Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ler gas, trzanje auta-fiat brava

elitemadzone.org :: AutoZone :: ler gas, trzanje auta-fiat brava

[ Pregleda: 7825 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brava_man
Nebojsa Petrovic
PVL, Avala
Beograd

Član broj: 222369
Poruke: 1
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon ler gas, trzanje auta-fiat brava12.05.2009. u 20:41 - pre 181 meseci
Imam Fiat bravu 1600c, 16v, 98g
Problemi su sledeci:
- ler gas varira i to nema pravila. Najcesce se desava da kad se zagreje motor da obrtaji skacu i padaju, dok se auto ne ugasi. Kada skinem minus klemu sa akumulatora pa posle 10min vratim, radi odlicno. I tako traje dok ne napravim neku gresku( izleteo mi neki ludak na putu i ja na kocnicu bez kvacila, ugasi se auto i ni da opepeli vise. Upalim ga opet, odmah mi baci obrtaje na nulu.)
- auto trza kada mu dodajem gas u svakoj brzini, kao da ga nesto gusi
- krci mi menjac kada ubacujem u rikverc a menjao sam set kvacila pre 10 hiljada. Da li je to normalno

Mozda su glupa pitanja, jer dosta tema ima za ovo, ali nisam naisao na fiat brave pa rekoh da postavim.
Zna li neko dobrog majstora za fiate jer mi kazu da deltu zaobidjem
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
91.150.122.*



+115 Profil

icon Re: ler gas, trzanje auta-fiat brava12.05.2009. u 21:11 - pre 181 meseci
Ja lično poznajem jednog ODLIČNOG majstora ali je u Kraljevu........nije normalno da krči menjač,da je normalno tako bi izlazili iz fabrike....razlog je u "neodvajanju" kvačila(loš set kvačila,sajla kvačila,noseća poluga druk ležaja,sklop pedala,itd-neki od razloga)......trzanje?mož bit barem 20 razloga:od svećica i kablova do ECU-a..........pravac na dijagnostiku!........pozzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: ler gas, trzanje auta-fiat brava15.05.2009. u 14:40 - pre 181 meseci
Da nisi slucajno prao motor ili polivao vodom, pa namokrio kablove...?To se meni jednom desilo i setio sam se sta sam uradio tek kad je poceo da trza, i gubi snagu...Produvao ih sa kompresorom i bilo sve ok.

A sto se tice menjaca i rikverca, ne desava ti se uvek verovatno, na mom bivsem autu (fiat bravu) i jos dva koja sam provozao + jedan punto, bio je taj slucaj tako da mi je to deluje normalno :) ali proveri za svaki slucaj...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: ler gas, trzanje auta-fiat brava

[ Pregleda: 7825 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.