Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110921 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 18:50 - pre 181 meseci
Citat:
mrle 011: zanimljiv je taj legalizam.
tuzilastvo i sudstvo odlucuju dal' je ispravna ova ili ona medicina i ovaj ili onaj naucni metod.


Jesi ti ozbiljan?

Pa gde su naucne metode u tom "lecilistu"? Pa tu i nema da se odlucuje jel to naucna metoda ili ne! I oni su doneli odluku na osnovu inspekcije ministarstva zdravlja!

Covece.......

Da su naucne metode povrce - "metode" u Crnoj Reci bi bile pustinjski skocimis. Pa to nije cak ni ista logicka kategorija, a kamoli pravna.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 18:51 - pre 181 meseci
Citat:
@ kelja
Batinanje u zatvoru jeste po propisu, tj legalno je na osnovu internih propisa.
Sto se teritorije tice, zvucis kao da tako nesto prizeljkujes? Ne volis zemlju u kojoj si rodjen? Pa idi onda tamo gde vise volis. Znas, ima nas ovde koji volimo svoju zemlju, kakva god da je.


Ma ne, zapravo obozavam ovu zemlju. Samo mi smetate vi, takozvani tradicionalisti i takozvani patrioti.
Da vas nema, bilo bi ovo cak jedno od boljih mesta za zivot na ovoj jadnoj planeti.


Vas, sto opravdavate maltretiranje bolesnih ljudi drugim maltretiranjima (ili se pravite ludi i izjednacavate opravdanu upotrebu sile protiv kriminalaca, ALI samo u POSEBNIM situacijama, sa izivljavanjem nad bolesnim ljudima), vas sto terate iz zemlje mene i sve normalne kojima se gadite (terajte se vi u tri lepe, u vase azijatske rupe; u vase kine, rusije i belorusije!) vec dvadeset godina, vas sto u svakoj prilici morate da pomenete koliko volite zemlju i narod i kako se ponosite time sto ste Srbi, kao da je to neko licno dostignuce, jbt, vas sto svaki nagovestaj normalnosti i svako prihvatanje i upraznjavanje nekih osnovnih civilizacijskih normi povezujete sa IZDAJOM nacionalnih interesa.


Citat:
Nece to moci da ostane kakva god da je, nego ima da se uljudi, na veliku zalost "tradicionalista" i "patriota". Tako je bilo i tako ce biti, uvek i svuda. Eto, jedan korak prema uljudjivanju je i zatvaranje ovog rugla. Ako se "tradicionalistima" i "patriotama" sve to ne svidja, neka oni idu u Avganistan ili na kakvo slicno mesto, a ja sam siguran da ce naici na razumevanje. Samo nemoj da isteruju iz njihove zemlje druge, to jest nemoj da upraznjavaju tu slobodu koju im je doneo drug Slobe Crvljivog i dugar'ca zene mu, to su oni isterivali iz zemlje. More i za to verbalno teranje iz sopstvene zemlje onih koji hoce da ona bude bolje mesto uskoro ima da se 'apsi, samo polako. Eto, ovi sto budu uhapseni zbog toga onda mogu da idu kod popa Brane na prevaspitavanje, pa da se na licu mesta uvere u uspesnost metode.


To, Lesli! Ziveo!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:11 - pre 181 meseci
Cuh danas na TV, potvrdjeno je da je snimak batinanja napravljen pre par godina! I zasto niko do sad nije objavio?
Javio se i vladika Artemije i rekao da taj "centar" nema nikakve veze sa manastirom Crna reka. Mada, nije ni njemu za verovati...
Ali ipak se namece logican zakljuck, da je cela prica pocela posle njegove zabrane Bajdenu da poseti Decane, sto je i on sam rekao.

Ovo ipak sve lici na neki politicko - crkveni obracun, a narkomani su samo moneta za potkusurivanje, kao sto to obicno u Srbiji biva...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:16 - pre 181 meseci
Citat:
EmilijaV: Cuh danas na TV, potvrdjeno je da je snimak batinanja napravljen pre par godina! I zasto niko do sad nije objavio?
Javio se i vladika Artemije i rekao da taj "centar" nema nikakve veze sa manastirom Crna reka. Mada, nije ni njemu za verovati...
Ali ipak se namece logican zakljuck, da je cela prica pocela posle njegove zabrane Bajdenu da poseti Decane, sto je i on sam rekao.

Ovo ipak sve lici na neki politicko - crkveni obracun, a narkomani su samo moneta za potkusurivanje, kao sto to obicno u Srbiji biva... :D


Pa sigurno da ima i obracuna izmedju par struja koliko ih ima u SPC.

A sto se tice teorije na liniji Bajden - Artemije, ne verujem da nesto Bajdenu puca za Artemijevu dozvolu ili zabranu.


Ali to sve ne umanjuje ili uvecava istinitost tamosnjih dogadjaja.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:28 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Onaj ko potpisuje ugovor u kome pise da hoce da bude bijen ocigledno nije citav te prema tome takav ugovor ne moze da vazi, a i da vazi, koga je briga, neces more da to radis ovde i tacka. Neka idu u Pakistan, mozda ce tamo da ih razumeju. Ovi legalisti su poseban soj. Kad ti savest nije cista, ti postani legalista, to se zna.



Pa sta onda?Nece to moci da ostane kakva god da je, nego ima da se uljudi, na veliku zalost "tradicionalista" i "patriota". Tako je bilo i tako ce biti, uvek i svuda. Eto, jedan korak prema uljudjivanju je i zatvaranje ovog rugla. Ako se "tradicionalistima" i "patriotama" sve to ne svidja, neka oni idu u Avganistan ili na kakvo slicno mesto, a ja sam siguran da ce naici na razumevanje. Samo nemoj da isteruju iz njihove zemlje druge, to jest nemoj da upraznjavaju tu slobodu koju im je doneo drug Slobe Crvljivog i dugar'ca zene mu, to su oni isterivali iz zemlje. More i za to verbalno teranje iz sopstvene zemlje onih koji hoce da ona bude bolje mesto uskoro ima da se 'apsi, samo polako. Eto, ovi sto budu uhapseni zbog toga onda mogu da idu kod popa Brane na prevaspitavanje, pa da se na licu mesta uvere u uspesnost metode.


Ha ha ha jadan:(
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:31 - pre 181 meseci
Citat:
Ha ha ha jadan:(


Ha ha ha recit:(
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.250.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:31 - pre 181 meseci
Citat:
EmilijaV: Cuh danas na TV, potvrdjeno je da je snimak batinanja napravljen pre par godina! I zasto niko do sad nije objavio?

Nije bio trenutak.
Citat:
EmilijaV: Ovo ipak sve lici na neki politicko - crkveni obracun, a narkomani su samo moneta za potkusurivanje, kao sto to obicno u Srbiji biva... :D

Tacno, opake su to sve zavere novog svetskog poretka, NVO i Sorosa sa ciljem da se jadni narkomani ne izlece i da se ukine autenticno "sve sto je srpski" metod za njihovo lecenje - mlacenje asovima i celivanje moštiju.

O tom tzv centru se nije sad prvi put pisalo / govorilo, samo je mozda tek sad dosao na red. Patriote su mnogo vece stvari upropastili nego sto je taj centrar, recimo eno, palili su ambasade, pa je mozda trebalo prvo to da se resi, a lopatari kad dodju na red. Samo su sad ovi iz medija malo pogurali pricu.
Citat:
misterno2008: Ha ha ha jadan:(

Sta da radis popa Brano, ode ti centar. Mrski evropejci sve pred sobom unistise. Sve su toi komunjare, slusaj ti mene, samo promenili dlaku.
 
Odgovor na temu

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
91.148.89.*



+1331 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:34 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ovi legalisti su poseban soj. Kad ti savest nije cista, ti postani legalista, to se zna.
Zasto se onda pozivate na ustav, ako ste protiv legalizma?

Citat:
Citat:
A "uskoro ima da se 'apsi" mi nekako mirise na ... diktaturu?
Pa sta onda?
U cemu je onda razlika izmedju vas i Slobe? Kao razlika izmedju Kurte i Murte? Necete Slobinu diktaturu, vec vasu? Meni ste onda isti. Kao osnovac sam bio clan Otpora, i to mi je bio jedini politicki angazman u zivotu. Ako Onog zameni neki novi Sloba, bice ponovo neki Otpor.

Citat:
Citat:
I "bolje mesto" se ostvaruje iznutra, a ne spolja.
Sta li pa sad ovo znaci, da mi je da znam. Jel ovo opet neka grandiozna misao kakvog patriotskog duhovnika?
To znaci da ne cekas da neko iz neke druge zemlje dovodi u red tvoju zemlju, vec da to sam uradis. Da ne cekas da ti neko drugi ocisti kucu, vec je sam ocisti.

Citat:
kelja: Samo mi smetate vi, takozvani tradicionalisti i takozvani patrioti. Da vas nema, bilo bi ovo cak jedno od boljih mesta za zivot na ovoj jadnoj planeti.
Hoces da nas istrebis? Ovo sto si rekao je cist fasizam. I, u svoje ime sam rekao, nisam ni patriJota ni patwiota.

A obojici vam nedostaje osnovna kultura i kucno vaspitanje.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:37 - pre 181 meseci
Citat:
karateka: Hoces da nas istrebis? Ovo sto si rekao je cist fasizam. I, u svoje ime sam rekao, nisam ni patriJota ni patwiota.

A obojici vam nedostaje osnovna kultura i kucno vaspitanje.


A ko ste to "vi"?

Imas li i jedan argument da odbranis poziciju koja kaze da centar treba da nastavi da radi kao do sad ili imas samo ovo skretanje sa argumenata na "jadni mi" poziciju?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.250.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:44 - pre 181 meseci
Citat:
karateka: To znaci da ne cekas da neko iz neke druge zemlje dovodi u red tvoju zemlju, vec da to sam uradis. Da ne cekas da ti neko drugi ocisti kucu, vec je sam ocisti.

Pa evo, ciste je, ali ti se izgleda ne svidja kad je cista.

I ko je taj iz druge zemlje sto hoce da ti cisti kucu? U stvari cak ni to nece da moze, da smrdis unaokolo, ako svi ciste. Znas kako je u severnoj Ameriki, ako se doseli propalitet u pristojan kraj, pa zapostavi travnjak ispred kuce i to, jednog dana se komsije sakupe pa oni travnjak pokose, a propalitetu ispostave racun i upozore ga da ili da se seli, ili da se uljudi. Tako ti je to u mrskoj civilizaciji.
Citat:
karateka: ...bice ponovo neki Otpor.

Ma ima lom da napravite, samo sad nece biti zlocinacke Amerike da sve to finansira. Ali dobro, mozete da se nazovete "vitezovi oca Brane" i da se naoruzate lopatama, pa u ljuti boj, da spasite centar.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 24.05.2009. u 20:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:48 - pre 181 meseci
Citat:
Hoces da nas istrebis? Ovo sto si rekao je cist fasizam.


Ne, daleko bilo. Istrebljavanje je vasa uza specijalnost. ;)
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 19:53 - pre 181 meseci
Citat:
Selja: Ha ha ha recit:(


2+2:2=?

Jadan:)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 20:15 - pre 181 meseci
Ovdje svi rjesavaju tudje probleme koji ih se ne ticu i koji njih ne pogadjaju, a onako kako bi odgovaralo njima, zbog ko zna kojih razloga.

Nije uopste vazno sta vi mislite o batinanju, crkvi, upotrebi vjere u lijecenju i sl. Vi niste tamo, vas niko ne batina, vi niste zavisnici od droge (valjda), i niko vas nikad nece silom ni odvuci tamo.

Po meni, presudnu rijec bi trebalo da imaju oni koji su korisnici usluga tog centra. Ako njima to pomaze, ako nalaze smisla u tome, ako neki smatraju da su dobili batine po pravdi, po bogu, po moralu, po potrebi ili bilo cemu drugom, onda je to njihova stvar i ne tice se nikoga drugog, a pogotovo onih sto bi nekom nesto da uskrate (zbog svojih moralnih pobuda), a ne ponude nikakvu drugu alternativu.

Onda se moze diskutovati i o tome kolko je validan potpis covjeka koji se uclanio u boks-klub sa svijsecu da moze dobiti potres mozga, prelom vratnog prsljena, izbijanje oka i unutrasnja krvarenja. Pa eto, niko ne s*** protiv boks-klubova.
I u grupi djece se desi da neki nekog izbatinaju, pa sta sad - ajmo zatvoriti sva vrtica i obdanista i skole. I u vojci uvijek nekog cebuju, pa sta - ajmo ukinuti vojsku. I u zatvorima mlate i u policiji mlate - ajmo onda pozatvarati i njih. I u hokeju se mlate - odma zabraniti. Ajmo ukinuti tribine na fudbalskim stadionima zato sto tamo svako malo nekog umlate.

Vi se sad radujte i likujte sto se centar zatvara i idite mirno u svoj krevet, a sta je sa onih 200 ljudi koji se vracaju na ulicu i o cemu nocas misle napaceni clanovi njihovih porodica nije vazno. Vazno je da oni koje u sustini boli ***** za sve to izguraju svoje, bez obzira na potrebe onih kojima zivot visi o tome.

Ja mogu biti i protiv batinanja i protiv crkve i tih metoda, ali ne bih sebi nikad dozvolio da ubijedjujem nekog ko je tamo i kome to pomaze (po njegovim rjecima) da to tako ne valja i da treba da se zabrani. Ako njemu pomaze ili ako on misli da mu pomaze onda je tu kraj price. Valjda svak ima elementarno pravo na svoje misljenje i stavove, pa kakvi god da su. Sta je covjek i u cemu je smisao zivota ako neko drugi misli za tebi i odlucuje za tebe. Onda nisi covjek nego necija igracka. Svako ima pravo da zivi i umre kako god hoce, ako to ne ugrozava nekog drugog.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.151.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 20:23 - pre 181 meseci
Citat:
...mozete da se nazovete "vitezovi oca Brane"...

Ili da bude onako viteskije, "Branini jelenovi". Ima ona vrsta jelena, jelen lopatar, pa zbog toga.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 20:24 - pre 181 meseci
Citat:
misterno2008: 2+2:2=?

Jadan:)


Sta? Ne mozes da izracunas to? Jbg, necu ti pomoci, moraces sam, tako priglup. ;)

Citat:

Ili da bude onako viteskije, "Branini jelenovi". Ima ona vrsta jelena, jelen lopatar, pa zbog toga.


A jelen je, kazu, i simbol Hrista, pa bi time ugodjaj bio potpun. ;)

Citat:

Vi se sad radujte i likujte sto se centar zatvara i idite mirno u svoj krevet, a sta je sa onih 200 ljudi koji se vracaju na ulicu i o cemu nocas misle napaceni clanovi njihovih porodica nije vazno.


Ej, ma vidi, nije frka, mogu i njihovi, kad stignu kucama, da nastave da ih mlate, nema otac Bane tapiju na mlacenje. Vecina sigurno ima one lopate za sneg...


Citat:

I u grupi djece se desi da neki nekog izbatinaju, pa sta sad - ajmo zatvoriti sva vrtica i obdanista i skole. I u vojci uvijek nekog cebuju, pa sta - ajmo ukinuti vojsku. I u zatvorima mlate i u policiji mlate - ajmo onda pozatvarati i njih. I u hokeju se mlate - odma zabraniti. Ajmo ukinuti tribine na fudbalskim stadionima zato sto tamo svako malo nekog umlate.


Ovde osim standardne zamene teza i ordinarnih gluposti, ima i nekoliko dobrih ideja, koje podrzavam. ;)
 
Odgovor na temu

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
91.148.89.*



+1331 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 20:47 - pre 181 meseci
Citat:
Isak666: A ko ste to "vi"?
Kelja je napisao "vi", pa sam po inerciji odgovorio u mnozini. Inace zastupam samo licne stavove.

Citat:
Imas li i jedan argument da odbranis poziciju koja kaze da centar treba da nastavi da radi kao do sad ili imas samo ovo skretanje sa argumenata na "jadni mi" poziciju?
Citiraj gde sam rekao da centar treba ili da ne treba da nastavi sa radom? Nisam se zalozio ni za jedno ni za drugo, vec sam napisao da ih ne treba opet prepustiti ulici, vec ih ukloniti odatle, i da ih na neki nacin treba izolovati, izmedju ostalog i jer je vecina njih zarazena hepatitisom. Red je da procitate sta neko napise pre no sto pocnete da napadate. Ili je samo vazno istresti se? Otarasiti se svakodnevnih frustracija, makar i na forumu?

Citat:
Lesli Eldridz: Nije bio trenutak.
A sta to znaci da nije bio trenutak? Godinu-dve nikome nije smetalo sto neko tamo tuce narkose, a sada je odjednom trenutak kada to smeta? Hm. Politika.

Citat:
kelja: Ne, daleko bilo. Istrebljavanje je vasa uza specijalnost. ;)
Cija to "nasa"? Ti si dao cistu fasisticku izjavu.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 20:49 - pre 181 meseci
Citat:
Odin D.: ne bih sebi nikad dozvolio da ubijedjujem nekog ko je tamo i kome to pomaze (po njegovim rjecima)

Auh, a to tako dobro pomaze da se neki iznova vracaju i po nekoliko puta na "remix".

Citat:
a sta je sa onih 200 ljudi koji se vracaju na ulicu

Neka ih posalju u ustanove koje su specijalizovane da lece bolesti zavisnosti.

Citat:
o cemu nocas misle napaceni clanovi njihovih porodica nije vazno

Na sta su mislili kada je bilo vreme da vaspitavaju svoju decu? Jedni su bili samo povremena epizoda u zivotu svog deteta, a drugi nocna mora svojoj deci. Jedni su zanemarivaci, a drugi zlostavljaci. Posledica - narkomanija, kriminal, socio/psihopatski slucajevi.
Sada su se setili roditeljstva i vodili bi ih i kod Baba Kurane samo da ih skinu sa dopa.
Sve je potpuno jasno iz izjave onog oca koji je (kao) sokiran video snimkom, a pre toga nije verovao svom sinu kada mu je ovaj pricao sta je prezivljavao. To govori o potpunom nedostatku komunikacije na relaciji roditelj-dete.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 20:50 - pre 181 meseci
Citat:
karateka: Hoces da nas istrebis? Ovo sto si rekao je cist fasizam. I, u svoje ime sam rekao, nisam ni patriJota ni patwiota.

A obojici vam nedostaje osnovna kultura i kucno vaspitanje.


Nemoj da se uzbudjujes i nerviras,vec ignorisi taj polusvet.

Mozes im se i smejati,ali mislim da su najpre za zaljenje.

Jadni:)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
91.148.89.*



+1331 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 20:59 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa evo, ciste je, ali ti se izgleda ne svidja kad je cista.
Taj narkos sa hepatitisom ce opet sutra da zapisava neki ulaz u kome zive normalni ljudi, da baci spric na travnjak, i da siri zarazu. Sta je tu ocisceno?
S jedne strane vam smeta sto je tamo neki narkos dobio batine, a sa druge strane biste odstranili one koji imaju misljenje drugacije od vaseg? Ne, nikakve razlike nema izmedju tebe i onog tipa sa lopatom. Nikakve.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.231.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 21:09 - pre 181 meseci
Mene uopste nije briga ni za te narkose, ni za njihove roditelje, ni za popove, ni za bilo koga, a narocito za te sto imaju misljenja. Ono je ruglo i anticivilizacijska ustanova, to ne mere postojat u Europi u 21 veku i tacka, pa ko hoce neka se postavi na glavu. A zasto su ga tek sad zatvorili, e zato su ga tek sad zatvorili.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110921 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.