Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva Petoletka kompresor

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 711011 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagi1983
dragan travar
postar
ptt beograd centar
beograd

Član broj: 327158
Poruke: 183
*.google.com.

Jabber: gaga1401983
ICQ: 1401983
Sajt: prva petoletka


+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor12.01.2016. u 20:13 - pre 101 meseci
Te glave su babaroga....kakvo je stanje i koliko para ti trazi...marko je u pravu ima i sa fi74...pa imt traktorski je taj fi manji...
Dragance83
 
Odgovor na temu

gumigeling
Milenko Subotić
nezaposlen
Zemun

Član broj: 331922
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor12.01.2016. u 20:40 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
gumigeling:
Dobro veče majstori i stručnaci, pozdrav od novajlije na ovom forumu.
Evo prvo da se izvinem na nečitanju svih 51 prethodne stranice.
Riješiosam da napravim kompresor. Imam dvije boce od po 50l sa svim priključcima.
Htio bi da smanim buku jer ovo ubija u mozak od ove dve firme koje se vrte na našem tržištu ( da ne spominjem imena firmi da me nebi opominjali )
Mene je po kapacitetu zadovoljvao kompresor ali životni vijek Kratak i buka užas
Pitam iskusnije u kontekstu kubikaže kompresora ako smanjim broj obrtaja na kompresoru daliću smanjiti i buku.
A druga ideja da uzmem malo veći komresor pa da drastično smanjim broj obrtaja ?
I u kontekstu buke zanimame koi manje prave buku jednocilindrični ili dvo cilindrični ?
Džaba dobar kompresor ako budem morao nositi slušni aparat !

Hvala unapred na savetima.....


Stavi slobodno sliku ili model komresora koji imaš. Nije mi baš najjasnije šta želiš da uradiš. Znam da hoćeš da smanjiš buku. Da li hoćeš da menjaš komresorsku glavu ili samo da smanjiš obrtaje?

Ako ti je postojeća glava ispravna štata je manjati je. Treba da otkriješ uzrok buke. Snimak sa tonom komresora u radu bi nam pomogao ako možeš da postaviš.


Nisam u mogućnosti da stavim snimak , ali reč je o Vilager 206 l/min na boci od 50l , ima i filter , unjeg je direktna veza sa motorom. Mislim da Remenica ipak ublažava udare.
Noćas sam dugo čitao razne komentare, vidim niko ne obraća puno pažnje na struju, ali u kog je merna grupa a nijemu potrebnosad pa sad mnogo zraka. U toj varijanti mislim da je bolje usporiti rad kompresora sa manje obrtaja, samim tim i manjom snagom motora (preko remenica).

Pročitah ovo za prepravljanje na bućku mislim da je to šteta za mehaničke sklopove, ima u Novom Sadu firma prodaje male zupčaste pumpe koje u sebi imaju uljni filter, idealno za dodati na ove kompresore što imaju prinudno podmazivanje te uljne pumpe koštaju negdje oko 25 eura. I posle imate kompresor viječiti.

Pozdrav svima sutra kačim slike pumpe uljne i kompresora (dabogdami crko)

P.S.

Izvinite na pravopisu, jasam ipak metalac, a ne književnik
 
Odgovor na temu

rudicmiki
dww
sddsd
sadasdad

Član broj: 328887
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor12.01.2016. u 21:37 - pre 101 meseci
E,ljudi,koji je fabricki zazor karika na petoletki?
Ja sam stavio nove karike i zazor oko 0.6mm.Deluje mi puno.Rastavljao sam nove glave,kineske,i tamo skoro da nema zazora.
A hteo sam da uzmem 74.5mm karike pa da ih obrusim na meru ali mi kazu da ne valja,bice ovalne.Sta kazes ti Marko na tu teoriju?

asdad
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor12.01.2016. u 23:05 - pre 101 meseci
Citat:
Steva95:
Ljudi kakva je ova glava imam ponudu za nju? Centralno je podmazivanje, glava je od fapa valjda fi90. Msm da dusan ima takvu na kompresoru, moralo bi da se prepravlja na bucku verovatno. :)



Da to je sa FAP kamion ista kao i moja f 90. Sve zavisi u kakvom je stanju i da li treba da se radi nešto na njoj.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor12.01.2016. u 23:10 - pre 101 meseci
gumigeling i dalje mi nije jasno šta ti zapravo zeliš da uradiš. Jel tvoj kompresor kao na slici dole? Jel imaš još nekih problema sem buke?
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 05:21 - pre 101 meseci
Citat:
rudicmiki:
E,ljudi,koji je fabricki zazor karika na petoletki?
Ja sam stavio nove karike i zazor oko 0.6mm.Deluje mi puno.Rastavljao sam nove glave,kineske,i tamo skoro da nema zazora.
A hteo sam da uzmem 74.5mm karike pa da ih obrusim na meru ali mi kazu da ne valja,bice ovalne.Sta kazes ti Marko na tu teoriju?


Do 0.8 je prihvatljivo. Ja stavio kod mene one nove. Znaci kariku novu sam stavio u cilindar spustio je 20mm. Zazor je bukvalno list papira. On tacno upada izmedju. A merio sam papir 0.2mm
 
Odgovor na temu

gumigeling
Milenko Subotić
nezaposlen
Zemun

Član broj: 331922
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 09:11 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
gumigeling i dalje mi nije jasno šta ti zapravo zeliš da uradiš. Jel tvoj kompresor kao na slici dole? Jel imaš još nekih problema sem buke?

Hoću da napravim nešto što će da traje, da nije bučno. Koristim za gorionik tako da u sezoni grejanja radi u režimu 1minut radi dva odmara. Ovo iz Kine nevredi pišljiva boba. a cena po ušima.
Moj plan je
1. Sastavim 2 boce po 50 litara na njima već ima regulacija
2. Naći kvalitetan mali kompresor na remenicu da bi mogao regulisati broj obrtaja
3. Ako bude kompresor sa prinudnim podmazivanjem staviti malu uljnu pumpu kojaće podmazivati i filtrirati ulje ako se pojavi opiljak pa je manja havarija

U čitavoj ideji ne znam gde naći podatke (dijagram efikasnosti) o broju obrtaja (zavisnost efikasnosti i broja obrtaja kompresora)

Mislim da ipak treba ispoštovati neke detalje iz literature, kad sam bio srednjoškolac Zagrebačke knjige Hidraulike i Pneumatike bile su mnogo bolje urađene od ostalih.

Javimse danas sa fotkama uljne pumpe za podmazivanje mislim da je idealna, po toj ceni nevredi prepravljati dobru mašinu na bućku.

Nadamse da će neko iz moje priče imati koristi...
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 10:46 - pre 101 meseci
Citat:
rudicmiki:
E,ljudi,koji je fabricki zazor karika na petoletki?
Ja sam stavio nove karike i zazor oko 0.6mm.Deluje mi puno.Rastavljao sam nove glave,kineske,i tamo skoro da nema zazora.
A hteo sam da uzmem 74.5mm karike pa da ih obrusim na meru ali mi kazu da ne valja,bice ovalne.Sta kazes ti Marko na tu teoriju?

imas takve iste samo f75 obrusi ih da ima zazor oko 0,10 do 0,15 vrv ti se hilzna malo pojela ili su karike one od 300din :D

[Ovu poruku je menjao markoxx2 dana 13.01.2016. u 12:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 10:52 - pre 101 meseci
Citat:
gumigeling:
Citat:
dusanboss:
Citat:
gumigeling:
Dobro veče majstori i stručnaci, pozdrav od novajlije na ovom forumu.
Evo prvo da se izvinem na nečitanju svih 51 prethodne stranice.
Riješiosam da napravim kompresor. Imam dvije boce od po 50l sa svim priključcima.
Htio bi da smanim buku jer ovo ubija u mozak od ove dve firme koje se vrte na našem tržištu ( da ne spominjem imena firmi da me nebi opominjali )
Mene je po kapacitetu zadovoljvao kompresor ali životni vijek Kratak i buka užas
Pitam iskusnije u kontekstu kubikaže kompresora ako smanjim broj obrtaja na kompresoru daliću smanjiti i buku.
A druga ideja da uzmem malo veći komresor pa da drastično smanjim broj obrtaja ?
I u kontekstu buke zanimame koi manje prave buku jednocilindrični ili dvo cilindrični ?
Džaba dobar kompresor ako budem morao nositi slušni aparat !

Hvala unapred na savetima.....


Stavi slobodno sliku ili model komresora koji imaš. Nije mi baš najjasnije šta želiš da uradiš. Znam da hoćeš da smanjiš buku. Da li hoćeš da menjaš komresorsku glavu ili samo da smanjiš obrtaje?

Ako ti je postojeća glava ispravna štata je manjati je. Treba da otkriješ uzrok buke. Snimak sa tonom komresora u radu bi nam pomogao ako možeš da postaviš.


Nisam u mogućnosti da stavim snimak , ali reč je o Vilager 206 l/min na boci od 50l , ima i filter , unjeg je direktna veza sa motorom. Mislim da Remenica ipak ublažava udare.
Noćas sam dugo čitao razne komentare, vidim niko ne obraća puno pažnje na struju, ali u kog je merna grupa a nijemu potrebnosad pa sad mnogo zraka. U toj varijanti mislim da je bolje usporiti rad kompresora sa manje obrtaja, samim tim i manjom snagom motora (preko remenica).

Pročitah ovo za prepravljanje na bućku mislim da je to šteta za mehaničke sklopove, ima u Novom Sadu firma prodaje male zupčaste pumpe koje u sebi imaju uljni filter, idealno za dodati na ove kompresore što imaju prinudno podmazivanje te uljne pumpe koštaju negdje oko 25 eura. I posle imate kompresor viječiti.

Pozdrav svima sutra kačim slike pumpe uljne i kompresora (dabogdami crko)

P.S.

Izvinite na pravopisu, jasam ipak metalac, a ne književnik


ti imas ovakav kao na slici i on ima kajs motor mali kao na brusilici nema veliki kao na ostalim i nije direktvno uzubljen sobzirom da motor vrti preko 15 000 obrtaja vec remenica na motoru je precnika negde oko 20mm a precnik na glavi je oko 15cm radilica mislim da na tim malim kompresorima se vrti oko 2500do 3000 obrtaja to su sranja od kompresora dobar je za pumpanje guma svremena na vreme
a sto se tice sve te glave sa centralnim podmazivanjem ima fabricki i sa buckom delovi su isti samo nekih rupica nema :D i nikakvih posledica nema da bi terao neku zupcastu pumpu treba i jaci motor
2 da ti hoces da se vrti na 3000 obrtaja tad vec treba centralno podmazivanje do 1500 obrtaja na bucku odradjuje isto kao i sa centralnim moj ti je savet da kupis neku PPT dvoklipnu ili jednoklipnu glavu sa buckom na k.p. ih ima pun k...


[Ovu poruku je menjao markoxx2 dana 13.01.2016. u 12:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao markoxx2 dana 13.01.2016. u 12:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao markoxx2 dana 13.01.2016. u 12:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rudicmiki
dww
sddsd
sadasdad

Član broj: 328887
Poruke: 49
*.static.abakusbp.net.



+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 12:12 - pre 101 meseci
Citat:
markoxx2:
Citat:
rudicmiki:
E,ljudi,koji je fabricki zazor karika na petoletki?
Ja sam stavio nove karike i zazor oko 0.6mm.Deluje mi puno.Rastavljao sam nove glave,kineske,i tamo skoro da nema zazora.
A hteo sam da uzmem 74.5mm karike pa da ih obrusim na meru ali mi kazu da ne valja,bice ovalne.Sta kazes ti Marko na tu teoriju?

imas takve iste samo f75 obrusi ih da ima zazor oko 0,10 do 0,15 vrv ti se hilzna malo pojela ili su karike one od 300din :D

[Ovu poruku je menjao markoxx2 dana 13.01.2016. u 12:11 GMT+1]


Ma,stavim kariku odmah na pocetak,gde karika ne dohvaca.I razlika je za desetu.A karike su Npr.
asdad
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 12:24 - pre 101 meseci
nije to npr to je fals vidis i sam da ima preveliki zazor ako novu kariku stavis skroz gore gde karike ne ide uopste i ima veliki zazor znaci da su karike sa velikom tolerancijom i to ti je naznaka da su karike lose proizvodnje

[Ovu poruku je menjao markoxx2 dana 13.01.2016. u 14:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 13:39 - pre 101 meseci
gumigeling znači ti već poseduješ 2 boce od komresora vilager i hoćeš da ih spojiš i ubaciš drugu komresorsku glavu i el. motor. Slažem se da pri tom opsegu krišćenja traba da staviš uljanu pumpu ukoliko nabaviš komresor sa centralnim podmazivanim.

Nevreujem da ćeš smanjenjem obrtaja smanjti drastično i buku. Bilo bi dobro kad bi naša taj dijagram efikasnosti mad nije nephodan, većina ovih glava što se nalaze kod nas najbolje rade na oko 1000 rpm .

Okače slike, i mene interesuje uljana pumpa koju pominješ.
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 16:01 - pre 101 meseci
te pumpe koje idu na te glave original su za servo volane a servo ulje i ulje glave nisu ista jer sae 30 kada sipas umesto hidrola razbije ga i penusa mnogo izgubi svoj viskozitet znaci nije dzabe uradjeno na bucku za obicne kompresore a glave sa centralnim podmazivanjem koriste sae 30 iz motora jer princip uljne pumpe za motore i pumpe visokog pritiska za volane ni priblizno nisu iste npr za motore ide do 10bar pa to gubi 4-5bar dok na servo pumpi ima 80bar tako da bi se posle 1h sae 30 na 80bar napravilo na vodu jedino prepravka postojane servo pumpe ali to je sad druga tema :D
 
Odgovor na temu

rudicmiki
dww
sddsd
sadasdad

Član broj: 328887
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 16:58 - pre 101 meseci
Citat:
markoxx2:
nije to npr to je fals vidis i sam da ima preveliki zazor ako novu kariku stavis skroz gore gde karike ne ide uopste i ima veliki zazor znaci da su karike sa velikom tolerancijom i to ti je naznaka da su karike lose proizvodnje

[Ovu poruku je menjao markoxx2 dana 13.01.2016. u 14:23 GMT+1]


Ne verujem da su fals jer sam ih uzeo kod ovih sto rade masinsku obradu.Puskas u Kuli.


asdad
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 17:17 - pre 101 meseci
NPR je ozbiljan proizvodjac takvu gresku ne verujem da bi dozvolili ima tu dosta karika najvise drze one 2 zajedno samo okreci redom za 180 stepeni trebalo bi na 90 ali zbog tih luftova stavljaj na 180
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 18:33 - pre 101 meseci
Ja nzm kako kod tebe toliki luft, kod mene je kao sto marko kaze oko 0.15-0.2mm
 
Odgovor na temu

rudicmiki
dww
sddsd
sadasdad

Član broj: 328887
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 19:48 - pre 101 meseci
Citat:
markoxx2:
NPR je ozbiljan proizvodjac takvu gresku ne verujem da bi dozvolili ima tu dosta karika najvise drze one 2 zajedno samo okreci redom za 180 stepeni trebalo bi na 90 ali zbog tih luftova stavljaj na 180

a one dve sto su zajedno,isto jedna u odnosu na drugu za 180?
Pricao sam sa covekom koji radi remont tih glava,i kaze da imaju klase stublina,i da zbog toga je moguce odstupanje u karikama.
MArko,mogu li ti uslikati ventile rasklopljene pa da mi kazes kako pravilno namestiti one limice ?Jer imam problem u glavi,pustaju ventili i slabo puni.Izduvni su problem.

asdad
 
Odgovor na temu

gumigeling
Milenko Subotić
nezaposlen
Zemun

Član broj: 331922
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 19:51 - pre 101 meseci
Evo da ispunim obećanje o ovim uljnim pumpama za podmazivanje, a detalje evo imate na http://www.termocentar.co.rs/s...df/suntec/suntec_pdf/an_gb.pdf evo imate i dijagrame za ulje.

Postavio bih i fotke ali iskreno neumijem...

Poz....
 
Odgovor na temu

gumigeling
Milenko Subotić
nezaposlen
Zemun

Član broj: 331922
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 20:00 - pre 101 meseci
Citat:
markoxx2:
te pumpe koje idu na te glave original su za servo volane a servo ulje i ulje glave nisu ista jer sae 30 kada sipas umesto hidrola razbije ga i penusa mnogo izgubi svoj viskozitet znaci nije dzabe uradjeno na bucku za obicne kompresore a glave sa centralnim podmazivanjem koriste sae 30 iz motora jer princip uljne pumpe za motore i pumpe visokog pritiska za volane ni priblizno nisu iste npr za motore ide do 10bar pa to gubi 4-5bar dok na servo pumpi ima 80bar tako da bi se posle 1h sae 30 na 80bar napravilo na vodu jedino prepravka postojane servo pumpe ali to je sad druga tema :D


http://www.termocentar.co.rs/s...df/suntec/suntec_pdf/an_gb.pdf
nije tako velik pritisak evo vidi na linku
 
Odgovor na temu

Polako_Lagano

Član broj: 331861
Poruke: 4



+43 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor13.01.2016. u 20:11 - pre 101 meseci
Citam VAS, I citam, i citam,,,

A,.... da ja kupim isti taj kompresor od "Petoletke",

..pa da patimo zajedno
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 711011 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.