Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru

[ Pregleda: 1706 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
95.155.29.*



+3 Profil

icon Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru11.05.2009. u 10:56 - pre 182 meseci
Zbog instaliranja kablovske TV, prije neki dan mi je provajder zamijenio modem R-360 sa modemom PIRELLI Runtime Version 1.05S-R Link Type G 992,5 (ADSL 2+).
Sada imam konekciju preko DHCP .Poslije podesavanja parametara u XP pro SP3, kod njega je sve u redu.
Medjutim kod Win 98 SE, nakon sto sam izmijenio sto je trebalo, imam konekciju na Internet preko IE, ali mi u taskbaru ne pokazuje ikonu ( duplirani monitor ), kada je konekcija uspostavljena.
Pokusavao sam da to rijesim, ali nijesam uspio.
Ima li ko kakav savjet .
Napominjem da mi je NIC D-Link DFE 530 TX PCI Fast Ethernet Adapter (Rev.C)
moro
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.82.*



+10 Profil

icon Re: Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru13.05.2009. u 17:54 - pre 182 meseci
I Win98, kao i WinXP, ima opciju za prikazivanje te ikonice. Možda ta opcija nije na istom mestu, potraži malo. Čisto za upoređivanje, u WinXP-u se to uključuje/isključuje u svojstvima mrežnog adaptera, na kartici General, Show icon in notification area when connected.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
95.155.26.*



+3 Profil

icon Re: Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru15.05.2009. u 13:34 - pre 182 meseci
Citat:
plavigor: I Win98, kao i WinXP, ima opciju za prikazivanje te ikonice. Možda ta opcija nije na istom mestu, potraži malo. Čisto za upoređivanje, u WinXP-u se to uključuje/isključuje u svojstvima mrežnog adaptera, na kartici General, Show icon in notification area when connected.


Tacno, XP ima tu opciju, ali Windows 98 SE -NE.
Pokusao sam razne stvari , probao i sa Internet Sharing ( koji se ne preporucuje za konekcije sa DHCP ), ali opciju " show icon on taskbar", nigdje nijesam pronasao.
Gugalao sam i postavio ovo pitanje na nekoliko foruma, ali sve je bezuspjesno.
Prosto ne mogu da vjerujem da MS ovo nije rijesio.
Kako sam ranije javio , kod predjasnje konekcije preko WinPoet 2.51 i modema R-360, (bez DHCP), ikonica se promptno pojavljivala, odmah po uspostavljanju konekcije.
Neko ce reci to je sitnica, glavno je da postoji konekcija na Internet, ali nije tako.Kao isve drugo sto je na racunaru vidljivo kada radi , t.j postoji ikonica-znak i sl. da je odredjena funkcija aktivna, onda bi i ova veoma vazna morala na neki nacin biti prisutna.
moro
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru17.05.2009. u 23:19 - pre 182 meseci
Prosto, za mrezne adaptere na Win9x sistemima nema toga.

To sto si ti video sa tom drugom aplikacijom/modemom je bila dial up konekcija a posto se sada kacis preko mreze i rutera ako sam dobro shvatio, onda nemas tu ikonicu jer prosto sistem nema takvu mogucnost za mrezni adapter - LAN.

Moze li jedno licno pitanje? Sta ce ti to? :S
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
77.222.9.*



+3 Profil

icon Re: Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru18.05.2009. u 13:16 - pre 182 meseci

Odgovor sam vec dao u gornjem postu.
A mislim da grijesis da je prethodna konekcija bila dial up- isto je isla preko rutera-modema R-360 , a aplikacija koja je konektovala racunar na Internet bio je program WinPoet 2.51 .
Naravno ova konekcija nije isla preko DHCP- tu je ta razlika.
moro
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc za Windows 98 SE i ikonicu u task baru

[ Pregleda: 1706 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.