Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?

[ Pregleda: 23103 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

aleksandarpopov
Član broj: 57172
Poruke: 484
93.86.122.*

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?07.05.2009. u 18:40 - pre 182 meseci
Pozdrav,

Nedavno sam kupio Corsu 1.2 C 2001 godiste lepo ocuvanu i sve je bilo ok sa njom dok mi se nije poceo javljati cudan problem....
Prvi put mi se desilo da kada sam pokusavao da se parkiram, manevrisao sam skoro u mestu i servo mi je totalo otkazao, nisam mogao da okrecem volan, cak mi se cinilo da ja motam u jednu stranu a on u drugu. Ugasim auto i posle 1 minut upalim i sve ok, kao da nista nije bilo, uparkiram ja lepo auto. Posle par dana slican problem, skrecem jako polako da se uparkiram kod mene na ulaz i u momentu mi se ugasi auto, motor stane, sva struja u kolima nestane, sat mi se nulirao, radio pogubio memorisane stanice, km sat sto moze da se podesava isto nuliran, ni kontakt nisam mogao jedno pola minuta da dam... posle jedno dva minuta probam ponovo, i auto upali i sve ok kao da se nista nije desilo. Ovo mi se desilo dva puta u zadnjih 4 dana. Primetio sam jos da farovi ne rade stabilno kada je auto u mestu i kada okrecem volan, ako se zagledam primetim na kapiji da jacina svetlosti oscilira jedva primetno ali oscilira. Bio sam na servisu i auto dijagnostika nije pokazala nikakvu gresku, jedino je memorisan jedan veliki pad napona, sve ostalo pokazuje da je ok....
Jel imao neko slican problem sa Corsom? Zna li neko o cemu se radi?

Pozdrav
RTFM
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
79.101.166.*



+115 Profil

icon Re: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?07.05.2009. u 20:01 - pre 182 meseci
Pravac na komp dijagnostiku!......po toj priči negde je izgubilo kompletno napajanje čim se u potpunosti nulirao....ono što možeš sam da učiniš je da proveriš stanje akumulatora i alternatora tzv struju punjenja(treba da je 13.2-14.5V).......pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

aleksandarpopov
Član broj: 57172
Poruke: 484
212.200.251.*

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?08.05.2009. u 08:15 - pre 182 meseci
Kompjuter dijagnostika ne pokazuje nikakav kvar, jedino je zabelezeno da se jednom desio veliki pad napona, nista vise ne prikazuje... Majstor je rekao da ga vozim pa ako se ponovi, onda ce ga pregledati.
Alternator i akumulator ce biti prvo sto cu traziti od elektricara da proveri...

Poz
RTFM
 
Odgovor na temu

gedzaaa
Nikola Zivkovic
Student
Novi Sad

Član broj: 258334
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?26.04.2010. u 10:55 - pre 170 meseci
Ja sam vlasnik Opel Corse C 1.2 16V sport iz 2002. i imao sam slican problem... Servo volan mi je radio u levo normalno, a u desno cista mehanika... Svetla su oscilirala jacinom, imao sam par padova napona, gde mi se takodje sve izbrise, a posle par minuta se ponasa sasvim normalno... Kod mene je bio problem mali elektro motor na servo uredjaju, od kada sam ga zamenio, sve je ok... :)
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?17.03.2013. u 21:37 - pre 135 meseci
znaci ova korsa c iz 2002 sa 1.2 16v motorom ima elektricni servo ?

vozio sam od drugara korsu c danas i ucinimi se ko da kad kad malo trzne volan pri skretanju ko da zakasni malo ali ne stalno,
tako nesto mi se desilo slicno na fordu eskortu i dolili smo ulje u servo i resili problem jer je bilo ispod minimuma,
pogledasmo na brzinu i na ovu korsu ali je vec pao mrak i nismo uspeli da nadjemo posudu za servo ulje.

pa me intereseuje da li je servo elektricni ? i sta bi mogao biti problem ?
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?18.03.2013. u 11:34 - pre 135 meseci
Ona koja ima EPS lampicu na instrument tabli koja se pali prilikom davanja kontakta,a gasi prilikom paljenja vozila ima elektronsku servo letvu i nema posudu za ulje,ukratko...
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?18.03.2013. u 18:36 - pre 135 meseci
mislim da ova ima eps lampicu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel Corsa 1.2 C - EPS Servo problem?

[ Pregleda: 23103 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.