Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako radi OSPF protokol?

[es] :: Enterprise Networking :: Kako radi OSPF protokol?

[ Pregleda: 3563 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

OgiBL
Banja Luka

Član broj: 74176
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Kako radi OSPF protokol?03.05.2009. u 08:02 - pre 182 meseci
Pozdrav svima!!! Trenutno se polako sprema za polaganje CCNA ispita, pa imam nekih nejasnoća u vezi rada OSPF protokola.

Konkretno, nije mi bas do kraja jasan način na koji OSPF ruteri rade routing update-e.

Znam da postoji DR i BDR ruter (u multi-access mrežama) i da ostali ruter ostvaruju adjacency odnos sa DR i BDR putem Hello paketa. Nakon uspostavljanja adjacency nastavlja se kontinuirano slanje Hello paketa u regularnim vremenskim intervalima (Hello interval). Ono što mi nije do kraja jasno je koja je uloga LSA paketa, odnosno koji je SADRŽAJ LSA. Znam da putem LSA ruteri obavještavaju DR i BDR o padu mreža/linkova na koje su direktno nakačeni. Ono što me zanima jeste:

1. Da li ruteri putem LSA obavještavaju DR i BDR samo o stanju linka koji je pao ili o stanju svih linkova/mreža na koje su nakačeni.

Da budem slikovitiji ... Neka na primjer ruter R1 ima linkove na mreže 10.0.0.0, 170.10.0.0 i 192.168.100.0. Ruter R1 detektuje pad mreže 170.10.0.0 i šalje LSA DR i BDR ruteru. Da li u tom LSA šalje stanje samo mreže koja je ''pala'' (170.10.0.0) ili stanje linkova na sve mreže.

Nadam se da sam bio jasan i unaprijed hvala na odgovorima.
Sve sto sam napisao
ima neki smisao
ko me ikad proglasi za klovna
neka jede g**** !!!

Bora Djordjevic
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kako radi OSPF protokol?04.05.2009. u 18:55 - pre 182 meseci
http://www.ccietalk.com/2008/07/13/ospf-lsa-types
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Kako radi OSPF protokol?

[ Pregleda: 3563 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.