Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...

elitemadzone.org :: MadZone :: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8707 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
79.101.86.*



+32 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 13:43 - pre 183 meseci
Lesli Eldridz "Ovo sa snimka su psi koji prate kuju koja ima teranje. Nece oni ni da obracaju paznju na ljude"

A ja bas mislio da su zivotinje cak najagresivnije u doba parenja.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
79.101.76.*



+15 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 13:47 - pre 183 meseci
Zanima me: ukoliko neki pas lutalica izujeda nekoga, koliko se novca dobije na ime odstete? Od koga? Ko finansira nestasluke ovih divnih kuca koje uzivaju u slobodi?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.139.*



+558 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 13:56 - pre 183 meseci
Mozes da tuzis opstinu zato sto ih nije uklonila i da trazis odgovarajucu sumu.
Citat:
barakuda111:A ja bas mislio da su zivotinje cak najagresivnije u doba parenja.

Verovatno, ali ne verujem da bi desetak pasa koji prate kerusu bas iz cista mira napali nekog prolaznika, dok im kerusa mirise pod nosom. Oni se medjusobno bore ko ce da je osvoji, a prolaznik im tu nije suparnik. Mada, mozda je i toga bilo, ne znam. Ja samo kazem da ne verujem da bi nekoga napali, a i sam vidis da su prosli pored ograde za nekoliko sekundi ne obracajuci paznju ni na sta drugo. Verovatno ne bi obracali paznju cak ni kad bi im neko bacio hranu, sta znam. Mozda ovi najslabiji.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
93.87.140.*



+15 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 11:48 - pre 183 meseci
A odakle pare opstini za finansiranje takvih stvari? Ko stvara taj novac koji opstina trosi na ovo?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.146.*



+7 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 11:58 - pre 183 meseci
Citat:
Ko stvara taj novac koji opstina trosi na ovo?


Pa,IZUJEDANI...
ali ne i isključivo od pasa lutalica...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 13:01 - pre 183 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Ima neke sirene za rasterivanje pasa, emituju ultrazvuk koji im smeta i plasi ih. Na primer evo. Ili nabavi (ili napravi) tejzer, biber sprej i slicno. Kakve motke, motka ima dva kraja. Sta ako ga samo razbesnis jos vise? Mislim, on sigurno ima bolje reflekse nego ti, a dok ti sidjes sa bicikla, dok uzmes motku, ovo ono, ode voz.

Cuo sam za tu utrazvucnu spravicu, ali ono sto sam ja video nesto ne radi posao.Ne znam mozda je bila neispravna, mozda je ker bio nagluv, a mozda je to sviranje klincu, u principu nisam protiv ali voleo bih makar jednom da vidim da to radi pre nego sto kupim.Biber sprej je malo zeznut za primenu, stvarno nemam zelje da nisanim keru oci ili njusku dok vozim, a tejzer je vec zanimljivija varijanta, mada sa njome spucas jednog, sto je problem ukoliko imas copor a ti nisi zvekno alfa muzijaka.

E sad motke su ocajno resenje, jedina strateska prednost koju na biciklu imas je to sto nedresirani ker ima ogroman problem da ti pouzdano nasnisani nogu jer se stalno pomera gore dole, cim stanes posato si laka meta, zato se pored njih i inace ubrzava, cak usaltas i u jedan nizi stepen ne bi li povecao kadencu.E sada ima i to svojih mana jer ima glupih kerova koji mogu da te sobale sa bicikle ako ti istrce ispred ili se nekako upetljaju oko tockova, jedan takav me je pre 7 godina razvalio da cu ga pamtiti dok sam ziv ...

BTW juce sam se vracao iz Vrcina, pa skrenuo na Rakovicki i ispred skretanja za Resnik vidim copor kerova na jedno 100m, e moz misliti kad su jos iz daleka poceli da se krecu prema meni i laju ko blesavi.Zbog glupavih dzukela sam morao da se pentram na na Resnik pa paralelno Rakovickom putu ne bi li ih izbegao, jer posle onog zezanja po Zaklopaci i Vrcinu nisam imao ni snage ni zelje da se nadjebavam sa njima dok je pored mene ziv saobracaj.

Citat:
qazqaz: Zanima me: ukoliko neki pas lutalica izujeda nekoga, koliko se novca dobije na ime odstete? Od koga? Ko finansira nestasluke ovih divnih kuca koje uzivaju u slobodi?


Onoliko koliko sam sebi udelis u te namene.Finansiras ti licno.

Citat:
Lesli Eldridz: Mozes da tuzis opstinu zato sto ih nije uklonila i da trazis odgovarajucu sumu.

Mozda teoretski, ne sporim, ali voleo bih makar jednog coveka da upoznam koji je tako nesto uspeo da naplati.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 15:26 - pre 183 meseci
Lele, koliku prasinu dignuste, reko bi covjek da u Srbiji brojni copori ljutih lavova lutaju gradovima.
Razumijem strah za djecu i druga bica tih dimenzija i snage, ali da odrasli ljudi prezaju od ovih sarenoguzih mjesanaca koje ponekad i jedna macka sve djuture najuri niz ulicu, to je mislim, sta reci....

Evo par objasnjenja i savjeta kako se nositi sa lajavim coporom pasa:
- pas koji laje ne ujeda :) ;
- psi laju i zatrcavaju se i na aute, autobuse i vozove, sto ne znaci da hoce da ujedaju iste, pogotovo ne u pokretu. Imaju neke svoje razloge zasto to rade, a to nije ujedanje;
- ako ignorisete njihovo lajanje i nastavite ici prema njima, oni ce se razmaknuti, napraviti prolaz, ali ce i dalje lajati oko vas, pa i nekoliko metara za vama;
- ako podviknete ili napravite nagli pokret nogom/rukom, razbjezace se glavom bez obzira pa mozda lajati malo podalje;
- ako ste na biciklu nastojace ponekad da se priblize pedalama, ali nece ujedati;
- ako stanete, sidjete sa bicikla i cucnete, neki od njih ce skupiti hrabrosti da pridje da se mazi, nakon cega dodju i ostali da se guraju sa svih strana, a obicno se razbjeze, i fizicki kontakt je tesko moguc; isto vazi i ako idete pjeske;
- inicijator lajanja, a to je obicno vodja copora, prilazi poslednji i sa oklijevanjem jer ga sramota sto je zapoceo lajanje, a sad dolazi da se mazi;
- u slucaju da na lajanje odgovarate "lajanjem", galamom i smijesnim zatrcavanjem na pse, oni ce glumiti jos vece "siledzije" i lajati dok ne promuknu, u sustini sve je to prepucavanje lajanjem, i dalje se ne namjeravaju baviti zubima i ujedanjem;
- sarplaninci, vucjaci, rotvajleri i zivotinje slicnih dimenzija se ne srecu u slobodnim lutanjima i coporima, uvijek se nadje neki "briznik" da ih odstreli prije i nego stignu da shvate da su se izgubili, tako da se u tim coporima rjetko srece pasce koje je u stanju da se samo nosi sa mackom, a kamoli sa covjekom;
- odnosite se prema psima kao prema zivim bicima sa mozgom i oni ce se tako i ponasati;
- ako ste na biciklu, usporite da vam neki od tih pasa ne podleti pod prednji tocak; u slucaju da se to i desi, od njegove cike i vriske ostali ce se razbjezati kilometar uokolo, a vama ce biti zao tog jadnika;

Djeca ipak treba da izbjegavaju copore pasa, zbog nekih drugih okolnosti koji tu mogu da nastupe, ali odrasli covjek, pridruzavajuci se gore navedenih savjeta, ne bi trebao u 99.99% slucajeva da ima ikakvih problema.


 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 16:21 - pre 183 meseci
Citat:
Odin D.
- pas koji laje ne ujeda :)

netacno, dva komada prolse godine su me ujela (preciznije izuzetno dobro pokusala isto) , ali ne dovoljno snazno da bih imao posledice, obojica su itekako lajala i obojica su itekako bila raspolozena za ujedanje

Citat:
Odin D.:
- psi laju i zatrcavaju se i na aute, autobuse i vozove, sto ne znaci da hoce da ujedaju iste, pogotovo ne u pokretu. Imaju neke svoje razloge zasto to rade, a to nije ujedanje

procitaj ponovo iznad

Citat:
Odin D.:
- ako ignorisete njihovo lajanje i nastavite ici prema njima, oni ce se razmaknuti, napraviti prolaz, ali ce i dalje lajati oko vas, pa i nekoliko metara za vama

pa sigurno nece stajati i cekati da ih mlatnes

Citat:
Odin D.:
- ako podviknete ili napravite nagli pokret nogom/rukom, razbjezace se glavom bez obzira pa mozda lajati malo podalje

evo pokusah pre neko vece, i pratise me skoro do ulaza

u zavisnosti od tipa kera nekad je dovoljno i da zablokiras zadnji tocak pa se uplase zvuka, ali ovde se govori o necemu sto makar nije daleko od worst case scenario-a, ovo u sto si napisao u gro slucajeva radi, ali ako si stalno na biciklu imas povecu verovatnocu da ces naici na kerove kod kojih ta pesma ne pije vodu, i takve cesto nalazim, e sad kako nemam zivot pored ovog izvuci zakljucke sam ...

Citat:
Odin D.:
- ako ste na biciklu nastojace ponekad da se priblize pedalama, ali nece ujedati

kao sto rekoh na pocetku opet netacno, sta mislis zasto te juri zbog rekreacije, ili drzi solisticki koncert u pokretu?

Citat:
Odin D.:
- sarplaninci, vucjaci, rotvajleri i zivotinje slicnih dimenzija se ne srecu u slobodnim lutanjima i coporima, uvijek se nadje neki "briznik" da ih odstreli prije i nego stignu da shvate da su se izgubili, tako da se u tim coporima rjetko srece pasce koje je u stanju da se samo nosi sa mackom, a kamoli sa covjekom;

E malo si ti Srbije video, jedan od onih kerova juce sa Rakovickog je bas bio sarplaninac, te sam ponajvise zbog njega i skrenuo u Resnik (iskreno skrenuo bih i bez njega) ali sa njim nije bilo ni trunke dvoumljenja, inace isti toboz cuva neko stovariste pored puta, prosli put sam ga video kako slobodno seta u dvoristu dok je pri tome bila otvorena kapija, ali ovaj put je resio malo u razlgedanje okolisa ...

Citat:
Odin D.:
- odnosite se prema psima kao prema zivim bicima sa mozgom i oni ce se tako i ponasati;

tako je, sednite i popricajte malo, predlozite neko picence i sve ce se resiti ;)

Citat:
Odin D.:
- ako ste na biciklu, usporite da vam neki od tih pasa ne podleti pod prednji tocak; u slucaju da se to i desi, od njegove cike i vriske ostali ce se razbjezati kilometar uokolo, a vama ce biti zao tog jadnika;

posle onog koji je meni podleteo,najzalije mi je bilo moje noge sto tada ostade u klipseru, i visemesecne agonije sa istom nakon toga, inace keru ama bas nista falilo nije, a da ih je bilo vise verujem da bih zalio za jos kojecime ...

Citat:
Odin D.:
Djeca ipak treba da izbjegavaju copore pasa, zbog nekih drugih okolnosti koji tu mogu da nastupe, ali odrasli covjek, pridruzavajuci se gore navedenih savjeta, ne bi trebao u 99.99% slucajeva da ima ikakvih problema.

Za kraj ne bih se bas igrao brojkama, ali to nije bas 99.99%, to sto si pisao uglavnom radi posao u dobrom delu slucajeva ali u statisticki znacajnijem broju slucajeva od 0.01% ne radi ni najmanje ...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 17:45 - pre 183 meseci
Citat:
pri3rak: netacno, dva komada prolse godine su me ujela (preciznije izuzetno dobro pokusala isto) , ali ne dovoljno snazno da bih imao posledice, obojica su itekako lajala i obojica su itekako bila raspolozena za ujedanje


Pa pazi, mene stalno ujedaju za nogavice od pantalona, ali to nema veze sa njihovom namjerom da istinski napadnu covjeka. Ako stanes i pruzis mu nogu da te ujede nema sanse da ga natjeras. Cak i ako te greskom dohvati za nogu umjesto za nogavicu nece stisnuti da zagrize nego ce odmah pustiti. Mene to uopste ne zabrinjava i imam redovno rupa po donjem obodu pantalona od njihovih "groznih zubiju".
Kad pas hoce da te stvarno napadne to uopste ne lici na to da pilji u tvoje noge ili tockove bicikla i pokusava da te ujede u predjelu stopala.
Zato i kazem da treba smanjiti brzinu i paziti da ne naletis na neko kuce jer je dominantna opasnost od pada sa bicikla, a ne od napada zivotinja.

Koliko ja znam svi psi jure i laju za vozilima ako im je to prepusteno njihovoj slobodnoj volji, cak i psi koji ni mrava ne bi zgazili. To je dio njihove prirode i nema veze sa nekim krvolocnim instiktima.

Ja nemam uopste strah od tih copora, cak naprotiv cesto zastanem u sred copora koji laje oko mene i onda ili pridju da se maze ili se razbjeze. Nikad mi se nije desilo da me napadaju bez obzira na broj i velicinu. Ako pocnes da ih dozivas ili zvizdis totalno se zbune i pocnu da se krecu nekim random putanjama napred-nazad-lijevo-desno, a isto tako mlate glavom, repom i usima u nekom random maniru, tj. pogube se.

E sad, iluzorno je ocekivati da se svi tako postavljaju i da svi treba da imaju nekog strpljena ili interesovanja za pse i njihove cudi. Moj je savjet upucen onima koji imaju potencijala za to, i koji u tome mogu vidjeti neki smisao pa da time i sebi i tim psima olaksaju svakodnevni zivot.

Uvijek ce biti ljudi koji skacu na stablo kad spaze kucence ili koje zahvati panika na svaki lavez, cak i ako ih kuce tim lavezom poziva na igru, ili koji imaju panican strah od kucica, macica, paukova, gusterova itd.
Nema smisla ni truditi se tim ljudima nesto objasniti ili dokazati.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 18:51 - pre 183 meseci
Citat:
Odin D.: Pa pazi, mene stalno ujedaju za nogavice od pantalona, ali to nema veze sa njihovom namjerom da istinski napadnu covjeka. Ako stanes i pruzis mu nogu da te ujede nema sanse da ga natjeras. Cak i ako te greskom dohvati za nogu umjesto za nogavicu nece stisnuti da zagrize nego ce odmah pustiti. Mene to uopste ne zabrinjava i imam redovno rupa po donjem obodu pantalona od njihovih "groznih zubiju".
Kad pas hoce da te stvarno napadne to uopste ne lici na to da pilji u tvoje noge ili tockove bicikla i pokusava da te ujede u predjelu stopala.

Pazi bilo je toplo vreme, nisam imao nista dugacko na sebi, i u oba puta su mi ostale blage povrsinske ogrebotine.Sad hajde jednom da se desilo, ali dva puta.OK nije neka statisticki znacajna pojava globalno, ali meni posto nemam par rezervnih nogu jeste.Sumnjam da bi prosao bez obimnijih ujeda da sam radio to sto ti kazes.Inace u mom neposrednom komisluku su u nekoliko navrata ozbiljno izujedali neke bas veoma mlade klince.Nije nesto sa cime bih experimentisao.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 19:36 - pre 183 meseci
necu nista na temu reci,samo da odgovorim nekome ko je pitao da li se placa odsteta

sad,veceras,na nekoj lokalnoj tv na vestima sam cuo da ujede pasa isplacuje lokalna samouprava
i bio je jedan slucaj ,kojeg je valjda letos ugrizla dzukela na korzou ,i valjda je trazio 140 000 ,jer je "dobio fobiju od pasa",a valjda ce mu kesirati 90 000 [?!?!]
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 20:31 - pre 183 meseci
za te kerove zahvali tim borcima za zivotinjska prava, jer zbog njih kafilerija ne moze da hvata i uspavljuje pse lutalice , kao nehumano , a kada pas lutalica napadne coveka ili jos gore dete onda je kriva opstina i institucije kojima su vezane ruke zbog tih boraca, i onda se tebi lepo od poreza sto placas uzima za tu odstetu.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 20:44 - pre 183 meseci
Da ovde drzava funkcionise oni bi mogli da trube do mile volje, a tih kerova ne bi bilo na ulicama, ali posto su te kafilerije u raspadu, onda su ovi humani besposlicari odlicno opravdanje ...
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.162.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 21:00 - pre 183 meseci

Pricam ti pricu,
To se tako zove. Humanizam i renesansa.
Kucici bez kontrole nisu za urbano zivljenje i tacka.
Godinama vozim bajs, jos iz doba kad u bg-u to niko nije radio, pa sam se izvezbao u svim varijantama nindza trikova izbegavanja istih. Skakanja sa bajsa, zaklanjanja iza kola, dizanja nogu u vazduh, prskanja vodom, vitlanja pumpom itd.
Sve je ‘podnosljivo’ do momenta kad ne pocnes da setas dete po parku.
Napadi na decu se stalno dogadjaju i sve te lelemud price o humanosti su cista glupost. Lutalice sa ulica treba ocistiti sa ulica na ovaj ili onaj nacin. Uopste me ne zanima ‘poreklo’ istih. Ja imam kucnog ljubimca vakcinisanog, sa knjizicom pa neka me drzava obaveze ovako ili onako da sam odgovoran za njega. To je legalno i normalno. Divljaci po ulicama nije normalno.
Znam par ljudi koji su zavrsili u urgentnom od ‘divnih, milih kuca’ po ulicama. Vakcine, pa periodicni pregledi, pa bla-bla. Kome to treba?
Bio je slucaj na nbg kad su kucici izujedali dete, otac je otisao po pistolj i izresetao svakog kera na koga je naisao. Posle se sam predao.
Kad se igram sa detetom u parku, nema momenta da se neki ker ne nalazi u blizini. Treba da gatam u pasulj da li je prijateljski raspolozen ili nije? Da li je zarazen necim ili nije? Najverovatnije jeste. I ako mi napadne dete sta mi vredi posle zalba i odsteta? Ko kreten sam nosio motku sa sobom neko vreme. Pa ostavljao kod kuce posle ponovo nosio. Savetovali mi sprej. I sta sa njime? Prskam kuce, prskam i dete u isto vreme. Bas je resenje.

Resenje je da ih nema u gradu. Na bilo koji nacin.


gleb
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 22:53 - pre 183 meseci
Javnim pozivom na linc kucica mogu se za dva dana pobiti svi do jednog svi kucici u Srbiji koji se ne nalaze u necijem dvoristu - za takvu akciju ima dobrovoljaca koji bi platili da im se tako nesto dozvoli.

Medjutim, i nakon toga, opet bi se zbog ponasanja ljudi ubrzo pojavili novi copori, a ne zbog ponasanja pasa, jer pas ne moze sam sebe od vazduha napraviti.

Znaci ljudi ce praviti kucice, pa ih tjerati od kuce, pa ih poslije ubijati jer nisu niciji.

Svako ima rjesenje koje njemu najvise odgovara: "nije bitno ko je kriv, ja cu se izivljavati na onom ko je slabiji od mene".

Kad treba da se plati vakcina svi kukaju sto ih neko tjera da vakcinisu kuce i ugrozava njihove "gradjanske slobode". Kad treba da se ugradi cip, svi kukaju sto im neko "otima" pare za cip. Kad treba da se plati kazna zbog stete koju napravi kuce onda "sta zna kuce sta je steta i sto taj nije pazio na svoj cvjecnjak" itd... Nikog ne boli uvo kad treba nesto preventivno da se uradi, a cim nesto smeta njegovom dupetu - ajmo sve pobiti.

Nece se nista rjesiti ubijanjem kucica, jer kucici nisu uzrok nego posljedica i posljedica ce se svaki put javljati dok god postoji uzrok, a uzrok je u ljudskim glavama i neodgovornosti.


 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 23:08 - pre 183 meseci
Istina manje vise sve sto si rekao.Cipovanje bi moralo da bude obavezno kao i vakcinacija.Pas tokom setnje mora biti na povodcu, i mora imati brnjicu, a vlasnik mora da se ponasa odgovorno i sve sto ostane iza psa da pocisti.Kazne za izbacivanje kucica bi isto tako morale biti drakonske, kao i za ubijanje kucica u licnoj reziji.No bilo kako bilo problem a vec postojecim setom pasa lutalica treba nekako biti resen, bilo kroz kafilerije, bilo tako sto ce humani da naprave skloniste o svom trosku i tako dokazu da su istinski humani a ne laprdajuci besposlicari.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 23:21 - pre 183 meseci
Citat:
pri3rak: tako sto ce humani da naprave skloniste o svom trosku i tako dokazu da su istinski humani a ne laprdajuci besposlicari.

Biti human ne znaci placati svojim parama tudja sranja - to znaci biti budala.
Biti human znaci zalagati se za ispravno rjesenje i pravedno finansiranje istog - a to znaci iz dzepa onih koji sranja i prave. Bilo bi nehumano otimati nekom drugom pare (pa cak i sebi samom), a nekaznjeno pustati one koji problem prave.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 23:33 - pre 183 meseci
Biti human isto tako ne znaci ostaviti te kerove na slobodi da rade sta im je volja kao sto je danas slucaj ;) Drugo kako mislis da oglobis one koji su taj problem izazvali,tj. na koji nacin da dokazes da su bas ti koje bi tom prilikom oglobio izazvali problem? Mislim da bi se to trbalo resiti u dve paralelne akcije, jednoj u kojoj bi se ti kucic sklanjali u kafilerije i postojeca (brojna?) sklonista humanih, i drugoj u kojoj bi se donela potrebna zakonska akta koja bi omogucila da se ovaj problem vise ne ponavlja.Lako je biti human kroz zalaganje za nesto dok to nesto ne kosta nista iz licnog dzepa, ali stavovi se jedino delima mogu da brane, pa ukoliko su dovoljno jaki nek plate, lako je tudjim ****em gloginje mlatiti.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 23:39 - pre 183 meseci
Kucni ljubimci treba da budu registrovani (cip ispod koze i svoj karton), i za svakog odgovara vlasnik, i kraj price.
Vlasnik je taj koji MORA biti odgovoran za zivotinju koju drzi / gaji. Zivotinja ne moze biti nikad odgovorna ni zasta.

Ne registrovane pse lutalice sterilisati, ali dosledno - da im se opet broj ne poveca za 2-3 godine, pa sta si uradio - nista.

1. Prvi korak - inspekcija domacinstava i registrovanje svih ljubimaca (pasa ako o njima pricamo)
2. Sve sto nije registrovano - ne pripada nikome i te zivotinje sterilisati ili izolovati na neko adekvatno mesto.
3. Posebno agresivne pse (ne-sterilisane) odmah identifikovati i sterilisati / izolovati.

Ali koliko je drzavi koja onako malo prekrsi sopstveni ustav stalo do regulisanja i sprovodjenja ovoga...
to je druga prica. Znate vec da oni uvek imaju veca posla i vise ciljeve od pasa, evo recimo kako
da od delova nasih plata popune budzet.

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 20.04.2009. u 00:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...19.04.2009. u 23:42 - pre 183 meseci
Psi lutalice ne treba da postoje kao kategorija.Ostalo se slazem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8707 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.