Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............

[ Pregleda: 12850 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pravac

Član broj: 217720
Poruke: 7
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............28.03.2009. u 08:14 - pre 182 meseci
Ves masina Obod WM6700 stalno uzima vodu, kada je skroz ugasim, ona ispusta vodu sama, ne previse brzo, ali voda izlazi na odvodno crevo.
Pretpostavljam da je neki ispusni ventil ili sta vec ima za ispustanje vode, ali ne znam gde se to nalazi i kako se menja.
Pre samog creva se nalazi pumpa, nju sam locirao :) da li je moguce da ona pravi problem ?
Hvala unapre.
 
Odgovor na temu

JECHAM
Odrzavanje visokog napona
Smederevo

Član broj: 13031
Poruke: 742
93.87.160.*



+8 Profil

icon Re: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............28.03.2009. u 08:21 - pre 182 meseci
Ako masina ispusta vodu kad je iskljucena ili je crevo postavljeno suvise nisko ili je masina prepunjena vodom-lose podesen nivostat.
Commo Compact 23
četvorokraki mešni ventil sa motorom i priručnom elektronikom
 
Odgovor na temu

Pravac

Član broj: 217720
Poruke: 7
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............28.03.2009. u 09:03 - pre 182 meseci
Crevo je postavljeno na neku visinu od polovine bubnja, znaci odvod je oko centra bubnja.
Taj problem se znao povremeno desavati, znaci masina stalno bude na broju 1 na programatoru i ono uzima i uzima vodu.....po sat vremena, kada god dodjem tu, onda i dalje uzima vodu.
Nekada po 2 meseca nema tog problema, pa sam mislio da nije mozda zaprljanost nekog ventila koji ispusta vodu ili neka druga nepravilnost oko ventila.
Sada sam izvadio crevo iz odvodne rupe i stavio ga u lavabo , pa cu da vidim sta se i kako desava .
Nije da je masina bila prepunjena pa ispustala visak vode, nego je nestajala cela kolicina vode iz masine.
Sada sve radi kako treba, videcemo sta ce se desiti do kraja pranja.
Nesto gledam, nema nikakve logike da iskljucena masina ispusti vodu, mozda sam ja to pobrkao nesto.
Ugasio sam bio masinu kada se to sve desavalo oko stalnog uzimanja i pustanja vode i cuo sam kao da otice malo voda, ali to je mozda bio proces koji je normalno da se cuje kada se tek ugasi masina.




[Ovu poruku je menjao Pravac dana 28.03.2009. u 10:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............28.03.2009. u 11:40 - pre 182 meseci
ima logike,..prirodnim padom voda poteče,..
dali si nekad pretakao benzin iz kanistra sa crevom,...e to ti je to
odvodno crevo treba da bude na većoj visini negde oko 80 cm
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............31.03.2009. u 23:25 - pre 182 meseci
Ako ti je vrh creva ispod površine vode u bubnju, onda će ti se vrlo verovatno desiti u jednom trenutku (kada se ispune drugi uslovi - kao što je popunjenost dela creva koji se nalazi iznad nivoa vode u bubnju) da voda sama da krene napolje.

I tada ti ne vredi ni da isključiš mašinu.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
212.200.218.*



+7 Profil

icon Re: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............01.04.2009. u 08:36 - pre 182 meseci
Citat:
Crevo je postavljeno na neku visinu od polovine bubnja, znaci odvod je oko centra bubnja.
Taj problem se znao povremeno desavati, znaci masina stalno bude na broju 1 na programatoru i ono uzima i uzima vodu.....po sat vremena, kada god dodjem tu, onda i dalje uzima vodu.
Nekada po 2 meseca nema tog problema, pa sam mislio da nije mozda zaprljanost nekog ventila koji ispusta vodu ili neka druga nepravilnost oko ventila.

Poslušaj ono što su ti prethodni diskutanti rekli,a obrati i pažnju na crevce koje spaja presostat sa bubnjem.
Samo crevce u ovom slučaju ne verujem da pravi probleme koje si naveo,ali itekako može praviti problem u onom delu gde se spaja sa bubnjem,sad da li preko nekih zasebnih,profilisanih gumenih creva,to ćeš sam ustanoviti.
U tom delu često puta se nakupi nekakvog taloga koji zapuši crevce od presostata i onemogućava mu nesmetan i pravilan rad,što se može manifestovati spontanim oticanjem vode i kad pumpa nije uključena.
Tamo dole nema nikakvih posebnih i specijalnih ventila,već se to oticanje vode javlja kao posledica hidrodinamičkog principa funkcionisanja spojenih sudova.
 
Odgovor na temu

Pravac

Član broj: 217720
Poruke: 7
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............28.04.2009. u 23:22 - pre 181 meseci
Hvala vam na odgovorima i savetima.
Sada trenutno radi u redu, crevo je bilo nisko postavljeno.
 
Odgovor na temu

Pravac

Član broj: 217720
Poruke: 7
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............28.04.2009. u 23:25 - pre 181 meseci
Citat:
Kosuth: Poslušaj ono što su ti prethodni diskutanti rekli,a obrati i pažnju na crevce koje spaja presostat sa bubnjem.
Samo crevce u ovom slučaju ne verujem da pravi probleme koje si naveo,ali itekako može praviti problem u onom delu gde se spaja sa bubnjem,sad da li preko nekih zasebnih,profilisanih gumenih creva,to ćeš sam ustanoviti.
U tom delu često puta se nakupi nekakvog taloga koji zapuši crevce od presostata i onemogućava mu nesmetan i pravilan rad,što se može manifestovati spontanim oticanjem vode i kad pumpa nije uključena.
Tamo dole nema nikakvih posebnih i specijalnih ventila,već se to oticanje vode javlja kao posledica hidrodinamičkog principa funkcionisanja spojenih sudova.

Kasnije cu da proverim i ovo za zapusenost creva od presostata.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Masina za ves nekontrolisano ispusta vodu............

[ Pregleda: 12850 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.