Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc....zamena amortizera!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc....zamena amortizera!

[ Pregleda: 5689 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JollyBGD
:)))))

Član broj: 222415
Poruke: 3
93.86.147.*



Profil

icon Pomoc....zamena amortizera!13.05.2009. u 08:52 - pre 182 meseci
Pre svega zelim da pozdravim sve ucesnike foruma i unapred se zahvalim svima koji mi pomognu bilo kakvim savetom vezano za moj problem koji cu izloziti! Elem....usput bih voleo da naglasim da sam ja totalni debil sto se tice , automobila, automobilizma,...mehanike itd...tako da,...ako vam neka od mojih pitanja ili konstatacija budu smesni, unapred molim da se ne smejete :))))) Hvala :))))

Dakle,...pre desetak dana sam kupio Fiat Croma-u 2.0 od prijatelja moga prijatelja. Croma je 91-godiste,...i generalno sam prezadovoljan autom do sada! Inace,...posto sam do sada vozio samo jugice i keceve,...i odrzavao iste,...nekako se sa ovom limuzinom slabije snalazim,....a ovaj problem sa amortizerima me jako muci pa se nadam da cete mi pomoci!

Naime,...jos kad sam kupio auto receno mi je da amortizeri nevaljaju i da bi to trebalo da se resi,...e sad,...dvojica "pametnih" mehanicara, koje sam kao, kaobajgi strucnjake poveo sa sobom su mi rekli da to nije nikakav problem i nikakva cena da se "napuni" ....a ispostavilo se da su grdno pogresili!
(bogu hvala te je motor dobar i predobar - bar tu nisu pogresili)

E sad....posto se razumem kao marica....je l'.....he he....ne umem tacno da vam objasnim kako se ponasa auto...ali ono sto ja krajnje laicki mogu da konstatujem,...jeste da je zadnji desni amortizer otisao u majcinu,....a i zadnji levi nije u nista bolljem stanju,...tako da auto pozadi skace kao damjanov zelenko!!! Mozda se ja varam....ali cini mi se da su ovi napred dobri....jer napred mi deluje sve ok.....ili mozda gresim?

E sad....bio sam u jednom serivsu , ovde kod mene u komsiluku (Zemun) i rekose mi da se amortizeri na mojoj Cromi ne mogu puniti....da li je to istina?
Ako nije.....gde, kako i da li ih puniti?
Oni nisu ni pogledali auto a znali su da se amortizeri ne pune,....a mene zanima....gde i kod koga da se obratim da nadjem strucno lice koje ce da mi kaze realno u kakvom su stanju amortizeri i da li da menjam sve ili samo zadnja dva?

Rekose mi u tom servisu....da je nov amortizer 7500 hiljada a polovan 4000....sa sve zamenom!
Posto ja nemam pojma o tome...kao sto vec naglasih....je l' to normalna cena ili ne?
I sta mi savetujete ...nove ili polovne? Iskreno ne bih bas da dam 15000 za amortizere za auto star skoro 20 godina...ali ako moram...sta cu.....pa bih bas voleo da cujem vase misljenje o svemu ovome....

Elem .... jos da naglasim,....da ja imam puno prijatelja i rodjaka koji se bave mehanikom,...i automobilima generalno,....ali prosto sa njima ne mogu da obavim komunikaciju na pravi nacin, jer nikako ne mogu da shvate da sam totalni debil za to, a cesto mi se i smeju...., a kada sve to izostane dobijem gomilu razlicitih informacija, i vise nisam nacisto kome da verujem!!! Tako da sam odustao on njih i resio da ovim putem potrazim pomoc!

Unapred zahvalan svima koji izdvoje vreme da mi odgovore.

S postovanjem.
dipl.ing. Milos Kuzmanovic.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pomoc....zamena amortizera!13.05.2009. u 10:37 - pre 182 meseci
Samo nove Milose.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc....zamena amortizera!13.05.2009. u 11:02 - pre 182 meseci
Pogledaj ti u Halooglasima imas male prodavnice koje drze delove za Fiat sa neoriginalnim delovima, pa i sa amortizerima. Cene se krecu od 2500 din pa navise. I najjeftiniji nov ti je bolji od nekog vrhunskog punjenog.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc....zamena amortizera!13.05.2009. u 13:06 - pre 182 meseci
Nisu vise vazni "original" amortizeri, i najcesce su, na trzistu, daleko od originala.

Ali, postoje odlicni zamenski amortizeri, cak i kvalitetniji od originala. Samo treba usaglasiti zelje i cenu.

Probaj sa Gabrijel amortizerima, naravno za tvoj model automobila, ili pokusaj da nadjes od neke druge firme, Boge, Monroe, kod zastupnika, da se ne mlatis po prodavnicama "originalnih" elova, oni samo dodaju svoju marzu..

Poz
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc....zamena amortizera!13.05.2009. u 13:10 - pre 182 meseci
Kofap, brazilska firma, vidi da li imaju za tvoj model. Jeftini, a solidni.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Pomoc....zamena amortizera!13.05.2009. u 19:03 - pre 182 meseci
šta god radio, samo nemoj da puniš amortizere. Za tebe sreća što su te odbili u servisu. Uzmi nove, verujem i ja da ne bi trebalo da budu više od 3,4 hiljade po komadu...
I promeni servis.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Pomoc....zamena amortizera!13.05.2009. u 19:40 - pre 182 meseci
Nemoj da punis, amortizeri imaju dve varijante - ili se menjaju ulosci ili novi. Kako nema neke specijalne razlike u ceni, stavi nove - Monroe - nisu skupi, zamena besplatna, evo moj majstor je zvanicni distributer istih, radi Fiat automobile mozes njemu da se obratis da ti zameni amortizere (kad skupis novaca, ako je to problem). Punjenje resava problem 6-12 meseci i onda opet isto. A nije ni to, to, dva nova daju apsolutnu stabilnost autu, bolje ce da koci, lezi na putu, nece opterecivati gume i trap...

Ako treba kontakt majstora, samo reci... poslacu ti na PM. On je na pocetku Bezanije to ti je blizu...
 
Odgovor na temu

JollyBGD
:)))))

Član broj: 222415
Poruke: 3
77.46.193.*



Profil

icon Re: Pomoc....zamena amortizera!14.05.2009. u 07:56 - pre 182 meseci
Hvala lepo na savetu, bio bih Vam jako zahvalan na broju telefona tog majstora! Pokusah da vam posaljem privatnu poruku, medjutim, forum mi ne dozvoljava, jer nisam registrovan 7 dana, verovali ili ne,....
Ne znam da li sam u stanju da primam privatne poruke na forumu dok ne istekne pomenuti period, bilo bi lepo da pokusate

Sve najbolje, pozdrav.
Milos.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.05.2009. u 19:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc....zamena amortizera!

[ Pregleda: 5689 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.