Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veš mašina Gorenje WA 942 problem *Riješeno*

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina Gorenje WA 942 problem *Riješeno*

[ Pregleda: 8523 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrkic
Zagreb

Član broj: 132260
Poruke: 38
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Veš mašina Gorenje WA 942 problem *Riješeno*04.04.2009. u 22:15 - pre 183 meseci
Bok ljudi,

imam problem s mašinom Gorenje WA 942 typ PS103/11E.
Nakon uključenja i odabira programa mašina normalno uzima vodu i grije, međutim motor jedva okreće bubanj. Kao da je izgubio snagu.
Dok je bubanj prazan čini se da normalno vrti i centrifugira.
Mašina ima mehanički programator, te jedan elektronski modul koji upravlja motorom. Motor je kolektorski istosmjerni.
Ima li netko shemu za navedeni model ?
Remenica se čini ok i mislim da ne proklizava na osovini motora. Tako da ili motor crkava ili je elektronski modul u pitanju.
Modul ću sutra provjeriti. Ovdje se vjerojatno radi o PWM regulaciji snage/brzine motora ?

Molio bih Vaša iskustva i komentare.

Hvala i pozdrav

[Ovu poruku je menjao tvrkic dana 05.04.2009. u 21:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ZDRAVKO T
majstor,servis

Član broj: 206366
Poruke: 94
85.94.138.*



Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje WA 942 problem05.04.2009. u 20:47 - pre 183 meseci
Najvjerovatnije četkice na motoru to provjeri jer su to simtomi toga kvara mislim da po onome što si opisao nije elektronika a mislim da taj motor nije istosmjerni već naizmenični sa šest kontakata.Možeš ga provjeriti i direktno povezujući na 220v-faza na jedan kontakt od četkica,most između drugoga kontakta četkice i jednoga kontakta od statora,drugi kontakt statora na 0.Pazi nemoj vezati ništa na tahogenerator(dvi tanke žice idu na osovinu nazad)motor tada radi kao na centrifugi.Ako treba još detalja tu sam.Pozdrav Z.
Blago onom ko rano poludi vas mu vjek u veselju prođe.
 
Odgovor na temu

tvrkic
Zagreb

Član broj: 132260
Poruke: 38
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Veš mašina Gorenje WA 942 problem05.04.2009. u 20:56 - pre 183 meseci
Problem riješen.
Motor i elektronika su ok, dolazilo je do proklizavanja remenika na bubnju mašine što nisam odmah bio primijetio.
Samo sam dotegnuo šeraf i radi normalno.

Zdravko hvala na pomoći i objašnjenju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina Gorenje WA 942 problem *Riješeno*

[ Pregleda: 8523 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.