Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 113145 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 13:10 - pre 183 meseci
Citat:
Isak666: Od pre 7 meseci zivim u Stuttgartu, 4 godina sam radio za nemacku humanitarnu organizaciju, te sam po prirodi stvari radio u Novom Sadu i Stuttgartu - u zavisnosti od projekta.

PAranoja mirnija?


Pazi, krajem decembra si prvi put otisao, to ne moze biti 7. meseci. Dalje, napisao si "Ja sam npr radio ovde u Stuttgartu". To ne moze biti jer si u Stutgart otisao skoro. A i bese, osnivac si neke NVO?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 13:18 - pre 183 meseci
Citat:
vilil1: Pazi, krajem decembra si prvi put otisao, to ne moze biti 7. meseci. Dalje, napisao si "Ja sam npr radio ovde u Stuttgartu". To ne moze biti jer si u Stutgart otisao skoro. A i bese, osnivac si neke NVO?


Cuj Oznas, posto vidim da listas teme na forumu da ti olaksam.

6 meseci, ne 7 (ne brojim dane bas), ZIVIM / STANUJEM / BORAVIM u DE. Na osnovu boravisne vize i za to su mi trebale info.

A za rad u Stuttgartu se ide RADNOM vizom i to sredjuje maticna organizacija.

To su dva procesa razlicita.



I sta pokusavas ti?
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 13:19 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Roditelji su verovatno potpuno sludjeni i apsolutno nekompetentni po pitanju dijagnostike i lecenja kompleksne bolesti kao sto je ova. A sludjenost ih dovodi do donosenja nekih odluka koje ne samo sto su stetne, nego i protivzakonite. To nije dusevna bolest, to je jednostavno stanje neuracunljivosti.

Sto se svestenstva koje ucestvuje u tome tice... u pitanju je najobicniji sadizam, da li je to dovoljno za nazivanjem "dusevne bolesti" ili ne, to ne znam - ali fakat da imaju nekakve mantije i nazivaju se "svetim" sa tim nema nikakve veze. Mozda, ima, u smislu kao sto uniforma nekim agresivnim policajcima daje ohrabrenje da se jos vise nasilno ponasaju. Njih samo treba kazniti zatvorom, i zatvoriti im "ustanovu" i nista vise.

"Mi" bar imamo zakon iza sebe, i misljenje moderne medicine i pedagogije. "Moderne" mislim bar 6-7 decenija moderne. Cini mi se da i po vasim arsinima "mi" vise brinemo za dobrobit tih ljudi od "vas".


Ivane ili bi ti vise odgovaralo da si neki John:),Bogu hvala,pa si kompetentan da dijagnostikujes stanje roditelja,koji su sludjeni i neuracunljivi.

Ne odgovori mi tj. nisi citirao civilizacijsku upotrebu kasetnih bombi sa osiromasenim uranijumom u sred evrope,na pragu 21 veka?

I koji smo to "VI"?Ako pod "VI" smatras one koji koji su od 90-ih pa do 5-og oktobra bili na ulici,dobijali batine i morali da idu preko zbog progona tadasnjeg rezima,onda si u pravu.Cisto sumnjam da si podelio "nasu" sudbinu,ali danas je to moderno,da ti o "pravim" vrednostima pricaju oni koji su bili u misjim rupama(ako gresim-izvini)

"MI" smo to radili zbog boljeg sutra,okrenuti zapadnim vrednostima,koje ja i meni slicni danas nazivamo pravim imenom.Idealizujes sve zapadne "vrednosti", a nije bas tako.O tome toliko.

Ni jednog trenutka nisam pozdravio takvo lecenje kao jedino ispravno,ali ako su isrpljene sve ostale mogucnosti i ako takve metode daju rezultate,zasto ne.Ko normalan bi dozvolio da mu se nad detetom izivljava,da se premlacuje i fizicki zlostavlja?
Koliko sam upucen,najpre se radi o radnoj terapiji,fizickom i duhovnom prociscenju,a tek onda,kada se krisom unese droga,pribegava se fizickoj kazni tj. batinanju.

Mene nervira demagogija i moralisanje,a zivimo u jednom totalno degenerisanom i globalno(to je sad moderno) izdeformisanom drustvu,sa jedinim principom,principom jaceg.

Koliko god se trudio,nikad neces biti tamo neki amer,svaba ili englez.Shvati da si tamo neki mali srbin.Mozes pisati i na engleskom(posto to cesto cinis),al to te nece uciniti boljim(za sebe mozda,ali za njih nikad).

Ali ok,ako to tebe cini srecnim,postujem:)


bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7182 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 13:48 - pre 183 meseci
Citat:
misterno2008
Ivane ili bi ti vise odgovaralo da si neki John:),Bogu hvala,pa si kompetentan da dijagnostikujes stanje roditelja,koji su sludjeni i neuracunljivi.


Ne ja nisam kompetentan, ali imam kometentne u porodici a i znam sta bilo ko kompetentan misli o ovoj "metodi", ne zivim pod stenom.

A sto "John"? Mislis ako ne prihvatam metode iz 19-tog veka da mi "Ivan" ne pristaje? Jel tako ti zamisljas pripadnike svog naroda - zaostale u 19-tom veku? Rekao bih da imas jako lose misljenje o svom narodu onda.

Citat:

Ne odgovori mi tj. nisi citirao civilizacijsku upotrebu kasetnih bombi sa osiromasenim uranijumom u sred evrope,na pragu 21 veka?


Kakve to veze, bilo kakve ima sa ovom temom? Zaboravio si da pomenes i Indijance - zaboravio si da citiras proterivanje Indijanaca, sram da te bude :-)

Citat:

I koji smo to "VI"?Ako pod "VI" smatras one koji koji su od 90-ih pa do 5-og oktobra bili na ulici,dobijali batine i morali da idu preko zbog progona tadasnjeg rezima,onda si u pravu.Cisto sumnjam da si podelio "nasu" sudbinu,ali danas je to moderno,da ti o "pravim" vrednostima pricaju oni koji su bili u misjim rupama(ako gresim-izvini)


A Indijanci? Zanimljivo da si primetio mogucnost da gresis, ali ti nije smetalo da opalis... bas si se suzdrzao :-)

Citat:

"MI" smo to radili zbog boljeg sutra,okrenuti zapadnim vrednostima,koje ja i meni slicni danas nazivamo pravim imenom.Idealizujes sve zapadne "vrednosti", a nije bas tako.O tome toliko.


Ovde se ne radi ni o kakvim "zapadnim vrednostima", vec o stanju medicine i pedagogije koje je izbacilo takve metode pre vise decenija. Iste vrednosti su postojale i u SFRJ a postoje i danas u Srbiji, izvan tog centra za torturu... nije "zapad" iza njih, ima lekara svuda - zamisli, i u Srbiji.

Nema nista "zapadno" ili "istocno" u tome. Tortura je univerzalno kriminal, a ne metoda lecenja.

Citat:

Ni jednog trenutka nisam pozdravio takvo lecenje kao jedino ispravno,ali ako su isrpljene sve ostale mogucnosti i ako takve metode daju rezultate,zasto ne.Ko normalan bi dozvolio da mu se nad detetom izivljava,da se premlacuje i fizicki zlostavlja?
Koliko sam upucen,najpre se radi o radnoj terapiji,fizickom i duhovnom prociscenju,a tek onda,kada se krisom unese droga,pribegava se fizickoj kazni tj. batinanju.


Te metode ne daju rezultate - ne mogu da ih daju, jer je nanosenje teskih telesnih povreda zlocin koji nanosi teske psihicke traume. Nigde se taj metod ne koristi za lecenje od bolesti zavisnosti - to su fantazije, bez ikakvog medicinskog pokrica.

Jedino pokrice koje postoji ovde je pokrice bolsnicima da prebijaju ljude. I to ce uskoro biti zatvoreno.

Citat:

Mene nervira demagogija i moralisanje,a zivimo u jednom totalno degenerisanom i globalno(to je sad moderno) izdeformisanom drustvu,sa jedinim principom,principom jaceg.


Demagogija ti je to sto u 21-vom veku ljudi protestvuju protiv institucija organizovane torture i, jos gore, nazivanje istim "centrima za lecenje"? Imas vrlo zanimljivu definiciju demagogije.

Citat:

Koliko god se trudio,nikad neces biti tamo neki amer,svaba ili englez.Shvati da si tamo neki mali srbin.Mozes pisati i na engleskom(posto to cesto cinis),al to te nece uciniti boljim(za sebe mozda,ali za njih nikad).


Tako mali Djokica zamislja sve koji ne razmisljaju kao on - vidi, to sto su razni imbecili u poslednjih 20 godina u Srbiji pokusali da proture ideju da je sve srednjevekovno, nazadno i bolesno "original srpsko" a ako neko digne glas i to nazove pravim imenom on se navodno "pravi Englez"... Ja nemam sta da se pravim, niti da se ponosim niti da se stidim sto sam Srbin - to je rezervisano za neke kompleksase.

To ne menja ni za milimetar cinjenicu da je OVO protivzakonito nadrilekarstvo kroz koje se provlaci fizicka tortura, i kao takvo je zakonom zabranjeno i u Srbiji - i, kao sto vidis, drzava je ipak pocela da reaguje.

Da se mozda i drzava "pravi Englez"? Zeznuto onda skroz...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 14:31 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kakve to veze, bilo kakve ima sa ovom temom? Zaboravio si da pomenes i Indijance - zaboravio si da citiras proterivanje Indijanaca, sram da te bude :-)


I opet nisi odgovorio na postavljeno pitanje?Da nisi kojim slucajem politicar:)?
Ovo mi nesto poznato,pricati mnogo,a ne reci nista.
Ima veze i te kako.Tebi su puna usta zapadne civilizacije,ne meni.Pregledaj svoje postove:)
Citat:
Ivan Dimkovic: Tako mali Djokica zamislja sve koji ne razmisljaju kao on - Ja nemam sta da se pravim, niti da se ponosim niti da se stidim sto sam Srbin - to je rezervisano za neke kompleksase.


Ja mozda jesam mali Djokica,ali upitno je ko je kompleksas!?

Citat:
Ivan Dimkovic: Ovde se ne radi ni o kakvim "zapadnim vrednostima", vec o stanju medicine i pedagogije koje je izbacilo takve metode pre vise decenija. Iste vrednosti su postojale i u SFRJ a postoje i danas u Srbiji, izvan tog centra za torturu... nije "zapad" iza njih, ima lekara svuda - zamisli, i u Srbiji.

Nema nista "zapadno" ili "istocno" u tome. Tortura je univerzalno kriminal, a ne metoda lecenja.


Opet ista stvar,nisam ja spominjao zapadnu civilizaciju i zapadne vrednosti,vec ti:)
U vecem delu bih se mogao sloziti sa tobom,ali opet ponavljam,decidno sam rekao,ako su iscrpljene sve mogucnosti,zasto ne?Ljudi se u muci hvataju za svaku slamku spasa,pricamo o izlecenju.

Ti vec znas da su takve metode neefikasne,a iskustva govore drugacije.Po inerciji ne prihvatas tu metodu jer nije medicinski prihvacena,pa makar bila i jedini nacin da rehabilituje te nesrecnike.

Opet te pitam,ne daj Boze,da sutra tvoje ili moje dete upadne u te probleme,i da probas sa svim poznatim i priznatim metodama koje ne daju rezultate,da li bi mogao gledati kako ti se dete muci,vene,a znas da tamo negde u nekom manastiru postoji nacin za izlecenje?

To je sustina.Govorim jasno i razgovetno i najpre konkretno.Ti se igras nadmudrivanja doskocicama i pahuljicama,a ja te konkretno pitam?

Odgovori mi na pitanje i za mene ce diskusija sa tobom biti zavrsena po ovoj temi:)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 14:40 - pre 183 meseci
Citat:
misterno2008: a znas da tamo negde u nekom manastiru postoji nacin za izlecenje?

Malo deblji baja u sorcu, fight rukavicama i lopatom?
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 14:49 - pre 183 meseci
Citat:
DaliborP: Malo deblji baja u sorcu, fight rukavicama i lopatom?


Ma pitao bih te ja dal bi postavio to pitanje da je tvoje dete u pitanju?Gutao bi mili moj sve,samo da ozdravi.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7182 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 14:53 - pre 183 meseci
Citat:
misterno2008
I opet nisi odgovorio na postavljeno pitanje?Da nisi kojim slucajem politicar:)?
Ovo mi nesto poznato,pricati mnogo,a ne reci nista.


Sorry, necu reci nista po pitanju necega sto apsolutno nema veze sa ovom temom. Kao sto ti necu reci ni misljenje o progonu Indijanaca ili o invlaziji na Irak - ako te zanimaju odgovori na ta pitanja, uvek mi mozes poslati privatnu poruku ili otvoriti novu temu.

Citat:

Ima veze i te kako.Tebi su puna usta zapadne civilizacije,ne meni.Pregledaj svoje postove:)


Opet ti i "zapadna civilizacija" - ne znam odakle ti ideja da je izbacivanje fizicke torture nesto unikatno za "zapadnu civilizaciju".

Pre ce biti da je takodje deo normalne Srbije, tj. srpske civilizacije - ovde se radi o jednom malom izuzetku tj. o bolesnim pojedincima koji su svoje porive nazvali "lecenjem" i to prodaju kao maglu nesrecnim ljudima.

Nece biti da je "srpska civilizacija" nesto u cemu su ovakve stvari dozvoljene, sasvim se pozivam na nju - znas, ona je takodje podnela krivicne prijave protiv ovih ludaka.

Dobra ti je strategija - prvo pricas o nepogresivoj ljubavi roditelja, a kada ti se predoci da se ovde ne radi o ljubavi, onda se vadis na zlu "zapadnu civilizaciju" - sto je brilijantno, osim ako nekako zaboravimo fakat da je tortura kao metod lecenja i vaspitavanja izbacena i iz "srpske civilizacije" vec dugi niz decenija.

Citat:

Ja mozda jesam mali Djokica,ali upitno je ko je kompleksas!?


Mozda neko ko se identifikuje sa srednjevekovnim metodama i one koji se sa tim ne slazu naziva "John-ovima", iako je i u Srbiji i te kako tortura kriminal. Ako ti je osoba koja to zove pravim imenom "John" i "Englez" bojim se da su kompleksi iskljucivo na tvojoj strani, a ti razmisli zasto.

Citat:

Opet ista stvar,nisam ja spominjao zapadnu civilizaciju i zapadne vrednosti,vec ti:)


Civilizaciju, covece - nebitno "zapadnu" ili "istocnu" - znas ono, 21-vi vek, i tako to... jel treba da ti definisem sta znaci "civilizacija" - ono, vladavina prava, postovanje prava licnosti na zivot bez torture i tako to? Jel treba da citiram Ustav Srbije, ili mislis da je i to "zapadna civilizacija"?

Citat:

U vecem delu bih se mogao sloziti sa tobom,ali opet ponavljam,decidno sam rekao,ako su iscrpljene sve mogucnosti,zasto ne?Ljudi se u muci hvataju za svaku slamku spasa,


Zasto ne? Zato sto je:

a) Kriminal
b) Nasilje
c) Ne postoji ni jedan kredibilan medicinski dokaz da je takva metoda uspesna, osim "majkemi" od strane osobe apsolutno nekompetentne za bilo sta osim za komunikaciju sa zamisljenim prijateljima

A... da - i "roditelji je podrzavaju" - sto je vrlo bitna stvar po pitanju pristupa lecenju vrlo kompleksne bolesti... treba taj parametar uvrstiti u ocenu svih medicinskih metoda pri lecenju, cini veliku razliku!

Citat:

pricamo o izlecenju.


Ne ne, TI pricas o "izlecenju" - to "izlecenje" je najobicnija fantazija, osim ako mislis da je prepravka narkomana da postane batinas i time zadovoljava svoje potrebe za endorfinima "izlecenje" .

Citat:

Opet te pitam,ne daj Boze,da sutra tvoje ili moje dete upadne u te probleme,i da probas sa svim poznatim i priznatim metodama koje ne daju rezultate,da li bi mogao gledati kako ti se dete muci,vene,a znas da tamo negde u nekom manastiru postoji nacin za izlecenje?


Po koji put ces ovu "metodu" nazivati "nacinom za izlecenje" - mislis da ako je ponovis dovoljan broj puta da ce ona postati "nacin za izlecenje"? Zanimljiv pristup ;-)

A odgovor na tvoje pitanje je - Naravno da ne bih svoje dete smestio u nekakav logor gde ce da ga biju pod nadzorom nekih nindzi, posto imam dovoljno znanja u glavi i mogucnosti da sa istom razmisljam. Kao sto rekoh, dobar prijatelj iz skolskih dana je bio tezak heroinski narkoman - znam jako dobro sta ga je izlecilo, i nema nikakvog manastira u celoj prici.

Citat:

To je sustina.Govorim jasno i razgovetno i najpre konkretno.Ti se igras nadmudrivanja doskocicama i pahuljicama,a ja te konkretno pitam?


Ja ti sasvim konkretno odgovaram - na ona pitanja koja imaju veze sa ovom temom, naravno :-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 15:07 - pre 183 meseci
Novi momenti:
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=362080

Lepo je sto su i oni ''malo blize bogu'' reagovali... Cenim da bi vernici bili zbunjeni, da se nisu oglasili...

Inace, ima jos ovakvih, manastirskih ''lecilista'' po Srbiji. Ne znam samo da l' i oni primenjuju slicne metode.
U svakom slucaju, imam utisak da jedino sto moze da pomogne narkomanima koji odaberu (ili kojima odaberu) ovakvo lecenje jeste relativna izolovanost ''lecilista''.

http://www.youtube.com/watch?v=k0e9qjHQpYY

Jos malo o ''uspesnim'' metodama naseg bozjeg jaganjca i njegovih ''izlecenih'' sticenika:
Citat:

U životu nisam video takve batine! Pop Branislav i njegova „pajser ekipa“, sačinjena od bivših narkomana, umela je da nas bije po sedam dana, sve dok ostali ne mogu da nas prepoznaju. Dok tuče nekog ko je prekršio pravila, ostali gledaju da bi videli šta ih čeka ukoliko budu nedisciplinovani - kaže mladić i dodaje da „pop monstrum“ ne bira sredstva za batinanje.
- Ako zapališ cigaretu u WC-u ili ne daj bože probaš da pobegneš, ideš u „ćošak istine“ u prostoriji punoj ikona. Prvo udara pesnicama, a onda dograbi ašov i udara dok ne počneš da vrištiš. Jednog momka je terao da bos stoji na snegu 15 minuta, a kad je ušao u toplo, tukao ga gumenim crevom po tabanima da danima nije mogao da stoji - uzdiše i dodaje da se otac Branislav hvalio kako njihove roditelje „šiša za 400 evra mesečno“.



Ocito je da je drzava zakazala i u ovome kao i u svemu drugom, i da se ocajni ljudi sve cesce okrecu ''alternativnim'' metodama lecenja, a to obilato zloupotrebljavaju skotovi kao sto je ovaj mantijaski psihopata.



[Ovu poruku je menjao kelja dana 23.05.2009. u 16:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 15:16 - pre 183 meseci
Citat:
acaradio: Spankin' Priests :D


And shemale nuns. :p
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 15:25 - pre 183 meseci
Ivan Dimkovic,

Citat:

Mada, sudeci po tome ko je organizator ovog tzv. "lecenja" nije ni cudo sto se kaska za ostatkom sveta nekoliko decenija.


Citat:

"Mi" bar imamo zakon iza sebe, i misljenje moderne medicine i pedagogije. "Moderne" mislim bar 6-7 decenija moderne. Cini mi se da i po vasim arsinima "mi" vise brinemo za dobrobit tih ljudi od "vas".


Kakva sad podela mi/vas/nas? Ponovo ti smeta jer su ljudi izabrali gde ce da lece svoju decu, a nekako se ne uklapa u tvoj sklop gde bi trebalo da bude po tvom izboru.

Zasto nije moguce da ti smeta osoba (ili osobe) koja je odlucila da batina, kao sto bi ti eventualno smetalo ako neko batina nekog u bilo kakvoj drugoj ustanovi? Znaci osoba kao osoba, bez verske/politicke pripadnosti.

Covece, pa u osnovnoj skoli u koju sam ja isla i dan danas radi pedofil. Koliko li je dece proslo kroz njegove ruke, a jos uvek drzi poziciju u DRZAVNOJ skoli.

A taj bajni novinar koji je zamisli tek sada otkrio za ovaj incident... drzao je vesti u rukavu kad zatreba da digne tiraz. Ako cemo vec da dizemo paniku, on je sasvim zloupotrebio svoj polozaj jer nije obavestio vlasti na vreme – posto kaze da je bilo bitno da svi budu obavesteni o tom incidentu. Drzavne ustanove nisu ni bolje ni gore u zataskavanju ovakvih incidenata, jer im normalno ne ide u prilog.

Da li je moguce na ovoj temi razgraniciti zrno od kukolja, i prestati se baviti vise samom ustanovom nego individuama koje su izabrale to da rade i da se vidi kako se sa njima ophodila ta ustanova?

Jer ako nije moguce, hajde da izvucemo prasinu ispod tepiha, pa da pozatvaramo i sve drzavne ustanove zbog ljudi koji su pravili greske dok su radili u njima.

U novinama danas citam kako je doktor iz jedne drzavne medicinske ustanove uspostavio pogresnu dijagnozu pacijentkinji u Srbiji. Umalo joj odsekose grudi, idiJot da bi idiJot bio – a sve to da na vreme nije drugi doktor reagovao, tik pred operaciju. Obojica rade za drzavne medicinske ustanove.

Nekoliko meseci je zivela u strahu jer je mislila da joj je kraj. Porodica joj je izgubila sve na Kosovu, kuce im spaljene, prosla je kroz traume, i da joj jedan idiJot ispostavi pogresnu dijagnozu – a da nije ni konsultovao bilo kog drugog. TO je batinjanje uma i tela, samo se modrice ne vide. 24/7/nekoliko dana.

Da citiram:
Citat:

Da ne pricamo o tome da je to sto se radi PROTIVZAKONITO, pre svega - a onda i potpuno medicinski neefikasno, nazadno, nasilno - jednom recju: nenormalno.

Instituciju u kojoj se sprovodi batinanje ljudi treba pod hitno zatvoriti - zbog tih nesrecnih ljudi i njihovih roditelja.


U pitanju je Onkoloski institut Beograd i cetiri dana pretrpljenog straha.

I da ponovo citiram tvoj citat:

Citat:

Ombudsman Saša Janković izjavio je juče Tanjugu da je protiv devet identifikovanih osoba u Duhovno - rehabilitacionom centru Crna Reka, kod Novog Pazara, podneta krivična prijava, zbog nadrilekarstva, nadriapotekarstva i nanošenja teških fizičkih povreda štićenicima. Janković je, takođe, u saopštenju naveo da "niko u Republici Srbiji nema pravo da, mimo zakonom utvrđenog postupka i odluke nadležnih organa bilo koga liši, niti drži lišenog slobode, niti iko može nad drugima vršiti nasilje, bez obzira na to da li smatra da time čini dobro".


Ako ova zena nije prozivela kroz nasilje, bez obzira sto je taj doktor mislio da cini dobro, i ako joj nisu nanete teske mentalne i fizicke povrede zbog stresne epizode, onda ne znam sta jeste. Jedino sto nedostaje je da ostvari isto sto Ombudsman Jankovic kaze da treba da se ostvari u svim slucajevima – njeno pravo u Republici Srbiji, povodom onog kroz sta je prosla.

Ali za***i njeno pravo kad nije dovoljno senzacionalisticka vest, i kad drzava nema mehanizam da kaznjava samu sebe.

Pokusala sam naci link ka nekoj web stranici, ali imam samo stampano izdanje clanka. Zena se zove Milica Jovanovic i radi kao sluzbenica. Ima porodicu, dvoje dece. Preselili su se u Beograd (1997) kada je jedan zitelj Kosova namerno udario automobilom njenu kcerku. Imali su tri kuce, sve tri spaljene.

Zasto jedna Milica zasluzuje da joj jedna renomirana drzavna medicinska ustanova ispostavi mentalno i fizicko/stresno batinjanje?

[Ovu poruku je menjao _andjela_ dana 23.05.2009. u 16:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 15:49 - pre 183 meseci
Citat:
Isak666: Cuj Oznas, posto vidim da listas teme na forumu da ti olaksam.

Da, naravno da listam. Ne podnosim lazove. U ovoj temi o dobijanju dozvole za DE si sve rekao.

http://www.elitesecurity.org/t...bijanje-nemacke-boravisne-vize

Da ne citiram sada tvoje postove tamo, vezane za tvoj PRVI odlazak u DE.


Citat:
Novi momenti:
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=362080

Lepo je sto su i oni ''malo blize bogu'' reagovali... Cenim da bi vernici bili zbunjeni, da se nisu oglasili...


Eto i odgovora na pitanje zasto je bas sada ovo plasirano. Resili da smire neposlusnog Artemija.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7182 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 16:19 - pre 183 meseci
Citat:
vili1
Eto i odgovora na pitanje zasto je bas sada ovo plasirano. Resili da smire neposlusnog Artemija.


Sve je moguce kada su u pitanju politicke igre - medjutim momenat plasiranja uopste ne utice na suludost i nelegalnost cele te "operacije", bez obzira na to kada i ko je plasirao ove informacije, sama radnja je uvek bila i ostala kriminal.

Krivicne prijave su podignute, nadam se da ce drzava zatvoriti "centar" a organizatore kazniti adekvatnom kaznom.

Ovo je inace jos gore od onih nadrilekara sto nude "lekove za rak" - a i ti nadrilekari nisu legalni i suzbijaju se (kaznjivo po krivicnom zakonu Srbije), ovo je jos gore jer pacijenta podvrgava teskoj torturi - em je nadrilekarstvo, em je nanosenje teskih telesnih povreda... bogme tu ima materijala i za zatvorske kazne.

U svakom slucaju - ako nista drugo, pohvalno je sto je drzava bar reagovala. Tuzno je to sto je takva intitucija postojala dugo vreme i da se cekalo da se novine raspisu kako bi se pokrenuo neki postupak, ali i to je bolje od neradjenja nicega.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 16:34 - pre 183 meseci
Citat:
Ma pitao bih te ja dal bi postavio to pitanje da je tvoje dete u pitanju?Gutao bi mili moj sve,samo da ozdravi.

Mene najvise plasi upravo ovakav stav koji ima pola Srbije. Ono, pa ako ce to da ga izleci sto da ne, nek tuku.
Da li iko moze da poveruje da ono prikazano na snimku ima veze sa lecenjem i izlecenjem?!? Da li stvarno neko misli tako?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 16:51 - pre 183 meseci
Postoje neki ljudi, neke situacije i neka stanja u koje neki ljudi mogu da dospiju, a koja se ne mogu razresiti nikakvim "civilizacijskim" tekovinama.
(Uostalom, ratovi, genocidi, progoni, ubijanja, trovanja, vjesanja, revolucije.... sve su to zvjerstva i divljastva, ali se lako "progutaju" uz serviranje prigodnih ciljeva i opravdavanja i nazivajuci ih kojekakvim poetsko-epskim imenima. Kada se neki drugi konflikti rjesavaju slicnim sredstvima samo na manjem (pojedinacnom) nivou, onda se proglase metodama srednjeg vijeka.)

Kao i za sve drugo, stvar se treba staviti u neki kontekst da bi se moglo smisleno o njoj pricati.
Recimo da neko od nas izadje na balkon i pocne da pisa po slucajnim prolaznicima. Kad bi se ovi skupili i malo premlatili doticnog "filozofa", ne bi niko rekao da se radi o srednjovjekovnim metodama mucenja i izivljavanja kompleksa nekih batinasa, vec bi se reklo "dobio je sta je trazio".
Sa druge strane, pisanje po slucajnim prolaznicima je daleko manji "zlocin" od premlacivanja bolesnog roditelja skoro na smrt, da bi mu se otele poslednje pare koje je sacuvao za kupovinu insulina bez koga ne moze da zivi, a da bi otimac kupio sebi drogu. Kad neko takvog premlati ljudi su skloni da pametuju i "mudruju" o tekovinama civilizacije, iako je ocigledno da ni jedno od navedenih djela ne potpada pod tekovine civilizacije, pa nije ni jasno sto bi se u tretmanu istog obavezno morale primjenjivati "civilizacijske" metode.

Postoji vise "tipova" ljudi sa veoma razlicitim psiholoskim morfologijama i razne metode i pristupi su potrebni da bi se sa njima radilo. Ima ljudi kod kojih razgovori, savjetovanja, verbalno-filozofska ubijedjivanja, medicinski lijekovi i sl. stvari imaju efekte, ali ima i onih kod kojih to jednostavno nema nikakvog odjeka (ukljucujuci i medicinske lijekove i sredstva).
Sa druge strane, i ja sam bio svjedok u nekoliko navrata da se neki ljudi dozovu pameti tek kad dobiju neke batine. Ako iskljucimo batinanje u mjeri u kojoj ostavlja trajne i nepopravljive fizicke posljedice sa funkcijom osvete, neka druga batinanja mogu pomoci covjeku da se probudi, da shvati gdje se nalazi, da sagleda svoj polozaj ili da se vrati malo u realan svijet, ili ga jednostavno mogu odvratiti od neke namjere koju bi neizostavno sproveo bez obzira na bilo koje druge "humane" metode odvracanja (osim mozda vezanjem gvozdenim lancem za radijator, sto je takodje "necivilizacijski").
O psihickim posljedicama toga takodje ne vredi pricati bez odredjenog konteksta. Ako je covjek zavisnik od droge i ako je svasta radio i porodicu unistavao zbog toga i ako se doveo u situaciju da cak bude i batinan zbog toga, malo je smjesno pricati o "zdravom mladom perspektivnom mladicu" koji sad ima traume od batinanja. Taj covjek bi imao/ima traume i bez batina, to je sasvim sigurno.


Takodje smatram i da prozivanje crkve, religije i tome slicnih stvari u ovoj temi nema osnova, jer, koliko vidim, osim sto doticna organizacija na neki nacin "potpada" pod crkveno okrilje, to u krajnjem slucaju ne mora da znaci nista drugo. Doticni poglavar moze u citavoj toj stvari postupati iz sasvim licnog ugla, nevezano za bilo kakvu vjeru. On uostalom moze biti i manji vjernik i od mene i od nekih drugih koji sebe nazivaju, recimo, ateistima, iako mozda zbog prirode svog poziva nije u prilici da o tome trubi na sav glas. Poznajem par ljudi iz te "branse" koji to tako i shvataju - profesija (zanat) kao i svaki drugi, bez ikakvih daljnih filozofsko-religijskih podloga i maski.

Koliko sam mogao da shvatim, doticna ustanova je slobodnog i otvorenog karaktera, tako da svako moze da ode kad god hoce. Medjutim, ko hoce tu da ostane i boravi vjerovatno se mora pridrzavati nekih pravila, jer inace ustanova ne bi mogla drugacije funkcionisati. Pretpostavljam da ta ustanova nema finansija da ogradi taj centar 12 metara visokim zidom, plati cuvare i nabavi skenere za drogu i trenirane pse da bi mogla da spreci unosenje droge u centar i kontrolu ulaska/izlaska raznih osoba. Prema tome, rade sa onim sta imaju i stite se kako jedino mogu i nikog ne drze svezanog pa da tu mora da bude.

Siguran sam i da bi se vecina ovih koji kukaju o "humanim metodama" digla na kuku i motiku kad bi drzava sad srezala jedan dobar porez za izgradnju novog velelepnog savremenog centra za odvikavanje i ljecenje od narkomanije. Bilo bi: "ja crncim ko crnac, a sve da bi davao pare nekom ufiksanom lezilebovicu za lezanje u prirodi, seanse laprdanja sa skupim psihijatrima koje se tarifiraju po minuti, tople bazene i kurseve pletenja korpi od pruca".

Tako da,... ko ne misli da se angazuje da se tako nesto pravi i ne misli da daje pare za to, onda bolje da ostavi one koji to rade onako kako znaju i umiju da rade i dalje, kad vec nema nista drugo. Bolje i tako nego nikako. A ako je tako kao sto kazu, da je to nekima stvarno pomoglo, onda zbog takvih treba i da ostane, a ove druge niko ne prisiljava da tu budu.

 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 16:54 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zasto ne? Zato sto je:

a) Kriminal
b) Nasilje
c) Ne postoji ni jedan kredibilan medicinski dokaz da je takva metoda uspesna, osim "majkemi" od strane osobe apsolutno nekompetentne za bilo sta osim za komunikaciju sa zamisljenim prijateljima

A... da - i "roditelji je podrzavaju" - sto je vrlo bitna stvar po pitanju pristupa lecenju vrlo kompleksne bolesti... treba taj parametar uvrstiti u ocenu svih medicinskih metoda pri lecenju, cini veliku razliku!


Neka te u Maticnoj knjizi rodjenih izgube iz evidencije,eto,neces imati dokaz da postojis:)

Ja se sa tobom definitivno necu sloziti,jer argumenti sa kojima baratas nemaju tezinu(bar za mene).Zakoni i pravna regulativa su tu da se menjaju,pisu i brisu,ali vidim,ti si rob istih do onog trenutka dok ti licno ne zasmetaju.Koliko si puta te iste zakone prekrsio?Nikad?Ma nemoj mi reci.Ne zelis da banalizujem stvar,pa da ti kroz milion primera dokazem i pokazem koliko si ih puta prekrsio.Da,ali tada su bile ove i one okolnosti,tada se prezivljavalo...jel da?

Zasto je u civilizovanim drzavama tj. u bolnicama prvo pravilo da se dobije saglasnost unesrecenog ili njegovih najblizih kada je potrebno izvrsiti neku delikatnu intervenciju ili lecenje?Oni imaju mandat i zakonsko pokrice da lece,ali zasto saglasnost?Pogledaj citat gore.

Isprati svoje postove po raznim temama pa ces videti koliko si cesto u koliziji sa samim sobom.

Recit jesi,al demagogija ti je jaca strana.Neko je lepo primetio "da si ti uvek u pravu",i bez zadnjih namera,ako nisi politicar,steta,mislim da bi se dobro kotirao na nasoj pol.sceni:)


bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.87.190.*



+629 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 16:56 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic[/url]: Zapravo, zacudio bi se koliko javno mnjenje menja istoriju - ali polazi od obicnih opstina, ono ljudi se i te kako pitanju da li ce neki mamlaz da digne zamak, da li ce neki biznismen da cepa muziku iz kafica...

To onda polako raste, preko gradske uprave koju kontrolisu opstinske, gde ljudi eto mogu da kazu jasno NE nekom kretenskom projektu (ovde u lokalnu znam za vise tih slucajeva) - na dalje, ali tacno je da na svakom nivou imas sve vise "specijalnih interesa" pretezno finansijske prirode ali samo do odredjene granice koja je obicno postavljena tako da ne steti onim sa pocetka.

Naravno, znam da je u Srbiji sve ispod republicke skupstine "sitno" - ali, pazi, sistem vrednosti diktira selekcija - ako na najnizem nivou ne prolazi zakon "jaceg", a evidentno negde bas i ne prolazi, ne moze da metastazira. Iznenadio bi se koliko u nekim zemljama lokalne uprave imaju autonomije - finansijske i politicke.
Na takve sitnice čak i Srbiji ponekad javno mnjenje utiče - skorašnji primeri iz Bgda su stopiranje izgradnje Vera na Voždovcu, ili odbrana parkića na (čini mi se) Bulevaru... u oba slučaju su građani izdejstvovali obustavljanje gradnje iako su investitori imali (smuvane) papire..
Da li će ta dva primera da promene nešto u Srbiji? Čak i da pretpostavimo da u ostatku Evrope javno mnenje utiče u bitnoj meri na dešavanja, te mogućnosti su ograničene, odnosno do nekog nivoa ima uticaja a preko, vrlo teško. što je i normalno.

Javno mnjenje vrlo često odlučuje o izboru političara - nikad o politici.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 16:59 - pre 183 meseci
Citat:
Odin D.: Postoje neki ljudi, neke situacije i neka stanja u koje neki ljudi mogu da dospiju, a koja se ne mogu razresiti nikakvim "civilizacijskim" tekovinama.
(Uostalom, ratovi, genocidi, progoni, ubijanja, trovanja, vjesanja, revolucije.... sve su to zvjerstva i divljastva, ali se lako "progutaju" uz serviranje prigodnih ciljeva i opravdavanja i nazivajuci ih kojekakvim poetsko-epskim imenima. Kada se neki drugi konflikti rjesavaju slicnim sredstvima samo na manjem (pojedinacnom) nivou, onda se proglase metodama srednjeg vijeka.)

Kao i za sve drugo, stvar se treba staviti u neki kontekst da bi se moglo smisleno o njoj pricati.
Recimo da neko od nas izadje na balkon i pocne da pisa po slucajnim prolaznicima. Kad bi se ovi skupili i malo premlatili doticnog "filozofa", ne bi niko rekao da se radi o srednjovjekovnim metodama mucenja i izivljavanja kompleksa nekih batinasa, vec bi se reklo "dobio je sta je trazio".
Sa druge strane, pisanje po slucajnim prolaznicima je daleko manji "zlocin" od premlacivanja bolesnog roditelja skoro na smrt, da bi mu se otele poslednje pare koje je sacuvao za kupovinu insulina bez koga ne moze da zivi, a da bi otimac kupio sebi drogu. Kad neko takvog premlati ljudi su skloni da pametuju i "mudruju" o tekovinama civilizacije, iako je ocigledno da ni jedno od navedenih djela ne potpada pod tekovine civilizacije, pa nije ni jasno sto bi se u tretmanu istog obavezno morale primjenjivati "civilizacijske" metode.

Postoji vise "tipova" ljudi sa veoma razlicitim psiholoskim morfologijama i razne metode i pristupi su potrebni da bi se sa njima radilo. Ima ljudi kod kojih razgovori, savjetovanja, verbalno-filozofska ubijedjivanja, medicinski lijekovi i sl. stvari imaju efekte, ali ima i onih kod kojih to jednostavno nema nikakvog odjeka (ukljucujuci i medicinske lijekove i sredstva).
Sa druge strane, i ja sam bio svjedok u nekoliko navrata da se neki ljudi dozovu pameti tek kad dobiju neke batine. Ako iskljucimo batinanje u mjeri u kojoj ostavlja trajne i nepopravljive fizicke posljedice sa funkcijom osvete, neka druga batinanja mogu pomoci covjeku da se probudi, da shvati gdje se nalazi, da sagleda svoj polozaj ili da se vrati malo u realan svijet, ili ga jednostavno mogu odvratiti od neke namjere koju bi neizostavno sproveo bez obzira na bilo koje druge "humane" metode odvracanja (osim mozda vezanjem gvozdenim lancem za radijator, sto je takodje "necivilizacijski").
O psihickim posljedicama toga takodje ne vredi pricati bez odredjenog konteksta. Ako je covjek zavisnik od droge i ako je svasta radio i porodicu unistavao zbog toga i ako se doveo u situaciju da cak bude i batinan zbog toga, malo je smjesno pricati o "zdravom mladom perspektivnom mladicu" koji sad ima traume od batinanja. Taj covjek bi imao/ima traume i bez batina, to je sasvim sigurno.


Takodje smatram i da prozivanje crkve, religije i tome slicnih stvari u ovoj temi nema osnova, jer, koliko vidim, osim sto doticna organizacija na neki nacin "potpada" pod crkveno okrilje, to u krajnjem slucaju ne mora da znaci nista drugo. Doticni poglavar moze u citavoj toj stvari postupati iz sasvim licnog ugla, nevezano za bilo kakvu vjeru. On uostalom moze biti i manji vjernik i od mene i od nekih drugih koji sebe nazivaju, recimo, ateistima, iako mozda zbog prirode svog poziva nije u prilici da o tome trubi na sav glas. Poznajem par ljudi iz te "branse" koji to tako i shvataju - profesija (zanat) kao i svaki drugi, bez ikakvih daljnih filozofsko-religijskih podloga i maski.

Koliko sam mogao da shvatim, doticna ustanova je slobodnog i otvorenog karaktera, tako da svako moze da ode kad god hoce. Medjutim, ko hoce tu da ostane i boravi vjerovatno se mora pridrzavati nekih pravila, jer inace ustanova ne bi mogla drugacije funkcionisati. Pretpostavljam da ta ustanova nema finansija da ogradi taj centar 12 metara visokim zidom, plati cuvare i nabavi skenere za drogu i trenirane pse da bi mogla da spreci unosenje droge u centar i kontrolu ulaska/izlaska raznih osoba. Prema tome, rade sa onim sta imaju i stite se kako jedino mogu i nikog ne drze svezanog pa da tu mora da bude.

Siguran sam i da bi se vecina ovih koji kukaju o "humanim metodama" digla na kuku i motiku kad bi drzava sad srezala jedan dobar porez za izgradnju novog velelepnog savremenog centra za odvikavanje i ljecenje od narkomanije. Bilo bi: "ja crncim ko crnac, a sve da bi davao pare nekom ufiksanom lezilebovicu za lezanje u prirodi, seanse laprdanja sa skupim psihijatrima koje se tarifiraju po minuti, tople bazene i kurseve pletenja korpi od pruca".

Tako da,... ko ne misli da se angazuje da se tako nesto pravi i ne misli da daje pare za to, onda bolje da ostavi one koji to rade onako kako znaju i umiju da rade i dalje, kad vec nema nista drugo. Bolje i tako nego nikako. A ako je tako kao sto kazu, da je to nekima stvarno pomoglo, onda zbog takvih treba i da ostane, a ove druge niko ne prisiljava da tu budu.


O tome non-stop pricam,al meni se stavlja u usta da sam zagovornik iskljucivo ovakve metode.Meni se jako dopada ovo sto si napisao i mislim da je to bas to!
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 17:16 - pre 183 meseci
Citat:
vilil1: Eto i odgovora na pitanje zasto je bas sada ovo plasirano. Resili da smire neposlusnog Artemija.

Pa rekoh li ja to isto pre par strana? Ovde samo komentarisemo jednu stranu medalje, a ceo problem treba gledati u sirem kontekstu! Taj centar je postojao i ranije, znalo se sta rade, koje su im metode (ili "metode") i niko nije rekao ni rec! Taj pop se javno pojavljivao u medijima.
Odjednom neki novinar na osnovu "rekla - kazala" i sl. "radio Mileva" iznosi senzaciju u javnost. Bas dan nakon sto je Sinod ponistio odluku Artemija da ne primi Bajdena u Decane. Cudna mi cuda... Slusajte malo vesti, a ne samo ono sto vam odgovara!

Elem, nocas po preporuci forumasa odgledah reprizu "Poligrafa", jer nisam stigla u 19:30. I gledam onog coveka (novinara! ), pa ne mogu da verujem... Ja onom novinaru ne bih dala ni da radi emisiju "Pijacni barometar", a kamoli da se bavi ovako ozbiljnim stvarima. Covek je POLUPISMEN!!! Od lista "Vreme" sam zaista ocekivala vise, ako nista bar da ima pismene i elokventne novinare, jer ih kao takve pamtim.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 17:24 - pre 183 meseci

Ajde da još jednom ponovim, ova afera je pokrenuta samo zato da bi se jedna struja u crkvi obračunala sa drugom koja je izgubila (Amfilohije Vs. Artemije). Sad se ide do kraja da bi se Artemije potpuno izbacio iz crkve pa se napada neko ko nema nikakve veze sa tom pričom, ali je formalno pod nadležnošću vladike Artemija pa može da bude žrtveni jarac. To samo pokazuje koliko smo mi sekularna država i koliko crkva nema veze sa državom, tužilaštvom, ministarstvima, takozvanm nezavisnim medijima ...
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 113145 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.