-q.html.....
....ο τολμών νικα!
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 15:19 - pre 183 meseci

Auuu, pozivanje na ultradesnicarski NSPM (tj. NSFM - F kao fasisticka) je dalo posebnu notu ovoj temi.
Daj jos da zapevamo "Volimo te otadzbino nasa" i eto veselja.
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
77.46.252.*



+115 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 15:30 - pre 183 meseci
Pa slobodno pevaj.......ovo je slobodna zemlja!........pozvao sam se na text ne na nspm.......zabranjeno je biti desničar?........ili levičar?.....zabranjeno voleti svoju zemlju?....zabranjeno je truditi se da bude lepša,bolja,bogatija?........
....ο τολμών νικα!
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 15:34 - pre 183 meseci
Citat:
Još jednom,jel mora da se služi?....MORA

Čuj, "mora"... Mora se i plaćati 6% na plate odnedavno, a jel' to znači da ovi sa foruma trebaju da začepe gubicu i da ništa ne progovore?
Patriotizam na delu - uzmi pušku u ruke, razvij osećaj nadmoćnosti, pa kasnije spavaj na straži... Muškost(tm).

Citat:
zabranjeno je truditi se da bude lepša,bolja,bogatija

Veoma si dobar put izabrao za svetliju budućnost naše otadžbine...
A man is smart. People are stupid.
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
77.46.252.*



+115 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 15:51 - pre 183 meseci
Neko je davno napisao:kakav narod takva i vlast........sami smo ih pustili da nas jašu.......6%...veruj mi da sam kao poslodavac jaaakooo dobro osetio koliko to iznosi.......da ćutim?...NIKADA!......otkud ti znaš(i po čemu si zaključio) koji sam ja put izabrao za "svetliju budućnost naše otadžbine"?.....praznim i jalovim trućanjem po forumima sigurno nisam......i ko sad na osnovu čega procenjuje koga?.........
....ο τολμών νικα!
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 16:16 - pre 183 meseci
Citat:
vidan kv: zabranjeno je truditi se da bude lepša,bolja,bogatija?

Sve ovo sto nam se desavalo - ratovi, sankcije i ostalo je bas doprinelo da nam zemlje bude lepsa, bolja i bogatija? Da mi lepo poslusamo Antonica, Vukadinovica i slicne, dobro se nahranimo mrznjom i to ce nas odvesti u svetlu buducnost, gde cemo biti najlepsi, najbolji i najbogatiji.

"Propovednici" sa NSFM se sluze istom (pa cak i zescom) demagogijom koja je bila sveprisutna devedesetih, a u to vreme su bas ti isti izigravali protivnike tadasnje vlasti....valjda imaju nove finansijere, ko ce ga znati. Pravi primer ultradesnicarstva (da ne upotrebim primereniji izraz) obucenog u svecano odelo.
E, to je NSPM.
 
0

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
77.46.252.*



+115 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 16:33 - pre 183 meseci
.........ode tema u off.....i šta sad treba,da sedimo i kukamo?.....opet su nam krivi drugi?.....bio si u Vukovaru,Mostaru,Zadru......ili nisi mogao da ideš jer i tamo usred tuširanja puštaju ladnu vodu?...........
....ο τολμών νικα!
 
0

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 17:16 - pre 183 meseci
Znao sam da ce ovo totalno da ode u offtopic... Samo prva 3-4 posta su donekle pratila temu, a znao sam da ce da se raspravlja o tome da li ici ili ne ici u vojsku, kao i u ostalim zakljucanim temama...
Mislim da svako ima svoje misljenje. Neki moji drugovi kada su culi da bi vojska mogla da se ukine, jurili da odu u vojsku cim napune 18 godina, plakali prvih mesec dana, smucio im se krompir za rucak svaki dan, smrzavali se sa jednim cebetom pored razbijenih prozora i jos mnogo toga, a sve to cinili iz inata onima koji su isli u civilno sluzenje vojske, kako bi oni bili muskarcine...Danas, naravno, nisi muskarac ako ne pijes, ako ne psujes, ako nisi nabildovan, ako nisi kreten itd... Tako starije generacije "uce" mladje generacije, pa nam zato drzava ode u pm...

Dobro se secam izjave jednog americkog generala ( mislim da je to izjava od pre godinu dana ) kada je izjavio: da sam ja koordinirao bombardovanjem NATO-a nad Srbijom, vi biste tada brojali zive! Znaci, ne znam koliko muskarcina da imamo u nasoj vojsci, mi smo nula, i mislim, neponovilo se nikad, ali ne bi mi bilo svejedno da se nadjem u takvoj situaciji, ali verujte, sad kad bi mi dali pusku, i da je velika opasnost u pitanju, za dva minuta bih provalio da ubacim metak u cev i da ispalim...
A, da, i jos nesto... Da li je neko iz vlasti video da su 5. marta ove godine ( mada jos mngo puta ) ratni rezervisti protestovali kako bi dobili neisplacene ratne dnevnice iz '99??? Moj otac je nekoliko puta bio bna tim protestima, a ni cistacica u skupstini nije htekla da ih vidi... A vrlo dobro su znali da zovu na vezbe, u ratove , mada i u ratu '99 godine znam mnoge muskarcine koje nisu htele da prime poziv, ili se nisu odazvali, a sada su brze-boze slali sinove u vojsku sa nepunih 18 god... Moj otac ima broj dana sa vezbi dovoljno da kada saberes, ni ja ni brat ni moja deca ne bi trebala da idu u vojsku, a plus vosjka, a plus rat iz '99....

Tako da... mislim da za nasu drzavu vazi ona stara: Dok pametni pokusavaju da se prilagode svetu, budale svet prilagodjavaju sebi...

#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 18:40 - pre 183 meseci
ode tema u off
kao sto su rekli ti vec,nema nikakvih vesti [kao i svi zakoni ovde,primer zakon o saobracaju koji je trebao biti uveden proslog septembra po zadnjem "prorocanstvu"]

sto se vojske tice,licno me ne zanima,nikakvo
ja bih radije da postoji tzv civilna obuka [civil defense]
znaci da ucis sto uce vatrogasci,da ucis prvu pomoc,da se uci plivanje/gnjuranje,pa i skijanje,a i ako neko ne zna,i voznja
e to je stvarno potrebno

 
0

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
77.46.191.*



+26 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 19:26 - pre 183 meseci
Kad su smenili Ponosa onda se niko nije bunio a covek je rekao da nema nista od reformi i da se tapka u mestu
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?29.03.2009. u 19:40 - pre 183 meseci
^^moze za neupucene koj je taj "ponos"?
i odakle je i zasto smenjen?
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?30.03.2009. u 07:05 - pre 183 meseci
https://xs4.b92.net/info/vesti..._category=11&nav_id=337099
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.170.*



+558 Profil

icon Re: Vojska - ima li vesti o ukidanju?30.03.2009. u 10:35 - pre 183 meseci
Citat:
vidan kv: ...te ovom teško te onog terali da radi sklekove,kocka krevet na suncu,trči.......PA ŠTA?Jel umro neko?Propao?....koliko slušam priče momaka koji dolaze 99% njih je provelo tih (bednih) šest meseci u čistom trtomuđenju,ispucali 6 metaka i bacili bombu a kao što neko napisa svi došli sa par kg više nego što odoše...

Ja ne podrzavam da se ide u vojsku i te stvari, i normalno da je bolje profesionalna vojska nego rulja sakupljena s qrca i konopca koju za vojske i ratove bas briga, ali ovo je sve tacno. Jos pa kad pocnu da placu ovi sto idu u "civilno" sacuvaj boze. Nije vazna meni ni ta muskost, ni ponos, ni nista, kakva muskost i ponos, to su sve gluposti, nego sta placu tu kao neke... Najgore sto mu se do sad u zivotu desilo je da je izgubio u Warcraft ili slicno, a sad junacina mora da namesta krevet. Tragedija, ebote, gotovo je, svet ce da propadne. BTW, isto vazi i za tzv ekonomsku krizu. E znas, kriza mu, ne moze da menja frizider svake dve godine i kola svake tri. More to treba sve kaisem po golom upetu pa da se pusi. Kako rece onaj u cuvenoj pesmi 50 dinara, more vojska, vojska je za tebe, a oni je preebase, nacisto je skratise, oni bre od vojsku izlet napravise. Za ove sto kukaju, ono sto vas ne ubije cini vas jacim, slusajte vi mene, i ja sam bio jedan od vas. Sad me sramota, mislim pred samim sobom, sto sam bio takva picajzla i pekmez. Teska mi bila znas vojska, i to u ono vreme kad je to bila najobicnija sprdacina. Sad bi more is'o tri godine ako treba, sebe radi, da jacam karakter. More dok je ne zavolim bih isao.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 30.03.2009. u 11:51 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojska - ima li vesti o ukidanju?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24081 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.