Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa deinstalacijom NOD32 v4

[es] :: Zaštita :: Problem sa deinstalacijom NOD32 v4

[ Pregleda: 3349 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinisavv
penzioner
Subotica

Član broj: 166979
Poruke: 8
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Problem sa deinstalacijom NOD32 v430.03.2009. u 15:16 - pre 183 meseci
Ljudi jedno pitanje nakon deinstalacije ESET 4 racunar mi i dalje pokazuje da je zasticen njime...kako je moguce skroz izbaciti ESET i instalirati drugi antivirusni program
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v430.03.2009. u 15:23 - pre 183 meseci
Ako proces uninstall-acije nije uspeo (Contol Panel pa Add/ Remove Programs) probaj ono sto ESET preporucuje na sajtu:


1. Idi na Start → Programs → ESET → Uninstall. Posle uninstall-acije restartuj racunar.

2. Posle restarta idi na Start → My Computer. Nadji sledece foldere i obrisi ih:

C:\Program Files\ESET
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET
C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\ESET


Izvor

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 01.04.2009. u 08:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sinisavv
penzioner
Subotica

Član broj: 166979
Poruke: 8
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v430.03.2009. u 20:05 - pre 183 meseci
Uradjeno i obrisano svuda...i opet mi pokazuje da je ESET tu...onda sam instalirao AVG 8 i pokusao s njim nesto da obrisem....ali nista nije nasao,uklonim i njega...kad opet sada ni on do kraja nije obrisan ...ostala mi je u C/program files/avg/avg8/sc.dat koji ne mogu nikako ocistiti... takodje ista datoteka je i u all users/application data/avg8/sc.data..... u servisima i dalje ima ostatka od ESET-a...jedino da ponovo dizem windows ili ako postoji neko resenje recite..... Ah da kada sam zelro ponovo da instaliram ESET 4 ili Avg nije mi dao ,pokazuje neki problem...dok je avast pustio i sada njega koristim,ali kao zastitni zid pokazuje mi i dalje ESET...cudno
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v430.03.2009. u 20:18 - pre 183 meseci
Vidi, imaš dve opcije :

a) Nod32 Removal Tool
b) Pokreni instalaciju Kasperskog, on će se silno začuditi odakle ti ideja da instaliraš Nod i počistiti ga odmah

Od tačke b se ograđujem utoliko što to nisam probao sa nod4 ali je sa ranijim verzijama funkcionisalo savršeno ;)


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

sinisavv
penzioner
Subotica

Član broj: 166979
Poruke: 8
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v430.03.2009. u 22:49 - pre 183 meseci
sve pokusavam i nista...uvek mi na kraju izadje ovo....slab sam sa engleskim ,pa mi objasnite...poruka ide ovako.....
The windows instalier service could not be accessed. This can occur if you are running Widows in safe mode,or if the Windows instalier is not correctly insallated.Contact your support personnel for assistance.... To mi ispise i ne mogu nista instalirati Bio sam u safe modu pokusao da instaliram odatle ali opet nista....jbg ne znam sta da radim...oprostite na dosadi
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v430.03.2009. u 23:05 - pre 183 meseci
Mogao si odmah da kazes da se ta greska javlja Opusteno...Ta se greska pojavljuje kada je ostecen Windows Installer. Potrebno je da ga reinstaliras. Prati sledece upustvo i pazljivo ukucavaj i pazi na razmak. Ako ti izbaci neku gresku u Command Prompt-u znaci da nisi lepo nesto ukucao:

• Idi na Start > Run, ukucaj cmd i potvrdi sa OK.

• Ukucaj cd %windir%\system32, i pritisni Enter.

• Kucaj attrib -r -s -h dllcache, i pritisni Enter.

• Kucaj ren msi.dll msi.old, i pritisni Enter.

• Kucaj ren msiexec.exe msiexec.old, i pritisni Enter.

• Kucaj ren msihnd.dll msihnd.old, i pritisni Enter.

(Ako ti se pojavi Windows File Protection prozor sa obavestenjem samo idi na Cancel pa u novom prozoru na Yes).

• Kucaj exit, i pritisni Enter.

• Restartuj racunar.

• Preuzmi novi Windows Installer (na sredini stranice imas odeljak Files in This Download i tu preuzmi fajl WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe sa desne strane imas dugme Download ~ 2.5 MB).

• Instaliraj ga i restartuj racunar.

Sada bi trebalo da sve moze da se uninstalira normalno, tj. ne bi trebalo da ti prikazuje tu gresku.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 31.03.2009. u 00:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sinisavv
penzioner
Subotica

Član broj: 166979
Poruke: 8
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v431.03.2009. u 16:33 - pre 183 meseci
uradjeno,ali sada me pita kojim programom da otvorim...sve gde ima msi na kraju ne mogu pokrenuti
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v431.03.2009. u 16:40 - pre 183 meseci
• Da li ti se pojavila neka greska dok si kucao prvih 6 stavki?
• Da li si preuzeo i instalirao novi Windows Installer?
• Da li si posle instalacije restartovao racunar?
 
Odgovor na temu

sinisavv
penzioner
Subotica

Član broj: 166979
Poruke: 8
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v431.03.2009. u 18:26 - pre 183 meseci
preuzeo i instalirao,restartovao..... Dok sam kucao trazio mi posle
Kucaj ren msiexec.exe msiexec.old, i pritisni Enter. pojavilo mi se ono da se ubaci CD,isao sam na Cansel ,pa na yes...i tako dva puta


Evo probao sam opet ...posle
Kucaj ren msi.dll msi.old, i pritisni Enter.
ispod mi ispise The system cannot find the file specified

tako i posle sledeceg

ma pojma nemam...izvini na gnjavazi
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v431.03.2009. u 18:58 - pre 183 meseci
Opusteno, ne smaras me. Samo pozljivo prati postupak, i nemoj da radis nista drugo osim navedenih stvari. Ukratko cu da ti objasnim sta radimo sa onim komandama i zasto. Da bi reinstalirao Windows Installer potrebno je da ostecene fajlove (ona tri gore) preimenujes. To upravo radimo sa ovim komandama:

ren msi.dll msi.old - dakle, fajl msi.dll menjamo u msi.old (kuca se ren razmak msi.dll razmak msi.old pa pritisnes Enter)
ren msiexec.exe msiexec.old - dakle, fajl msiexec.exe menjamo u msiexec.old (kuca se ren razmak msiexec.exe razmak msiexec.old pa pritisnes Enter)
ren msihnd.dll msihnd.old - dakle, fajl msihnd.dll menjamo u msihnd.old (kuca se ren razmak msihnd.dll razmak msihnd.old pa pritisnes Enter)

Kad ih preimenujemo preuzimas novu instalaciju i novi fajlovi dolaze na mesto starih, koji vise nisu aktivni posto su preimenovani. Sto se tice Windows File Protection poruke - to je normalna poruka koju ti izbacuje pri ovom procesu.

*********

Hajde ponovo primeni proceduru koju sam ti dao u prvoj poruci (na ovu mislim:http://www.elitesecurity.org/t357228-0#2241199) (sve osim preuzimanja i instalacije Windwos Installer-a, posto si njega vec download-ovao). Zatim uradi sledece:

• Idi u Control Panel > Folder Options pa na karticu View
• U toj karitici nadji stavku Hide extensions for known file types i deselektuj je (da ne bude stiklirana).
• Zatim idi u My Computer > C > Windows i pritisni F3 (odnosno Search) i potrazi fajlove:

msi.dll
msiexec.exe
msihnd.dll

• Ne bi trebao da ih nadjes (posto si ih preimenovao).
• Ako je ovaj postupak prosao dobro sada instaliraj Windows Installer koji si preuzeo sa Microsoft sajta i restartuj racunar.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 31.03.2009. u 20:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sinisavv
penzioner
Subotica

Član broj: 166979
Poruke: 8
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v401.04.2009. u 12:37 - pre 183 meseci
Sve je to uspesno uradjeno...nema ih tamo, ali kada instaliram Windows Installer ne odradi posao...tj ne ubaci
msi.dll
msiexec.exe
msihnd.dll

tako da ne znam....ah da ...ne mogu nikako pokrenuti search tj ponudi da ukucas sta trazis pa nestane sa destkopa tako da mi neda nikako da trazim bilo sta....Nista hvala ti na pomoci danas cu ponovo dici nov windows...jer mi svuda nesto koci.... Samo mi daj preporuku koji antivirus da stavim,koji zastitni zid i koji adaware da instaliram...Hvala ti
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v401.04.2009. u 21:17 - pre 183 meseci
Za taj odgovor najbolje da konsultujes sledece teme:

Koji antivirus izabrati?
Koji antivirus sistem predlazete?
Najbolja kombinacija antivirus programa?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Problem sa deinstalacijom NOD32 v401.04.2009. u 23:06 - pre 183 meseci
Windows Installer 4.5

http://www.microsoft.com/downl...4D056D6F9F4&displaylang=en
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Problem sa deinstalacijom NOD32 v4

[ Pregleda: 3349 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.