Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mašina za veš ne uzima dovoljno vode

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode

[ Pregleda: 20391 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

parmin
Član broj: 73138
Poruke: 547
212.200.65.*



+6 Profil

icon Mašina za veš ne uzima dovoljno vode15.04.2009. u 21:19 - pre 182 meseci
Kupio sam novu veš mašinu Gorenje WA 50109. Međutim, nisam nešto oduševljen sa njom. Ne uzima dovoljno vode i ne ispira dobro veš. A pumpa za vodu radi kao vršalica. Mnogo glasno se čuje. Ili možda tako treba. Stara pumpa, na staroj veš mašini, se nije tako čula. Šta se radi u ovakom slučaju.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode15.04.2009. u 21:30 - pre 182 meseci
To je Askoll pumpa :-) Bucnija je od starih modela jer je po strukturi drugacija i zivotni vek joj je dosta kraci.Jednom recju:plastika.Sto se tice nivoa vode,tu ne moze nista da se uradi.To je teznja proizvodjaca za "A klasom"... Treba pokusati sa manjom kolicinom vesa i deterdzenta.Koliko vode uzme masina kad se ukljuci prazna(bez vesa)?
 
Odgovor na temu

parmin

parmin
Član broj: 73138
Poruke: 547
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode16.04.2009. u 05:22 - pre 182 meseci
To nisam kontrolisao. Sada ću da je upalim. Ali čini mi se da je i to nešto malo. Imam utisak da ću da joj promenim i nivostat i tu pumpu i da kupim neku pumpu za stari tip. Piše u katalogu da pere 5 kg veša.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
212.200.65.*



+310 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode16.04.2009. u 07:42 - pre 182 meseci
Namesto jednosrukog presostata postavi dvostruki sa sedam izvoda i resio si problem. Naravno masina ti vise nece biti u ,,A,, energetskoj klasi ali ce sigurno dobro prati i ispirati. Neces prepoznati masinu ali ...

A pumpu zameni postavi ,,Arcelik,,-ovu (ako nije reklama) gotovo je besumna i malo je amortizuj sa nekim sundjercetom gde naleze na lim.
 
Odgovor na temu

parmin

parmin
Član broj: 73138
Poruke: 547
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode16.04.2009. u 18:58 - pre 182 meseci
Probao sam na prazno, da vidim, koliko vode uzima. I pokrije dno i dođe do 1/3 prozorčeta. Čini mi se da je to u redu. Ali kada sam izvadio veš imao je tragove praška.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode16.04.2009. u 20:02 - pre 182 meseci
To znaci da je kolicina vode u redu odnosno toliko uzimaju sve masine novije generacije.Ja sam do nedavno imao 61061 koja je uzimala istu kolicinu.Koliko sam shvatio,ta masina je nova tako da se gubi garancija u slucaju zamene presostata i(li) pumpe pa to ne bih preporucio.Verujem da je malo nelogicno da je nova masina bucnija od stare,ali jednostavno to je tako.Kolektorski motori su takodje dosta bucniji od OKC motora,ali bez toga nema 1000 i vise obrtaja...Da li je probano pranje sa manje vesa i manje praska?
Razlika u doziranju vode kod starih masina i ovih novih je u sledecem:kod starih,kolicina vode je zavisila iskljucivo od presostata pa kad ves upije odredjenu kolicinu vode,preostat reaguje i masina dopuni vodu opet do tog nivoa.Kod novih,presostat reaguje na vrlo niskom nivou,ali masina nastavlja da uzima vodu za jos neko odredjeno vreme(vremensko punjenje).E sad,kad ves upije vodu,taj nivo ne opadne ispod onog podesenog na presostatu pa ne dolazi do dolivanja vode.Zbog toga je nivo vode u praznoj masini znatno visi od onog u punoj.
 
Odgovor na temu

Masinko

Član broj: 198848
Poruke: 44
79.143.166.*



Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode17.04.2009. u 07:50 - pre 181 meseci
Evo ti nesto sa jednog drugog sajta.

................

ne znam da li si tim ljudima podigao (malo) nivo vode. Ja jesam, iako ne volim da petljam oko hidrostata ako ne moram. Srećom, kod Gorenja se lako šteluje, mada treba biti oprezan (preterivanjem se isti može nepovratno oštetiti). Znam da mnogi izbegavaju bilo kakve korekcije fabrički podešenog nivoa vode, ali ja sam u praksi sretao relativno nove mašine istog tipa, a (znatno) različitih nivoa vode?! Hidrostati nove generacije su jako osetljivi i lako se sami razdese, iako je šraf za podešavanje dobro fiksiran. Problem je što su u njima sad znatno mekše opruge nego što su bile u onima starog tipa, tako da i sama gumena membrana utiče dosta na podešeni nivo, a ona se vremenom deformiše u pravcu dejstva opruge i rezultat je, vremenom, sve niži nivo. A prenizak nivo nije dobar iz više razloga: prvo, prilikom talasanja (zbog rotacije bubnja) se dešava da NTC, a nekad i sam grejač, na trenutak ostaju bez vode, pa masina proizvodi veću temperaturu nego što bi trebalo (naročito pri kuvanju), a grejač riknjava ranije (najčešće termnoosigurač istog); drugo, skraćuje se vreme punjenja vodom, pa u posudi zaostaje manje ili više praška koji odlazi tek kasnije, pri ispiranjima, a nekad malo ostane i na kraju programa! Sve u svemu, moja poruka svima je podignite nivo ako imate ovakve probleme, naravno ne previše. Za, recimo, Gorenja novijeg tipa (61061,50065) po meni mera je negde oko donje ivice stakla (gl. pranje, bez veša). Za indesit (recimo WIDL) nešto manje, malo ispod donje ivice tunela (isto gl. pranje, bez veša). Delikatni programni imaju viši nivo, kao i ispiranja (uglavnom), ali ovaj najniži utiče na sve, pa ne treba preterivati.
Poz svima, i nadam se da ce ovo moje iskustvo biti od pomoći...
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.86.141.*



+6 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode10.11.2009. u 00:53 - pre 175 meseci
Masinu napuni do vrha, a sipaj MANJE praska. Imas i opciju za povecanje nivoa vode ili dodatno ispiranje.

Ne uporedjuj rad nove masine sa starom. Samo manje praska i problem je resen 1.000,00%!!!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
195.178.35.*



+310 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode12.11.2009. u 19:26 - pre 175 meseci
Ej Batice jes da si nov al gledaj malo te datume?
 
Odgovor na temu

Turtle Koja
Vidoje Radovanovic
nezaposlen

Član broj: 239734
Poruke: 4
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode13.11.2009. u 23:18 - pre 174 meseci
Mozda rewqrewq zna da problem jos nije resen ili da se ponovo pojavio...
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.87.114.*



+6 Profil

icon Re: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode16.11.2009. u 16:03 - pre 174 meseci
Ocigledno nije resen, nema poruke nakon ove sa problemom ili da neko kaze da je resen.

Ovo je veoma cest problem pa racunam da ce da bude koristan buducim generacijama! Citajte i uzivajte..... opušćeno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Mašina za veš ne uzima dovoljno vode

[ Pregleda: 20391 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.