Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ajmo studenti da se bunimo

elitemadzone.org :: MadZone :: Ajmo studenti da se bunimo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16250 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.37.*



+7 Profil

icon Re: Ajmo studenti da se bunimo26.04.2009. u 09:09 - pre 183 meseci
Citat:
kako ce to njihovi mezimci, tako mali moci da cuvaju knjige, a da ih ne ostete! Onda su se (po obicaju ) javili neki "psiholozi" koji su objasnjavali kako deca u tom uzrastu (jadna!) na mogu da shvate da nesto nije njihovo i da sve stvari automatski svojataju.

Ne bih ja baš u tolikoj meri sumnjao u takav stav psihologa i roditelja,konačno u svom životu sam tri puta bio svedokom ispoljavanja"nesebičnih"osobina tih malih slatkiša u stilu:"ne dam ti krpice...MOJE."

To je jednostavno tako i ne može se mnogo postići bilo kakvim vaspitanjem,još manje bezuslovnim nametanjem.

Međutim.voleo bih od države da čujem o kom se bruto iznosu radi u konkretnom slučaju besplatnih udžbenika za đake prvake,jer sam siguran da nije tu u pitanju samo briga za budžet,a imajući u vidu sijaset mnogo skupljih "promašenih investicija" iz sredstava državne kase.

Takođe smatram da besplatni udžbenici nisu alfa i omega kvalitetnog školovanja,nego će to pre biti osposobljenost i kvalitet nastavnog osoblja.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.143.*



+558 Profil

icon Re: Ajmo studenti da se bunimo26.04.2009. u 10:46 - pre 183 meseci
To nije vazno, mislim za knjige, roditelji su za njih odgovorni i koja se knjiga pocepa oni ce da je plate i to je to. Ako se pocepaju tri platice tri, ako se pocepaju sve platice sve, a verovatno ne moraju ni da ih uzmu, nego mogu da ih kupe ako hoce. Ne vidim cemu rasprava oko toga. Cak se ne bih ni dosetio da ce uopste biti nesrecnika koji ce dovoditi u pitanje uvodjenje besplatnih knjiga, i ja mislim da su tu u pitanju dve stvari. Prva je dziberizam, jer kako ce sad neko da uci posle iz starih knjiga, tako razmisljaju ovi khkhkh, a druga da je to nesuvislo blebetanje izazvano samo rovarenjem patriotskih debila da bi tako smetali stranim placenicima i domacim izdajnicima. Uz to, mnogo ce patriotskih debila tu da izgubi tal ako vise ne naturaju na silu roditeljima knjige po paprenim cenama, a taman se uclanio u partiju ili aktivirao kuma, pa ga razni Ljusici i ini primili tamo gde se stampaju knjige da siri The istinu o, i uzgred prima debelu platu za to. Kad bi neko pridavio par debila ko macice, ili ih bar dobrano iscakao nogom u predelu debelog mesa, ubuduce takvih prica ne bi ni bilo, kad se sledeci put donese neki progres u ovu prokletu avliju.
Citat:
EmilijaV: I meni se jako dopada ideja... No, medjutim... Ta ideja je docekana na noz od strane roditelja buducih djaka-prvaka, kojima nikako nije jasno kako ce to njihovi mezimci, tako mali moci da cuvaju knjige, a da ih ne ostete! Onda su se (po obicaju :D) javili neki "psiholozi" koji su objasnjavali kako deca u tom uzrastu (jadna!) na mogu da shvate da nesto nije njihovo i da sve stvari automatski svojataju.

Eto, Horvat je objasnio, to se uzima na revers pa se osteceno posle kupuje, a sto se tice tih roditelja, pa uvek ima onih koji bi da koce napredak, narocito ovde gde je sam suv mislilac, pa su se tako mislioci bunili i pruga kroz Srbiju kad je trebalo da se pravi, samo sto su do sad ovi "elitni al progresivni" trebali da nauce da se sa takvima ne raspravlja, pa ako je to nesto ozbiljno, recimo neko udruzenje, trebalo je da im neko kaze onako gedzovanski "a be ako ti se be ne svidja ti si be kupi knjige i nemoj be da uzimas na revers, a ko hoce taj ce da uzme i tacka" a za te "psihologe" bi bilo dovoljno jedno kratko "marš". Ako je to samo belebetanje po nekim sajtovima, onda nista, ignorisati.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Ajmo studenti da se bunimo26.04.2009. u 16:58 - pre 183 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  a ko hoce taj ce da uzme i tacka" a za te "psihologe" bi bilo dovoljno jedno kratko "marš". Ako je to samo belebetanje po nekim sajtovima, onda nista, ignorisati.

Nije samo po sajtovima, cula sam te price cesto i na TV. Kao i za svaki drugi problem s decom, odmah "psiholozi" daju svoje "misljenje"! I sve je u fazonu: s decom treba razgovarati, razgovorom ih uputiti na to gde grese, ne treba ih kaznjavati, ni ucenjivati i bla, bla, bla...

A nesto mislim... Od kad su kojekakvi psiholozi poceli da dobijaju publicitet po medijima i daju "misljenja" o vaspitanju dece i da propagiraju teorije kako klince ne treba nikad kaznjavati, nego razgovarati sa njima o svemu - deca nikad nisu bila gora i nevaspitanija. Da me neko ne shvati pogresno, nisam ja pristalica batina, niti nekog drasticnog kaznjavanja, ali nekad se dete mora kazniti (npr. uskratiti mu nesto) da bi osetilo posledicu toga sto je uradilo. Ovako, ako mu se samo tupi, njemu ce na jedno uvo da udje, na drugo izadje i nikakav efekat se nece postici (mozda samo trenutni), a dete ce nastaviti da isprobava dokle moze da ide. Pa tako, dok se ne poubijaju po skolama...
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.37.*



+7 Profil

icon Re: Ajmo studenti da se bunimo26.04.2009. u 18:34 - pre 183 meseci
Ajd,sad smo malo otišli van teme,ali samo da prokomentarišem ovo,@EmilijaV,jednom za mene divnom mišlju našeg čika Duška Radovića:"Roditelji,tucite decu čim primetite da liče na vas."

Deca u svom nestašluku,neposlušnosti,nevaspitanju,samo oponašaju nas starije i kao što su nas naši roditelji pogrešno vaspitali,u negiranju,tako i mi nastavljamo to isto po inerciji,jer ne znamo bolje,a ne znamo za to bolje zato što bi to"bolje" duboko zadrlo u naš roditeljski ego.

Ja ne bih tako olako odbacio razmišljanja i savete psihologa,pogotovu onih koji se bave dečjom psihologijom,jer ne zaboravimo da je psihologija jedna od najmlađih naučnih grana i da je u zadnje vreme zavidno uznapredovala,upravo u proučavanju ponašanja najmlađih uzrasta.
Greške u vaspitanju,učinjene od strane roditelja,a iz neznanja,nepopravljive su i stoga nije na odmet poslušati savet stručnih.

Kvalitetan psiholog nameće se spontano,jednostavno znate da je "on" taj...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ajmo studenti da se bunimo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16250 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.